Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235651/bmid_padesat-odstinu-svobody-235651.jpg 3 4114 4114

Ve chvíli, kdy se Anastasia Steeleová poprvé setkala s mladým úspěšným podnikatelem Christianem Greyem, netušila, jak moc se jí změní život… Ana od počátku věděla, že vztah s jejím Stínem nebude procházka růžovou zahradou. Musí se naučit sdílet s Christianem jeho styl života, který jí nikdy nebyl vlastní, aniž by ztratila sama sebe, svou vlastní integritu a nezávislost; Christian musí na oplátku překonat svou posedlost kontrolou a vypořádat se se svými vnitřními démony. Nyní, když jsou konečně spolu, prožívají nekonečnou lásku, vášeň, vzájemnou blízkost a otvírá se před nimi svět nekonečných možností. Zdá se, že mají všechno. Pak ale zasáhne osud a před Anou vyvstávají její nejhorší noční můry…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

motolka
16.12.2014 5 z 5

Dobré.

paja1754
25.11.2014 4 z 5

Všichni říkají, že třetí díl byl nejhorší, že už je to nuda.. Christian je až moc posedlej kontrolou a tak dále..
Mně se ale třetí díl líbil asi nejvíc..měla jsem ji přečtenou asi za dva týdny... Jasný, začátek nebyl až tak záživnej, ale jakmile jsem přešla asi přes půlku knížky, nemohla jsem přestat číst.. Líbí se mi ty napínavý části, ten adrenalin, jaký do díla autorka vkládá.. Miluju, jak je Christian ochranářský a jak moc Anu miluje...
Klidně bych si tu trojku přečetla znovu... pořád ji mám v ruce a nedokážu ji dát pryč, bude mi po ní smutno..

VendulaBendova
22.11.2014

Poslední díl trilogie je jedno velké zklamání. Veškeré situace vyhnané do absurdity a to ať už jde o těhotenství, únos nebo neustálé opakování "Ach, jak já tě miluji"

SlamLenka
13.11.2014 2 z 5

Jsem zklamaná, že jsem s četbou neustala dříve. Po prvním dílu jsem si řekla, že tomu dám šanci. Když jsem tu dvojku přečetla, řekla jsem si, že to bylo o něco lepší, byť pořád zcela průměrné, nebo spíše podprůměrné, nicméně asi abych to celé uzavřela, dala jsem se do četby i tohoto třetího dílu - a to jsem tedy dělat neměla! Posledních asi 200 stran této knihy jsem už doufala, že to brzy skončí a že to budu moci zaklapnout, táhlo se to a táhlo, bohužel však nejsem schopna knihu nedočíst, když už jsem se do toho jednou dala. Naštěstí je to za mnou a jsem ráda, že (snad ne jen zatím?!) žádná čtyřka není...

petulinek30
04.11.2014 4 z 5

Když jsem dočetla druhý díl, tak jsem si říkala, že jen tak trojku nedočtu.. Už jsem si to začínala rozpočítávat na deset stránek za den, ať se přece jen dokopu do konce. Jenže knížka pro mě měla nečekaný zvrat :) musím přiznat, že velice příjemný. Potom co se přehoupla už nějaká ta stránka, tak děj začal být záživnější :) Najednou se to už četlo samo. Ale i tak jsem ráda, že mám tuto trilogii za sebou.

Madame R
03.11.2014 odpad!

Knihu jsem nedočetla.. tak nějak nemám potřebu knihu dočíst, už mě prostě nebaví.. tečka :D

Jetulka
31.10.2014 4 z 5

Nejslabší díl.

demlice
31.10.2014 3 z 5

Dopadlo to přesně tak, jak jsem se "obávala". Děsnej happy end! To jsem nechtěla. Škoda. Mělo zůstat u BDMS. Ovšem BDMS bez těhotenského bříška. Bože! To jsem se uplně oklepala! Přiznám se, že poslední díl trilogie jsem si pouze půjčila a nekupovala. A že už to nějaký pátek je, co jsem to četla! Říkala jsem si, že si knihu později dokoupím. Zatím nic. Asi to o něčem svědčí.

kacis4231
27.10.2014 5 z 5

Když jsem dočetla druhý díl. Měla jsem pocit, že to stačí. A do trojky jsem se pár dní přemlouvala. Nakonec mě kniha velmi zaujala, těhotenství, únos. A podobné akce. Četlo se to moc dobře a svižně. Až mě tedy hodně mrzelo, že ze začátku byl děj hodně roztahaný a na konci autorka shrnula poslední dva roky do dvaceti stran. A Christiánův pohled na Anastasii, byl taky pěkným lákadlem. Ale bohužel, jen malý předkrm, po kterém mi zůstal hlad. Klidně bych si přečetla celý díl. Jen o něm a jeho pohledu. To samé, bych si početla o Kate a Elliotovi :)

Tejezka
27.10.2014 5 z 5

Tento díl se mi líbil z celé trilogie úplně nejvíc.. Měla jsem ji přečtenou během pár dnů.. Vřele doporučuji!

Pet007
22.10.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, příběh konečně vyvrcholil. Sexuální scény jsem sice už chvílemi vynechávala, výměnu mailů přehlížela a vnitřní bohyně jsem si raději nevšímala, ale jinak hodnotím velmi kladně. Člověk se knihy chytne a už ji nepustí:)

Tereza06
19.10.2014 5 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale i přes tu všechnu kritiku, co na tuto trilogii slyším, mám ty knihy velice ráda. Všechny tři mě naprosto uchvátily (hlavně třetí díl)! Je tam sice někdy pár nudných erotických scén, ale ten děj, ve kterém se milionář zamiluje do normální holky, se mi moc líbí a určitě se už nemůžu dočkat, až v únoru uvidím film!
Doporučila bych hlavně těm, kteří mají rádi červenou knihovnu.

Zlodějka knih
12.10.2014 5 z 5

Třetí díl byl sladká tečka.
Opět jsem hltala slova za slovem a líbilo se mi, jak se postupně všechno vyřešilo, jak se odhalila zbývající tajemství a jakým směrem se vydali Christian s Anastasii.
Všechny kousky skládačky zapadly na své místo a začaly dávat ten správný smysl.
Trochu se dalo předpovídat, že Anna bude těhotná, protože to byla ta poslední kapka v moři, která Christianovi zbývala, aby pěkně procvičila, co všechno ještě zvládne a musí překonat.
Autorka si s tím pěkně vyhrála a se závěrem jsem naprosto spokojená.

Mortysha
09.10.2014 4 z 5

Dalo se to :)

zuza0654
09.10.2014

Třetí díl má pro mne své kouzlo, velice se mi líbil, byla bych ráda, za více, takovýchto knížek, ale bohužel.
Z celé triologie mě nejvíce omráčil třetí díl.
konec byla tak krásný a sladký :-)

dark.ma93
03.10.2014 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jak tuhle knížku hodnotit. Pro někoho brak, kritikům se kniha nelíbí a přesto získala popularitu. Přímo kvalitní knížka to fakt není. Přesto má svoje kouzlo pro lidi a to kouzlo je v tom, že to je taková pohádka. Červená knihovna je prostě prodávaná. Když si vezmete ten příběh : obyčejná holka se náhodou dá dohromady s milionářem, která má narušenou psychiku a tu si kompenzuje drsným sexem. Přesto se mu naivní panna líbí a začne ji zaučovat. Některé zápletky jsou dobré - jeho šílená bývalka, ten chlap, který mu závidí a šel po něm. Třetí díl se mi líbil. Svatba, líbánky, fakt pěkný. Zápletka s těhotenstvím a krize o změně příjemní byly roztomilé. Konec byl tak sladký, že jsem z něho málem dostala cukrovku. :)

Marcela1950
26.09.2014 5 z 5

Poslední díl trilogie jsem přečetla vloni v září .V té době jsem se k tomu nevyjadřovala,ale dnes jsem si tak pročítala komentáře a souhlasím se čtenářkou " JajaAP ",která to napsala velice dobře.Každému se líbí něco jiného, pro mne to byla taková oddechovka.

Jaymay
26.09.2014 1 z 5

Ne, ne a ještě jednou ne. Tahle série mě prostě neoslovila ani po třetím díle, který byl nejslabší. Chvílemi jsem uvažovala, že dám odpad. Tato kniha nemá děj, žádný příběh, postavy jsou nesnesitelně ploché, nudné, jednotvárné, i z toho despoty Christiana, na jehož chování bych si už zvykla, udělala nakonec zoufalého uplakánka. Ana je pořád na facku, min. teda na pár facek, jak bych to napsala výstižně....(omlouvám se za vulgarismy) "takovou bych jí jeb*a, že by ji ani google nenašel". Jak píši, Christian mi už moc krev nepil, až ke konci, kdy byl nesnesitelně milý k Aně, která je dobrá akorát na šuka*ku, a pak zahodit, protože opravdu nevím, co na ni Christian vlastně tak moc miloval, je úplně vypatlaná. V závěru se autorka fakt už pomátla, nebudu spoilerovat. 1* opravdu jen za pár závěrečných kapitol, kde byla nějaká akce a za část, ve které se Christian chopil slova. JInak by to byl 100% odpad. PS. čekám, kdy světlo světa spatří spin-off: Padesát odstínů: Z pohledu Christiana. Živote, to je řečnická otázka, ne VÝZVA!

dalia1769
16.09.2014 4 z 5

Poslední díl se mi z celé trilogie líbil nejvíc, ten první nejméně, i když chápu, že bez něj by další děj nedával smysl. Spíš než ty sexy scény, které už občas byly trochu nudné a stereotypní, se mi líbil ten příběh "okolo" - vývoj jejich partnerského vztahu, přesazení obyčejné holky do zcela jiného prostředí, Christianova minulost, zápletka s Hydem a Christianovými ex, vliv, který na něj Ana má, soudržná rodina... Celkově pro mne příjemné oddechové čtení.

PomněnkaPrvní
12.09.2014

Všechny tři díly jsou příjemná romance. Kdo je na to připraven a má žánr červené knihovny rád, bude spokojen, nic zde nechybí. Moc se mi líbily dialogy (osobní i mailové) hlavních hrdinů. Měly náboj, byly často vtipné, mnohdy intelektuální. Také se mi líbily psychologické otázky a jejich řešení z různých stran. Jak si oba hrdinové uměli uvědomit, že na situaci se dá dívat i z jiného pohledu. Celkově hodnotím tuto sérii jako fajn oddechovku, se kterou jsem strávila příjemné 3 týdny. Patří ke knihám, které u mě lehce do zapomnění neupadnou (a to nejen kvůli erotickým pasážím).