Ostré predmety

Ostré predmety
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265231/mid_ostre-predmety-mNN-265231.jpg 4 2209 2209

Novinárka Camille sa vracia do rodného mestečka, aby tam napísala reportáž o zmiznutom desaťročnom dievčatku. Krátko po jej príchode však malú Natalie nájdu uškrtenú, navyše s vytrhnutými zubami. Podobný prípad sa stal aj pred rokom...

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Sharp Objects, 2006

petrarka72
16.05.2018 5 z 5

Přečteno podruhé - a s velkou radostí. Flynnová umí skvěle odvádět pozornost, umí popsat depresi dramaticky a její rozuzlení je zničující.

Juvka
28.04.2018 5 z 5

Po přečtení prvních 100 stran jsem chtěla knížku odložit. Ale jsem čtenář, který to jen tak nedělá, takže jsem knížce dala ještě šanci a jsem za to ráda. Od 150 strany jsem se od knížky nedokázala odtrhnout a vyloženě jsem jí hltala abych se konečně dozvěděla, kdo spáchal všechny ty činy. A překvapení bylo na místě. Knihu teda můžu nakonec doporučit.

cat5
26.04.2018 4 z 5

Zmizelá nasadila laťku hodně vysoko. Nicméně i Ostré předměty se moc povedly. Osobně mě trochu zklamal konec-opět se z mé strany žádný šok nekonal, ale kniha se četla naprosto skvěle, postavy vykreslené bravurně, délka tak akorát. 4*

dagmar0959
21.04.2018 2 z 5

Lepší než Zmizelá, spíš zajímavý příběh než dobrá detektivka

evilunicorn
05.04.2018 odpad!

Tohle že je thriller??PCHE!!Měl jsem problém knihu vůbec dočíst,nuda a šeď! Hlavní postava řezající se alkoholička se zálibou ve fetu a sexu s každým na potkání..Ano,to mě zhnusí,ale asi jinak než autorka očekávala.Pro ty co knihu ještě nečetly ušetřím práci-kniha má 270 stránek.Přeskočte na stranu 255 o nic nepřijdete.

Makyyy
02.04.2018 4 z 5

Detektivek jsem přečetla spoustu,proto jsem na konci nebyla až tak v úžasu (vraha jsem tušila).Detektivka dobrá, dekadentní,šokující.Temné kouty a Zmizelá jsou dle mého úsudku lepší.Ale určitě doporučuji přečíst.

MOmoMO
28.03.2018 4 z 5

Knize dávám 4* .. ze začátku se mi četla těžce, nemohla jsem se do toho dostat. Nevím zda to bylo tím, že jsem před tím četla Hanu, kdy autorka psala pro mé oko velice příjemně. Nicméně, do půl knížky jsem pořád nevěděla co si myslet a některé informace mi pro příběh přišly zbytečné. Poté co jsem přešla do druhé půlky knížky, jsem od toho nemohla odtrhnout zrak. Určitě si od ní zase něco přečtu.

esfinge
15.03.2018 4 z 5

Tak jsem si byla tim vrahem jista:) a ejhle, to me nenapadlo. Kniha se mi cetla dobre, ale tim detskym zlem jsem byla az znechucena...

mulder
09.03.2018 5 z 5

Kniha výborně napsaná, ale depresivní.

sabiburesova
06.03.2018 3 z 5

Za mě nic extra:/
Nebylo to nejhorší, ale místy me knizka nudila a zdalo se mi, ze se tam furt nic neděje.
Cekala jsem teda vic ... a poznámka od Kinga? S ni teda nesouhlasím.
Proste nenadchne, neurazí..

nicole1990
25.02.2018 5 z 5

kniha se mi líbila vraha jsem tušila od půlky knížky ale nakonec to bylo celé jinak :-) hlavně se mi líbila i hlavní postava Camille že tam bylo popsané hodně věcí z její minulosti stojí za přečtení :-)

Fiza
05.02.2018 4 z 5

Půvabný výlet do prostředí těžce narušených mateřských vztahů, který vyústí v těžko pochopitelné rozuzlení...

Pavlnka
03.02.2018 5 z 5

Četla jsem hodně dávno, ale dodnes na knihu vzpomínám a hodně mě oslovila.

Otto von Pluto
02.02.2018 4 z 5

Ještě dlouho po dočtení tohoto temného příběhu jsem měl na jazyku jeho ohyzdnou pachuť. Zkurveným životem zmučená Camille se vydává do rodného města psát reportáž o tajemném vrahovi malých dětí a tato cesta se pro ní rovná návštěvě soukromého pekla. Celou knihou prostupuje ohyzdná atmosféra zkaženosti, rozkladu a lidského zla. Detektivní příběh je zde upozaděn, kniha se točí kolem vnitřních stavů hlavní hrdinky vhozené zpět do bahna pokřivených vztahů obyvatel jednoho buranského amerického maloměsta. Příjemně nepříjemné čtení….

martina.tim
21.01.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem v knihovně držela několikrát, ale vždy mě odradilo slovíčko "Psychothriller", protože jsem se už několikrát v tomto žánru zklamala. Nakonec jsem zvolila podobu audioknihy a udělala jsem dobře, protože číst knihu asi bych ji po pár kapitolách odložila, ale poslech byl skvělý. Co se týče vraha toho jsem odhadla již po pár kapitolách. Ono při tomto žánru není hlavní zjištění "KDO" je vrah, ale spíše o to ostatní kolem. O tu zvrácenou stránku člověka. Samotný příběh ve mě vyvolával soucit, lítost, zlobu, nechápavost a podrážděnost. A díky poslechu ode mě dostává 4 hvězdičky.

Tess33
21.01.2018 5 z 5

Na začátku přišlo docela zklamání...myslela sem si že knihu ani nedočtu, ale nakonec se přípěh docela rozjel, najednou jsem byla v půlce knihy a pořád sem neměla nejmenší tušení kdo je vrah....najednou vše nabralo rychlý spád a ja byla na konci a na posledních 5 stránkách přišel nečekaný obrat. Když sem knihu dočetla zůstala sem doslova s otevřenou pusou. Vše bylo nakonec úplně jinak.....

Danilla
20.01.2018 3 z 5

Ze začátku se mi kniha líbila, až jsem se podivovala takovému množství špatných komentářů. Nicméně konec knihy byl až moc překombinovaný. Adora i Amma neustále měnily své nálady, až jsem se v tom trochu ztrácela.
Dávám 3 hvězdy a ke knize se v budoucnu asi nevrátím.

VIVINKAR
15.01.2018 1 z 5

Po čtvrtce jsem knihu odložila. Vůbec mě neoslovila, byla psána tak zmatečně, spoustu věcí si čtenář musel domýšlet, něco zase bylo rozepisováno až moc. Bestseller si představuji jinak.

Štěchýto
08.01.2018 2 z 5

Obávám se, že Gillian bude autorka jedné knihy (Zmizelá) a několika dalších napodobenin.

Anastazie0810
02.01.2018 3 z 5

Čtivé a napínavé čtení.. po pár prvních stránkách mi to přišlo, že už tuším kdo je za tím vším... jak moc jsem se mýlila. Kromě toho konce se mi však kniha zdála zdlouhavá . Autorka je skvělá, ale tohle je jedno z jejích slabších děl.