O márnivom koníkovi

O márnivom koníkovi
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453412/bmid_o-marnivom-konikovi-4Lr-453412.jpg 4 9 9

Čo všetko sa môže stať, keď si pretekársky koník želá byť morským koníkom? Vydaj sa s ním do hlbín mora, spoznaj život pod vodou a zoznám sa s rôznymi morskými živočíchmi. Kniha najmenším čitateľom ponúka príbeh plný zábavy a napätia zachytený na veselých pohyblivých ilustráciách.

Iris30
27.12.2023 5 z 5

Synovi se moc líbí pohyblivé ilustrace a to myslím jde v první řadě.

Litocha
02.09.2023 3 z 5

Škoda, že výtvarná stránka o tolik převyšuje tu textovou. Výchozí situace je nadějná, ale potenciál bohužel zůstal nevyužitý. Jazyk na mě působil poněkud suchopárně a celý příběh je takový nedotažený. Ilustrace ovšem leccos zachraňují, Lukešova prostorová leporela mám v oblibě.

Kattie
30.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Asi jsem měla větší očekávání od "příběhu plného zábavy a napětí" :). Kdyby kniha nebyla pohyblivá, ztratila by velký podíl své hodnoty. Na rozdíl od například od Magnuse (kniha ze stejné edice), který by byl zábavný i bez pohyblivých částí (ty mu jen dodávají další kouzlo). Jako kdyby knize chyběla jedna stránka. Myšlenka mi přijde vynikající. Chobotnice v závěru je pěkná. I žralok má skvělý úsměv.

SPOILER: Závodní kůň chce být mořským koníkem, ale zjišťuje, že to není tak růžový život, jak si představoval, ale přijde mi to takové nedotažené.

VelkýPepíny
03.02.2019 5 z 5

Krásná knížka. Syn (15 měsíců) vždy zavýskne blahem, když ji vezmu do ruky. Jen s ní nesmí zůstat o samotě :-)

bibi.r
15.10.2018 5 z 5

Nádhera.
Syn (2 roky) je miluje.
A ta chobotnice.... áááá, skvělá.