Ostré predmety

Ostré predmety
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265231/mid_ostre-predmety-mNN-265231.jpg 4 2209 2209

Novinárka Camille sa vracia do rodného mestečka, aby tam napísala reportáž o zmiznutom desaťročnom dievčatku. Krátko po jej príchode však malú Natalie nájdu uškrtenú, navyše s vytrhnutými zubami. Podobný prípad sa stal aj pred rokom...

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Sharp Objects, 2006

Nikkaa
25.12.2017 3 z 5

Čtiva,napínava plus občasné pasáže až zamrazi,alespoň z pohledu me osoby,plus doplněk obcas dosti lechtivy popis Camille az mi v podbrisku zasimralo...ráda si přečtu další knihy od Flynnove :-)

oolinkaa
20.12.2017 5 z 5

naprostá bomba.. čtivé, zajímavé, napínavé, hrozivé zároveň.. super detektivka se zajímavým dějem a zápletkou

B4LU
13.12.2017 2 z 5

Pro ty z vás, kteří se nechali nalákat slovem "bestseller" nebo tou Kingovou poznámkou na přebalu knihy: sáhněte po něčem jiném, fakt. Tohle za to nestojí.
Docela překvapivě je mým nejsilnějším pocitem bezprostředně po přečtení prostá nuda. Po úvodním představení situace se kniha většinu času ani nikam nevyvíjí a jen tak přešlapuje na místě, spád veškerý žádný. Jako vata mezi těmi několika málo dějovými zjištěními jsou v knize různé babince, chlastání/fetování a touhy hrdinky si něco vyřezat do těla, kdyby ještě měla kam, jenže i tyhle pasáže jsem pro jejich opakovanost po čase spíš jen otráveně přeskakoval. Prvky napětí (=thrill), natožpak hororu zde prostě neexistují. Ani závěr žádné skandální odhalení nepřináší, takže kniha neobstojí ani jako klasická (byť mnou nepochopená) detektivka.

Mrs.Morgan
07.12.2017 5 z 5

Dávám plný počet..me to prislo jako naprosto genialne pojaty příběh.se vsemi zvraty.originální.prekvapivy konec.precteno behem jedné noci.moje nejoblíbenější kniha od autorky

_Peprmintka_
06.12.2017 5 z 5

Naprostá špička v detektivním žánru. Leč by psychicky poznamenaná hlavní postava mohla čpět typickým krimi klišé všech knižních vyšetřovatelů, zde je ta depresivní povaha zcela na místě a nepůsobí nikterak násilně. Odbíhání od případu k osobním zápletkám není vůbec nudné a nesmyslné jako u mnohých děl a závěr by mě byl překvapil, kdybych si tu kdysi nedopatřením nepřečetla od někoho v komentářích spoiler. Nekonečné napětí a hustá atmosfére lidské zvrácenosti a zoufalství - místy jsem se cítila nepříjemně a u posledních stránek se mi chtělo křičet, když jsem si dala dvě a dvě dohromady. Za mě rozhodně lepší počin, než do nebes vychvalovaná Zmizelá. Ostré předměty si svůj punc bestselleru rozhodně zaslouží.

JulieJames
03.12.2017 5 z 5

Totálně mě nadchla. Četla jsem před ní Temné kouty, ale Ostré předměty je předčily. Bavily mě vnitřní monology hlavní postavy, postupné odkrývání děsivých tajemství i finální nečekaný zvrat. Sympatické kladné postavy a zároveň dobře vykreslené ty záporné, až máte vyloženě chuť jim jednu střelit. Jsme zvědavá na Zmizelou, která má být ještě lepší než Ostré předměty.

gumkacik
25.11.2017 3 z 5

Při čtení knih Gillian Flynn se neubráníte dojmu, že většina jejích literárních postav - převážně žen - by zoufale potřebovala psychiatra a že mít normální vztah se svými rodiči je něco velmi neobvyklého. Flynn umí zachytit napjatou a jedovatou atmosféru amerického maloměsta se všemi jeho úchylkami a násilnostmi, které se schovávají za vybělenými úsměvy místních.

Lukana82
22.11.2017 2 z 5

Nebavila mě.

PADA123
01.11.2017 1 z 5

Dle reklamy a propagace jsem očekával opravdový "světový bestseller", ale kniha mě naprosto šokovala. Dvě třetiny knihy popisuje autorka alkoholické výplachy mozku hlavní hrdinky. Teprve poslední třetina je v celku povedená.

ddkk
30.10.2017 5 z 5

Po Zmizelé jsem očekávala další trochu nestandardní, ale o to zajímavější knihu. Nezklamala mne. Nemám ráda, když se ubližuje, byť jen na papíře, dětem, ale tady jsem to byla schopná dočíst. Prostě abych se dověděla, jak to vlastně je.

Vikos
29.10.2017 5 z 5

Tahle knížka se dá popsat jedním přídavným jménem:.. HUSTÝ!

cmelda26
23.10.2017 5 z 5

Skvely thriller

iveetka
17.10.2017 1 z 5

Díky všeobecnému pozitivnímu hodnocení jsem od knihy očekávala opravdu hodně! Příběh byl krkolomný, strohý a velmi nudný! Knih jsem přečetla opravdu velké množství a můžu říci s naprostým klidem, že tohle byla nejhorší z nich!

Burák
13.10.2017 3 z 5

Navzdory relativně vysokému hodnocení (nejen) zde, zajímavé anotaci a tomu, že autorkou je TA Flynnová jsem ke knize přistupovala víceméně bez očekávání. A dobře jsem udělala. Protože jsem tak nemohla být zklamaná.
A dostala jsem od knížky přesně to, co jsem potřebovala. Čtivý, nijak komplikovaný příběh s thrillerovými prvky.
Žádné velké napětí si kniha neudržovala, odhalit motiv a vraha se podaří většině čtenářů mnoho desítek stránek před koncem. Navíc je většina postav (možná dokonce všechny) vykreslena natolik zvráceně, že o sympatiích k nějaké z nich nemůže být vůbec řeč. V knize je poměrně dost sexu, podaného trochu jinak by člověk čekal - věřím, že to pro někoho může být důvod proč třeba i zvýšit hodnocení o jednu dvě hvězdičky, mě z toho bylo spíš úzko, a to ne proto, že bych byla puritán. Taky je pravda, že závěr knihy je hodně urychlen, což působí vzhledem k víceméně poklidnému plynutí děje, docela odfláknutě.
Ale jak už jsem psala, nijak zklamaná jsem nebyla. Za mě fajn oddechovka na propršený víkend.

Mindy
11.10.2017 1 z 5

Po Zmizelé a Temných koutech nejslabší, všechny ženské postavy mi něčím šly na nervy, s touto autorkou jsem skončila

SilvieSisinka
18.09.2017 5 z 5

Skvela kniha od skvele autorky.Me bavila kniha od zacatku az do konce.Nechapu kde bere napady na takove knihy.Urcite si prectu dalsi jeji knihu.Jeste jsem necetla nic co by me od ni nebavilo :-)

MonicaMonique
11.09.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den, ale tak to já prostě mám. Nemůžu říct, že bych z ní padla na zadek, ale nejhorší taky není.

Aliii
08.09.2017 3 z 5

Drsná, syrová kniha - snad z každé stránky přímo kapaly depresivní pocity... I když mi nedělalo problém knihu odložit, měla jsem v sobě takový vnitřní neklid a napětí, dokud jsem nedočetla.

Lucik87
31.08.2017 3 z 5

Jaksi mě styl psaní moc neoslovuje. Zmizelou jsme hltala, Temné kouty byly zklamáním a Ostrým předmětům jsem možná už od začátku ani nedalal šanci Pro mě tak nějak nezáživně napsáno.

konicekbily
26.08.2017 3 z 5

Psychologický thriller se stupňovaným napětím a těžko předvídatelným závěrem.
Po čtvrt roce jsem se ke knize vrátil, ale je to opravdu náročné čtení s nereálnými skutky. Určitě to není čtení odpočinkové, někdy k zamyšlení je potřeba více času.