Společenstvo Prstenu

Společenstvo Prstenu
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29860/bmid_pan-prstenu-spolecenstvo-prstenu-qqq-29860.jpg 5 8841 8841

Pán prstenů série

Společenstvem prstenu se čtenářům dostává do rukou první ze tří svazků Pána prstenů, díla, jež se v uplynulých třech desetiletích dočkalo desítek vydání v mnoha zemích světa a poplárního filmového zpracování. Tolkienův dramatický a spletitý příběh o kouzelném prstenu, který hraje klíčovou roli v boji mezi silami dobra a zla v dávnověké Středozemi, volně navazuje na populárního Hobita a zavede mladé i dospělé milovníky fantazie znovu do světa tajemných krajů a pohádkových bytostí. Kniha nabízí strhující příběh i pozoruhodné myšlenkové a jazykové bohatství. Dotisky tohoto vydání, se stejným ISBN i obálkou, proběhly v letech 1998, 2001, 2002 a 2004.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Fellowship of the Rings , 1954

Standa Šebek
23.01.2015 5 z 5

Pána prstenů raději komentovat nebudu. Nevěděl bych, odkud začít. Velkolepost, propracovanost a nádheru tohoto díla nejsem schopen slovy vyjádřit, stejně jako svou lásku k němu.

Eliska700
20.01.2015 2 z 5

Touhle knížkou jsem se musela hodně prokousávat.... Autor hodně popisoval i věci, které nebyly vůbec důležité a nenapsal co si hrdinové myslí. Příběh je dobrý, ale příště se radši podívám na film.

dominik123
11.01.2015 5 z 5

Spoločenstvo prsteňa som čítal asi pred rokom ,dodnes je Pán prsteňou jedna z mojich najoblúbenejších kníh aké som kedy čítal aj keď je pravda že kapitoly s Tomom Bombaldinom sú dosť nudné. Spoločenstvo prsteňa je dobrá kniha ale ja mám najradšej Návrat Kráľa ináč celá trilógia je za päť hviezd.

martunka
10.01.2015 5 z 5

úžasná kniha, co víc dodat

radek0635
10.01.2015

Strašně jsem se těšil, až si tuhle knížku přečtu. Ale když už jsem se do toho pustil, překvapila mě její nudnost. K přečtení Společenstva mě navedl Peter Jackson svým filmem, ovšem netušil jsem ani ve snu, že Tolkien - ten slavný, geniální Tolkien - bude tak nezáživný. Beru, že má svůj styl psaní, a také beru, že je to dost stará literatura, ale tohle mě prostě nebavilo. Za vinu dávám zbytečně zdlouhavým rozhovorům a "okecáváním" každé blbosti...
Hodnotit to ale nebudu, protože jsem to nedočetl a tudíž na to nemohu mít ucelený názor. Ještě u žádné jiné knihy jsem nepocítil takové zklamání jako u této... Škoda

hradil
01.01.2015 4 z 5

Buď jsem se hrozivě nudil, nebo jsem byl naprosto nadšený. Škoda, čekal jsem mnohem víc.
Zdlouhavé rozhovory, které by se dali zkrátit a k tomu zbytečná část s Tomem Bombadilem. Ale díky některým kapitolám a Gandalfovi, dávám slabé čtyři hvězdičky.

kacaabba
27.12.2014 3 z 5

Občasně velmi pěkné, jinak nuda. Teď ovšem si budu číst Silmarilion a pak, až pochopím podstatu jeho světa, možná změním i hodnocení :-)

stopař
26.12.2014 5 z 5

Opravdu skvělá kniha...

Luxiee Axony
15.12.2014 5 z 5

Fenomenální kniha, na kterou by i moje hodnocení bylo krátké.

Bublushka
07.12.2014 4 z 5

Opravdu čtivé, ale místy hrozně zdlouhavé. Tolkienův styl je milý a často jsem z něho byla nadšená, ale taky jsem se docela často nudila. Kniha je dlouhá a já bych uvítala kratší některé pasáže. I tak dám ale čtyři hvězdy i když jsem uvažovala nad třemi- je to mistrovské dílo a vykoplo mnohé skvělé autory k psaní. I mě v mnohém inspirovala. Hrdinové jsou ale moc milí a nejvíc jsme si oblíbila asi pasáže s Pipinem a Smíškem. Škoda jen že jsem to nečetla před filmem, zajímal by mě můj názor při neobeznámenosti s příběhem :)

Ryan
23.11.2014 4 z 5

Ty jeden Tolkiene, u mě jsi byl minimálně ve Společenstvu převálcován Jacksonem. Na to, jak je tvoje dílo slavný, to byla chvílema slušná nuda. Bavit mě to začalo až s příchodem Aragorna na scénu a třeba tu pasáž s Bombadilem jsem vyloženě přetrpěl. Zdlouhavý začátek je naštěstí vynahrazen velmi slušnou druhou polovinou, i tak bych ale čekal, že budu tímhle daleko víc pohlcen.

Aoi
15.11.2014 5 z 5

Doslova nádherná kniha. To, co jsme viděli ve filmech bylo skvělé, ale kniha je ještě lepší. Vnese vás do naprosto jiného světa a dá vám možnost nadechnout se čiré přírody :-)

Brunette-eS
09.11.2014 5 z 5

Konečně jsem si to přečetla... :3 :)

Gizzy
24.10.2014 5 z 5

Skvělá kniha, po Hobitovi Tolkien rozhodně nezklamal. Doporučil bych ji komukoliv kdo má rád zajímavé čtení, trochu fantasy a hlavně tak trochu pohádkový příběh, který Vám vtáhne do děje!

Séboun
22.10.2014 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší díl celé trilogie. Vždycky po ní hrábnu, když se chci zasnít a oddychnout si.

5/5

Ramilia
19.10.2014 4 z 5

Celou trilogii jsem četla až poté, co jsem asi stokrát viděla všechny filmy - i přesto mě čtení převážně bavilo, některé věci se mi ujasnily. Nejhezčí pro mě asi byla pasáž s Tomem Bombadilem :)

Kacz
07.10.2014 4 z 5

Pán prstenů je prostě nejklasičtější klasika fantasy a propracovanost světa, v němž se vše odehrává (včetně mapy!), je obdivuhodná. Vyprávění příběhu je pojaté velkolepě, je to skoro, jako byste četli o osudech velkých starověkých nebo středověkých hrdinů. A přitom ten největší hrdina je maličký hobit... Díky postavám „obyčejných“ půlčíků je tak putující družina čtenáři téměř důvěrně blízká. Vždyť hybatelé dějin (i těch smyšlených světů) jsou často právě ti malí a na pohled nepodstatní...
Společenstvo prstenu je tak trochu horor, tak trochu pohádka – provede vás temnotou Morie i elfím lesem zářivých barev, to vše podáno krásnými slovy, která prostředí i samotný děj vykreslují s neskutečnou plasticitou.
85 %

Alienor
29.09.2014 5 z 5

Pán prsteňov je najlepší horor, aký som kedy čítala. :) Pri prvom raze mi takmer celú knihu behal mráz po chrbte. Teraz ju už čítavam hlavne vtedy, keď prežívam menej šťastné obdobia, pretože pre mňa je to kniha o nádeji napísaná mimoriadnym a pôsobivým jazykom.

Vlken
16.09.2014 5 z 5

Celou trilogii vystihuje jedno slovo Velkolepé!

vitek.sk
09.09.2014 5 z 5

Mistr Tolkien je mým nejoblíbenějším spisovatelem a trilogii Pána prstenů považuji za nejzdařilejší dílo fantasy v historii. Poprvé jsem četl v cca. 10 letech, kdy mne tato kniha tolik nezaujala, ale naštěstí jsem se k ní později vrátil a byl jsem unešen. Od té doby jsem ji četl mnohokrát a vždy se mi líbí snad ještě víc než při předchozím čtení :-) Jako plus připočítám i skvělé zfilmování celé trilogie. Takže jako skalní fanoušek Tolkienových děl musím dát plný počet.