Ostré predmety

Ostré predmety
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265231/mid_ostre-predmety-mNN-265231.jpg 4 2209 2209

Novinárka Camille sa vracia do rodného mestečka, aby tam napísala reportáž o zmiznutom desaťročnom dievčatku. Krátko po jej príchode však malú Natalie nájdu uškrtenú, navyše s vytrhnutými zubami. Podobný prípad sa stal aj pred rokom...

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Sharp Objects, 2006

kety76
22.03.2017 4 z 5

Kniha se dobře četla, měla zajímavý námět jen ten konec byl těžko uvěřitelný, těžko by se něco podobného mohlo někdy stát. Autorka chtěla čtenáře asi trochu šokovat, pro mě byl ten závěr až moc za hranou.

harena
17.03.2017 5 z 5

Gillian Flynnová dokáže naprosto mistrně popsat děsivý stres, který ovládá všechny členy této těžce psychicky postižené rodiny. Víme o tom, že tam byly vraždy a není vyloučeno, že vraždění bude pokračovat, ale to není to hlavní v této knize. Münchhausenův syndrom- takoví lidé opravdu existují mezi námi . Není to žádná laciná zápletka a laciný příběh, já jsem byla naprosto zničená tím psychickým utrpením každéh o člena (nebo ne každého ?) .Budete číst a číst a dostávat čím dál větší strach, budete i znechuceni každou osobou i hlavní hrdinkou, ale budete číst a zase číst, kniha vás vtáhne a nepustí.

Dlouho jsem byla přesvědčená, že vím, kdo je vrah ale ono to pak bylo ještě spletitější.

Stephen King napsal:" Přistihl jsem se, že se hrozím posledních třiceti stran, ale nedokázal jsem přestat obracet listy. Když se pak setmělo, ten příběh prodléval v mé hlavě, syčel tam jako had stočený v jeskyni."

míšašíša
17.03.2017

Nehodnotím knihu příliš kladně - pozvolný, nudný rozjezd - dost vleklý na to, jak je kniha útlá, zápletka ni c zas tak extra také nebyla, ich forma není přeci nic neobvyklého, v tomhle by ale asi nic jiného nešlo.... rozzuzlení docela dobré, ale na to, jak je Flynn hodnocena jsem čekala větší odvaz...

DeathTheKid
06.03.2017 5 z 5

Knihu mi doporučil kamarád se slovy, že je to krvák, což pro mě nebyl problém (Nesbo mi nasadil laťku ideálně vysoko, mě už jen tak něco nepřekvapí) , ale stále šlo o hezký standard. Nemám totiž rád knihy s "růžovým" dějem, kde by mohly být oběti zabity píchnutím včelky, nalíčené a krásně oblečené. Bože... Nicméně, prve mě uhodila ich-forma vyprávění, která v kombinaci se zajímavou hlavní postavou tvořila hezký pohled na celé dění, popis postav a místních zvyků ve Wind Gap. Cítil jsem stejnou nechuť k postavám, ke kterým ji cítila Camille a celkově byl popis a čtivost na jedničku. Ke konci jsem si ale začal říkat, jestli má být zápletka opravdu tak strohá a jednoduchá, jak jsem si myslel už velkou část knihy, ale poslední kapitola a epilog mi dali pořádnou pěst. Ale byla příjemná a autorka si tím u mě šplhla hodně vysoko. Závěr mi stále doznívá v hlavě a já přemýšlím nad další knihou.

122aksudil
24.02.2017

Kniha se mně nelíbila, neskutečný a nereálný příběh.

DasaN
24.02.2017 3 z 5

Kniha působí ponuře až depresivně, což dobře doplňuje celý příběh. Občas jsem měla pocit, že některé situace jsou až moc přemrštěné, ale celkově příběh čtivý a napínavý.

Sova15
15.02.2017 5 z 5

Knížka je velmi čtivě psaná, není to klasická detektivka, proto nepopisuje vyšetřování. Ale popisuje výstižně zrůdné vztahy v rodině a co z toho pak může vzniknout. A napínavá do poslední stránky.
Četla jsem jí a nastřídačku poslouchala v autě namluvemou Lenkou Krobotovou (moc hezky).

trudoš
14.02.2017 5 z 5

Vynikající psychologický thriller s podmanivou koncepcí a skvělou hlavní hrdinkou. Ta, po vzoru netypických postav, čtenáře zasvětí do tajů patologického chování zvaného sebepoškozování. A jak je možné, že se z krásky ze zazobané rodiny stane dívče s disfunkčními sklony, i když jinak poměrně normální a ještě k tomu dost sympatické.
Snad jen, že samotná detektivní zápletka je vystavěná na příliš známých klišé, které člověk stejnou měrou očekává, jako jej překvapí. Navíc místo nějakého vyšetřování se Gillian Flynnová soustředí až moc okatě na rodinné vztahy a co špatného z nich vzešlo, takže je vcelku rychle odhadnutelné, kde že bude zakopaný pudl. Plusem jsou v tomhle ohledu skvěle zvládnuté charaktery jednotlivých postav, nemluvě o depresivní atmosféře jižanského venkova, pro kterou mám prostě slabost. Jistě, je to trochu přitažené za vlasy a zbytečně moc vyhrocené, ale uvolněná stylistika si mě získala od první stránky a nezradila ani na té poslední. Takže nakonec naprostá spokojenost.

Pichoval
12.02.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla, některé pasáže ohledně mrtvých byly na mne až moc reálně popsané... Opět překvapivý konec. Od začátku knihy jsem nevěděla, kdo je podeřelý...

Altaira
07.02.2017 4 z 5

Nebolo to zlé. Kniha mala pomalý rozjazd, chvíľami až nudný, a potom bolo všetko zaujímavé nasekané prakticky do poslednej tretiny. Ale vzhľadom na skutočnosť, že sa jednalo o autorkinu prvú knihu, a tiež na úspech Zmizelej (ktorú som zatiaľ nečítala, iba videla), predpokladám, že to bude čoraz lepšie a lepšie :)

Petruse21
02.02.2017 2 z 5

Nereálné a ženské postavy autorka vykresluje opravdu nesympaticky...

marek6463
02.02.2017 3 z 5

Příběh dobrý, jen k tomu na co čtenář čeká to trvá dlouho.

kululinka
29.01.2017 3 z 5

Tohle je druhá kniha, kterou jsem od autorky četla. Jako první jsem se potkala se Zmizelou a ta pro mě zřejmě velmi dlouho (i po přečtení této knihy) zůstane naprosto nepřekonatelná. Jinak kniha velmi čtivá, autorka prostě o takových věcech psát umí. Jen konec mi přišel takový urychlený a useklý.

Laura_Petite
21.01.2017 2 z 5

Tohle se mi bohužel opravdu nelíbilo! Ta zvrácenost hraničící s absurditou... Ne, Gillian, napsala jsi lepší!

ivulka15
18.01.2017 3 z 5

Tohle byla fakt psychárna. V té knize nebyl snad skoro nikdo kdo by neměl o kolečko navíc. Ale musím uznat,že paní Flynnová o těchto věcech umí psát opravdu skvěle.

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

Kniha patří k tomu nejlepšímu v žánru. Nenápadná reportérka, která má svá tajemství, je poslána do malého městečka, aby zjistila něco víc o zavražděném děvčátku. Náhodou tam bydlí její matka, se kterou se náhodou nechce vidět. A pak je to mazec. Soutěž o to, kdo je nejšílenější. Lehce ulítlé, lehce nepravděpodobné, ale skvělé! Na knihu se hned tak nezapomene. Doporučuji!

spackova.p
21.12.2016 2 z 5

Být to moje první kniha této autorky, tak nevím, jestli bych se pouštěla do dalších. Dle mého opravdu nejslabší kousek. Nezáživný táhlý děj, rychlý a poměrně nelogický konec.

Dakarianna
20.12.2016 5 z 5

Já jsem nadšená! Úžasný styl psaní, knížku jsem přečetla jedním dechem. Na Zmizelou se teprve chystám, takže s tou porovnat nemůžu, ale tato kniha je určitě lepší než Dívka ve vlaku (a ta se mi taky líbila:).

Adiee19
15.12.2016 odpad!

Som strasne sklamana..snad este ziadna kniha ma tak nesklamala ako tato..prvu knihu od autorky som citala Zmizelu..bolo to top ...temne kuty boli o nieco horsie ale dalo sa..ale tak tato kniha bola katastrofa...veci ktore boli nepodstatne boli az prilis opisovane..naopak scenky ktore si zasluzili viac pozornosti,dialogov a rozpisania odflakla autorka par vetami. Keby som citala od autorky tuto knihu ako prvu urcite po dalsich nesiahnem..slabe slabe slabe :(

Minea
07.12.2016 1 z 5

Příšerná slátanina. Snaha za každou cenu šokovat, by možná zafungovala, nebýt tak neskutečně nereálných postav.