Ostré predmety

Ostré predmety
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265231/mid_ostre-predmety-mNN-265231.jpg 4 2209 2209

Novinárka Camille sa vracia do rodného mestečka, aby tam napísala reportáž o zmiznutom desaťročnom dievčatku. Krátko po jej príchode však malú Natalie nájdu uškrtenú, navyše s vytrhnutými zubami. Podobný prípad sa stal aj pred rokom...

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Sharp Objects, 2006

Anna 13
24.08.2017 5 z 5

Pokud si myslíte, že víte kdo je vrah, tak se neuvěřitelně mýlíte...

Od osmdesáté strany jsem "věděla", kdo je sériovým vrahem dvou malých děvčátek. Nebo tří? Myslela jsem si, že to nemůže být nikdo jiný než..., ale nestalo se tak. Myslím, že jsem nebyla jediná, které to u knihy "štvalo", že to "vím" a sympatický detektiv ani reportérka u zdroje nic netušili. Konec je tak překvapivý a úžasný, že vám vyrazí dech z plic. Už dlouho jsem nečetla nic, u čeho bych valila oči a říkala: "To snad není možné?"/"Cože?"/"Jakto"?

Přeji příjemné čtení.
Autorka je ve psaní psychothrillerů a krimi příběhů mistryní světa!!!

DOPORUČUJI VŠEMA DESETI!!!

Danago
24.08.2017 3 z 5

Bohužel tato knížka ani tato autorka mi opravdu nesedla. Reportérku Camille ani její rodinu jsem si nedokázala oblíbit ani ji pochopit. Její závislost je hodně drsná a pro mě i bolestná. Byla bych raději , kdyby se v knize více řešil zločin než popisoval život reportérky. Asi nejsem ta pravá cílová skupina. Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a ani provedení a načtení knížky se mi nelíbilo . Přednes mi byl nesympatický, neposlouchalo se to nijak dobře.

DoDidDone
01.08.2017 5 z 5

Po Zmizelé asi druhé nejlepší dílo od autorky!
Nějaké chybky tam byly- extrémně urychlený konec, odbočky, zkrácené dialogy a na druhou stranu právě zdlouhavé odbočky.
Vrah se dá vytipovat velice brzy, ale ještě jsem se nikdy nesetkal s autorem, který by dokázal tak přesvědčivě popsat hutnou atmosféru, kterou lze cítit už od prvních řádků.
Poslední kniha, kterou jsem od autorky četl.
Bohužel, ted čekat nejméně čtyři roky, než přepíše Hamleta...

Suziella
30.07.2017 4 z 5

Po přečtení i dalších knih je nejlepší. Líbilo se mi prolínání dějů i námět. Méně zbytečného textu a dobré zpracování psychologie postav.

Jane100
23.07.2017 2 z 5

Bohužel oproti Zmizelé hodně slabý odvar a zklamání.

Viviana-Mori
16.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha, pro mne rozhodně není nejslabší. Líbila se mi více než Zmizelá. Závěr mne opravdu dostal.

mira.l
15.07.2017 3 z 5

Hmm, já nevím...
Reportérka Camille se vrací do svého rodného města, kam byla poslána vydavatelem novin, do kterých píše, aby napsala něco o vraždách dvou malých děvčat, ke kterým došlo v rozmezí necelého jednoho roku. Základní počáteční nosná myšlenka. Dejme tomu.
Ovšem záhy se ukáže, že tady není mnohé v pořádku. A to nejen ve městě, ale i v rodině. Vztah Camille k matce, její nevlastní výrazně mladší sestra, kterou vlastně nezná, Camillina tajemná dávno zemřelá další sestra Marian, odkrývající se minulost Camille samotné, poznamenaná sebepoškozováním a jizvami skoro po celém těle. To vše vyskakuje jako kostlivci ze skříně a začíná vytvářet jisté tajemno. Potud dobré, tohle všechno by mohlo a mělo přispět k napínavosti příběhu.
Tady to ale nějak nefungovalo. Z většiny se to nečte špatně (nerovná se ovšem výrazu "bavilo mě to, byl jsem nadšen"!!), ale někde za půlkou jsem si najednou uvědomil, že se toho tam zatím moc nestalo. A spíš se tam řeší, jestli si Camille má zasouložit oblečená nebo vůbec, které slovo ji kde svědí, z toho množství výrazů jsem pochopil, že se na ní asi těžko hledal kus neporušené kůže, což k sympatičnosti taky nepřispělo, a další podobné zbytečnosti.
Prostě jsem s ní nedokázal sympatizovat, vcítit se do její situace, do jejího života, byla mi protivná, ukradená, místy až odporná,stejně jako její úchylná matka a neméně pošahaná mladší sestra. Při čtení Dívky ve vlaku jsem se dokázal nějak vžít do pocitů a porozumět postavě alkoholičky Rachel, tady prostě ne, buď se lituje nebo chlastá nebo naprosto bezostyšně mechanicky souloží s kým se jí zamane, k posunu příběhu to nijak výrazně nepřispívá. A samotný závěr knihy mi přišel už tak nějak úplně nepatřičný, nevím, jak bych to nejlíp nazval... nějak nevím, jestli mi byla odpornější Camille, která se dost často chovala jako malé dítě, její sestra Amma nebo jejich matka...
Jedná se o typickou knihu kategorie Jednou přečíst a poslat dál. Docela mě to zklamalo. S trochou nadsázky se dá říct, že by stačilo přečíst prvních zhruba čtyřicet a posledních zhruba dvacet stran. Celkový dojem z knihy je takový nijaký. Pořád nic, nic a najednou je na pár stranách hotovo.
Hodnocení? Takové dvě a půl, ty tu ovšem nejsou, takže hodně bídné tři.

Veronika33
06.07.2017 5 z 5

Kniha je úžasná, veľmi pútavá. Presne štýl, ktorý ma najviac baví. Táto autorka ma zatiaľ nesklamala, odporúčam.

IvusP
01.07.2017 4 z 5

V knížce se předvede sešlost bandy ukázkově poblázněných ženských... Cca od půlky se dá vytušit vrah. I přes to se mi ale líbila, hezky se četla...

Semina
20.06.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem

Kerberos
19.06.2017 4 z 5

Z jejích knih asi nejlepší.

Hanusseecka
11.06.2017 4 z 5

Jak hlavní hrdinka, tak její nevlastní sestra i její matka mně pily krev!!! Ale musela jsem prostě znát vraha!

Adriana21
10.06.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, hlavně konec mě překvapil, když se ukázalo, kdo je vrahem.

Barykefa
09.06.2017

začátek byl velmi táhlý a brzo bylo jasné, kdo je vrahem

Nita17
07.06.2017 4 z 5

Kniha, která mě překvapila. Hodnotím ji mnohem lépe než "Zmizelá". Hlavní hrdinka je ze začátku trochu nesympatická, což se s příběhem mění. Není divu, tolik zvratů, čtenář ma spoustu prostoru hádat jak to ve skutečnosti bylo.

lancelot
01.06.2017 1 z 5

Zde zapracoval marketing , dávat na obal světový bestseller a hodnocení od S. Kinga jaká je to pecka, je celkem mimo mísu. Thriller bych viděl uplně jinak, kniha byla plná děje o ničem a za celou dobu čtení jsem nikde nenašel alespoň úsek, kde bych si řekl " wau , to je super" , bohužel ani na konci knihy :-(

Toňula
15.05.2017 3 z 5

Docela deprimující příběh, jehož hrdinka mi nebyla úplně sympatická, kniha však byla čtivá a svým způsobem zajímavá, takže se v budoucnu chystám přečíst i další autorčina díla, která jsou tu hodnocena o poznání lépe.

konicekbily
05.05.2017 3 z 5

Psychologický thriller se stupňovaným napětím a těžko předvídatelným závěrem.

Oksalakka
01.05.2017 5 z 5

Ano, kniha JE strašlivě drsná a devastující, ale pořád v ní plane světélko humanismu a věci, které se tam dějí, jsou špatné, protože ... Ale ať je to jak chce, přečetl jsem to s velikou chutí a říkám: ano, ano, ANO!!! Takhle má vypadat pořádný thriller!!! Skvěle napsané, výborně přeložené a napínavé až do poslední stránky.

GaleW
10.04.2017 3 z 5

Četla jsem všechny tři autorčiny knihy (kromě Předtuchy) a viděla oba filmy, ale musím říct, že Ostré předměty byly pro mě nejslabší. Sebepoškozování, vraždy dětí, trávení léky....asi toho na mě už bylo až moc. Ale jinak velmi čtivé, autorku mám ráda