Společenstvo Prstenu

Společenstvo Prstenu
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29860/bmid_pan-prstenu-spolecenstvo-prstenu-qqq-29860.jpg 5 8945 8945

Pán prstenů série

Společenstvem prstenu se čtenářům dostává do rukou první ze tří svazků Pána prstenů, díla, jež se v uplynulých třech desetiletích dočkalo desítek vydání v mnoha zemích světa a poplárního filmového zpracování. Tolkienův dramatický a spletitý příběh o kouzelném prstenu, který hraje klíčovou roli v boji mezi silami dobra a zla v dávnověké Středozemi, volně navazuje na populárního Hobita a zavede mladé i dospělé milovníky fantazie znovu do světa tajemných krajů a pohádkových bytostí. Kniha nabízí strhující příběh i pozoruhodné myšlenkové a jazykové bohatství. Dotisky tohoto vydání, se stejným ISBN i obálkou, proběhly v letech 1998, 2001, 2002 a 2004.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Fellowship of the Rings, 1954

radusak9806
19.03.2017 4 z 5

Ani nevím co je větší ostuda, jestli to, že jsem tuto knihu do ruky vzala poprvé až v mých 21 letech, nebo to, že jsem i přes velký úspěch filmů, zatím neviděla ani jediný. Nicméně kniha je čtivá, má spád a doslova se do Vás zakousne. Podle mě kniha kouzelná, něco jako Malý princ, pokud by jí čtete v 10 máte na ní názor úplně jiný než v 21, kdy je schopen objevit i souvislosti mezi řádky. Rozhodně nelituji, že jako první bylo mé seznámení s knihou, jen doufám, že seznámení s filmem bude aspoň z poloviny tak silné. :)

bakjo95
15.03.2017 5 z 5

I přesto, že autor popírá jakékoliv metaforické vyjádření příběhu a hovoří, že neměl žádný záměr upozornit před něčím, poučit a varovat společnost, tak já si nemohu pomoci a nevidět v tomto novém světě plno moudrostí:

„Spousta těch, co žijí, zaslouží smrt. A někdo umírá, ale zasluhuje život.“

„Svět je skutečně plný nebezpečí a je v něm spousta temných míst, ale pořád je ještě mnoho krásného, a přestože láska se dnes ve všech zemích mísí se zármutkem, snad tím jen roste.“

„Přesto se ve lži často skrývá pravda.“

Film je dobrej...ale kniha je kniha. Doporučuji - 100%

Tadam.120
12.03.2017 4 z 5

Je to jedna z těch knih, do kterých musíte dorůst. Když jsem ji četla poprvé přišla mi neuvěřitelně složitá furt nejaká jména a vsuvky z historie Středozemě.

Na druhé přečtení je to už něco jiného. Kniha má švih. Neustále se něco děje a působí to reálně. Čehož je ve fantasy těžké docílit. Akční části jsou přiloženy odpočinkem (v Roklince, Lotlorienu) kdy má čtenář čas zpracovat předchozí akci a hrdinové se zároveň dozví něco podstaného. Postavy zrcadlí reálné charaktery a tím vzniká občas krásný humor.

Nejvíc mě překvapilo, že v knize v Morii na můstku Gandalf nepronese to své slavné 'Neprojdeš dál'. Kniha se mi líbí vřele doporučuji.

Samery
08.03.2017 5 z 5

Báječná kniha. Dlouho jsem jí odkládala, ale díky výzvě jsem se k ní konečně dostala a bezvadná. už se těším až si přečtu další díly. A jsem si jistá, že se k ní zase v budoucnu vrátím. Myslím, že Tolkien prostě do knihovny každého řádného milovníka knih patří ;).

dancadragneel
06.03.2017 5 z 5

Kniha je prostě úžasná. Čte se skvěle a vždy něčím novým překvapí. Rozhodně jsem ráda, že jsem si ji přečetla a ještě několikrát rozhodně přečtu. Prostě úžasné ;)

Richelle
04.03.2017 5 z 5

Knihu jsem četla už několikrát a asi ještě párkrát číst budu. Příběh jsem si zamilovala hned na poprvé. Strašně moc jsem si oblíbila tento svět. Krásný děj, který mě zcela pohltil. Perfektní kniha k maturitě.

danny_21
02.03.2017 3 z 5

Myslím si, že by Tolkienův originál nebyl tak opěvovaný nebýt Jacksonova zpracování, který tím vytvořil jak ze sebe ale i z JRR legendu. Knižní zpracování prvního dílu mě nijak zvlášť nenadchlo i přes to, že před autorem smekám za krásný svět Středozemí, ale hlavně první třetina je zdlouhavá a nezáživná, doufám, že se v dalších dvou pokračováních kvalita posune směrem k větší přímočarosti - 65 %

KikinkaV
26.02.2017 4 z 5

Zbožňuji filmy, takže pro mě byla otázka cti přečíst i knihy, dlouhou dobu trvalo, než jsem se k nim dostala a musím říct, že první díl byl ze začátku hodně rozvleklý, vydržela jsem především díky znalosti filmů a trvalo dlouho (asi 250 stran) než se něco začalo dít, takže za pomalejší rozjezd musím srazit 1 hvězdu, jinak kniha rozhodně nezklamala :)

martina.culik
23.02.2017 5 z 5

Mám ráda knihy i filmy Pána prstenů (obojí má co do sebe). Celou sérii Pána prstenů jsem četla s nadšením a knihy mě moc bavily - bylo to jedno z mých prvních setkání s opravdovou fantasy odehrávající se zcela v jiném světě. Obdivuji promyšlenost celého světa, postav, historie a vůbec autorovu představivost. Propracovanost je zřejmá z mnoha detailů, které čtenáři často uniknou, pokud se nad nimi nezamyslí.

Zuziiik
19.02.2017 4 z 5

Už dlouho jsem si ji chtěla přečíst a rozhodně mne nezklamala. Mám ráda pohádky a ani mne nerušilo, že film znám velmi dobře........takže pokračujeme dalším dílem.......

limo
07.02.2017 5 z 5

Moc hezká kniha. Taky se mi moc líbí ztvárnění té knihy do filmu. Moc se mi líbí Legolas.

PatSandor
06.02.2017 5 z 5

Pro mně NEJ série žánru fantasy - hodnotím celou Středozem. Dostala mně hned při prvním přečtení. Propadl jsem Středozemi a celá série má speciální místo v knihovně.

dzejbi
26.01.2017 5 z 5

Společenstvo Prstenu (a i obě pokračování) je tak význačné dílo, že se na něm velmi těžko hledají nějaké chyby. Pokud mě však na knize něco malinko iritovalo, bylo to velké množství poezie. Některé pasáže mě také nudily, to však mohlo být dáno spíš mým aktuálním rozpoložením než čímkoliv jiným.

Děj se nese na mnohem vážnější vlně než v případě Hobita, přesto nabízí klasický boj mezi dobrem a zlem. Odvaha, přátelství, naděje - to jsou základní motivy knihy.

Filmové zpracování jsem viděl nesčetněkrát. Potěšilo mě však, že kniha nabízí hodně přidané hodnoty (například postavu Toma Bombadila). I kvůli tomu stojí zato si ji přečíst.

„Spousta těch, co žijí, zaslouží smrt. A někdo umírá a zasluhuje život. Můžeš mu ho dát? Potom nevynášej příliš horlivě rozsudky smrti. Protože ani ti nejmoudřejší nedohlédnou do všech konců."

JankoSvec
14.01.2017 5 z 5

Večný boj dobra a zla, hodnoty vyzdvihnuté v tomto veľkolepom diele by sme mali vyznávať
dnes a vôbec vždy. Fantastický dej, skvelá charakteristika postáv, nádherné prostredie
Stredozeme spojené s mytológiou, neuveriteľne prepracované dielo s veľkou hĺbkou.
Fantastická kniha...od začiatku až po koniec, nemám žiadne výhrady a kto ich má vôbec nepochopil, o čo ide.Odporúčam pre každého náročného čitateľa, táto kniha vás určite nebude nudiť!
Nadčasové dielo od vynikajúceho autora.

Riccia
07.01.2017 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a vůbec se mi nelíbil. Nechápala jsem souvislosti děje a říkala si, jak můžou být z takového superdíla všichni tak odvázaní. Pak jsem si v knihovně půjčila knihu a začala s prvními stránkami. Rozvláčná genealogie všech těch hobitích rodin v úvodu mne nějak nechytla, ale rozhodla jsem se, že vydržím prvních 50 stránek a pak se uvidí. Jenže pak začala vlastní Kniha první a byla jsem "lapena". Takové úžasné, lidské a citlivé čtení mne naprosto dostalo. Knihu jsem přečetla jedním dechem, stejně jako další dva díly a když jsem uviděla v knihkupectví souborné vydání pěti knih J. R. R. Tolkiena - nadšeně jsem si ho odnesla sebou. Od té doby zaujímá v naší knihovně čestné místo a co mne těší nejvíc - že už si k němu našel cestu i starší syn. P.S. Po přečtení knih jsem už vzala na milost i filmovou trilogii - teď už jí rozumím a navíc mne přivedla k jedné z nejhezčích knih, které jsem kdy četla.

Lolila
05.01.2017 5 z 5

Fantasy mám veľmi rada, kniha nesklama. Film som videla už niekoľko krát, preto som sa trošku obávala, či ma čítanie nebude nudiť, keďže poznám dej. Ale musím povedať, že vôbec nie. Možno piesne boli trochu nudné, ale tie sa môžu preskočiť:-). Obdivujem autora, pretože takto prepracovať nový svet so všetkými postavami (ľudskými aj rozprávkovými) - to chce poriadnu fantáziu. Výborná vec je mapa, ktorá krásne zobrazuje Stredozem a pri čítaní máte predstavu, kde sa nachádzate:-). Ide o nadčasovú knihu, hlavne, keď si predstavíte, v ktorých rokoch bola napísaná.

pejty
03.01.2017 3 z 5

Tuto knihu jsem poprvé četl na základní škole a už tehdy jsem se zamiloval do tohoto příběhu, ale paradoxně jsem měl problém tehdy tuto knihu dočíst, neboť se mě kniha zdála poměrně nudná a byl to pro mě spíš jen zdlouhavý úvod k dalším dílům tohoto příběhu. Teď asi po 15 letech, kdy jsem se rozhodl, že je načase oživit si toto veledílo jsem si knihu užil mnohem více, než když jsem byl puberťák, ale přesto musím říct, že mě tato kniha opět nepřesvědčila o své velikosti, neboť pro mě je prostě moc poklidná a chybí jí větší množství napětí a akce. Proto bych tuto knihu označil asi jako nutné zlo před krásným pokračováním.

eva-lupen
29.12.2016 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha (celá trilogie) krásně načtená Alešem Procházkou. To bylo tak nádherné, že jsem se vždy těšila už jen na ten jeho hlas. Věřím, že ty knihy musí také milovat. Kdo nemá odvahu pustit se do jejich čtení, moc doporučuji pustit si audioknihy.
Celý svět Středozemě je krásný, dokonale propracovaný, a jen lituji, že jsem ho pro sebe neobjevila už dřív. Ale třeba jsem k němu musela "dospět" :-). Rozhodně však není pro každého! Čtenář musí mít obrovskou fantazii a představivost, aby se v příbězích orientoval a neztratil se ve jménech a všech postavách. Já se zamilovala, i když jsem filmy ještě neviděla.
Poslech mne donutil kouknout se na Hobita, a jeho zhlédnutí zase k zakoupení audioknihy Hobit, abych zjistila jak do bylo doopravdy, protože filmy (myslím ty bitvy) byly takové matrixové, a vůbec mi k tomu neseděly. Teď se chci ještě podívat na filmy Pán Prstenů, koupila jsem si knihu Silmarillion, mapu a jak to tak vypadá zřejmě dojde i na klasické knihy Pán Prstenů :-).
P.S. (6/2017): Konečně jsem se také podívala na filmy a musím říct, že mne hodně zklamaly. Kdybych je viděla ještě před knihou, tak by se mi možná i líbily (i když by mi to asi přišlo celé divné), ale takhle... Chybí mi tam celá podstata, myšlenka příběhu. Vlastně zůstal jen hrubý, osekaný a dovymyšlený děj :-(. Znovu už se na to dívat nebudu, zato ke knihám se určitě ještě vrátím.

eva4036
28.12.2016 5 z 5

Jedna z prvních knih, které jsem od Tolkiena četla moc si jí oblíbila. Ráda se ke knížce vracím. Jediný, co bych vytkla jsou ty písně... někdy jsem měla problém je číst, protože mi připadaly nudné, ale jinak moc krásný příběh s překrásným světem, jazyky, úžasnými postavami.

Evisis
26.12.2016 5 z 5

Od Tolkiena moje první knížka a musím říct, že mě mrzí, že jsem se k ní nedostala už dříve. Pokaždé, když shlédnu film a až poté si přečtu knihu, přicházím o takovou tu představu, jak určité místo, osoba vypadá, ale u Pána prstenů jsem velice spokojená, že tomu tak nebylo.
Jen jsem se malinko ztrácela ve jménech a názvech, jelikož jsem často nebyla schopna si je zapamatovat. :D