Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235651/bmid_padesat-odstinu-svobody-235651.jpg 3 4114 4114

Ve chvíli, kdy se Anastasia Steeleová poprvé setkala s mladým úspěšným podnikatelem Christianem Greyem, netušila, jak moc se jí změní život… Ana od počátku věděla, že vztah s jejím Stínem nebude procházka růžovou zahradou. Musí se naučit sdílet s Christianem jeho styl života, který jí nikdy nebyl vlastní, aniž by ztratila sama sebe, svou vlastní integritu a nezávislost; Christian musí na oplátku překonat svou posedlost kontrolou a vypořádat se se svými vnitřními démony. Nyní, když jsou konečně spolu, prožívají nekonečnou lásku, vášeň, vzájemnou blízkost a otvírá se před nimi svět nekonečných možností. Zdá se, že mají všechno. Pak ale zasáhne osud a před Anou vyvstávají její nejhorší noční můry…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

petrulka
17.08.2015 1 z 5

Na posledni dil jsem sbirala silu pres rok. Nicmene zvedavost mi nedala. Ale tak joo, pominu-li naprosto brutalni frekvenci vnitrnich bohyn, Stinu a vykruzovani "o" a "u" usty, je to relativne mozne prezit. Konec je neuveritelne pritazeny za vlasy, neuprimny a vyumelkovany. Uplny zaver - z pohledu Christiana - je zoufaly pokus o napodobeni bohuzel nevydaneho Pulnocniho slunce. Navic mam velmi silny dojem, ze autorka pribeh z pohledu muze proste neda. Ale mozna si to i prectu :-)

Niikis
15.08.2015 2 z 5

Nejvíce se mi líbil ten konec knížky.

Kyta
15.08.2015 3 z 5

Začátek knihy nevypadal vůbec slibně, protože se omílalo pořád dokola to samé a navíc tu nebyl žádný příběh. Nicméně dalším přidáváním zápletek si mě kniha docela získala. Od začátku mi bylo jasné, že to skončí happyendem; no a nemýlila jsem se. Na můj vkus to však bylo až moc přeslazené.

Slovník hlavní hrdinky už jsem v tohle díle nemohla vystát; byly chvíle, kdy jsem si i byla jistá, že knihu odložím a vrátím se k ní až za nějakou dobu, ale nedalo mi to. V 50 odstínech svobody mě obzvlášť vytáčelo Anastasiino "Můj ty Stíne..." V těch okamžicích jsem prostě nemohla jinak než nevěřícně a opakovaně kroutit hlavou; ať už za ta nesmyslná slovní spojení nebo zkrátka za celé její pošetilé a naivní chování. Nemůžu si pomoct, ale Ana je prostě hrozná hlavní hrdinka. Snad nikdy nezapomenu na její "vnitřní bohyni"... Hlavně díky tomu se můžu zapřísáhnout, že sérii už nikdy nevezmu do ruky.

Nejlepší na knize bylo oněch posledních několik stránek převyprávěných z pohledu Christiana - vážně originální. Zlepšilo mi to celkové hodnocení. Musím přiznat, že díky tomu se i docela těším na české vydání knihy Grey.

Vendy1020
14.08.2015 2 z 5

Ze všech tří knížek je pro mě poslední díl, jinak mnou velmi oblíbené trilogie ten nejslabší ale naprosto zbožňuji doslov který je podle mě úžasný.

ema28
14.08.2015 odpad!

Strašné, hrozné, příšerné.

Cula09
12.08.2015 3 z 5

Třetí díl Padesát odstínů svobody pro mě už nebyl tolik napínavý, i když, našla se nějaká scénka, u které se mi napnulo tělo, ačkoliv začátek nebyl nijak zvlášť zajímavý a konec byla klasika, jak se říká. Konec dobrý, všechno dobré. Ale přečíst jen dvě knihy ze tří, je jako jít do práce napůl oblečená.

BlondeReader
10.08.2015 5 z 5

V tom příběhu je mnohem víc, než se zdá. Škoda, že to spoustu lidí nechápe. A soundtrack k filmové verzi je doslova eargasm.

Charmedka
10.08.2015 5 z 5

Já přiznávám, že patřím k těm, kterým se série líbí. Líbily se mi dva předešlé díly a tenhle třetí a zároveň závěrečný hodnotím jako ten nejlepší. Už jsem to tuším psala, není to žádné inteligentní čtení, to je jasné, ale to od erotického románu nečekám.

Tenhle díl je pořádná slaďárna, navíc trocha kriminální zápletky knihu pěkně okořenila. Kolikrát jsem nechtěla ani knihu odložit a musela číst dál, abych věděla, co bude.

Terri
09.08.2015 1 z 5

Třetí díl trilogie je rozhodně nejzajímavější. Minimálně se můžete usmívat při čtení tragického pokusu o kriminální zápletku a pojmenování dítěte Bodík.

combatgirl
09.08.2015 5 z 5

Třetí díl byl velmi zajímavý a konečně se tam začalo něco dít.Více akce a rozluštění celé série.Kdo by nečekal,že budou žít šťastně a budou mít děti,že?Jinak celá série se povedla.Už se těším až u nás vyjde pokračování Grey :-) Tahle kniha otevře celou minulost Christiana.

Dodee
04.08.2015 2 z 5

No.. Co říct, kdo to v dnešní době nečetl, že? Mluvilo se o této sérii "erotického" románu snad úplně všude. Knihy mě nijak extra nelákali ale poté co jsem se dozvěděla, že to čte i spousta mých známých - mužů! A poté co jsem někde seděla a všichni probíraly "Christiana Greye a Anastasii Steel" a já neměla čím bych k tématu přispěla, rozhodla jsem se ty tři "bichle" přelouskat také. Obětovala jsem osmnáct stovek a koupila je. Dala jsem se do čtení ještě ten večer. Je pravda, že děj je velmi čtivý a nemohla jsem se z počátku vůbec odtrhnout. Ovšem Druhý díl začal být poněkud nudný a třetí .. no už od začátku mi bylo podvědomě jasné, jak to celé dopadne. Rozhodně bych knihu nehodnotila, tak jak se o ní všude mluvilo. Zase takový boom to taky nebyl. Jasně .. Jak napsat erotickou knihu.. nejsou na to žádná pravidla a nikdo neví jak to má vlastně vypadat, aby to nebylo zase příliš, nebo aby se to vůbec dalo číst. Ale tohle mělo podle mého názoru do erotické literatury hodně daleko.. Sáhodlouhý popis co je kde v místnosti, jakou barvu má skříň, co má muž na sobě a kolik je tam oken .. poté různé poutání k posteli a rozkazy.. nakonec dojde k samotnému aktu - popsaný v jedné větě - a konec. Nehledě na to, že každá tahle část probíhala úplně stejně, takže jsem měla občas chuť tuhle část přeskočit, neboť pokaždé byla totožná. No... abych nebyla úplně zlá. Děj mě chytil, sice je dost nereálný ale kdyby reálný byl, kdo by to četl. Takže děj, pointa a obsah jako takový byl fajn. Ovšem tato kniha neplní ani z poloviny to, co se od ní očekávalo, to jak se o ní všude mluvilo a psalo. Shrnutí je asi takové - investovaných peněz nelituji ale abych knihy někdy znovu otevřela a přečetla? To ne. Mají své místečko v "červené knihovně" a já alespoň už rozumím těm, co se o ní baví a mohu také něčím přispět :)

ruzickova-kate
04.08.2015

Oddychové čtení na letní dovolenou :-) Knížka je poutavě napsaná, příběh je neotřelý.

NicoletH9
27.07.2015 5 z 5

Tento díl, mě asi nejvíce zaujal. Děj byl velice zajímavý a nemohla jsem se odtrhnout od čtení, musela jsem vědět jak to dopadne během jednoho dne. A z konce jsem byla velice nadšená, i když mě mrzelo, že kniha byla tak rychle u konce. Přála bych si další díl, skvěle počtení. ! :)

avalonek
15.07.2015 5 z 5

Takhle by chtěl skoncit každej..Super čteni..

spedula
13.07.2015 2 z 5

Mám pocit,že se děj neustále opakuje,měla jsem problém knihu dočíst,ale zvládla jsem to. Nejlepší je konec psaný z Christianová pohledu.

SmallLucia
17.06.2015 3 z 5

Třetí díl mě z celé série zaujal určitě nejvíce. Konečně se objevila nějaká pořádná zápletka a já nemusela číst pořád to samé dokola. Nenudila jsem se a v některých částech jsem knížku doslova hltala. Velké plus byla ta Christianova přehnaná láska. Láska pro mě tak nereálná, že si o ní ráda přečtu a zasním se. Jsem schopná odpustit autorce i typický happyend a příjemné překvapení byl doplněk v podobě kousku psaného z Christianovy strany.

renata5823
11.06.2015

jojo hezké završení ... u konce jsem kulila oči :)

petvet
03.05.2015 5 z 5

Pár slovy ... hezký konec celé série :)

DaPo
03.05.2015 4 z 5

Ubírám hvězdičku za přeslazený závěr... zápletka byla dobrá, ale z mého pohledu se autorka pořád nějak nemohla s hlavními hrdiny rozloučit např. nějakým originálním - zajímavým způsobem. U mně byl zlatým hřebem na závěr příběh vyprávěn z pohledu Christiana - bylo to originální... určitě bych si ráda přečetla celou trilogii z jeho pohledu...

Šánka
02.05.2015 3 z 5

Hotovo! a můj dluh - dočíst poslední díl, je smazán a knihu můžu dceři po půl roce vrátit. A protože patřím k té části čtenářů, který tento druh literárního ,, odpadu" (s určitými výhradami) pobavil, tak jsem vlastně spokojená, že už konečně vím, jak to s Christianem bylo a bude se mně lépe spát.
A jen takové doporučení, film byl za 5*, kdyby se mělo hodnotit, ale netrápily jsme jím mužskou část rodiny a bezva jsme si to my holky užily, protože o bohyni tam nepadlo ani slovo :-)!!!