Otevřený hrob

Otevřený hrob
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492090/bmid_otevreny-hrob-kM1-492090.jpg 5 1880 1880

Čtvrtý díl úspěšné krimisérie s jedinečnou vyšetřovatelkou Kim Stoneovou. Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl. A právě tady nalezne Kim se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Play Dead , 2016

Podegra
22.08.2019 3 z 5

Dobře se to četlo,jen mi přišlo,že vůbec nikdo tam nebyl prostě alespoň průměrně šťastný a nese si šílená traumata.

pipa36
16.08.2019 5 z 5

Co dodat? Připadá mi, že všechna superlativa jsem na autorku a její knihy vyčerpala v předchozích dílech a říct o knize že byla "dobrá" nebo "výborná" mi přijde jaksi málo. Opět se nám dostalo velmi dobře promyšleného příběhu s hlavní vyšetřovatelkou Kim, která od jejího prvního případu prošla velkým osobním vývojem, a i když to naštěstí pořád není žádná usměvavá kamarádka, která by si chtěla požvatlat o svých radostech a strastech, přece jen už to není takový uzavřený asociál jako na začátku. Při vyšetřování příběhu se dostává do výzkumného střediska Westerley (tzv. farmu mrtvol) a zjistí, že je tam o jednu mrtvolu více, než by mělo být...
Jak říkám - velmi dobrá kniha, velmi dobře se to četlo. Za 5*.

MirkaProk
15.08.2019 4 z 5

Fajn detektivka, která se dobře čte. Kim je mi sympatická i přesto, že je vlastně na všechny nepříjemná. Určitě si přečtu další díl z této série.

Eicherik
12.08.2019 4 z 5

Dobrý příběh. Netradiční místo činu. Povedená zápletka. Zajímavý motiv.
Jednu hvězdu ale ubírám za způsob vyprávění, který mi připadá poněkud strohý.

mystar
08.08.2019 4 z 5

Opet super pribeh plny napeti a hruznych osudu lidskeho zivota. Postava Kim se mi stale vic a vic zamlouva. Tesim se na dalsi dil.

Zunka616
07.08.2019

První kniha od autorky přečetla jsem ji jedním dechem úžasný bomba doporučuji

Marta08
05.08.2019 4 z 5

Příběh byl o chlup horší než Tichá modlitba, ale odehrával se v zajímavém prostředí "farmy mrtvol". Oceňuji prolínání děje záblesky z mysli vraha v průběhu celé knihy, bylo to občas velmi zvrácené. Tentokrát se mi líbilo i rozuzlení a závěr, i když nad tou nakládačkou Kim si musím povzdechnout :D Postupné odkrývání charakteru Kim se mi velmi zamlouvá, už se chová i ke členům týmu mnohem přátelštěji. Novinářka Tracy byla otravná, ale už v minulém díle ukázala i svoji lepší stránku a nakonec i zde působí jako kladnější postava. Kim mi přirostla k srdci a má čestné místo mezi mými oblíbenými seveřany Joonou Linnou, Harrym Holem a Carlem Morckem :)

hanjarda
04.08.2019 5 z 5

Celá série od Angely Marsons je prostě perfektní.
Velmi dobře se čte,zajímavá, upoutá každého čtenáře detektivek.

Awaria
30.07.2019 4 z 5

Příjemná oddychovka, ale že by mě vyloženě uchvátila, to se říci nedá. Bohužel jsem až pozdě zjistila, že začínám čtvrtým dílem série.

Nello
18.07.2019 3 z 5

O malinko horší než předchozí knihy,ale stále dobré čtení.

koki.veru
17.07.2019 5 z 5

Další super knížka od A.Marsonsové :) Tato série mě opravdu moc baví, takže hurá na další díl :)

tanjaj
09.07.2019 3 z 5

Další pecka od Marsonsové. Jen těch hrobů tam na mě bylo příliš.

Cherryel
08.07.2019 3 z 5

Tak do tohodle dílu jsem se nemohla začíst,chybělo mi tam takové to akční pátrání a napětí.Škoda, předešlé díly se mi líbily o mnoho víc.

Drndi
07.07.2019 4 z 5

Skvělá zápletka, samotný příběh bez chyby, jako vždy. Já mám jen u této autorky problém s "bezprostředními" a rádoby vtipnymi rozhovory mezi členy týmu, strašně nepřirozené a zbytečné, ale je to detail. Vzhledem ke kvalitě detektivního příběhu, se to dá zkousnout, ale plný počet dát nemůžu.

lucie2371
01.07.2019 5 z 5

Skoro se od ní nedalo odtrhnout. Přečteno za dva dny.

Allys
01.07.2019 5 z 5

Ďalšia úžasná detektívka zo série Prípadov Kim Stoneovej. Ako vždy je príbeh napísaný pútavo a kvalitne. Páčilo sa mi prelínanie zábleskov z mysle vraha počas celej knihy, miestami to bolo naozaj psycho. Rozuzlenie a záver taktiež super. Viac nechcem písať, aby som nespoilerovala, ale určite odporúčam a verím, že raz budú mať tieto prípady svoj vlastný seriál :-)

EleanorJane
30.06.2019 4 z 5

Opět brilantní kniha. Děj má spád a je plný překvapení. U této autorky se vám nestane, že byste uhádli rozuzlení dříve. Musíte se k němu hezky pročíst.

Lykke
29.06.2019 4 z 5

Tahle paličatá drsňačka neztrácí mé sympatie. Tentokrát musí vyšetřovat brutálně spáchané vraždy odložené v nevábně zvláštním prostředí, kde je radno opatrně našlapovat. Tentokrát musí zachraňovat i tu, co by předtím s chutí sama uškrtila a vlastně zjistí, že nikdo není takový, jak se na první pohled zdá. Že jsou beránci ve vlčím kožichu a vlci v rouše beránčím. Rozhodně jsem čtení do ranního kuropění nelitovala.

Jiparis
14.06.2019 5 z 5

Bohužel nemalé množství dětí utrpí v dětství emocionální trauma a z některých se stanou zločinci. Zlu se nesmí přihlížet.

MarianP
13.06.2019 5 z 5

Super čítanie, nenáročné no stále so super zápletkou a nápaditým prostredím. Dávam 5, hcoi som z knihy nespadol na zadok, čítala sa veľmi dobre, s ľahkosťou a predsa bola napísaná výborne. Odporúčam túto autorku !