Papírová města

Papírová města
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230528/bmid_papirova-mesta-230528.jpg 4 3739 3739

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns, 2008

sBety
11.03.2016 4 z 5

Až budu velká chci být jako Margo! Kniha nezklamala a několikrát pobavila:-)

"Je to absolutní, neředěná mrcha. Svou skvělou postavu si udržuje tím, že nejí nic než duše koťat a sny chudých dětí."

strippedd
06.03.2016 4 z 5

Několikrát jsem si bokem na papír napsala ruzne návrhy mého hodnocení...ani jeden mi nebyl dost dobrý, dostatečně vystihující obsah a vlastně i můj názor. Jednoduše asi by mě samotnou nenapadlo jaké kouzlo muže byt v odcházení.

hlina
06.03.2016 3 z 5

Pro mě nejslabší kniha, co jsem od Greena četla. Spád to začalo mít až ve třetí části.
Něco tomu chybělo.

Ferbaska
05.03.2016

Je to pohodová knížka se zajímavým námětem. Asi nejlepší od Greena co jsme zatím četla.

RosMeggie
28.02.2016 5 z 5

Další skvělá kniha od mého milovaného Johna... :3 Líbil se mi nápad, zpracování... vlastně vše... :) John prostě umí psát, to je fakt...

Musím tady trošičku vměstnat nějaké to srovnání s filmem... V tomto případě... milionkrát násobně vyhrála kniha... ani Cara mé rozhodnutí nemůže změnit... :D ... Ten film byl prostě takový... celý nějaký zkrácený, nebo jak to popsat... kniha byla prostě mnohem lepší... vtipnější... a takto bych mohla pokračovat dále... :)

Jo a ten Hollywoodský konec ve filmu ho zkazil ještě více... :/

P.S. Takového Quentina bych si přála... :) .. Vážila bych si ho více než Margo.. :P

Love,
Rose

LouLou
24.02.2016

Příjemné čtení, které nutilo místy se pořádně zamýšlet nad životem a chováním ostatních lidí. Vrhám se s chutí na další Greenovy knížky :)

teresinha
23.02.2016 3 z 5

Moc prima čtení, fakt jo. Jen já mám s Greenem prostě pořád ten stejný problém. Moc od jeho knížek čekám a pak nějak zapomenu, že je to vlastně „jen YA“. A klidně mě kamenujte, já to myslím dobře, protože v rámci YA je to skvělé čtení, opravdu perfektní.

A stejně jako loni Aljašku jsem tuhle knížku přečetla docela rychle a o Vánocích a mám na ni vlastně skoro stejný názor, můžu tu větu klidně zkopírovat: „John Green se u mě pohyboval mezi okamžiky, kdy mi to celé přišlo hloupé a prázdné a pozérské, plné zbytečných mouder a postavy mi byly cizí, nezajímalo mě, co s nimi bude… pak se to ale přehouplo a mně se začalo zdát, že to funguje.“

Asi to bude tím, že Green píše vlastně pořád stejně, má podobné postavy, svým způsobem i podobné zápletky. Margo je Aljašce vlastně docela podobná, až je to trochu otravné. Nicméně se mi líbil ten nápad s papírovými městy obecně, to je fakt podařený a povedený

i.love.books@
14.02.2016 5 z 5

Kniha měla velmi podobné "ponaučení" jako Aljaška: že někdy člověk prostě nechápe, proč něco jiný člověk udělal, že každý jsme jiný, že je důležité brát vše s nadhledem, a že někdy není dobré se vše snažit pochopit, protože když si člověk nepřeje, aby všichni chápali jeho činy, tak není důvod se to snažit pochopit, protože nikdy nemůžeme nalézt úplnou pravdu....

Jul
13.02.2016

Knihu jsem si oblíbila, ovšem neměla na jiné knihy od Johna Greena. Byla pěkně zpracovaná, četla se jedna běsen a také moc vtipna, třeba ten pivní meč, nicméně ve srovnání s ostatními knihami tomu něco chybělo.

Allison
06.02.2016

Knizka jse mi libyla byla moc hezky zpracovana.Trozku me mrzelo ze to v polovine trosku pokulhavalo ale jinak byla moc dobra:)

brona-bronk3243
03.02.2016

Tato kniha je pry velmi oblibena ve skole mooc se tesim az si ju lrecta a ohodnotim

Meme
03.02.2016 1 z 5

Když jsem tuhle knihu dostala, byla jsem velmi zvědavá. Musím však říct, že mě to příliš nenadchlo. Margo mně nebyla vůbec sympatická.... Vlastně jsem tam nenašla nikoho, který by mi byl sympatický. Ale musím říct, že jsem ji přečetla za jedno odpoledne. Možná proto že mě zajímalo, jak to nakonec skončí.

alwa
31.01.2016 4 z 5

Kniha se mi docela libila. S takovymto napadem jsem se jeste nikde nesetkala, ale byl zajimavy. Cele patrani me bavilo, Ben mi obcas lezl na nervy, Radar byl naopak velmi dobry. Ten konec, hm, nevim, co na nej rict. Mozna by se mi tam vic libil happy end.

Luciga
30.01.2016 3 z 5

Asi jsem na knihu resp. příběh v ní již stará, životem trošku víc protřelá a měla se ke mně dostat v době, kdy mi rovněž bylo -náct :).... V žádném případě ji však nezatracuji, své nadšené čtenáře si jistě najde. Je psaná vcelku čtivě, až na pár výjimek nenudí, nad tím co člověk čte se dá i přemýšlet, ale tu naivitu hlavní postavy autorovi nevěřím. Kdyby šla dát půlhvězda, tak to ode mne bude 2,5*.

natkaf
27.01.2016 4 z 5

Na knihu jsem byla velmi zvědavá, moje první od Greena. Příběh je velmi zajímavý, ale zpracování trochu pokulhávalo. První a třetí část jsem přečetla jedním dechem, ale prostředek mě víceméně nudil. Musím říct, že se mi velmi líbil konec, na happyendy moc nejsem. Plánuju si od autora přečíst i další knížky.

eloušek
24.01.2016

knížka se mi moc líbila ale není to ten typ knížky od který jsem se nemohla odtrhnout.Z obyčejného příběhu udělal Green napínavý,vtipný,romantický příběh který se vtiskne do paměti.Celou dobu co jsem knížku četla jsem záviděla Quentinovi...Jeho partu kamarádů z kterých jsem byla unešená,rodinu,inteligenci ale především tu sílu nevzdat se a hledat dál.

marketa9252
21.01.2016 5 z 5

Rychlá,pěkná četba. Škoda,že jsem viděla nejdříve film. Naštěstí dvě třetiny byly jiné než ve filmu :-)

Sarka14
21.01.2016 5 z 5

Jako obvykle John Green nezklamal. Knížku jsem přečetla jedním dechem a čte se jednoduše výborně. Je to poutavé a zábavné. Pořád jsem přemýšlela nad tím, jak to vlastně dopadne. Vzhledem ke Greenově jiným knihám jsem si nemohla být ničím jistá. No a jak to dopadlo ať si každý přečte sám. Za mě rozhodně doporučuji a těším na jeho další knihy.

blanickaa1
20.01.2016 5 z 5

Já jsem nadšená, už delší dobu mně kniha takhle nebavila. Nejsem přímo věková skupina, pro kterou je kniha mířena, ale i tak. Děj je jednoduchý, netřeba moc přemýšlet, takže oddechovka. Quentina jsem si oblíbila a Margo? To je prostě spratek. Film oproti knize je neskutečný propadák a ztráta času. Takže nejdřív knížka a potom film, nééé naopak.

MonaRůža
18.01.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů, protože mě zajímalo, jak příběh skončí. Stále jsem přemýšlela jestli Quentin Margo najde nebo nenajde. chvíli jsem dokonce uvažovala , jestli už není mrtvá. Líbili se mi úvahy o lidech a o jejich přirovnání k trávě. Je to skvělá kniha a rozhodně je mnohem lepší než film.