Společenstvo Prstenu

Společenstvo Prstenu
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29860/bmid_pan-prstenu-spolecenstvo-prstenu-qqq-29860.jpg 5 8846 8846

Pán prstenů série

Společenstvem prstenu se čtenářům dostává do rukou první ze tří svazků Pána prstenů, díla, jež se v uplynulých třech desetiletích dočkalo desítek vydání v mnoha zemích světa a poplárního filmového zpracování. Tolkienův dramatický a spletitý příběh o kouzelném prstenu, který hraje klíčovou roli v boji mezi silami dobra a zla v dávnověké Středozemi, volně navazuje na populárního Hobita a zavede mladé i dospělé milovníky fantazie znovu do světa tajemných krajů a pohádkových bytostí. Kniha nabízí strhující příběh i pozoruhodné myšlenkové a jazykové bohatství. Dotisky tohoto vydání, se stejným ISBN i obálkou, proběhly v letech 1998, 2001, 2002 a 2004.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Fellowship of the Rings , 1954

Delinka
28.11.2016 5 z 5

nemám co dodat. stydím se, že jsem se k takovému pokladu dostala až teď... přitom fantasy zbožňuji...
Určitě doporučuji :)

MirijamFrankl
25.11.2016 3 z 5

Moc hezká kniha,děj a popisy nádherné.Jen ta čeština byla trochu krkolomná,ale určitě si přečtu pokračování.#Lovelegolas

Hymnus
23.11.2016 3 z 5

Bohužel musím souhlasit s JaMar28 co se dialogů a vůbec vystupování postav týče. Navíc, já osobně mám velký problém i s Tolkienovy básněmi, které jsem kolikrát musel prostě přeskočit. Narozdíl tedy od Hobita, jsem byl zatím u pána prstenů více nadšený z filmů.

TheTara18
09.11.2016 5 z 5

Pro mne nejlepší kniha z celé trilogie. Zbožňuji detailní popisování přírody, postav, předmětů a mnoho dalšího, kterým je pan Tolkien znám. Vytvořit vlastní svět s několika národy, vlastními jazyky, propracovanými názvy osob, řek, hor a dokonce i lesů a plání, k tomu vymyslet napínavý a skvostný příběh, může dokázat jen opravdový mistr, kterým pan J.R.R. Tolkien opravdu je. Za mne jednoznačně pět hvězd a doporučení pro všechny, kteří si chtějí přečíst něco dokonalého a nezapomenutelného.

Pauvka
07.11.2016

Pán prstenu mě jako film moc neoslovil. Díky tomu jsem se ke knize dlouho odhodlávala, ale udělala jsem chybu protože je parádní! Doporučuji všem přečíst :)

JaMar28
03.11.2016 2 z 5

Nechci se v žádném případě nikoho dotknout, takže kdo má k Pánu prstenů silný citový vztah, měl by asi v tuto chvíli raději přestat číst. Filmovou trilogii jsem si zamiloval, ale bohužel musím konstatovat, že kniha je neuvěřitelně nudná. Obsahově je fajn, ovšem dialogy jsou něco otřesného. Všechny postavy jsou prkenné, mluví divně, nelogicky, stroze, jako by všechny byly roboty bez duše. Možná proto Tolkien knihu raději vyplnil popisy krajiny. Některé jsou povedené, ale většinou se jen "cesta někam vine" nebo "se ohýbá za lískovými stromy k východu" či "najednou ubíhá směrem dolů". Proč? K čemu? Proč raději lépe neosvětloval propracovanou mytologii Středozemě? To by bylo mnohem poutavější, než si podvacáté číst, jak "rozložili tábor, aby si odpočinuli a najedli se". Oceňuji, jak přispěl Tolkien fantasy žánru. A za to také dávám hodnocení, jaké dávám. Jinak by bylo ještě nižší.

Anet1994
31.10.2016 4 z 5

Jednu hvězdu strhávám za prolog na začátku a za texty písní v průběhu - to mě vážně nudilo a místy jsem ani nevnímala o čem to je. Jinak je to skvělá kniha do tohohle podzimního počasí :-)

laepus
19.10.2016 4 z 5

Bohužel jsem to četl až po Pratchettovi, takže mi to chvílemi připadalo jako parodie sebe sama, když si pak člověk uvědomí, jak krásnou (satirickou) poctu tomu Sir Terry v Zeměploše udělal se svými mágy, elfy, skřety apod. Ale abych byl aspoň trochu objektivní - je to krásně napsáno, Středozem je pečlivě vystavěné univerzum, kde každá rasa má své místo. Jen mě mrzí, že se do filmu nevešel Tom Bombadil, což je nejzajímavější a nejsilnější postava celé knihy. Co je pro něj nějaký prsten? Vůbec nic.

Nielada
18.10.2016 5 z 5

Pán prstenů mě konečně potkal. Tedy konečně jsem se s ním po mnoha výzvách sešla. A nelituji. Je mi jen líto, že jsem ho nečetla dřív, protože by můj vnitřní život obohatilo množství tak zajímavých postav! Zároveň jsem ráda, že ho čtu až teď. Pěkně mi dokresluje některé osobní životní zkušenosti a prožitky, mám poci, že chápu hloubku tam, kde bych ji před několika lety neviděla. Příběh ke mně mluví a dokresluje mi situace z vlastního života. Dojímají mě postavy, které bojují o svůj charakter, které dají přednost někomu jinému, když je potřeba, a které nedají na řeči ostatních, ale raději se přesvědčí na vlastní oči a uši, jak se věci mají. Jde to až do morku kostí, nutí mě to přemýšlet. A jak je to úžasné při čtení pozvolna propadat do té čarokrásné krajiny a nechat se unášet. Ještě že jsou dva další díly, dost by se mi stýskalo.

Apollka
13.10.2016 5 z 5

Kniha domyšlená do posledního detailu se všemi rasami, jazyky, s mapami atd., jen některé pasáže jsou kapku zdlouhavé, ale ani napětí nelze postrádat. Velmi zajímavé čtení

YvLeZa
07.10.2016 3 z 5

Moje druhá Tolkienovka, hned po Hobitovi. Musím říct, že popisy prostředí jsou opravdu obsáhlé, občas pro mě až nudné. Určitě to bylo ale zábavné čtení a tuhle knihu by si měl přečíst každý člověk na světě :) Těším se na další díly.

kristyna6626
21.09.2016 5 z 5

Jsem velký fanoušek LOTRu, ale na knihu jsem se dostala až po filmech. Bylo to pro mě skvělé čtení, taky zhltla jsem to za chvilku. Tolkien byl jednoduše geniální spisovatel. Nezaslouží si to nic jiného než nejvyšší hodnocení :-D :-33

Karoli282
17.09.2016 5 z 5

Nádherný příběh. Skvěle napsané, všechno promyšlené do detailu a i přesto, že jsem se na dlouhé popisy krajiny nemohla soustředit, to bylo úchvatné. Příběh mě znovu pohltil a já přes den sním o elfech a Středozemí. Oproti filmu je zde mnoho věcí vysvětlených. A je krásné číst si, jak dobro zvítězí nad zlem a vnímat lidi (elfy, trpaslíky, hobity,...), kteří mají srdce na správném místě.

Nestorkea
05.09.2016 5 z 5

Jedinečné, propracované dílo od geniálního autora. Musím dát pozitivní hodnocení i filmu, což se mi zatím ještě nikdy nestalo :-)

PanZahadnyCZ
21.08.2016 5 z 5

I přes poměrně zdlouhavý rozjezd (ani ve filmu ho moc nemám rád) Tolkien efektivně střídá jak bojové pasáže, tak i ty, kde se Družině dostává klidu a míru. S každou přečtenou stránkou mě překvapuje, co všechno bylo ve filmu směle vynecháno, nebo naopak vystiženo tak dokonale, že by to nikdy jiný, než trio scénáristů Fran Walsh, Philippa Boyens a Peter Jackson nezvládl. Není to sice zas tak jednorázové a poutavé čtení jako Hobit, přesto jsem ale čtením této knížky uchvácen.

BarkaS
19.08.2016 2 z 5

Tolkienovi určitě nelze upřít jeho přínosy pro literaturu, originalitu (zvlášť, když si člověk uvědomí, kdy to psal) a nadčasovost (-//-). Jenže já si prostě nemůžu pomoct... A tak straaaašně mě to nudilo.

Ellissabeth
17.08.2016 5 z 5

Lepší než jsem čekala. Je tam více změn než ve filmu, který jsem viděla několikrát. Kniha je super. Doporučuji číst po Silmarilionu člověk si to více užije i když prý i před ním je to super. :-)

fojtikjirik
16.08.2016 5 z 5

Napřed se přiznávám, že filmové zpracování jsem neviděl. Po přečtení knihy ani nechci. Kniha má v sobě sama určitě mnohem více kouzla než nějáký film, ve kterém se z toho pokusili mermomocí udělat trhák. Popis pěkných (ač vymyšlených krajin) a vysoká autorova fantazie. Jen kdyby nebylo tolik těch kostrbatých jmen.

PS: Pro opravdové fanoušky - tady se můžete naučit vznešenou elfštinu.

Veríňák
10.08.2016 5 z 5

K prvnim dilu Pana prstenu jsem se dostala az ve veku 26 let, coz je ostudne pozde. Porad jsem ho odkladala a odkladala, az me k precteni konecne motivoval kamarad jakozto obrovsky milovnik celeho Tolkienova dila. A ja mu za to muzu jen a jen podekovat :)

Obrovskou chybu, kterou jsem ale udelala, bylo, ze jsem nejprve videla film (a ne, nechci tu srovnavat film vs. kniha, uprimne to nemam moc rada).
Problem byl v tom, ze jsem uz znala pribeh, mela k jednotlivym postavam prirazene obliceje hercu a pomerne dlouho se z toho nemohla vymanit. Nekdy v posledni tretine knihy se mi to konecne podarilo a ja pochopila tu vasen skalnich Tolkienovych fanousku. Ta obrovska, nevidana fantazie autora, propracovanost do nejtiternejsich detailu.
Ja jsem okouzlena, i kdyz verim, ze zanr ani styl psani nemusi mnohym ctenarum vyhovovat.

Alyss
09.08.2016 5 z 5

Rozhodně lepší než film, krásná knížka:-)