Pan Kaplan má stále třídu rád

Pan Kaplan má stále třídu rád
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1526/bmid_pan-kaplan-ma-stale-tridu-rad-F2Q-1526.jpg 4 1234 1234

Laskavý humor příběhu je postaven především na zápase s angličtinou nejen pana Kaplana, ale i dalších přistěhovalců do New Yorku. Krejčí Hyman Kaplan má takřka geniální schopnost přešít jazyková pravidla tak, aby netísnila jeho neuvěřitelnou vyřídilku. Urputná vážnost, se kterou dospělí ke svému vzdělávání přistupují, přináší řadu zábavných a úsměvných situací. V legendárním brilantním překladu Antonína Přidala.... celý text

Literatura světová Humor Příběhy
Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

O Kaplan! My Kaplan! , 1976

katule1992
23.02.2016 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád je naprosto geniální kniha, která ukazuje nástrahy anglického, pro nás zde českého, jazyka. Překladatel Antonín Přidal si dal velice záležet na jednotlivých gramatických pasážích tak, že chvilkama se smějete nahlas jako blázen. Pana Kaplana by si měla přečíst každá paní učitelka, která zná zakoutí jazyka a může zábavnou formou pozorovat, jak je pro některé jazyk přímo záhadný.

Totojsemja
07.02.2016 5 z 5

První jsem slyšel jako audioknihu poté jsem přečetl o prázdninách. Kniha jako stvořená pro lidi kteří se rádi zasmějí. Kniha musela být taky hodně náročná na překlad. Antonín Přidal tomu hodně přidal :D

Kodetka
29.01.2016 3 z 5

Na pana Kaplana jsem se hodně těšila především proto, že představení v divadle, které je podle knihy, bylo neustále vyprodané. Trochu mě zklamalo, že kniha až tak vtipná není. Zezačátku jsem musela neustále přemýšlet nad tím, jak asi zní originál, ten, věřím, je vtipný hodně. Když jsem si pak zvykla na celou tu šaškárnu ve třídě, i jsem se zasmála.:-) Dávám tak 3*+.

Tsuki
26.01.2016 4 z 5

Humor tohoto typu asi nikdy nebude "nemoderní". Že bych se lámala smíchy se říct nedá, ale spíš jsem se shovívavě usmívala na geniálním blbcem, moudrým bláznem panem Kaplanem a zoufalstvím, které vyvolával v každé druhé osobě. Knížku jsem četla poměrně zdlouhavě, každý den kousek, protože neměnící se pointa všech Kaplanových "dobrodružství" se asi nedá číst hned, za sebou, aniž by mě to nepřestalo bavit.

Pavluška33
06.01.2016

Skvělá kniha. Doporučuji stejně tak jako divadelní představení s O.Víznerem v roli Hymana Kaplana. Nezapomenutelné

trape
01.01.2016 5 z 5

Tak tahle kniha mě nikdy neomrzí. Nic vtipnějšího jsem nečetla. Vždy se k ní budu vracet.

SlamLenka
29.12.2015 5 z 5

Názorná ukázka knihy, kde překladatel odvedl naprosto dokonalou práci! Hra s jazykem mě vždycky bavila a tady je předvedena v takovém mistrovství, že člověk češtinu zase musí mít o něco více rád. Někdy byly ty jazykové omyly takové, že se zdály až přemrštěné, jenže když se podívám na to, co jsou schopni Češi psát např. na internetu v diskuzích, tak to vlastně až tak nereálné není (a co pak teprve u cizinců!).
Kniha je každopádně skvělá a doporučuji ji k přečtení každému, kdo se chce opravdu dobře pobavit.

Petratra
09.12.2015 5 z 5

Nemohl by mi někdo prosím doporučit podobně veselou knihu, s podobným inteligentním humorem, který vzbuzuje opravdový smích a radost? Zrovna v tomhle pošmourném zimním období by mi to přišlo vhod :-) Díky.

Vittani
07.11.2015 5 z 5

Velmi, velmi vtipná kniha, jak jinak než humoristickém žánru.
"Chrupky" H*Y*M*A*N* K*A*P*L*A*N*A jsou doopravdy nezapomenutelné. Knížka je pro děti asi od 9 let, ovšem pobaví i dospělé. Já jsem jí četla v 11 letech, od té doby jsem si ji přečetla ještě několikrát, přičemž jsem při ní spolehlivě dostávala záchvaty smíchu. Kniha se dobře čte a kdykoliv přestanete, ještě nějakou dobu se Vám v hlavě ozývá ozvěna "chrupek" pana Kaplana. Líbí se mi také, jak si pan Kaplan dokáže udržet chladnou hlavu. Také je dobré, že H.K. nemá jen odpůrce, ale i nějaké zastánce. Knížka se mi doopravdy moooc a moooooooooooc líbí :-).

limetka2008
03.11.2015 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih a opravdu smekám před Antonínem Přidalem, myslím, že tohle muselo být moooc náročné přeložit, aby to neztratilo "tah na branku" a humor zůstal humorem. Podařilo se mu to skvěle!!! Perly typu stupňování přídavných jmen : "zlý, horší, průsr" v naší rodině vešly do oblíbených hlášek.

sasena
28.10.2015

Tuhle knížku mám moc ráda. Smála jsem se u ní tak, že jsem si určitě prodloužila život o nějaký ten rok. A protože mé první setkání s panem H*Y*M*E*N*E*M K*A*P*L*A*N*E*M se odehrálo v počátcích mých anglických kurzů, užívala jsem si to o to víc. Antonín Přidal svým překladem vytvořil opravdu skvělé čtení pro celou rodinu. Jiný překlad jsem nečetla, ale myslím si, že A. P. nemůže být nikým překonán. Svérázný žák, polský přistěhovalec v USA je sice nejoriginálnější figurkou knížky, ale i ostatní žáci pobaví. Některé výrazy jsem přijala za vlastní. :-D Brézidentik - no není to úžasný výraz?

Adelajda_4
27.10.2015 5 z 5

Neuvěřitelně vtipná knížka a smekám před překladatelem, který v podstatě napsal knihu úplně novou, ale opravdu povedenou. Při čtení jsem se opravdu nasmála, ale neubránila jsem se jisté sentimentalitě. Opravdu velmi povedené!

IYv
21.10.2015 5 z 5

nesmrtelný pan Kaplan se musí číst. Vidět ta slova napsaná. Pan Přidal tomu dal nový rozměr.
snad nejvíc mě dostal "brézidentik Futro Wilson", vzbudila jsem manžela strašlivým záchvatem smíchu(čtu dlouho v posteli) a nebyla jsem schopná mu říct, čemu se směju až brečím...tak si to přečetl taky.

bejan
16.09.2015 5 z 5

Jedna z nejhumornějších knih, které jsem za svůj život přečetl.
Humor založený na hrátkách s jazykem. Děj není nijak podstatný, i když postavy a postavičky večerní školy pro dospělé ve třídě pana profesora Parkhilla jsou taky zajímavé. Ke knize se dá vracet opakovaně a požitek s láskyplným zacházením s naší mateřštinou v podání pana Antonína Přidala neslábne. Naopak, k namoženým bránicím se s léty přidá ještě úcta k tomuto mistrnému překladu.
Kniha by si jen zasloužila hezčí vydání s hezčí obálkou a na kvalitnějším papíře...

Emma8
16.09.2015 4 z 5

Úplně super knížka (což jsem taky čekala). Víc se mi ale líbila rozhlasová hra, kterou jsem si asi 3x poslechla před čtením této knihy.

józi.odkudkam
20.08.2015 5 z 5

„U brány stojí strášný a má vlevolver.“ Velice milý, vtipný počin. Překladateli smekám. V podstatě musel opravdu napsat novou knihu.
V nezlomnosti Kaplanově nalezla oázu klidu celá naše rodina a její přebal už se po zásluze rozpadá.

mariadra
04.08.2015 5 z 5

Túto knihu mám veľmi rada.
Siahnem po nej vždy, keď si potrebujem trochu odpočinúť a zdvihnúť náladu.
Oceňujem perfektný preklad p. Antonína Přidala, ktorý vytvoril také jazykové prešmyčky, aby nám boli všetkým zrozumiteľné. Môžem ju čítať znova a vždy ma pobaví.

mischelinmisa
29.06.2015

Kniha je úžasná, pan Kaplan neustoupí ani o píď, vždycky to rozsekne. Studený, studnější, pod nulou... Prostě parádní kniha u které se nejednou zasmějete.

lubicaKM
03.06.2015

Nádherná vtipná kniha... N A D Č A S O V Á.
Zháňam ju. Kúpim...
Ľ.

angiek
27.05.2015 4 z 5

Moc pěkná a vtipná knížka,překlad si určitě zaslouží obdiv,přiblížil strasti cizího jazyka dokonale .