Inheritance

Inheritance
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375096/bmid_inheritance-lMk-375096.jpg 4 3113 3113

hetty64
01.06.2016 5 z 5

Dechberoucí finále jedné neuvěřitelné cesty maldého muže a draka, za zdánlivě nesplnitelným úkolem.

Paolini předal čtenářům skvělé dílo svědčící o velkém talentu a inteligenci.

I Přes určité části, které bych byla ráda, kdyby dopadly jinak (avšak knize by rozhodně neprospěly), byla pro mě kniha skvělým zakončením tetralogie Odkaz dračích Jezdců.

Ked
17.05.2016 4 z 5

Tak jo musím uznat, že ačkoliv nejsem moc fanouškem serie, tak poslední díl mě dostal do kolen. Je hodně vidět, že mezi Eragonem a Inheritance je rozdíl v o několik let starším autorovi. Knihu jsem přečetla za 4 dny. Taky ji odložte, když máte pokaždé třeba 200 stran v kuse strhujícího děje a zvratů, než se to konečně uklidní a vy můžete vydechnout. To se zkrátka nedá. Pauzy v ději jsem docela i uvítala, protože jinak bych nejspíš ani nechodila spát.

Ale tak bez chyby to samozřejmě taky nebylo, úplný konec mě trochu zklamal, protože jsem čekala, že Eragon bude mít úplně jiné pohnutky odletět pryč. Přišlo mi to opět takové Pánoprstenovské... tak prsten jsme zničili a ve Středozemi pro nás už není místo...

Úplně největší plus dávám za Galbatorixe, upřímně nečekala jsem, že se ho autorovi podaří tak dobře vystihnout a upřímně, stejně jsem ty čtyři knihy čekala jen na scény s ním :D.

petrusio
16.05.2016 5 z 5

Nádherná fantasy série, čte se jedním dechem. Byla jsem naprosto uchvácená, nedalo se přestat, s knížkou všude, i tam, kam chodí i králové sami!!! :-) :-) :-)

baacinka
06.05.2016 4 z 5

První díl zoufale nevyspělý, druhý díl odhalil neoriginalitu jak děje, tak světa, ve kterém se příběh odehrává. Třetí díl byl zdlouhavý. Ale dočetla jsem je všechny a to o něčem svědčí, špatné knihy odložím a nedočtu, k Eragonovi jsem se nakonec vždy vrátila, protože mě zajímalo, jak to s ním dopadne, takže nejde o špatnou knihu, spíš lepší průměr. Čtvrtý díl byl super, nabitý akcí a Galbatorix, když se konečně dostal na scénu, se jako záporák skutečně povedl. Jen doporučení pro všechny, jakmile skončí poslední akční scéna, nečtěte dál, následující asi 4 nebo pět kapitol je zcela k ničemu, a jen ukazuje, jak se autorovi prostě nechtělo hrdiny opouštět. Pak to zkazí dojem z knihy...

popeluška
23.04.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Odkaz dračích jezdců jsou pro mě naprosto dokonalé dílo, na které jen tak nezapomenu :-) Ráda se ke knihám vrátím :-)

Toldist
23.04.2016 5 z 5

Sice jsme už zhruba v prvním díle věděli, jak to celé dopadne, ale i přesto je v tomto díle mnoho překvapení a zvratů. Děj je zajímavější, neboť jej sledujeme díky dalším postavám. Vžijete se do kůže ne jen Eragona i dalších a to se mi moc líbilo. Skvělé finále, které by nemělo uniknout oku čtenáře a fanouška prvních dílů. Klobouk dolů.

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Celá série byla naprosto luxusní. Obdivuju, že něco takové autor dokázal napsat...
Moc doporučuji. Tento příběh ve vás zůstane navždy :-)

Jůšo
25.03.2016 5 z 5

Z celé série Odkaz dračích Jezdců mám takový krásný pocit.Připadá mi, jako bych celý ten úžasný příběh sama prožila a teď je mi smutno,že končí. Poslední díl byl samozřejmě dokonalý jako všechny předešlé,akorát na konci se mi chtělo trochu brečet. Vážně doufám,že Christopher Paolini napíše ještě jeden díl jak v závěru sliboval. ♡♡♡

koczanska
31.01.2016 3 z 5

Z celé série jsem byla na začátku dost nadšená. Moje nadšení mě ale začalo v průběhu třetího dílu opouštět. Mnohdy mi knížka přišla až moc zdlouhavá. Velké množství dějových linií vlastně ani nepřidalo knížce nějaký spád, ale naopak právě v posledním dílu to knížku udělalo dost utahanou. Ale obecně celou sérii a konkrétně tedy čtvrtý díl rozhodně nezatracuju. Sice už bych se do ní podruhé nepustila, ale tak špatný člení to taky nebylo. :)

Lucik38
14.01.2016 5 z 5

Nejlepší z odkazu dračích jezdců.Nejvíc mě chytla ta část kdy Eragon se Safirou byli na Vroendgardu a bitva s Galbatorixem.Moc mě zajímá jestli se Paolini ještě do svého světa vrátí a bude psát o Nasuadě nebo někom jiném,jak psal v poděkování.Konec mi přošel hrozně smutný.Škoda že to nemá pokračování,byla by zajímavá kniha o budování toho dračího sídla :D zkrátka odkaz dračích jezdců jsou jedny z nejlepších knih,které jsem kdy přečetla.Několikrát jsem se ke knihám vrátila a přečetla je znovu.Doporučuji.

Arianne
10.01.2016 5 z 5

A je konec. Stravila jsem s Eragonem a ostatnimi spoustu let a setrila jsem si zaver, dokud to slo. Posledni dil zamyslene trilogie byl ale prece jen trochu moc ukecany, nicmene zaver byl krasne vyreseny. Vsechny postavy se dockali sveho konce a otevrela se pred nimi spousta novych moznosti, jak pokracovat ve svem zivotnim pribehu. Jsem rada, ze jsem je vsechny poznala a delali mi spolecnost v ruznych obdobich meho zivota.
Tahle trilogie o ctyrech dilech uz zustane mou soucasti.

ziriant
10.01.2016 4 z 5

Paolini mi od začátku nepřirostl k srdci, jako se mi to stává u autorů jiných delších příběhů. Ani v průběhu ságy se na tom mnohé neměnilo. O jeho talentu a schopnosti pojmout a rozšířit všechny nuance tak rozsáhlého díla by se dalo polemizovat - má přednosti, ale také spoustu nedostatků, koneckonců jako pravé jméno každého z nás, jak by se dalo říci na obhajobu. Přesto jsem u Dračích jezdců vytrvala a přála si znát příběh až do samého konce, nejen pro pointu, ale prožít si jej celý. Nyní jsem se k tomu konečně dostala a musím říci, že nelituji. A snad právě pro ten konec hodnotím výše než díly předchozí. Sladké završení se nekonalo, a ať už bylo záměrem autora cokoli, když dal tomuto závěru život, velmi mě tím potěšil, protože ten masochista ve mně si opět přišel na své. V kombinaci s mlžným večerem dokonalá půda pro melancholickou neschopnost usnout. Jdeme na to!

Šílený.Knihomol
08.01.2016

Celá série byla super!!! Všechny 4 knihy jsem přečetla za méně než dva měsíce, to mi bylo 10 let a to je co říct

Ellissabeth
30.12.2015 2 z 5

Zdlouhavé a protahované čtení. Elfové super, draci nádhera!!! Konec hmmm... :-)
Naštvali mě, ale "překlady" názvu knih druhého a čtvrtého dílu - nedomyšleno...

jakub6766
27.12.2015

Všiml si někdo toho, že v levém dolním rohu je napsáno Palancar?

Roselunda 1928
23.12.2015 3 z 5

Kdyby tam nebylo těch posledních čtyřicet stran, které byly zbytečné, tak by to mohlo být i lepší než Brisingr. Ale vůbec se mi nelíbilo Eragonovo rozhodnutí na konci. A celé to bylo strašně natahované a četlo se to pomalu. A taky mě štve, jak všichni chtěj všechny zabíjet. Takže ty tři hvězdičky.

Tahle série není špatná. Je dobrá. Autor má úžasné nápady, jen jejich zpracování trochu pokulhává.

Mám fakt ráda Murtagha.

Misan1993
08.12.2015 5 z 5

Je to tady, nejlepších 2400 stran této úžasné série za mnou. Jedna z velkých srdečních záležitosti pro mě. Teď už jen kvalitní remake a máme na světe čtyři neuvěřitelné filmové trháky.

Fantasy01
03.12.2015 5 z 5

Nejlepší knihy co jsem kdy četla. Není co dodat, dokonalost je tu vidět v plném rozsahu, jistě že tam jsou občas nějaké malinké chybky, ale bez toho se neobejde žádná kniha. Paolini je neobyčejný autor s neobyčejnou fantazií. Ihned co jsem začala číst poslední díl mě pohltil, nic jiného jsem při čtení nevnímala, jen pocity postav které byli zrovna součástí příběhu. Každý má své názory ale nazvat Eragona, Eldesta,Brisingra a Inheritance vykrádače Tolkiena mi přijde směšné , kdo četl ví že jsou knihy úplně jinak napsané a odehrává se zde se úplně jiný příběh. Žádná kniha co jsem četla mě nikdy nepřinutila cítit lítost, že se nemůžu stát částí příběhu, a bojovat po boku dračích jezdců a vardenů. Každou kapitolu jsem prožívala smíchem, slzami, zlostí a případným uculování. Sice ten konec byl trochu jaloví ale to nic nezmění na mém hodnocení knihy. Určitě se ke knize vrátím a to co nejdříve. po přečtení jsem knihu obrečela, je těžké se s tímto románem loučit a já nikdy NEZAPOMENU. jednoznačně největší hodnocení

HighReaderOfOz
06.11.2015

A po 2000 stránkách zbyly jen slzy ...

Byxy123
04.11.2015 4 z 5

Celou knihu jsem přečetla bez dechu. Ale ten konec mě trochu zaskočil. Podle mě zůstalo mnoho otázek nezodpovězených. Možná to je jen můj názor nebo, že jsem si nevšimla, že by byla nějaká z mých otázek zodpovězena. :) Ale byla to úžasná série. :D