Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235649/bmid_padesat-odstinu-temnoty-235649.jpg 3 5022 5022

Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker, 2011

DarthZira
01.08.2024 odpad!

Ne, ani u druhého dílu nenajal nakladatel literárního redaktora, který by z té slátaniny vytvořil něco aspoň trochu čitelného - přičemž vyděláno snad měl už dost na to, aby toho redaktora mohl zaplatit.
Je to hloupé úplně stejně jako první díl a navíc stylisticky stále příšerné, takže odloženo po přečtení 10 stran.
A ne, není to záležitost špatného překladu, anglický originál je neméně mizerný, autorka má anglickou slovní zásobu náčelníka lidojedů - a to možná ještě urážím lidojedy.

vercatko20
28.07.2024 3 z 5

Já vlastně nevím, co bych k tomu dodala. Filmy jsem viděla nespočetněkrát, první dvě knihy jsem četla asi jen jednou, tohle byl re-reading.

Názor mám pořád stejný - vztah dvou lidí, co neumí komunikovat a zoufale se snaží jeden druhému pořád dokázat, jak se milují (aspoň v tomhle díle). Oba dva nesou znaky jakési podivné sebenenávisti a neempatie ke druhému.
Fakt nechápu, jak se z tohohle mohla zrodit láska. Já bych to spíš popsala jako (sexuální) posedlost. Nějak jim to nevěřím.

Ana mě sice nerozčilovala tolik jako v prvním díle, zato to za ní hravě převzal Christian a Any manipulativní kámoška Kate (ano, zvládla to i za těch posledních pár kapitol před koncem).
Nechyběly zde zas porno scény, Ana se svou VNITŘNÍ BOHYNÍ stále vrcholí už jen z Christianova pohledu a Christianovi pořád z boků visí kalhoty TÍM ZPŮSOBEM a já se začínám trochu nudit.
Ani zápletku s Leilou nenechala autorka gradovat tak, jak bych chtěla.

Snad bude třetí díl trochu akčnější :))

Avinea
12.07.2024 5 z 5

Zatímco první díl mi přišel primárně o sexu (velmi dobře napsaných scénách), druhý díl má romantičtější nádech, je o citech a snaze obou hlavních hrdinů k sobě najít cestu... a ano, sexuálních scén tam také málo není :-)
Velice oceňuji, že autorka nenechala na úvod Anu a Christiana déle v odloučení a že Ana nedělala drahoty... Bylo to tak svižnější a uvěřitelnější.
V závěru knihy thrillerové drama, u kterého se dá tušit, že nešlo o náhodu, což se zatím dozví jen čtenáři, románové postavy zatím ne.

Elenleb
12.05.2024 3 z 5

Druhý díl je více zaměřený na samotný vztah Any a Greye. Ovšem často se točí v kruzích, situace se opakují a působí až kýčovitě. Kdyby byla kniha o pár set stran kratší, taky by se nic nestalo. Samozřejmě nesmí chybět cliffhanger na třetí část.

Evkaha
09.04.2024 4 z 5

Po opětovném přečtení (bude to těch 10 let) mi znova druhý díl přijde rozhodně lepší než první. Postavy se "uklidní" a vycházejí na povrch tajemství. Hurá na trojku, ta byla nejlepší ;)

ctenarMarLnYI
08.04.2024 5 z 5

Viděla jsem nejdříve film ale nějak mě nezaujal. Tak jsem šla do knihy a musím říci že super. Nebylo to jen o sexu ale byl tam ten potřebný příběh. Moc se mi to líbilo.

Michelle13
01.04.2024 5 z 5

Máme tu fascinující pokračování slavné série, které mě opět udrželo v napětí, ale překvapilo svou hloubkou a vývojem postav. Po rozloučení s Christianem začíná Ana novou kapitolu svého života, která je plná výzev a překvapení.

Autorova schopnost detailně vykreslit emoce a vnitřní konflikty postav je úžasná. Vidíme, jak se Christian a Ana vyrovnávají s překážkami, které se mezi ně postavily, a jak se jejich vztah postupně prohlubuje a mění. Je osvěžující vidět, jak oba postupně nacházejí nové aspekty své osobnosti a jak se učí důvěřovat jeden druhému.

Navíc je kniha plná nečekaných otoček a odhalení, které vás udrží v neustálém napětí. Příběh Christianova tragického dětství nás vtahuje do jeho minulosti a pomáhá nám lépe porozumět jeho složitému charakteru.

Co se týče erotiky, autorka se opět dokázala překonat. Erotické scény jsou vášnivé a smyslné, ale tentokrat jsou prostoupeny větší něhou a romantikou, což přidává jejich vztahu nový rozměr.

Celkově mohu říci, že je to skvělé pokračování, které vás nezklame. Doporučuji tuto knihu a nejlépe celou sérii všem, kdo hledá smyslné a dojemné čtení plné intrik, vášně a romantiky. U tohoto příběhu si rozhodně odpočinete. Čte se to velice dobře.

sloncekhk
20.03.2024 5 z 5

Krásná oddychová kniha, při které člověk nemusí přemýšlet

monika0181
18.02.2024 4 z 5

S Christiana se nám stává romantik.
Ale ani to nic nemění na tom, že emoce teda z knihy opravdu netryskají.
Kniha je čtivá, příběh jsem zhltla velmi rychle.
Ale jak jsem psala již u prvního dílu. Spíš mě zaujala psychologie vztahu než ta erotická část. Ta za mě v dnešní době není moc objevná. Ve své době to bylo asi šokující a kontroverzní zpracování.
Bohužel vnímám stejné chyby jako u prvního dílu. Jakákoli zápletka je vyřešena rychle, bez hloubky, vyjasnění.
Autorka chtěla šokovat sexuálními scénami a zbytku se moc nevěnovala.
Jdu na třetí díl.

Nelasp
03.09.2023 3 z 5

Druhý díl série se trochu rozjel co se týče příběhu, ale nic to nemění na tom, že se jedná o ukázku toho, jak by vztah fungovat neměl. Kniha se četla dobře, ale opravdu se nejedná o něco převratného

kklepkaa
07.06.2023 1 z 5

Ještě o level níže než první díl, ale stále je to celkem čtivé. Popisy sexu člověka už vyloženě nudí.

Tamirai
16.04.2023

Ja mám túto sériu rada. Mám rada Anu a tú lásku medzi hrdinami, ja som romantická duša a asi som si tam našla to milé a pekné a beriem to ako oddychový príbeh. Táto druhá časť sa mi páčila ešte viac ako prvá a bola aj kus napínavá. A už sa tu viac riešil vzťah ako dáke zmluvy, to bolo fajn.

mia.com
15.01.2023 3 z 5

Co si budem, žádné literární veledílo to není. Je to ve své době něco nového, co tu ještě nebylo. Já jsem se začetla do prvního dílu, v půlce mě přestal bavit a vrátil jsem se k němu asi po roce, kdy jsem zhltla celou sérii. Jako je to čtivé, ale fakt blbina. Sexuální scény už jsou pak na jedno brdo a nezajímavé.

Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Srdeční záležitost. Není to čtení pro každého. Ale kdo má rád román se sexuální tématikou, tak se zde určitě najde. Doporučuji!!

Hakate
28.08.2022 3 z 5

Sérii jsem četla ještě před tím, než vznikl film a ta hysterie ohledně této série. A i když jsem cílovou skupinou, mě osobně tato série příliš neoslovila. 2. Díl mě již tolik nebavil.

Kukinka1981
29.07.2022 4 z 5

Samotný příběh se mi moc líbí. Jako pohádka Kráska a zvíře pro dospělé. Ale souhlasím s ostatními čtenáři, že kniha je napsaná zbytečně zdlouhavě a s často se opakujícími frázemi. I tak mám na nočním stolku připravený třetí díl a hořím nedočkavostí, co v něm Anastasii a Christiana čeká.

skippingrope
05.07.2022 5 z 5

kniha se mi líbila ještě více než 1.díl

-knihomolka-
15.06.2022 1 z 5

Nemohu zvolit jiná slova, než u předchozí recenze prvního dílu. Takže jen ve zkratce - slátanina pro puberťáky.

georginaa
08.06.2022 5 z 5

Ani druhý díl nijak nevybočil, stejné fráze, stejný sex i když z více divokého to přešlo do romantického. Christian poznává i jinou svou stránku, že je schopen i milovat jinak, než byl zvyklý. Začíná se bláznivě zamilovávat a neví co si s touto emocí počít. Jako příběh to je pěkný, ale na knihu i docela zdlouhavý. Stačilo by o něco méně stránek a bylo by to super.

Péťa Z.
19.05.2022 4 z 5

Já jsem si dvojku přečetla a docela jsem se bavila. Mám stále stejné výhrady ke stylu psaní, ale jako oddychovka to svůj účel splnilo. :-) Už je to spoustu let, třeba bych na to dneska nahlížela jinak, ale hodnotím tehdejší dojem z příběhu. ;-)