Papírová města

Papírová města
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230528/bmid_papirova-mesta-230528.jpg 4 3739 3739

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns, 2008

kvádr
17.07.2016 2 z 5

očekávala jsem něco velkého i když ne tak moc velkého a ono přišlo něco malého. Parta intelektuálů s pár slovy co používají dospělí. Netuším co tím chtěl autor říci, ale pokud je tak nudný jako je tato jeho knihu, tak potěš koště....

Kathy21
16.07.2016 5 z 5

Mě ani tato kniha nezklamala, je sice pravda ze příběh je docela hodně nepravděpodobný ale je napsán zábavnou formou a dýchá z ni typický Green tím myslím ze má nějakou hlubší myšlenku. Určitě bych ji doporučila i dalším čtenářům.

lucie5503
10.07.2016 2 z 5

Hrozně zvláštní kniha, ani nevím jestli se mi líbila nebo ne

KatulakT
04.07.2016 4 z 5

Musím říct, že jsem se nenudila. Kniha byla zajímavá a příběh velice poutavý. Sice je určen spíše pro mladší čtenáře, ale i starší čtenář v něm nalezne cosi, co ti mladší nemají šanci pochopit. A tak to má být! Nejvíce bych na knize vyzdvihla tu úžasnou osobnostní proměnu Quentina. Zde bylo krásně vidět, jak vnější okolnosti formují naše myšlení a chování.
Knihu jsem si přečetla v angličtině, což pro mě byla vážně úžasná zkušenost (a vřele doporučuji všem).
"Každý má svůj zázrak. Pro Quentina to byla Margo. Stačí se kolem sebe dívat. Dívat se skrze své srdce."

Čtivost 80 %
Zápletka 95 %
Humor 100 %
Napětí 60 %
Celkový dojem 90 %

Mark2000
03.07.2016 2 z 5

John Green - patří podle mého názoru k nejprodávanějším autorům. Papírová města byla moje prví knížka, kterou jsem od JG četla. A musím říct, že to bylo jedno velké zklamání. Hlavní hrdinové byli nedomyšlení a tak nějak nereální, čtenář se s nimi nedokáže ztotožnit. Zápletka jako taková nebyla špatná, nejlepší byly velice chytře rozmístěné stopy. Ale největší fiasko mi přišel konec. Myslím, že čtením této knížky pouze ztratíte čas.

Krstý
30.06.2016

Byla to čtivá kniha. Bylo tam to dobrodružství a láska...hodně se mi líbila

piskutek
28.06.2016 4 z 5

Celkový pocit - kladný až smíšený. Kniha má jednu velkou výhodu a to, že je velice čtivá. Kdybychom měli porovnat kvalitu forma x obsah, jednoznačně vítězí forma. Najdeme tam hodně vtipů, mouder, a míst po jejichž přečtení jsem se prostě musela zvednout a dojít ke stolu pro zvyrazňovač, abych si je mohla podtrhnout. Dějově trochu slabší, ale to jsem si díky už opěvované formě uvědomila až zpětně. Co se týče postav, tolik uctívaná polobohyně Margo si mě až tolik nezískala, nemohla jsem si pomoct a celé to její chování a rádoby odboj proti konvencím mi přišlo jenom jako sobecké spratkovství. Nejlepší byli Ben a Radar (Radar možná ještě o trošičku víc.) Konec mi přišel nedotažený, a když si ted položím otázku ,,A proč že vlastně tekla?" tak si na ni vlastně neumím odpovědět. Jinak pěkná oddechovka.

PetraDýdý
27.06.2016 5 z 5

Úžasná kniha, měla jsem to přečtené jedním dechem, nedalo se od toho odtrhnout.
Děj je dobrý, jenom trochu prodloužený, ale najdou se tam i srandovní s cény. :D

bookwoman
23.06.2016 4 z 5

Tato kniha se mi celkem líbila.Měla pěkný děj,ikdyž někdy mi už to připadalo jako zbytečné protahování...Nicméně dávam 4* protože 5* jsem dala knížce Hvězdy nám nepřály,která se mi zdála trochu lepší.. ale i přesto DOPORUČUJI. :-D

Safrika
19.06.2016 3 z 5

Přijemné čtení :), posedlost Q mě docela zarážela, ale v pohodě.

Anna.Mal
17.06.2016 5 z 5

Krásná kniha! :) Green nezklamal :)

77michaela77
14.06.2016 3 z 5

Propagace knihy mě přiměla koupit si ji také. A nadšená tedy vůbec nejsem. Postavy nepropracované, příběh o ničem (alespoň pro mě), žádné vyvrcholení děje. Možná je kniha cílená pro mladší věkovou kategorii. Ale abych jen nehanila, v knize se najde pár vtipů, vtipných poznámek, nad kterými se člověk pousměje.

Tea11
13.06.2016 2 z 5

Kdyby John Green nebyl tak známý, tak je to jen další tuctová knížka. Opravdu nic moc. Ale pokud si chcete jen odpočinout od složitých příběhů tak asi fajn.

sgjoli
04.06.2016 5 z 5

Další pecka od Johna Greena! Tentokrát se Greenovi podařilo skvěle zpracovat téma užívání si života a hledání důležitých životních priorit jedince bez ohledu na to, co od nás očekává společnost. Zároveň je zde výborně zachyceno téma toho, že člověk zná jiné lidi často jen do určité míry a ještě zkresleně. Ta hlavní myšlenka, že se spousta z nás až moc zabývá vlastními životy, že se kolikrát ani nesnažíme vžít do pozice druhých a vidět svět jejich očima, mne skutečně pohltila a nutila se zamyslet. Na Greenovi mne baví to, že dané téma vždycky zpracuje s lehkostí sobě vlastní, kniha je napsaná velmi čtivě a zajímavě, zároveň si ze čtení člověk něco odnese. Z mé strany rozhodně naprostá spokojenost a určitě se k Papírovým městům ještě někdy vrátím.

papajapa
31.05.2016 4 z 5

Upřímně vidím velkou podobnost s další greenovkou: Hledání Aljašky. Mladý outsider Quentin se zamiluje do divné, záhadné a pro mě nepříjemné Margo. Když jsem se přenesla přes filozofické části, kde Q opěvuje Margo tak jsem mnohokrát trpěla výbuchy smíchu. Kamarádi Ben a Radar (zejména však Ben) jsou neskuteční baviči a jejich sexistické až nechutné hlášky mě vrátili o cca 10 let zpět.
Oproti filmu, který jsem viděla dříve, jsou některé části jinak, ale kniha je kniha ...

ThrisaManx
22.05.2016 4 z 5

Kniha je čitelná a dokonce občas i příjemná. Mám toho spoustu co vytknout, ale to už jsem zde jednou psala. Na druhé přečtení ovšem slabší, víckrát už číst nebudu.

jessamine-rose
20.05.2016 4 z 5

kniha mi robila spoločnosť po ceste do práce. Dostala som ju ako vianočný dar od svojej kamarátky. Kniha ma prinútila vrátiť sa možno tak o dvanásť rokov dozadu a spolu s deckami prežiť ich príbeh, posledný deň na strednej škole a malé dobrodružstvo poháňané láskou. Kniha bola napísaná zaujímavo, kapitoly niesli svoje tajomstvá a skryté napätie, či dobrodružstvo. Páčila sa mi predstava básne Steblá trávy od Walta Whitmana, ktorá poháňala samotný príbeh Quentina a Margo.
A potom som si pozrela film. Bol iný. Úplne iný. Zvykla som si na fakt, že to, čo knihu robí knihou na plátne nevidieť, ale bola som mierne šokovaná a smutná, že nakoniec to bol úplne iný príbeh, než som čítala v tejto knihe...

rarášek
19.05.2016 3 z 5

Zajímavá knížka. Nebyla to úplně nejlepší z Greenovek, ale zase se tam objevoval vtip a kouzlo přátelství. Nejlepší ze všech byl určitě Radar! Ta Margo mě ale na konci pěkně naštvala a ten konec byl opravdu slabý. Jinak přátelé, vtip a dobrodružná cesta rozhodně skvělý, závěr hrozný. Kromě toho závěru a neustálého kňouraní kolem Margo to bylo moc dobrý. :)

Anet257
19.05.2016 2 z 5

Četla jsem na doporučení, ale mě to až tak moc neoslovilo a musela jsem se přemáhat abych vůbec dočetla. Příběh mi přišel někdy až nereálný. Těším se až porovnám film s knihou.

blonde_elis
18.05.2016 5 z 5

Musím přiznat, že už dlouho mě žádná kniha nenadchla tolik jako tato. Do nedávna jsem nebyla žádný vyložený fanoušek Greena, ale tímto u mě získal hodně plusových bodů - zásah přímo do srdce :).
Krásně napsáno a skloubeno trochu filosofování o závažnějších věcech s bezprostředním humorem, který mě skutečně dostával. Nechybělo trochu napětí a tajemna, navíc děj mi nepřišel úplně předvídatelný :).
Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla a mohu ji všem jen doporučit :).