Společenstvo Prstenu

Společenstvo Prstenu
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29860/bmid_pan-prstenu-spolecenstvo-prstenu-qqq-29860.jpg 5 8843 8843

Pán prstenů série

Společenstvem prstenu se čtenářům dostává do rukou první ze tří svazků Pána prstenů, díla, jež se v uplynulých třech desetiletích dočkalo desítek vydání v mnoha zemích světa a poplárního filmového zpracování. Tolkienův dramatický a spletitý příběh o kouzelném prstenu, který hraje klíčovou roli v boji mezi silami dobra a zla v dávnověké Středozemi, volně navazuje na populárního Hobita a zavede mladé i dospělé milovníky fantazie znovu do světa tajemných krajů a pohádkových bytostí. Kniha nabízí strhující příběh i pozoruhodné myšlenkové a jazykové bohatství. Dotisky tohoto vydání, se stejným ISBN i obálkou, proběhly v letech 1998, 2001, 2002 a 2004.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Fellowship of the Rings , 1954

archandelka
05.04.2016 5 z 5

Prostě Tolkien. Netřeba dodávat nic víc.

Arven2001
29.03.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih

Luvák
29.03.2016 5 z 5

Výtečné, halvně ty "vedlejší" části příběhu typu básní a odboček do historie. První část knihy je lepší - například setkání s mohylovým duchem či tajuplná postava Toma Bombadila (která není v žádném případě dětinská) jsou v jistém ohledu vrcholem trilogie. Nádherné.

Janet11
28.03.2016 4 z 5

Krásný, dnes jistě pro všechny známý, příběh, jen popisy krajiny byly místy trošku rozvleklé (na můj vkus, někdo to má rád). Každopádně se vrhám na soupeření Dvou věží :)

Palorizek85
28.03.2016 5 z 5

Řekl bych, že to je skoro povinnost každého fanouška fantasy. Film rozhodně nestačí.

Endi
23.03.2016 5 z 5

Trošku jsem se obával, že si mi to netrefí do vkusu, ale nakonec přečteno jedním dechem. Perfektní čtivo.

fmash
14.03.2016 5 z 5

Co napsat ke knize, která zásadně ovlivnila nejen literaturu, ale i myšlení generací (a to se vlastně jedná o brakový žánr)? Četl jsem několikrát, ale je to jistě přes dvacet let. Nic není jak bývalo, ale přesto je to i nyní příběh pro radost. Zvláštní, jak zdlouhavé popisy mohou přes svou rozvleklost bavit, jak postavy na pomezí dětinskosti (Bombadil) mohou dýchat hlubokým mýtem.
Nyní audiokniha, přednes Aleše Procházky slušný standard.

ThrisaManx
13.03.2016 5 z 5

Stále nemohu přestat obdivovat autora za tak nádherně promyšlený svět plný kouzelných bytostí a dokonalých detailů. Po přečtení Společenstva nutně potřebuji další díl!
Co mi ale vadilo bylo, že kniha skončila úplně stejně jako film, ačkoli se v ní prý měla odehrát ještě bitva se skřety. Asi jsem přečetla jiné vydání, takže příště si na to musím dát pozor.

Monika_cz
11.03.2016 5 z 5

Knihu jsem četla už několik let zpátky, bylo mi 12 let. Přivedl mě k ní film, který jsem viděla jako první, i když na první pokus mě moc nebavil. Pak jsem se ale ke knize dostala a bylo to jasné. Kniha je velice poutavá a nejvíce mě uchvacoval ten kouzelný svět, hobiti a elfové. Určitě se ke knize znovu někdy vrátím a to skutečně ráda, protože se vsadím, že mi toho hodně uniklo.

tatjana1737
09.03.2016 5 z 5

Poprvé jsem četla asi ve 12ti letech a kupa věcí mi unikala. Pamatuji si jen, a to jsem si druhým čtením potvrdila, že knížka je stylem psaní podstatně "hutnější" a "těžší" než Hobit. Tentokrát se mi četla hůře, protože jsem na ni neměla klid a nemohla jsem se dostat do takového toho transu (chcete-li "flow"), neustále mne někdo z knihy vytrhoval a každý návrat byl těžší a těžší. Od Elrondovy rady ale tempo knihy podstatně roste a další události již mají spád.

Můj muž, který nejprve viděl filmy, nutí mne na ně koukat několikrát do roka a k Vánocům si koupil prodloužené verze, si položil otázku, zda by se mu kniha líbila i tehdy, kdyby neviděl film. Je pravda, že filmy mám už tolik pod kůží, že mi minimálně obrazy krajiny vyvstávaly při čtení před očima. Líbí se mi zobrazení Kraje i hobitů, i když to, jak Peter Jackson zkazil postavu Pipina mu neodpustím. Ten je v knížce sice nejmladší z hobitů a místy lehkovážný, jinak to ale není žádný pitomec a svoji roli ve Válce o Prsten hraje velice důstojně. Naopak Boromir na mne při čtení působil mnohem záporněji než při sledování filmu, kde mu Sean Bean dodal grácii a mužnost.

Nicméně film mne trochu ochudil o malování obrazů vlastní myslí, takže těžko po druhém čtení hodnotit. Těším se, až se prokoušu trilogií a vrhnu se na Silmarillion, který mne poznamenal mnohem víc. Asi jako Samvěd Křepelka miluju elfy :-).

AdelZ
27.02.2016 5 z 5

Konečně jsem se dostala k tomu si tuto knihu přečíst.
Byla ještě lepší, než jsem očekávala. Úžasná knížka od geniálního autora.

TomasRave
23.02.2016 5 z 5

Vše již asi bylo řečeno. Klasika, která nikdy neomrzí. Příběh je velice dobře propracovaný a čtivý. Když jsem ještě měl čas na čtení, četl jsem celou trilogii několikrát - každý rok alespoň jednou. :o) Zkrátka celá trilogie je super a kdyby to šlo, dal bych i více než 5 hvězdiček.

Tumbik
19.02.2016 5 z 5

Co dodat? U této knihy nejde dát jenom pět hvězd, ale rovnou šest. Geniálně propracovaná kniha do nejmenšího detailu a začátek snad nejlepší knižní trilogie všech dob. Stále žasnu nad tím, jak obrovskou měl Tolkien fantazii a také mě udivuje jeho vynikající znalost severské mytologie. Tato kniha je naprostým skvostem světové literatury (ale ne nejlepší, za nejlepší považuji Návrat krále). :-)

vendy.b.
13.02.2016 5 z 5

Tohle snad ani nejde hodnotit jinak, než 5 hvězdami. Úžasný a čtivý příběh. Obdivuju autora za tu propracovanost Středozemí, různých jazyků a všeho, co k tomu patří. Muselo to dát hodně práce. Jinak už těžko něco dodávat. Všechno tu bylo řečeno minimálně 100x. Doporučuju a už se těším na další díl.

Kalear
13.02.2016 5 z 5

Klasika, na které jsem vyrůstala. Příběh o moci nezklame ani po letech

Totojsemja
05.02.2016 5 z 5

Kniha která právem patří do historie. Krásný příběh, písně a nechybí tomu ani vtip = úžasná kniha.

Luipenox
02.02.2016 4 z 5

Kniha se mi celkově líbila, jen jsem se dost často ztrácel v popisu místa a směru.

Dílo je to poměrně čtivé, místy rozvleklé. Někdy jsem si čtení naprosto užíval a hltal slova, někdy jen četl a těšil se, až kapitola skončí.

Arya26
28.01.2016 5 z 5

Ze začátku bylo pro mě těžké se odloučit od Bilba, momentálně patřícího k mým oblíbeným knižním postavám, a přeorientovat se na Frodíka. Ten začátek, kdy je naháněli ti jezdci mě až tak nebavil, ale pak přeskočila jiskra a já se zamilovala ! Místo Bilba jsem si tady našla Aragorna a Sama, který je chytřejší než se na první pohled zdá. Tolkien byl a stále je úžasný geniální spisovatel a je neuvěřitelné, že jeho knížky dokážou bavit i poletech jiné generace.
Už jsem viděla i film a divím se, že to bylo jako knížka :) ! I zázraky se dějí ! S Interviuw s upírem jsou to snad jediné dvě knížky co se opravdu drží předlohy. Nejspíš tam vynechali Toma Bombadila, protože je asi moc šílenej pro Hollywoodská plátna :D !!!

otesánek
20.01.2016 1 z 5

Tak bohužel mě kniha neuchvátila tak jak jsem čekala. Hobita jsem přečetla jedním dechem, ale tohle bohužel. Líbí se mi ta myšlenka krásného světa plného Elfů, trpaslíků, hobitů a jiných bytostí. Tento svět je úžasně propracovaný a promyšlený, ale bohužel některé pasáže tak zdlouhavé, že jsem skoro zapomínala kde a co a jak a s kým. Tak že bohužel nevím jestli někdy dostanu chuť číst i další díl.

Majkrofon
19.01.2016 5 z 5

Miestami zdlhavé a zbytočne poetické. Netajím sa tým, že filmy mi boli bližšie, ale aj tak táto kniha, spolu s druhou časťou patria k najmilším z môjho detstva (trojku som nečítal, ale mienim to napraviť). Tolkien je však skvelý spisovateľ, jedinečný s neuveriteľnou fantáziou a aj pre mňa je kráľom fantasy žánru.