Ostré predmety

Ostré predmety
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265231/mid_ostre-predmety-mNN-265231.jpg 4 2209 2209

Novinárka Camille sa vracia do rodného mestečka, aby tam napísala reportáž o zmiznutom desaťročnom dievčatku. Krátko po jej príchode však malú Natalie nájdu uškrtenú, navyše s vytrhnutými zubami. Podobný prípad sa stal aj pred rokom...

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Sharp Objects, 2006

jaroiva
25.09.2018 2 z 5

Strašně dlouho jsem se tím prokousávala, na to, jak je to krátká kniha, mi trvala neskutečně dlouho. Celé mi to připadalo strašně divné. Vůbec mě to nechytlo, ale nemůžu říct, že by mi něco vadilo. Vlastně mi spíš bylo úplně jedno, co se děje, ať už dobrého nebo zlého. Totální lhostejnost k ději mi vydržela až do konce knihy. Ani na konci nemám pocit, že bych to nějak lépe pochopila. Pro moje chápání nějak příliš psychiatricky porouchané nebo prostě ujeté.
Nebyla jsem zasažena EMO kulturou, asi jsem pro tuto knihu už příliš stará na to, abych byla správnou cílovou skupinou.

maygirl
24.09.2018 5 z 5

Sympatická jednohubka. Děj pěkně odsýpá. Podezření, kdo je vrah, jsem pojala celkem brzy, dokonce jsem se i trefila, ale až do poslední kapitoly jsem si nebyla stoprocentně jistá a kniha mě téměř do poslední stránky udržovala v příjemném napětí. Hlavní hrdinka je sympatická a její příběh moc pěkně vystavěný. Líbí se mi, že autorka při psaní spolupracovala s odborníky na různá témata, aby informace dávaly hlavu a patu. Palec nahoru, první kniha, kterou jsem od autorky četla a rozhodně ne poslední. Doporučuji!

Kajka_-
22.09.2018 3 z 5

K prvotině Gillian Flynnové jsem se dostala až po přečtení Zmizelé. Po tomto díle mi přišly Ostré předměty jako trochu slabší. Trošičku mi trvalo, než jsem se dostala do děje. Nebyl to typ knihy, kterou člověk přečte jedním dechem. Bylo to pro mě příjemné a zajímavé čtení, ale nic neočekávaného. Určitě se ale k této autorce zase vrátím.

kytarka
17.09.2018 3 z 5

Když během 9 měsíců, jsou zavražděny dvě dívenky ve Wind Gap, Camille dostane od svého šéfa za úkol aby své rodné město navštívila a zjistila co se ve městě stalo.
Tahle kniha je o dost slabší než co jsme u Gillian zvyklý. Na Zmizelou to absolutně nemá. Nicméně tady se bavíme o její prvotině a na to je kniha dobrá. Mě moc neoslovila, neoslovil mě příběh, četla se však dobře a není nějak zbytečně dlouze popsána.

ibrahimgilbert
17.09.2018 5 z 5

Seriál mě absolutně pohltil a kniha nezklamala. Opravdu neskutečný příběh. Zamilovala jsem se do postav (hlavně Camille) a tak nějak to ve mně něco probudilo (tím ale nemyslím touhu vraždit jako u některých postav z knihy, no spoiler). Je to napsané tak lidsky, tak logicky, tak pochopitelně. Rozhodně se k této knize i seriálu vrátím.

polednice1705
16.09.2018 4 z 5

Prima poslech napínavé knihy, těším se na Zmizelou, jestli bude stejně tak dobrá

adevis
16.09.2018 5 z 5

Po shlédnutí již zmiňované minisérie od HBO jsem zatoužila vědět víc. Dozvědět se víc jedině prečtením knihy. Ani chvíli jsem neváhala a hned po zakoupení knihy jsem se pustila do čtení. Zhltla jsem ji, doslova. Přesně za 24 hodin jsem ji měla přečtenou a bylo to doopravdy nechutně úžasný čtení. Dozvěděla jsem se toho mnohem víc, přesně tolik, kolik jsem toužila vědět. Četlo se mi to skvěle, díky tomu, že jsem měla shlédnutý seriál (dvakrát!). PS: ten paperback se seriálovou obálku je boží!

orangerose
11.09.2018 5 z 5

pěkně napínavá knížka kdo je vrah holčiček :)

Ichabod
09.09.2018 4 z 5

Přečteno během pár dní, většinu toho času se člověk prokousává seznamováním s postavami a jejich vztahy. Opravdové vyšetřování běží tak nějak občas mezi tím seznamováním a tak trochu jakoby nebylo to nejdůležitější. O to více pak čtenáře kniha chytí v jeho poslední cca pětině.

Sudin
01.09.2018 3 z 5

Bavilo mě to, ale chybělo tomu napětí. Konec byl useknutý a tak nějak se to dalo čekat. Takový lepší průměr, ale na prvotinu dobré.

rode
01.09.2018 4 z 5

Skvělý příběh o tom žádná, ale řekla bych, že zde bylo moc informací v malém prostoru. Konec, který z ničeho nic nabral strhující rychlost. No nestíhala jsem valit oči, co se všechno vlastně děje a musela jsem pár posledních stran číst znovu.
Každopádně jdu kouknout na seriál a celkově doporučuji přečíst.

Majinkazam
30.08.2018

Zajímavá kniha se zajímavým dějem, řešením, spádem, vyvrcholením... prostě opravdu zajímavá, nutí Vás přemýšlet, kdo, co... za mě dobrá volba

Colletka
25.08.2018 4 z 5

Milé překvapení. Pozoruhodný námět, rychlý spád, žádné zbytečné kecy.

Mira7
21.08.2018 4 z 5

Kniha mne sice nevtáhla do děje tak silně jako Zmizelá, ale na prvotinu? Velmi dobré. Svérázná hlavní hrdinka hledající pevnou půdu pod nohama míří do svého rodiště, kterému je lepší vyhnout se obloukem...

fruitbueno
21.08.2018 3 z 5

Ke knize jsem se dostala díky Čtenářské výzvě 2018 a musím uznat, že seriálové zpracování má oproti knize výraznější atmosféru. Je to škoda, protože arzenál postav je víc než dostatečný co se týče potenciálu.

irskádívka
20.08.2018 3 z 5

Ani nevím, jak jsem se k této knize dostala. Kde jsou ty časy, kdy jsem nečetla nic, co nebylo prověřeno časem nebo Nobelolovou/Pulitzerovou cenou.
Každopádně, špatné to nebylo. Bavila jsem se, zaujala mě hlavní postava (i když, proč se autoři momentálně vyžívají v hlavních postavách - alkoholičkách?), příběh byl zajímavý a konec formou dovětku připadal zábavnou alternativou k obvyklým sklonům autorů závěr knihy přeplnit akcí, napětím a zbytečně ho protahovat. Za mě lepší průměr, jako odpočinková kniha naprosto vyhovující.

joslin
18.08.2018 1 z 5

Škoda, velká škoda. Námět, nápad super. Ale jaksi gradace nula. Jako by autorka rychle chtěla všechno ukončit. Seriál daleko lépe pojatý, vygradovaný a více hloubkový.

Velký špatný po pár měsících si počítám recenze a nemůžu si za boha vzpomenout, co v té knížce bylo :D takže hvězdička dolů

Taurusfairy
13.08.2018 3 z 5

Predvidatelny dej. Dobre se cte, ale zadne hlubsi " poznamenani" jako v pripade jinych knizek se nekonalo. Lepsi prumer.

MilenneWaver
09.08.2018 4 z 5

Za mě nejlepší kniha od Gillian Flynn, kterou zatím napsala - pokud máte v oblibě temnější a drsnější témata a nevadí vám komplikovaná kniha hlavní hrdinky, myslím, že si čtení budete užívat.

AnetaKor
09.08.2018 3 z 5

Snad poprve, kdy se mi televizni zpracování líbí vic nez knižní. Kniha mi prijde příliš zběsilá a uspěchaná.