Ostrov šedých mnichů

Ostrov šedých mnichů
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532205/bmid_ostrov-sedych-mnichu-65ccbf7bda295.jpg 4 1515 1515

Josef Bergman série

Josef Bergman #4 Detektivní příběh dvojnásobné držitelky ceny Jiřího Marka, tentokrát k poslechu! Na odlehlém holandském ostrově Schiermonnikoog s liduprázdnými písečnými plážemi bičovanými severním větrem zemřela v dunách za podivných okolností mladá žena a i po jedenácti letech zůstává její vrah neodhalen. Televizní reportér Johan Rutten se rozhodl, že tímto případem zahájí nový cyklus reportáží o neobjasněných vraždách – ale krátce po svém příjezdu na ostrov byl zavražděn. Má oba činy na svědomí stejný pachatel?... celý text

NannyOgg24
21.05.2023 5 z 5

Další dobrá česká detektivka. Tato série se mi líbí, budu pokračovat v jejím čtení.

Mathiola8
15.05.2023 5 z 5

Odpočinková detektivka, vážně jsem netušila jak to dopadne tak že za to velké plus.

JezinkaJ
11.05.2023 4 z 5

Další pohodový kousek s detektivem Bergmanem za mnou.
Styl psaní autorky mi hodně sedí. Příběhy nejsou žádná zvláštní pecka, ale moc dobře se mi čtou. Děj hezky ubíhá, prostředí zvlášť v tomhle příběhu, je hezké. Příroda a život na ostrově je tak lákavě popsané, že jsem připsala na osobní seznam přání jednu položku, návštěvu.
Ve čtení budu průběžně pokračovat, i když paradoxně víc kvůli postavám a příběhům, než kvůli vraždičkám a vyšetřování.

lidunka1
29.04.2023 4 z 5

Detektivky čtu spíše výjimečně. Jsem moc velká citlivá. Ale paní Klevisová opravdu umí. Klobouk dolů. Kniha je napsána svěže a rozuzlení mě překvapilo.

VendulaB
27.04.2023 4 z 5

Vůbec ne špatná detektivka z atraktivního prostředí, která vůbec nepůsobí "česky", ale naprosto snese srovnání se zahraničními kusy. Zápletka je zajímavá, ale z nějakého
důvodu mně kniha nedokázala zcela zaujmout a pohltit. Ale rozhodně příjemný zážitek.

Leny68
25.04.2023 5 z 5

Krásná a poutavá výprava na drsný cíp Holandska, kde se odehrává další případ pro Josefa Bergmanna. I když v tomhle příběhu dostane jen poměrně málo prostoru. Líbí se mi na knihách p.Klevisové, že jsou napínavé i přesto, že v nich není zbytečné násilí.

MiraRunaway
17.04.2023 4 z 5

Kvalitní a čtivá detektivka s Josefem Bergmannem, který je sice na dovolené, ale jeho mozek není :) Zajímavé prostředí holandského ostrova. Možná by se mohl příběh rozvíjet o trochu svižněji. Četla jsem nějak dlouho. Určitě ale za pozornost stojí.

Booky84
15.04.2023 5 z 5

Příjemná a čtivá detektivka ze zajímavého prostředí a různorodými postavami. Autorčiny knihy mám ráda, protože jsou to vlastně pohodové detektivky, kde netečou potoky krve a není samé násilí, ale děj naopak lehce plyne a nakonci do sebe vše zapadne a je vysvětleno. Jen je škoda, že komisař Josef Bergman se v knize objevuje tak málo, protože je to takový pohodový a hlavně chytrý detektiv.

March
15.04.2023 4 z 5

I čtvrtý díl dle mého je žánrem detektivní povídky, ale to nemění na tom, že je to dobrá detektivní povídka:-)Popis místa byl dokonalý, že bych řekla, že to nepsala česká autorka. Rozjezd byl sice pomalý, ale tomu dle mého nevadilo. Byla jsem zvědavá, jak bude probíhat děj český detektiv v Holandsku řeší vraždu...ale docela dobře vymyšlené. Každopádně mé oblíbené návraty do minulosti byly a zápletky byly uvěřitelné, napětí trochu bylo, ale jak již někdo psal, neurazí a nenadchne. Nic to nemění na tom, že pokračuji v sérii:-)

pepa4081
14.04.2023 3 z 5

Trochu problém mi dělala cizí jména, takže jsem občas nevěděl, o kom se právě mluví. Větší problém byl, že mi až na výjimky byly všechny osoby nesympatické. Lesbický prvek mi přišel zbytečný.
Celkem zajímavý námět a rozuzlení.
Uspokojivé.

Edona
02.04.2023 3 z 5

Z této série je pro mě zatím Ostrov šedých mnichů nejslabší. Předchozí knihy jsem hltala a s hodnocením rozhodně nešetřila. Zato v tomto případě.. Na jednu stranu nemohu autorce upřít skvělé popisy ostrova, přírody a moře. Ale na stranu druhou jsem zklamaná. Příběh se rozvíjel strašně pomalu a do všech možných stran. Postav bylo mnoho a občas jsem si je i spletla. Mnoho důležitých indicií k odhalení vraha vůbec nebylo zmíněno. Závěr pro mě byl naprosto neuvěřitelný, nesedlo mi to.
I tak se ale nenechám odradit, protože předchozí detektivky byly skvělé. Zřejmě Bergmanovi mnohem více sedí České prostředí.. k němuž se doufám autorka vrátí.

Mája777
01.04.2023 5 z 5

Zraje jako víno. Co víc dodat.
(1. 4. 23 - 8 918 - 25)

attila1
28.03.2023 3 z 5

Tento díl mi přišel ze série zatím nejslabší. Bylo to moc zdlouhavé.

simona8022
26.03.2023 4 z 5

Jo, opět super :) popis prostředí lákal sednout do auta a vydat se na ostrovy.

karaliene
26.03.2023 4 z 5

Snad díky popisům krajiny tak věrným, že jsem měla pocit, jako bych na ostrově byla s hrdiny, se mi toto zdá jako nejlepší kniha, kterou jsem zatím od Klevisové četla.

Bakana
17.03.2023 4 z 5

V tomhle příběhu se mi těžko hledala nějaká sympatická postava. Možná Sjoerd, v závěsu za ním Bergman, i když i ten měl své mouchy. Ženské byly bez výjimky buď povrchní, nebo hysterické, nebo obojí.
Ale jinak dobré, příjemně se to četlo, zkusím další Klevisovou.

Kortez
11.03.2023 3 z 5

Audiokniha. Velmi pomalá a pokojně plynoucí detektivka, kde netečou potoky krve, ale čtenář se nejdřív dlouze a trochu víc do hloubky obeznamuje s prostředím, do kterého je vsazen příběh. To se mi vlastně na Klevisové líbí.

baji42
19.02.2023 5 z 5

Pěkná kniha, autorka píše krásným stylem, i když je to spíše čtení pro ženy, než aby to byla klasická detektivka.

brunettlibrary
19.02.2023 3 z 5

Průměrná detektivka, která je zbytečně moc natahovaná. Hlavní postavy se pořád točí v kruhu a potom děj vyřeší ten nejpravděpodobnější. Popis prostředí byl hezký, atmosféru kniha nepostrádala. Knihu bych neoznačila za vyloženě špatnou, ale za takový průměr (neurazí, ale ani nenadchne).

veverkaVv
18.02.2023 4 z 5

Na spisovatelku Klevisovou jsem byla zvědavá, a zatím mohu říct, že mě nezklamala. Prostředí, kde se děj odehrává velmi dobře zná, část života tam pobývá. Spojení vzdáleného, málo známého kraje a českého policejního komisaře určitě není fádní.
Četlo se to moc hezky, děj neunavuje a ukazuje rozdílnost životů, priorit a vztahů dost odlišných od těch v naší kotlině. Určitě ještě po této autorce sáhnu, ale teď trochu změním žánr. Doporučuji.