Papírová města

Papírová města
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230528/bmid_papirova-mesta-230528.jpg 4 3742 3742

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns, 2008

Ninie
11.09.2015 3 z 5

Kniha opět o hledání (jak kdybychom se nenahledali dost v Hledání Aljašky), o rozmazlené Margo (ano v myšlence papírových měst a lidí s ní asi souhlasím, ale proč utíkat?). Děj je sice zajímavý a John Green umí psát jakžtakž čtivě, ale bestseller? Kde? Zbytečně zdlouhavé, jedná se spíše o Young adult literature, samozřejmě za předpokladu, že jste od něj nečetli již jmenovanou knihu, protože je to vlastně s velmi podobnou zápletkou (kromě toho, že Margo neumře, jen se prostě nevrátí domů, což vyjde v podstatě stejně).

Leusee
10.09.2015 2 z 5

Musim říct, že kniha mě hodně zklamala.
Když jsem jí začínala číst, nic moc jsem neočekávala a bum! Hned jsem se do toho začetla, hrozně mě to bavilo a od knihy se nešlo odtrhnout. Jenže od doby, co se Margo začne pohřešovat to jde z kopce dolů. Jedno a to samé furt dokola a nic se v knize vlastně neděje. No, furt jsem neztrácela naději a doufala v nějaký dechberoucí konec.
No a jaký ten konec nakonec byl? Jedno velké zklamání. Akorát poukaz na to, že celý příběh je vlastně o ničem a je to jen ztráta času.

HlEva
07.09.2015 4 z 5

Dlouho se mi nestalo, abych se do nějaké knihy takhle začetla. Kniha je čtivá, stejně tak moc, jako titul Hvězdy nám nepřály.
Nikdy se mi ještě nestalo, abych vyhledávala knihy od jednoho autora (pokud nepočítám knihy na pokračování), jako se to stalo u Johna Greena.
A proč čtyři hvězdičky místo pěti? Protože se vždy může objevit i něco lepšího.

KatChiss
06.09.2015 4 z 5

První část - Provázky.
Vždy jsou začátky takové slabší, než se začtete. Ale bavilo mě to. Dobrodružství Margo a Q. bylo hezké :)
Část druhá - Tráva.
Už mě docela nudilo číst pořád jen o tom, kde asi Margo je. Celé se to točí kolem postavy, která tam ani není. Není to uhozené? Q. už nemyslel na nic jiného než na Margo.
Část třetí - Plavidlo.
Tuto část hodnotím jako nejlepší. Byla vtipná a zábavná. Líbilo se mi, že Káčou jeli všichni. Chování Margo mě překvapilo.

Strašně se mi líbí Johnův styl psaní. Dost často opakuje stejná slova, píše tak trochu jednodušeji. Je to zábavné a čtivé.

kikies
02.09.2015 4 z 5

Příjemná kniha s dalšími zajímavými mladými lidmi, ale furt to ve mně zanechávalo pocit, jako že jde o další Hledání Aljašky... i ta hrdinka mi přišla dost podobná, příběh celkově hodnotím jako slabší.... No, upřímně doufám, že se Green už takhle brzy nevyčerpal.
Pojem "papírová města" mě však zaujal, nikdy jsem o tomhle kartografickém triku neslyšela a jsem ráda, že mi čtení knihy přineslo něco nového.

kobyb
31.08.2015 3 z 5

Asi jsem neměla číst, oceňuji jen některé momenty rozhovorů Margo s Quentinem. Kniha mě zklamala, čekala jsem víc, konec bych řekla, že byl nejlepší, rozhodně lepší než : žili spolu šťastně až do smrti, to by nestálo ani tři hvězdy ...Nebylo toho hledání od Greena už nějak moc?

Ditules
31.08.2015 3 z 5

Tak já nevím. Že by se Green vyřádil na Hvězdách a Aljašce a teď tápe? Příběhově super, postavy super, pomsta skvělá, putování po indiciích zajímavé a napínavé.....ALE ten blbý konec? Zase to vyšlo tak nějak naprázdno! Škoda.

elfinkaa97
30.08.2015 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale nakonec to fakt stálo za to! :) Máte-li rádi knihy o blodění, nalézání a taky hádání, je tahle přesně o vás. Protože až do poslední chvíle, stejně jako Quentine, nemáte tušení, jak příběh dopadne a green vás tím nutí číst neustále dál a dál. :) Tohle je třetí kniha, kterou jsem od nějčetla a opět nelituju své volby :)

135
29.08.2015 1 z 5

Kniha zklamala...je mi to líto.Čekala jsem prostě víc. Margo je nesympatická postava a Quentin mi taky nepřišel nijak extra k chuti.
Vůbec mě to nevtáhlo do děje a neměla jsem ani pocit že jsem jím.Možná jsem náročná, ale prostě si to myslím.John Green zklamal, což je mi líto, ale je to tak.

lucinka5264
27.08.2015 3 z 5

Naprosto souhlasím že od knihy sem čekala víc, ale jako film to bude hezké, jen jako kniha to nijak moc nepotěšilo.

Camy
25.08.2015 3 z 5

Upřímně jsem čekala od knihy něco víc. Nebylo to špatné,ale nenadchlo mě to natolik,abych si knihu chtěla znovu přečíst.

kulihrasek
24.08.2015 5 z 5

Skvělá knížka

kacka29
23.08.2015 5 z 5

Já si prostě vychutnávám styl psaní Johna Greena. Pomalu každou druhou stránku si musím podtrhávat nějaký zajímavý nebo vtipný úryvek. I příběh mě chytil a netrpělivě jsem čekala, jak to s Margo dopadne. A konec mě nezklamal...

january
23.08.2015 3 z 5

Skrytá pointa knihy spočívala v tom, jak snadno připisujeme lidem, kteří nám přijdou atraktivní, dobré vlastnosti a tajemně přitažlivou osobnost? Zajímalo by mě, jestli Green zamýšlel, aby byla Margo spoustě čtenářů tak nesympatická. Chtěl ukázat, že si povahu lidí kolem nás častokrát jen domýšlíme, i když si myslíme, že je známe? Jinak té knize nerozumím. A tak moc mě v podstatě obtěžovalo číst si o vcelku otravném středoškolákovi, zoufale zamilovaném do hvězdy školy, která nepůsobí ani trochu mile. Ani jinak mi to nepřišlo jako příliš dobré čtení - na mnoha místech to zavánělo spíš stylem scénáře (došli jsme napravo, podíval jsem se doleva, on stál vedle mě,...) Asi to není úplně špatný, jen jsem zvyklá na jiné knihy. Ale hlášky Q stály za to.

veronika.v
22.08.2015 2 z 5

,, Nuda '' - Tohle slovo dokonale vystihuje tuhle knížku. Od Greena jsem četla TFIOS a byla to velmi dobrá knížka, ale o téhle se to říct nedá. Teda aspoň podle mě. Ale abych ji úplně neshazovala, tak přeci jenom tam bylo pár dobrých momentů. Musím ale říct, že film se mi líbil mnohem víc...

Katuschkaaa
22.08.2015 3 z 5

Hezká oddechová kniha, četla se dobře... ale tak nějak jsem nepochopila, jaký měla vlastně smysl... konec useknutý, pro mě to skončilo otevřeně... rozhodně nejslabší kniha Johna Greena... jsem zvědavá na filmové zpracování...

karol5749
20.08.2015

Kniha urcite lepsi nez film,ale zase porad jsem od Greena cetla i lepsi knihy

asanita
18.08.2015 4 z 5

Vlastně ani nevím, co bych do tohoto komentáře měla napsat. Kniha se četla sama, děj plynul rychle a byl rozhodně promyšlený. Postavy byly fajn, jen Q. mi nikdy nepřirostl k srdci. :-/

Kniha byla pěkná, jen mám pocit, že v ní něco podstatného chybělo, ale nějak nemůžu přijít na to, co to bylo (proto čtyři hvězdičky místo pěti). Až na to ale přijdu, tak to sem rozhodně napíšu. :-)

Papírová města rozhodně stojí za přečtení a už se těším na to, až si na ně zajdu do kina, kdo ví, třeba film překvapí. :-D

PS: Hledání Aljašky se mi líbilo více, ale to už je asi věc názoru. Taky vím, že z mého komentáře asi moc moudří nejste, ale to nevadí. :-P

mhisinka
17.08.2015 4 z 5

Když jsem měla knížku poprvé v ruce, skončila jsem asi na 20.stránce s tím, že je to hloupost. Pak jsem to zkusila znova a přečetla jsem ji jedním dechem. V závěru jsem z ní byla nadšená a líbilo se mi jak Q. pátrá po Margo. Zajímalo mě, jestli se mu to povede a jak to dopadne. Bylo to oddechové čtení.

Sali88
16.08.2015 3 z 5

Cekala jsem od knihy vic, celkem me zklamala.Cekala jsem ji napinavejsi, tajemnejsi, tohle ne. Alespon ten zaver, kdyby byl jiny.