Společenstvo Prstenu

Společenstvo Prstenu
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29860/bmid_pan-prstenu-spolecenstvo-prstenu-qqq-29860.jpg 5 8846 8846

Pán prstenů série

Společenstvem prstenu se čtenářům dostává do rukou první ze tří svazků Pána prstenů, díla, jež se v uplynulých třech desetiletích dočkalo desítek vydání v mnoha zemích světa a poplárního filmového zpracování. Tolkienův dramatický a spletitý příběh o kouzelném prstenu, který hraje klíčovou roli v boji mezi silami dobra a zla v dávnověké Středozemi, volně navazuje na populárního Hobita a zavede mladé i dospělé milovníky fantazie znovu do světa tajemných krajů a pohádkových bytostí. Kniha nabízí strhující příběh i pozoruhodné myšlenkové a jazykové bohatství. Dotisky tohoto vydání, se stejným ISBN i obálkou, proběhly v letech 1998, 2001, 2002 a 2004.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Fellowship of the Rings , 1954

Glam
03.08.2016

Určitě klasika se spoustou fanoušků - pro mě trošku zdlouhavé

KikčaHubáčková
02.08.2016 5 z 5

Bezvadná kniha. Napínavá s krásnými popisy. Lepší než film.

Vlastina67
30.07.2016 5 z 5

Pán prstenů se ke mě dostal před pár lety jako audiokniha. Poté jsem ho letos poprvé úplnou náhodou shlédla jako film. Silný příběh, nádherná krajina Nového Zélandu a úchvatná hudba, to dohromady mě úplně sebralo, takže jsem našla odvahu a vypůjčila si knížky, o kterých jsem kdysi četla, že jsou nezfilmovatelné. Byla jsem zvědavá, jak ten příběh vypadá v originále. Tolkien byl génius, který stvořil úplně nový svět, dokonalý příběh o věčném boji dobra se zlem.
Také bych chtěla vyzdvihnout překlad Stanislavy Pošustové, která přeložila všechny Tolkienovy knihy. Zvláště u Silmarillionu to nemohlo být jednoduché.
Jelikož překládala i dialogy u filmového zpracování, líbilo se mi, že rozhovory v knížkách i ve filmu jsou totožné.

Misha11
26.07.2016 5 z 5

Nedokážu popsat svoje myšlenky, takže ve zkratce: Tolkien byl génius a jeho dílo je, podle mě, jedno ze stěžejních děl literatury. Smekám a nechápu, jak tohle dokázal tak nádherně vymyslet a popsat.

Gandalff007
19.07.2016 5 z 5

První díl trilogie, která mě před mnoha a mnoha lety přivedla k fantasy. Chytne vás to a nepustí a vy se jen s rozšířenýma očima proháníte po zákoutích božské Středozemě

jendajenda
13.07.2016 3 z 5

Film je lepší

Fafyna
12.07.2016 5 z 5

Poslouchala jsem to jako audioknihu. Musím říct, že jsem naprosto zkažená vizualizací filmů, které mám tak ráda, ale přesto je to velmi pěkný zážitek. Vlastně jsem od toho ale čekala trochu víc. Jedna věc je ale jistá. Díky Tolkienovým (audio)knihám budu mít doma navařeno a naklizeno - vždyť poslouchám jen u domácích prací!

Dymond
09.07.2016 5 z 5

K Pánu prstenů snad není ani co dodat...

Palorizek85
01.07.2016 5 z 5

Povinnost pro každého fanouška fantasy...výborné a s ohledem na to, kdy to tvořil - excelentní.

Fanfara77
28.06.2016 5 z 5

Co napsat a neopakovat se? Tak raději pomlčím a znovu si knížku vezmu, pohladím a přečtu :)

wesulle
26.06.2016 4 z 5

Knihu jsem četla po Hobitovi, který patří k mým nejoblíbenějším knihám. Nedosahuje jeho kvalit, ale i tak se m moc líbila. Děj je místy nudný - co si budeme povídat - ale prostředí to všechno vynahrazuje.

SirMartinius
26.06.2016 5 z 5

Do knihy jsem se nikdy nechtěl pouštět, stačil mi film, navíc zfilmované společenstvo je nejnudnější, teda krom bitev v Morii a se skuruty. Nakonec mě přesvědčili známí abych si to přečetl, že to stojí za to! A měli pravdu, už od začátku se děj malinkato liší, v knize se oběvuje spousta nových postav, hlavně borec Tom Bombadil, který mě komicky bavil " poběžte hošíci, hola hou, hola hej " a spousta nových míst a příběhů. Místy se četla trošku hůře, je napsána nějakou starosvětštinou, ale z knihy mám skvělý pocit a dnes se na toto dílo dívám úplně jinak.

DaSmoulinka
17.06.2016 4 z 5

Tato kniha je tak líbezná! Krásně se při ní usínalo a skvěle se stávalo při myšlence, že z ní budu opět číst. Milé je zde vše. Ať už to je malý hobit nebo obrovitánské Mlžné hory. Přeci mě ale jedno mrzí... omezená kapacita mé vlastní představivosti. Autor vytvořil nádherný svět, který je promyšlený do nejmenších detailů a právě tam jsem narazila na kámen úrazu. Přespříliš jmen a historie bylo, dá se říct, nad moje síly... o neschopnosti pojmout prostor popisovaný na cestách ani nemluvě. Možná to byl ale záměr, zkrátka svět, který nedokážeme zachytit. Autor by možná řekl: svět, který nemá začátek ani konec... A mně se v tomto světe moc líbilo a chci se do něj opět vrátil. Jsem tak ráda že mohu, tak hurá za dalším putováním. ;))

MarkétaMosová
14.06.2016 3 z 5

Někdy je to až moc zdlouhavé.

MGT
13.06.2016 3 z 5

No nevím. Po čase mi došlo, že to musím číst trochu s rezervou. Autor je místy až zbytečně popisný, některé odstavce lze skoro přeskočit, množství (ale opravdu obrovské množství) názvů si vůbec nemusím pamatovat. Je to bohužel svět, kdy má každý kámen či kopeček své jméno a bohatou historii. Ano je to krásné povídání, ale všeho moc škodí.
Celá kniha obsahuje z 90% popis cesty party dobrodruhů. Snad bude dvojka lepší.

Lokina
05.06.2016 5 z 5

Krásné, čtivé, okouzlující :-) Není nic lepšího na utrapenou duši, že se nechat vtáhnout do světa Pána prstenů a užívat si světa fantazie :-)

Michal1999
24.05.2016 5 z 5

J.R.R.Tolkien, o kterém dnes mohu s klidným srdcem říct, že to byl opravdový génius, mě přenesl do svého úžasného světa. Společenstvo byla první knížka, kterou jsem od něj četl, a jsem rád, že to bylo ještě před zhlédnutím filmu (i když i ten je super). Sice mě z trilogie bavila nejmíň, i tak je to ale nádherná knížka.

Jane007
15.05.2016 5 z 5

Pána prstenů jsem poprvé viděla jako film a byla jsem zvědavá i na knížku. Ta se mi dostala do rukou od mé babičky. Podle ní to je pohádka pro dospělé. Možná má pravdu, ale vždycky si to ráda přečtu. Líbí se mi propracovanost Středozemě, elfština, mapky, postavy. Prostě všechno.

Roselunda 1928
30.04.2016 5 z 5

Díky Čtenářské výzvě jsem se ke společenstvu Prstenu konečně dokopala, a teda... něco takového jsem ještě nečetla.

Ráda bych tady napsala komentář rozdělený na "Co se mi líbilo" a "Co se mi nelíbilo", ale v tomhle případě to nejde. Tady všechny věci, které mi vadily, mi k téhle knize prostě seděly.

Takže, co se mi líbilo?
- Postavy. Byly tan nádherně vykreslené. Nebyly černobílé. Byla na nich vidět nedokonalost, strach. Ze začátku jsem obdivovala Sama pro jeho oddanost Frodovi, postupem času mi ale přijde víc zajímavý Legolas. U něj jsem nejvíc zvědavá na jeho vývoj. (Odchod z Lórienu a Gimli mě taky velice překvapily.)
- Tady je ta věc, která mi "vadila", a to styl psaní, na jaký nejsem zvyklá. Vždycky, když jsem si chtěla začít číst, musela jsem se uklidit někam, kde nebyl hluk, abych se mohla dostatečně soustředit, takže se nekonalo žádné čtení o přestávkách ve škole nebo v hudebce, což byla škoda. Nebylo to ale tak, že bych se s textem prala a neuměla se do něj vžít. Jakmile jsem se začetla, četla jsem a neměla jsem chuť knihu odložit. Tenhle styl psaní prostě k tomuhle příběhu sedí má podle mě velký podíl na třetí a podle mě nejdůležitější a nejkrásnější věci.
- Atmosféra. Společenstvo mělo tu nejnádhernější, nejkouzelnější a nejneobvyklejší atmosféru, na kterou jsem kdy u knihy narazila, a to už od předmluvy autora. Takové pocity, jako jsem měla při čtení Společenstva jsem neměla u žádné knihy. To je to, co dělá tuhle knihu tak úžasnou. Alespoň pro mě.

Hojdula
16.04.2016 5 z 5

Nádhera, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla :).