Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/bmid_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 3 8022 8022

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey, 2011

evineckY
21.11.2019 5 z 5

Kniha se mi ze začátku až tak nelíbila, dokud jsem nepřečetla z pohledu Christána
a víc se nezamyslela proč byl,jaký byl. A ruku na srdce- každá žena - která by nechtěla
být tak milovaná....

Tetipu
18.11.2019 1 z 5

Dlouho se mi nestalo, aby mi hlavní hrdinka, tak moc lezla na nervy. Četla jsem to, protože to tehdy bylo všude, ale až do konce jsem dojít nedokázala.

Arte
18.11.2019 4 z 5

Kniha je typická červená knihovna, která zpopularizovala moderní erotickou literaturu a používání různých erotických pomůcek. Nejedná se o náročnou literaturu, ale pokud člověk hledá něco z této kategorie, rozuměno milostnou erotickou literaturu, kniha se pak bude myslím hodně líbit. Hodnotím to tedy z pohledu, kdy nehledám náročnou literaturu, ale právě červenou knihovnu (Budete-li hledat rozmanitou slovní zásobu a hlubší myšlenky, kniha by u vás nejspíše neprošla).

Mrs.Depp
05.11.2019 2 z 5

Kniha se čte moc dobře, ale četla jsem ji už dávno a už snad rok mi doma leží druhý a třetí díl, ke kterému se ne a ne odhodlat a myslím, že je možná i vrátím nepřečtené. Hlavní dojem, který ve mě zanechala Anastasia ve filmu, je že je opravdu naivní až hloupá, knihu už si až tak nepamatuju, ale myslím, že z ní jsem až takový dojem neměla, každopádně nechápu, jak se někdo může na tento film dívat třeba deset krát, jako jedna má kamarádka.

Renatapek
02.11.2019 3 z 5

Studentka literatury Anastasia a mladým podnikatelem Christianem Greyem rozehrávají hru plnou erotiky. Oba je to k sobě od začátku přitahuje, ale oba s přitažlivostí bojují. Každý z jiného důvodu. Ona si myslí, že v žádném případě nespadá do okruhu žen, která by pana dokonalého mohla upoutat. On má své temné tajemství. Jenže láska je láska a nakonec přece jen skončí v posteli a díky tomu je o čem psát další dva díly :).

Lucka1355
31.10.2019 3 z 5

Knihu Padesát odstínů šedi jsem si přečetla, kvůli filmovému vídání, na kterém jsem byla v kině. Film jsem si úplně zamilovala, ale bohužel kniha mě velmi zklamala. Špatně se mi četla a nějak jsem se do děje nemohla začíst. Hlavní hrdinka mi v knize přišla hrozně taková staromódní, nato že ji je dvaadvacet. Jediné co se mi tam líbilo, byla vypsaná smlouva, mezi Anastasií a Christianem. Nicméně možná dám druhému dílu ještě šanci.

Thousandeyes
31.10.2019 odpad!

Ztráta času..... možná ne pro nadržené puritánky...

mcabr
30.10.2019 odpad!

Nic moc, překvapilo mě proč je kolem této knihy takový rozruch.

TessaT
28.10.2019 2 z 5

Pořád jsem čekala na něco... a najednou byl konec. Asi byla chyba, že jsem měla moc velká očekávání. Já se do fanoušků neřadím a další díly číst nebudu.Dočetla jsem to,takže nemůžu říct, že by mě to vyloženě nebavilo. Erotika byla fajn.

myelka
21.10.2019 1 z 5

eh, jak jen tohle hodnotit...jen mě zajímalo, proč je kolem toho takový povyk a vlastně pořád nechápu. Nudná, kýčovitá kniha pro puberťačky (samozřejmě kromě erotických scén), v podstatě mě to celkem rozčilovalo, jen jsem doufala až do konce v nějaký WOW efekt, a nic. A navíc mě její podvědomí a vnitřní bohyně celou dobu vytáčela.

Blair88
18.10.2019 4 z 5

Stihla jsem přečíst před tím bláznovstvím než se kniha přeložila a jsem ráda. Žádné velké wow, ale celkem oddychové čtení.

Kamila1991
07.10.2019 2 z 5

Tak nějak nevím... Koupila jsem si knížku s očekáváním, že to bude opravdu pecka, ale zklamalo mě to, čekala jsem víc.

HelinkaS
04.10.2019 5 z 5

Super napínavý příběh.

RendysStrange
19.09.2019 1 z 5

Přečetla jsem si všechny díly spíše ze zvědavosti. Zajímalo mě, co na tom všichni mají. Čekala jsem pořádnou erotiku. Bylo to nudné.

Parwana
08.09.2019

Vydržela jsem zhruba do konce druhé kapitoly. Pak jsem pdfko smazala, aby náhodou nepoškodilo můj harddisk.

LortVoldemord
07.09.2019 odpad!

Klasika od paní, která si nechá řikat E. L. James.

Stanas513
06.09.2019 2 z 5

Když jsem okolo sebe poslouchala to nadšení, tak jsem si to také chtěla přečíst. Ale byla jsem ne docela, ale hodně zklamaná. Aby pětadvacetiletá holka byla panna a ze všeho byla vyplácaná, ale okamžitě všechno uměla? - no, potěš! Jedině snad, že se to čte docela rychle.

Miluna40
03.09.2019 odpad!

Naprosto souhlasim s Asterixxkou. Tez jsem dostala knihu jako darek. A byla jsem zklamana. Ani jsem ji nedocetla a od pulky jen prolistovala v nadeji,ze se rozjede. To ani nahodou. A eroticke sexy ???? Ne! Musim rict, ze v detektivkach ci thrilerech jsem cetla vic vzrusujici eroticke sceny (bez trapnosti,vulgarismu a nevkusnosti) nezli v teto knize. Za sebe nedoporucuji.

Asterixxka
02.09.2019 2 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, sama bych po ní určitě nesáhla - ale tak co už, když mi přistála na stole. Bohužel moje představy o tom, že to není můj šálek kávy, se brzy naplnily. Člověk musí při některých těch trapnostech až přestat číst, ale pořád jsem čekala, kdy začne nějaké to hard vzrůšo a všude zmiňované BDSM (na rozdíl od pubertálních výlevů, jak se hlavní "hrdinka" celá zvencne, když se jí pomalu jenom sáhne na rameno...uff!), no nedočkala jsem se. A myslím že už každý puberťák toho má v repertoáru taky daleko víc než velezkušený pan Grey, který víc žvanil než konal na můj vkus. Dvě hvězdy dávám za to, že na 1* to zase nebylo, jsou i horší knihy. Druhý díl ale v žádném případě ne, BEJBY.

Taralcielle
02.09.2019 3 z 5

Všechny knihy ze série jsem přečetla. Byly rozhodně zajímavější než filmy, pro mě tam bylo mnohé vysvětleno, co se ve filmu přejde jenom další erotickou scénou...
Za mě to nebylo špatné, četlo se to docela dobře a musím říct, že s touto tématikou znám daleko horší knihy.