Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235651/bmid_padesat-odstinu-svobody-235651.jpg 3 4114 4114

Ve chvíli, kdy se Anastasia Steeleová poprvé setkala s mladým úspěšným podnikatelem Christianem Greyem, netušila, jak moc se jí změní život… Ana od počátku věděla, že vztah s jejím Stínem nebude procházka růžovou zahradou. Musí se naučit sdílet s Christianem jeho styl života, který jí nikdy nebyl vlastní, aniž by ztratila sama sebe, svou vlastní integritu a nezávislost; Christian musí na oplátku překonat svou posedlost kontrolou a vypořádat se se svými vnitřními démony. Nyní, když jsou konečně spolu, prožívají nekonečnou lásku, vášeň, vzájemnou blízkost a otvírá se před nimi svět nekonečných možností. Zdá se, že mají všechno. Pak ale zasáhne osud a před Anou vyvstávají její nejhorší noční můry…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

lavazza
25.02.2015 3 z 5

Mam rada tuto trilogiu, ale musim povedat, ze som velmi nespokojna s ukoncenim... ako ja chapem, ze happyend bol neodvratny, ale preco to bolo take presladene a utopisticke??? A samozrejme po uzasnom druhom diely, pride cast pri ktorej mam pocit, ze to pisal iny autor, pretoze rozhovory medzi C a A mi prisli uplne rovnake ako ked sa rozpravaju dvaja debilovia...no neskutocne mi liezli na nervy a som bola stastna, ze je uz koniec.... ale samozrejme uplne posledna kapitola na zaver velmi potesila....

Bbooks
25.02.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila i když číst 3x 600 stránek není sranda. :D Každý podle mě čekal takový konec této knižní serie. Já jsem sní byla spokojená. I když znám i lepší knížky.

iluliacross
23.02.2015 5 z 5

Přiznávám bez mučí, bavilo mě číst o sexu. Samozřejmě že čtu i jinou literaturu, od historických románů po divadelní hry, ale občas má člověk náladu přečíst si nějakou tu sprosťárničku, něco s erotickým nábojem, trochu zvrhlého, ale hlavně pěkně popsaného, no ne?
Neskutečně mi drásá nervy ta nepravděpodobnost příběhu. Lezla mi na nervy naivita hlavní hrdinky. Ale je to tak neskutečně ČTIVÁ KNIHA, že se od ní prostě nemůžete odtrhnout. Nebaví mě neustále číst srovnávání s filmem, s ostatními díly, je to zkrátka trilogie, záměrem autorky bylo napsat 3 knihy, ne točit film. A tak tedy ještě naposledy opakuji, kniha mě bavila, nemusela jsem přemýšlet nad složitými metaforami a jinými literárními ozdobami a nechala jsem unést tou erotičností.
(Takže klid, Julie, vracíme se k povinné četbě do školy...)

jitka7
21.02.2015 odpad!

Knížku jsem přelouskala tak tak..... největší třešinkou na dortu byl konec ... pro mě naprosto trapný. Pořád ale musím ocenit, že námět byl dobrý. Škoda jen, že to nepsal nějaký autor či autorka, která umí psát. Když pominu formu psaní, tak musím uznat, že první díl nebyl špatný. Dle mého názoru, kdyby byl lépe zpracovaný, mohla to být naprostá bomba (aspoň pro mě)

Shindeen
20.02.2015 odpad!

Marisa:
Asi nejde o to, že by to tady četla spousta lidí, kteří předem ví, že se jim to líbit nebude... Problémem bude to, že většina si to vzala natěšeně do ruky, protože námět je nadchl, ale podání a "literární um" autorky je velmi zklamal. ;)

Marisa
19.02.2015 5 z 5

Sakra lidi, když víte, že vás tyto knihy bavit nebudou, proč je čtete? To asi fakt nemáte lepší věci na práci, co? Mě se kniha líbila, četla se v pohodě a děj byl také fajn ;)

missana
18.02.2015 odpad!

Překonala mě zvědavost a do trilogie jsem se pustila...především za účelem udělat si na ni vlastní názor. Při čtení prvního dílu fajn, neočekávala jsem nic dobrého, takže mě to snad i překvapilo. Druhý díl se ještě číst dal, i když opakující se pasáže už fest nudily... Ovšem ten třetí díl už bych normálně zakázala...brekekeee :D

Shindeen
18.02.2015 odpad!

Knihu se marně snažím přelouskat, a to jen proto, že si říkám, že to zkrátka časem MUSÍ být lepší, když je to bestseller... že se autorka zkrátka po dvou odfláknutých dílech už ve finále musí naučit psát a rozšířit si slovní zásobu...
Ovšem jsem zhruba v polovině a můj mozek už protestuje. Jednoduché věty, ty samé výrazy, jak již zmíněno výše - slovní zásoba minimální. Doteď by se děj podařilo shrnout do pár jednoduchých a stále se opakujících vět: "Ách ne, nechci naštvat svého ubohého Stína. Ach jo, daří se mi ho naštvat. Ach, pane bože, udělala jsem blbost a on je rozzuřený. Moje podvědomí se na mě dívá skrz své půlměsíčkovité brýle. Podvědomí a půlměsíčkovité brýle, podvědomí a půlměsíčkovité brýle, podvědomí a půlměsíčkovité brýle... Můj dokonalý Stín si to na mně v posteli vybije tvrdým sexem. Ách, teď má výčitky svědomí, protože si to na mně vybil tak tvrdě. Já má dokonalého manžela! Já a můj manžel. Ách, tohle je ale krásný vanilkový sex na usmířenou! Moje vnitřní bohyně metá trojné salto, moje vnitřní bohyně si dává rudou rtěnku, moje vnitřní bohyně, vnitřní bohyně, vnitřní bohyně..."
A toto se tam prosím děje stále a stále dokola... Nemluvě o tom, že téměř v každém bezduchém rozhovoru přijde na ten "laškovný moment", kdy si pan a paní Greyová začnou vykat, což už mi pomalinku začalo lézt na nervy od prvního dílu (který jsem však také nezvládla dočíst).
Je to pro mě jeden velký literární odpad. Je to urážka pro všechny autory, kteří mají dokonalé styly psaní, jejich příběhy mají děj, pointu a dokáží čtenáře upoutat. Toto zkrátka nemůže být pokládáno za dobrou četbu. A jestli se jednoho dne dožiju toho, že mé děti budou mít v seznamu k maturitě právě tuto trilogii, tak už by se tento svět měl nad sebou hluboce zamyslet.
Jediné, co mě nadchlo, byl námět, jelikož jakožto žena zkrátka miluji červenou knihovnu. Ale můj entuziasmus zmizel po pár stránkách. Toto prostě nemá nárok být označováno za bestseller... Mrzí mě, že této trilogii je věnována taková pozornost. Nemá na to nárok.

Na závěr bych ráda dodala, že filmem (zatím jen tím prvním) jsem byla mile překvapena. Je to asi poprvé, co bych film označila jako tisíckrát lepší, než knižní předlohu. Zásluhu na tom pravděpodobně má hlavně to, že ve filmu nenajdete onu Vnitřní bohyni metající salta, ani podvědomí dívající se na Anu skrz své půlměsíčkovité brýle, a hlavně hlavní hrdince nevidíte do hlavy... a tak si nemusíte dělat obavy, že je naprosto vypatlaná.

Ajka112
17.02.2015

Tak mám dočteno:) První díl se mi velmi líbil, druhý celkem také, ale třetí mě moc nezaujal... Nejvíce času mě zabralo přečtení první poloviny knihy, protože jsem ji stále jen odkládala, velmi mě nudila. Druhá polovina celkem ušla, měla rychlý spád. Po přečtení celé trilogie mám smíšené pocity, erotické scény stále dokola, stále ty samé věty, občas mi připadalo, jak když autorka pouze kopírovala prvních pár scén. Když už v knize byla zajímavá a napínavá scéna, autorka ji "odbyla" na pár stránek, zcela ji zabila. Podle mého se mohla více rozepsat. Ale co mě nejvíce štvalo, byl slovník Anny, pořád samé ku*va apod. Takže jaký je můj závěr? Ano, příběh super, ovšem nejsem si jista tím, jak ji autorka napsala.

Nunynka
17.02.2015 3 z 5

Jestli ještě někdě uslyším nebo si přečtu slovní spojení moje vnitřní bohyně,tak už to fakt asi nepřežiju. Dala jsem tři hvězdičky jen proto,že občas tam nějaká akce byla. Ale postelové scény už mě absolutně neohromily. První díl se mi líbil,protože nic podobného jsem nečetla,ale teď s odstupem času musím uznat,že tato trilogie je normální průměr. A hlavně všechno se neustále opakuje. Buď je naštvaný on nebo ona. A ve finále to skončí jako nějaká pohádka. A žili spolu šťastně až do smrti.

pajuu
11.02.2015 2 z 5

v rámci psychologického vývoje Christiana konečně pokrok a rozuzlení, i když s ohledem na předešlé díly se změnil asi tak o 180°. Pasáže plné erotiky už se daly přeskakovat, protože po třech dílech jsou zde stále popisovány tím stejným způsobem, navíc - Ana je vždy tak připravená! :D Nicméně jako zakončení celé ságy budiž, i s tím koncem, který snad každý čekal.

Kolka97
09.02.2015 5 z 5

Pro mě nejlepší díl! Ale i předchozí se mi líbily. Už se těším do kina na film.
Jen co opravdu nedovedu pochopit, proč tu knížku čtou lidi, kterým se tento žánr nebo prostě tato trilogie nelíbí a stěžují si jak je ta kniha hrozná.
Mě když se nějaká kniha nelíbí tak ji prostě nečtu a nenadavam na ni.

carmill0673
03.02.2015

Jedním slovem hrůza. Kniha dlouhá bez akce nudná.. Slovník..-_- Strašný samé kur*a do prde*e nevím či je to překladem ale Anny slovník byl vážně hrozný. V prvním díle mi přišla Anna skvělá taková hodná normální opravdu chytrá. Ve třetím díle mi přišla doslova tupá namyšlená a arogantní blbka co se rozbrečí že jí manžel neudělá. Vzpomínám si v druhém díle jak říkala že si těžko zvykne na to být bohatá. Myslim si že o pár dní později jí to šlo až moc dobře. Výhružky vyhazovem skoro nepoděkování Gail vykřikování po ostatních lidech jak nafrněná panička s Christiánem zachází jak s kusem ho*na no prostě děsný.. Kdyby zůstala ta roztomilá stydlivka bylo by to lepší. Tou její novou povahou mi třetí díl skazily úplně... Už tak to byl čaj do který jsem se po druhým dílu nechtěla pouštět ale tohle mi to doopravdy doslovně dojeba*o celé čtení -_-

Zdeňula
24.01.2015 5 z 5

Kniha byla moc dlouhá, ale poslední kapitola byla překvapivě rychlá.....jinak hodnotím všechny tři knihy dobře, líbily se mi a už se těším na zfilmování :)

LucyNej
23.01.2015 5 z 5

Rozhodně nelituju toho, že bych knihu četla.... Byla to první série, kterou jsem četla (s tímto tématem) a líbila se mi.... Krásně se čte, přečetla jsem během pár dnů... Mám tuto literaturu ráda, protože je lehká a hezky si u ní odpočinu :)

Sima:)
22.01.2015 4 z 5

Asi po půl roce jsem jí konečně dočetla...teda ale s velikými obtížemi...nee že by byla až tak špatná,spíš to bylo očekávající...

ujunka
20.01.2015 3 z 5

Cetla jsem vsechny tri dily, ale v tom poslednim bylo tolik stesti, ze uz mi to chvilema lezlo krkem. Jak Popelka ke svemu Panovi prisla a pak zili stastne az do smrti...
Kniha se cte dobre, pohadka pro dospele, spravne okorenena. Ale znova to cist nebudu :)

Denisa_a
25.12.2014 3 z 5

Kniha mě do poloviny vůbec nebavila. Přišla mi nudná, bez akce.... Vůbec jsem se do ní nezačetla. Už už jsem jí chtěla odložit... Ale když po tom přišla Tečka, od knihy jsem se nemohla odtrhnout a za 2 hodiny byla dočtená. Moc se mi líbí jak to dopadlo! :-)

Eumenida
21.12.2014

Vydržela jsem hodně, pořád jsem čekala, jak se rozuzlí útoky Jekylla Hyda, pardon, Jacka Hyda a myslela jsem, že z Jacka se nakonec vyklube odložený nevlastní bráška (stejná matka, různý otec), nakonec to tak nebylo. Ale když došlo k pikniku na louce, to už mě úplně rozsekalo a dotáhnout to do konce už jsem nezvládla.
Kdyby se autorka aspoň tentokrát trhla od inspirace Twillightem, mohlo to být lepší.

lenka608
17.12.2014 3 z 5

Třetí díl... né že by mne zklamal, ale ani nenadchnul. Považuji jej za nejslabší, nicméně rozhodně ne špatný. Jen trochu... "přitažený za vlasy". Každopádně určitě stojí za přečtení :)