Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/bmid_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 3 8023 8023

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey, 2011

petraj30
14.08.2019 odpad!

Knihu jsem "zahodila" asi po 50 stránkách- to se vážně nedalo. Na sérii Crossfire to nemělo ani náhodou

Mudry
12.08.2019 odpad!

Ačkoli mé známé, kamarádky i přítelkyně byly knihou zcela okouzleny, já jsem ji ani nedočetla....

knihomolka27
10.08.2019 1 z 5

Kniha by měla svůj potenciál, kdyby jí napsal někdo, kdo umí vytvořit zajímavé , charismatické postavy a barvitější děj . Jasně , že hlavním účelem je erotická, sentimentální sladárna, které obvykle ráda čtu at už je v nich klidně tisíce klišé, ale tohle jsem nedala. Děj je jednoduchý což by mi nevadilo, kdyby pořád nestál na jednom místě, za celou knížku, která má 600 stran se tam prakticky nic moc nedělo. Hlavní hrdinka mě vytáčela, neříkám že sem neměla chvilky kdy jsem si říkala, že třeba dospěje a bude to ok, nebo kdy mi připadala i v pohodě, jenže to nedokázalo vyvážet chvilky kdy se chovala strašně.....vůbec nechápu jak se do ní vůbec mohl někdo zamilovat.....neustále jenom kvůli něčemu fnuká a brečí, mění své názory jako na běžícím páse, neustále opakuje to jak se červená, vnitřní bohyně, protáčí oči, a samozřejmě nám neustále musí připomínat, že christian je jako fakt sexy. Její zajímavost je jedině v tom , že je pro Christiana totálně nezajímavá, což by hlavní postava bejt asi neměla. Zkrátka myslím, že i kdejaký čtrnáctka by se zvládla chovat líp jak ona. Postava Christiana určitě nebude patřit mezi mé ikonické mužské postavy , ipřesto že jeho jméno zná skoro každý , autorka z něho chtěla udělat neodolatelného sexy borce, ale nijak to nevyšlo(ale i tak byl lepší jak Anastázie), je tak známý a ani nevím proč, určitě by si to zasloužili jiní knižní hrdinové, kteří mají smysluplnější a zajímavější osobnost. Druhý díl
už nedám, fnukání Anastázie bych už asi nevydržela. Vůbec nechápu jak na obálku může nikdo napsat, že tahle holka má šarm a charakter. Je mi líto, že jsem se s takovouhle bichlí vlekla tak dlouhou cestu z knihovny.

michaella03
03.08.2019 4 z 5

Mně se kniha líbila. Byla hodně čtivá, taková oddechovka. Sice mě asi od poloviny štvalo spojení "vnitřní bohyně", ale i tak to šlo.
A film je také dobrý.

LyraBlack
02.08.2019 1 z 5

Kdybych nebyla v tomhle směru ještě nezkušený kuře a uměla popisovat erotický scény podle sebe, tak to ani nečtu. Ale tak aspoň 1 hvězdu za tu scénkou s kostkou ledu :D

Margherita_N
23.07.2019 1 z 5

Koukám, co jsem četla z žebříčku nejčtenějších knih, a zrak mi padl na tohle - to jsem asi před šesti lety zkoušela číst, ale odložila jsem to někde kolem strany 200, protože to bylo fakt o ničem. Nejvíc si pamatuju, že hlavní hrdinka byla naprosto odvařená z toho, že se dokázala připojit k internetu a najít Google.

Theresa.2679
23.07.2019 odpad!

Jedna z nejhorších knih, kterou jsem kdy četla. Další díly jsem radši vynechala

Hokkejka
16.07.2019 2 z 5

Hrozná blbost, ale svůj účel to splnilo. Jako oddychové čtení se to dá.

BuchtaMaková
10.07.2019 2 z 5

Možná kdyby se mi dostala do ruky o dvacet let dříve, tak by se mi i líbila. Stupidita příběhu, plochost hlavních postav a nekonečná sbírka klišé dělá z tohoto díla snad nejhorší knížku, jakou jsem kdy četla.

Ajrad1981
02.07.2019 1 z 5

Bože, to byla blbost! Jak to mohl někdo napsat? Vlastně ne, jak to mohl někdo vydat a jak se to mohlo stát bestsellerem?! To musela být na trhu díra větší jak Macocha. Ani jako péčko nic moc (i když tohle je asi hodně relativní, být osamělá ženská, tak na to možná budu mít jiný názor).
Mému hodnocení určitě neprospěla ani hláška "Ježkovy oči", na kterou mám alergii a kterou Ana použila snad na každé druhé stránce. Řekla bych, že to bylo i častější než její věčné protáčení očí (to už mi na konci taky pěkně lezlo krkem).

Jestli někdy sáhnu po druhém dílu (čemuž moc nevěřím), tak to bude jen proto, abych si ověřila, že děj je opravdu tak předvídatelný, jak si myslím.

Kulturnice
22.06.2019 2 z 5

Četlo se to samo, ale skvost to tedy není no. Prostě oddychovka k vodě.

dencazrnu
19.06.2019 5 z 5

První díl série a já jsem nadšená. Je fakt, že vnitřní bohyně mi lezla sem tam na nervy, ale beru to jako skvělé oddechové čtení :)

Anděliček184
14.06.2019

Velmi negativní film, spisovatelku nechápu jako ženu, čeho tím chtěla dosáhnout, sprznit tak úchylně takovou knihu, pokud bude pokračování další knihy, tak celá a pak další knihy by měli pokračovat a být o celoživotním traumatu a jeho psychologické léčbě obou hrdinů. Rozhodně takové případy nedopadají pro nikoho dobře.
Také nechápu, jak někdo může napsat upoutávku knihy" o temných touhách ,každého z nás". Se zbláznil??! Nevím o tom, že by se některá žena nechala mlátit byť jen z lehkostí svým milovaným člověkem a hrdinu to očividně vzušuje, ale je narušen, to ho přejde maximálně až v pozdějším věku, za předpokladu léčby a popřípadě velké lásce k ženě, ovšem, která ho bude milovat i s tím, ke které si to prostě bude muset odmyslet. Vau...

Gabriela_ko
13.06.2019 5 z 5

Film nic moc, knížka mě zaujala více ????

jprst
08.06.2019

Nečetl jsem, ale ženská část rodiny zaujala neutrální, či spíše lehce záporný postoj a kniha šupajdila zpět do místní knihovny neobvykle brzy. Takže bych to tipnul tak maximálně na jednu hvězdu.

Borískova
02.06.2019 5 z 5

Tohle se čte samo,film mě zklamal ale knížka super,nemohla jsem se od ní odtrhnout

veronika3072
02.06.2019 3 z 5

kdybych nevedela z filmu o čem to je tak to asi ani nedočtu. Nezajimavé napsané, nekdy az nesmyslne reakce Anny na svet bdsm...velké mezery mezi zajimavými pasazemi

Pája699
24.05.2019 4 z 5

První díl byl super, hned jsem se začetla a byla jsem v ději. Některé pasáže mohli být kratší, zbytečně zdlouhavé a natažené. i tak knihu doporučuji :-)

Gabri-88
08.05.2019 3 z 5

Cetla jsem v anglictine a nasledne v italstine. Styl je slaby ve vsech jazycich :-) Namet a hlavni postavy jsou v prvnim dile opravdu zajimave. Cetlo se skoro samo, ackoliv jsem se castokrat musela v duchu musela ptat, to jako fakt? :-) ale bylo to chytlave a jako oddechovka to splnilo svuj ucel. A tak jsem si rikala, ze druhy dil bude urcite taky fajn!

Safrika
28.04.2019 5 z 5

Za me jednoznacne ano :), bavila jsem se od zacatku do konce,cetla se paradne. Uz mam v ruce dalsi dil :).