Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235651/bmid_padesat-odstinu-svobody-235651.jpg 3 4141 4141

Ve chvíli, kdy se Anastasia Steeleová poprvé setkala s mladým úspěšným podnikatelem Christianem Greyem, netušila, jak moc se jí změní život… Ana od počátku věděla, že vztah s jejím Stínem nebude procházka růžovou zahradou. Musí se naučit sdílet s Christianem jeho styl života, který jí nikdy nebyl vlastní, aniž by ztratila sama sebe, svou vlastní integritu a nezávislost; Christian musí na oplátku překonat svou posedlost kontrolou a vypořádat se se svými vnitřními démony. Nyní, když jsou konečně spolu, prožívají nekonečnou lásku, vášeň, vzájemnou blízkost a otvírá se před nimi svět nekonečných možností. Zdá se, že mají všechno. Pak ale zasáhne osud a před Anou vyvstávají její nejhorší noční můry…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed, 2012

Šánka
02.05.2015 3 z 5

Hotovo! a můj dluh - dočíst poslední díl, je smazán a knihu můžu dceři po půl roce vrátit. A protože patřím k té části čtenářů, který tento druh literárního ,, odpadu" (s určitými výhradami) pobavil, tak jsem vlastně spokojená, že už konečně vím, jak to s Christianem bylo a bude se mně lépe spát.
A jen takové doporučení, film byl za 5*, kdyby se mělo hodnotit, ale netrápily jsme jím mužskou část rodiny a bezva jsme si to my holky užily, protože o bohyni tam nepadlo ani slovo :-)!!!

Andvejka
26.04.2015 2 z 5

Přečetla jsem celou sérii a ne, na chuť jsem jí prostě nepřišla. Takže jsem tam, kde jsem byla na začátku. Pokládám si stále otázku, co na tom všichni vlastně vidí? I když tento díl mi přišel ve finále nejlepší z toho mála, co nabízel, rozhodně se nejedná o knihu (vlastně o celou sérii), kterou bych si v budoucnu chtěla přečíst znova.

Kateřina1111
24.04.2015 5 z 5

Opravdu krásná tečka na konec. Krásný a dojemný konec. Celá kniha mě bavila a já ji hltala. Bylo to příjemné čtení po náročném dni. já dávám knížce oba palce nahoru.

MiFloKo
22.04.2015 odpad!

3x jsem jí odložila a říkala si už nikdy. Prvních 200 stran jsem přetrpěla v sexem protkaných polohách snad na všech místech, která se dají najít. A příběh? Žádný, jen stále sex. Nic horšího jsem v životě nečetla. Jednotvárnost, předvídatelné rozuzlení a co bylo nejhorší, linie stejná jako u Twilight. Už i ti upíři byli čtivější. První díl ušel, druhý byl táhlý a nudný, ale toto? To bylo těch nejdelších 650 stran ničeho o ničem. Už nikdy více. Spisovatelka asi měla při psaní tohoto dílu delší sexuální abstinenční období, protože popsat každý sex v 5 větách se neděje snad ani v červené knihovně...
Ovšem co se týká marketingu k této knize, to je opravdu záviděnihodné dílo, protože tento tým odvedl brilantní práci. Z ničeho nafouknout bublinu a udělat z toho celosvětový bestseller. Tleskám.

Iva B.
21.04.2015 1 z 5

Sladká tečka na závěr, kterou jsem čekala... hlavní hrdinka je trapná a ten sex tam už mě taky dost nudil..

renka
16.04.2015 3 z 5

Nebyla špatná :-)

ewisek22
15.04.2015 odpad!

Když počítáte, kolik probůh zbývá ještě stránek do konce této literární katastrofy, tak opravdu nemůžu dát jiné hodnocení...Opravdu je pro mě nepochopitelné a naprosto absurdní, jak se TOHLE může někomu líbiti a potažmo dát tomuto dílu plný počet hvězdiček...WTF???:)))

SladkaK
08.04.2015 1 z 5

Tuto knihu jsem četla už jen z principu. Hodnotila bych ji jako nejhorší z trilogie. Přehnané klišé, které si vyfantazírovala v pubescentním období do deníčku a teď jej oprášila.

Skripi
06.04.2015 1 z 5

Keď sa tieto knihy nepáčia ani ženám tak to musí byť ozaj hnus. :D Konečne náznak deja ale zase o ničom. Chlapi si asi radšej pozrú porno. Autorka pre mňa nie je spisovateľka. Je to ako keby režisér porna bol kolegom režiséra normálneho filmu. Proste sa to ani prirovnať nedá... WOMBAT - Waste Of Money Brains And Time...

jitka7
04.04.2015 odpad!

Tak tomuto dílu se nedá dát ani jedna hvězdička... bylo to fakt už trochu klišé a docela i trapné. Celá série je tak přemrštěná orgasmů a Grey může kdykoliv - je to prostě nadsamec. Přijde mi, jak kdyby sama spisovatelka byla ještě nepolíbená. Je to fakt brak.

lenule1086
31.03.2015 4 z 5

Tento díl byl asi nejnapínavnější a to v části, kdy se jednalo o "tečku" a pak únos a žádání výkupného. Ráda jsem si tyto knížky přečetla. Třeba se k nim ještě nekdy vrátím.

Markysek45
23.03.2015 1 z 5

Zazvonil zvonec a pohádky je konec! Naštěstí! Mám obrovské dilema, jestli dát jednu hvězdičku nebo toto dílo rovnou hodit do odpadu. Druhému dílu jsem za náznak děje dala aspoň jednu, v tomto díle byla dokonce zápletka, ale přesto se mi ta hvězdička dávat nechce. Jediná kniha, u které jsem většinu stránek přeskákala než přečetla. Vlastně bych ani neměla hodnotit. Ale budiž, jednu hvězdičku za ten úprk pro peníze dám.

CamilleTyler
22.03.2015

První kniha, vzrušující, ale nudná. Druhá kniha odpad. Třetí kniha? Existuje zde horší označení, než odpad? Nepochopím, kdo si tuto knihu mohl oblíbit, protože je jsem byla vzteky bez sebe. Autorka má vzestupně stále menší slovní zásobu, její metafory jsou snad ještě horší a Ana je snad ta nejhorší literární postava, se kterou jsem se setkala. Opravdu si tahle přeslazwná romanťárna zasloužila takový úspěch? Kvůli čemu? Sexu? V první knize aspoň bylo to BDSM, ale tady nebylo nic jiného, než prapodivná kombinace tvrdého a sladkého sexíku a Aniny poznámky se fakt nedaly číst. Z Greye, jenž byl celkem zajímavá postava, se stál růžový medvídek plněný cukrovou vatou. Ana, jak ta mě vytáčela ve všech úhlech! Ta její hrozná naivita, závislost a nehorázná tupost! Její přeslazené kecy ve mě spouštěly dávící reflex. Ne že by předtím byla nějaký chytrá, ale tady jsem měla chutě vzít Greyův bičík a vypráskat jí, a to ne proto, že by mě to vzrušovalo, ale určitě by mi to vykompenzovalo ten ztracený čas. Knihu jsem nedočetla, neměla jsem na to. Zbytek spoilerů jsem si našla na netu a i u toho jsem šedivěla. Hospodyňky, co nemají větší smysl života, než se starat o domácnost a čekat na manžela, až přijde ze stavby, to je možná něco extra, ale pro mě né. Je to zdlouhavá, nudná, tupá, nereálná četba, které s chutí dávám odpad. Nejvíce mě ale rozesmívalo současný orgasmus Greye i Any, neboť kdo aspoň o sexu slyšel ví, že se to pokaždé nestává, nedivím se, že muži toto dílo proklínají.:D Od této trilogie jsem očekávala, že se to bude lišit od typický slaďáren Danielle Steele a že to bude temnější a vzrušující. Není! Nenechte se napálit jako já, je to BDSM verze Twilight ságy, bez upírů, ve velkém městě.

Pedros
21.03.2015 3 z 5

V tomto díle se toho stalo nejvíc, proto se mi příběh nezdál až tak moc zdlouhavý. Mezi Annou a Christianem je opravdu zvláštní vztah...Jsem ráda, že autorka ponechala konec stejný, jako byl duch všech dílů - a to přeslazená romantika. Jsem opravdu ráda za to, že z konce nechtěla udělat nějakou nešťastnou ztrátu druhého, čímž pravé romantické story končí. Takhle sem alespoň přečetla pravou "americkou" romantiku až do konce a zvedlo mi to náladu, což americká romantika dělá.
Jinak jsem změnila názor na hlavní postavy...nejen že Christian je ujetej (sát mateřské mléko??! -jako vážně?!!), ale tak trochu i Anna nemá moc rozumu navíc. Chtít po někom, kdo se snaží nevzpomínat na svoje dětství, na svůj životní a kdo se snaží odnaučit se jeho dominanci v červené mučírně vůči Anně, aby se stále vracel tam, do té červené mučírny a pokoušel její hranice možností...Ale tak asi jim to vyhovuje a vzrušuje je to, ale aby se jednou naše Anna nespálila...
Nicméně ale klape jim to, za co jsem ráda a jsou se svou rodinou šťastní a přeju jim to.
V knize jsem moc nepochopila, že se bavili o tom, že se jim narodí holčička a pak najednou kluk...ultrazvuky se přece nemýlí ne?
Jsem ráda že jsem si knihy přečetla, ale už taky ráda začnu číst něco jiného. Teď budu mít "americké" červené romantické knihovny na dlouhou dobu dost. Dost trefný je ten název: Padesát odstínů svobody - vážně mě tahle kniha dokázala osvobodit od šedi.
Takže detektivky, těšte se.
Zároveň si ale i trochu myslím, že nějakou dobu mi budou knihy chybět, ale vidím to tak, jak to dopadlo s Twilight ságou. Nějakou dobu to byl největší hit, ale pak upadla do zapomnění. 50 odstínů bych přirovnala k Twilight pro dospělé. Každý si tím musí projít a po nějaké době si sám sobě přizná, jak se mu tohle mohlo líbit.

Coucouha
19.03.2015 1 z 5

Ke stylu psaní už se při třetím pokračování vyjadřovat nebudu, protože bych se jen opakovala. Avšak musím dodat, že z hodnocení "odpad" se u mě tento díl vyšplhal na jednu hvězdičku. Tuto hvězdičku dávám za to, že se mi líbila zápletka, která se KONEČNĚ vyskytla v tomto příběhu. Sice všechno dopadlo tak, jak jsem si myslela už od první strany, ale aspoň se něco dělo v průběhu knihy ;)

Na závěr bych jen dodala - neztrácejte čas s těmito knihami a raději se podívejte na film. V tomto případě platí, že film je určitě lepší než kniha!

mysacka
16.03.2015 4 z 5

I když nakonec taková romantika, co jiného čekat. Ohledně děje se mi kniha velmi líbila. Díl od dílu lepší, co se týká děje a ne sexu.. konec nakonec dopadl, jak jsem si přála ;-) občas mi ty sexuální scénky už lezly krkem.

Rosie1
14.03.2015 2 z 5

No...čo dodať....ani neviem, prečo som to čítala....asi zo zvedavosti, že čo sa nakoniec stane s Christianom a Anastasiou....Ako tu už bolo spomenuté, neustále opakovanie fráz, oslovení a popisy orgazmov, bolo dosť otravné a neskutočne mi to liezlo na nervy.....A taký ten nemastný - neslaný koniec....sama sebe sa čudujem, že som to vôbec dočítala.... 2 hviezdičky iba za nápad s tehotenstvom a manželskou krízou....

xmetelkova
13.03.2015 4 z 5

Přečetla jsem všechny tři díly a jsem docela ráda, že to už mám za sebou. Nevadilo mi to, jaký je Christian nebo Ana, jen bych byla radši, kdyby ty erotické scény nebyli tak podrobně popsané... někdy mi to fakt už lezlo na nervy!!! Ana mi přišla až moc naivní a někdy jsem jí už měla plný zuby. Na druhou stranu, někdy jsem se i docela zasmála a přišlo mi vtipné, jak si Christian může všechno dovolit. Knihy jsem přečetla hodně rychle, protože kniha byla opravdu ČTIVÁ, doteď nechápu jak se to spisovatelce podařilo. Pořád jsem čekala na nějaké hodně dobré ukončení, ale toho jsem se bohužel nedočkala, namísto toho to skončilo sladkým happyendem... Viděla jsem první díl zfilmovaný a určitě se podívám i na další, až je zfilmují, protože by mě zajímalo, jak to natočí, ale pochybuji, že se ještě někdy ke knižní formě této trilogie vrátím.

Carolka409
05.03.2015 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha z celé trilogie, až na ten konec. Doufala jsem v něco víc, trochu mě to zklamalo. Třeba až ji budu číst podruhé bude to lepší.

Felsenberg
01.03.2015 1 z 5

A je to za mnou. Co k tomu říci? Připadám si jako hrdina, že jsem jako muž, dokázal všechny tři díly přečíst. Tak jak celou sérii zhodnotit? Nechci plivat špínu, protože to nemám v povaze, ale jedním slovem slabé. Dvěma slovy - velmi slabé. Pro muže utrpení. Kniha mi definitivně přinesla ponaučení, že muži a ženy jsou naprosto jiní. Moc si nedokážu představit, že by se u knih nějaký muž dobře bavil. Nevím, jaký mají dámy čtenářky sexuální život, ale mě sex připadala velmi slabý. Samotná soulož byla odbyta cca 3 větami, tedy dle mého odhadu pár minut, končíčí většinou společným orgazmem. Taky to zažíváte? Podle mě je to Harlequin s trochou sexu. Jak chudá studentka k miliardáři přišla a drsného dominanta přetvořila na sladkého vanilkového chlapce :-) S BDSM to nemá nic společného. Z knihy si odnáším zásadní pocit, že je potřeba vydělat miliardy a pak si s ženami budu moct dělat, co se mi zlíbí. V průběhu se mi postavy tak zprotivily, že jsem začal fandit Jackovi Hydeovi :-) Na sérii je fascinující, jak se nakladateli podařilo vytvořit z nudného a nezajímavého textu takový fenomén. Z tohoto pohledu klobou dolů. Ale jinak jako literární dílo velmi slabé. Milé dámy, čtěte opravdovou literaturu :-) Na druhou stranu mám teď velkou chuť si přečíst opravdovou knihu!