Paříž pro jednoho a jiné povídky

Paříž pro jednoho a jiné povídky
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523860/bmid_pariz-pro-jednoho-a-jine-povidky-651f445c87f41.jpg 4 258 258

Nell je dvacet šest a nikdy nebyla v Paříži. Nikdy předtím nebyla ani na romantickém víkendu – a vlastně nebyla pořádně nikde. Cestování prostě není její parketa. Když ji ale přítel nechá na holičkách, má Nell šanci všem – a především sama sobě – dokázat, že i ona umí být nezávislá a neohrožená. Sama v cizím městě o sobě Nell zjistí netušené věci...Jedenáct vtipných a okouzlujících povídek britské královny romantiky Jojo Moyesové nás seznamuje s řadou silných a sympatických žen a ukazuje, že i ten zdánlivě nejobyčejnější okamžik nám může proměnit život navždycky.... celý text

Literatura světová Povídky Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Paris for One and Other Stories, 2017

ZůzaSomolka
15.10.2024 2 z 5

Hodnotit sbírku povídek bývá těžké - některé jsou lepší, jiné horší. Musím říct, že do přečtení jsem se chvílema musela nutit. Povídky mě moc nechytly, i když, když jsme se nad nimi zpětně zamyslela, každá měla nějakou myšlenku a dobře vykreslené postavy. Občas docela překvapily svým vyústěním. Jsou to ve směs takové milé povídky. Častokrát je tam zachycen dloholetý vztah jako nuda, ale líbí se mi, že hrdinky nakonec zhodnotí, že tu nudu mají rády a že jsou vlastně spokojené. Hodně povídek dává pocit naděje. Úvodní povídka se mi až tak moc nelíbila, za mě byla dost rozvleklá. Nejvíc se mi asi líbily líbánky v paříži a punčochy.

Lucif
12.10.2024 3 z 5

První příběh bych ohodnotila asi 4*, dalším bych dala stěží 2* a pak to bylo zase o něco lepší, ale celkově bohužel nemůžu dát lepší hodnocení než 3*. Nemám ráda, když se lidi podvádějí a rozhodně mi nepřijde povzbuzující si o tom číst. Proč spolu tedy jsou? Peníze? Služby? Hnus. Většina příběhů se mi nelíbila a přečetla jsem je jen protože jsou krátké a myslela jsem, že třeba další bude lepší = i díky hodnocení níže :( .. ale bohužel každý máme jiný vkus. Četlo se to dobře a vlastně vše nakonec dopadne celkem dobře - no i když i to je sporné: záleží z jakého úhlu se člověk dívá.. Znovu ji číst určitě nebudu!

Anna 13
06.10.2024 4 z 5

Jednohubky Jojo Moyesové...
Jedna čtenářskou chvilku osladí, další překvapí svou hořkostí.
Její krátké příběhy mě bavily mnohem víc, než mě v poslední době dokážou zaujmout její romány.

Za absolutní skvosty považuji povídky Líbánky v Paříži, Odpolední láska a Vánoční seznam. Získaly si mě především reálnými hrdinkami, které se nevznášely na růžovém obláčku a jejich příběhy byly odrazem skutečného žití. U Moyesové je to spíše vyjimečné, ale o to více překvapující a vydařené.
Za absolutní omyl považuji povídku Punčochy. Vtipné mi to nepřišlo ani trošku, asi nemám ani špetku tohoto typu humoru.

Jinak vřele doporučuji jako oddechové čtení, které pohladí ženskou duši. Spoustu zajímavých a krásných ženských hrdinek. Spoustu střípků z lidských životů, které buď žijeme nebo bychom si přály žít.

Budu vzpomínat s hřejivým pocitem v srdci...

Paris2000
05.10.2024 4 z 5

Oddychová kniha povídek. Některé povedené, některé méně. Za mě dobrý.

Verunka289
06.09.2024 4 z 5

Dlouho jsem tuto knížku povídek odkládala, protože jsem na ni nějak neměla náladu a taky jsem měla obavy, že se mi třeba nebude líbit, protože ne každá knížka od Jojo Moyes mi sedla. O to větší bylo moje překvapení z toho, že mě knížka opravdu bavila! Samozřejmě byly slabší a lepší povídky. Obzvlášť první povídka Paříž pro jednoho byla jednoduše úžasná a dovedu si představit, že bych si četla celý dlouhý román s tímto tématem. Bylo mi líto, že povídka skončila.
Z těch lepších potom musím jmenovat zejména Vánoční seznam, Margot a Mezi tweety.

stejkrasna
30.08.2024 4 z 5

Milé a hezké, pozitivní a sladké, ale v žádném případě ne přeslazené. Vhodné na dovolenou jako oddych, ale i na zlepšení nálady při splínu. Doporučuji.

Kackac77
28.08.2024 3 z 5

Audiokniha
Takové odpočinkové povídky na dovolenou, neurazí, nenadchnout, ale četlo se to hezky, a v jedné chvíli jsem se přistihla jak se přiblble usmívám. Takže celkem účel to splnilo.

Toledo
01.08.2024 5 z 5

Knihu jsem sebrala v knihovně jen proto, že mám příběhy od Jojo moc ráda. A všechny tyto povídky byly nádherné. Každá, i když některé byli velmi krátké, mě okamžitě vtáhli do děje a hrozně mě bavili.

Ann.e
31.07.2024 3 z 5

Odpočinkové jednohubky, nejlepší byl za mě příběh "13 dní s Johnem C."

elexmil
26.07.2024 3 z 5

Kdo by nechtěl zažít takovou romantiku, jako Nell, kdo by nechtěl zažít takovou lásku, jako Sophie? V životě to tak intenzivní většinou nebývá, princů na bílém koni se nedostává, tak si o tom alespoň můžeme číst a pěkně se zasnít. Je mi 70, o princích už dávno nesním, ale velmi příjemně jsem si připomněla svou cestu do Paříže cca před 2 měsíci. V knize mne pobavilo i něco vtipu (Mezi tweety, Punčochy). Jinak takové klidné čtení, asi mi ale moc příběhů v paměti neutkví.

Sajdak
25.07.2024 5 z 5

Byla to má první kniha od autorky Moyes. A musím říct, že jsem byla z knihy nadšená. Kniha se četla sama. Líbilo se mi, že kniha nabídla širokou škálu hlavních hrdinek z různých socioekonomických vrstev. Bylo to pro mě velmi milé čtení a určitě to nebyla poslední kniha od této autorky.

Elye
08.07.2024 4 z 5

Moje první kniha od této známé autorky. Hlavními hrdinkami jsou ženy různého věku i životních fází a rozpoložení. Některé ženy jsou vykresleny vyloženě nesympaticky, například Liv, jiné jsou velmi uvěřitelné. Nejprve mi nevyhovoval jednoduchý styl, pak jsem si zvykla a možná sáhnu po další oddychovce.

Kortana
17.06.2024 4 z 5

Kniha se čte sama. Ideální čtení na dovolenou. První povídka se mi moc líbila, rozhodně to ve mě vyvolalo nutkání jet do Paříže. Celkově povídky moc nevyhledávám, jsem ráda s příběhem a postavami delší dobu, takže bych i uvítala některé povídky delší. Celkově se mi líbily hlavní postavy. Každá ženská postava je tu jiná, s jiným zázemím, jiným zaměstnáním a jsou z různých sociálních vrstev a to se mi na knize velice líbilo.

Netae
11.06.2024 3 z 5

Průměrná sbírka povídek, některé baví víc, jiné méně, celkem je jejich děj dost předvídatelný. Líbily se mi Líbánky v Paříži, Krokodýlí boty a Vánoční seznam.

Hancza
21.05.2024 4 z 5

Fajn nenáročné čtení. Krátila jsem si knihou cesty vlakem a nejraději bych přesedla a jela do Paříže :-D
Některé povídky byly slabší, například Třináct dní s Johnem C.
Ale Paříž pro jednoho se mi líbila moc a Punčochy zase pobavily :-)

Sabča817
21.05.2024 4 z 5

Nejlepší povídky byly Paříž pro jednoho a Punčochy. Nejhorší zase Líbánky v Paříži - absolutně nudná a ani jsem ji nedočetla. I 2 tweety a Loňský kabát se mi líbily. Ostatní povídky byly průměr až podprůměr. A některé mi přišly jako vytržené z prostředka, že nemají začátek ani konec? Tady se mi Jojo jeví jako silně průměrná spisovatelka a další její soubor povídek vyhledávat určitě nebudu... Hodnotím 3,5 *, páč ty Punčochy mě vážně rozsekaly! :-D

mcabr
18.05.2024 5 z 5

Povídky byly fajn. Takový oddechový čtení.

mekkejla
13.05.2024 3 z 5

První povídka byla nejlepší. Přišla mi jak koncentrovaný román od Julie Caplin. Zbytek mě moc nezaujal, něco byly vyloženě blbosti, u kterých jsem se divila, že je Jojo vůbec napsala a vydala.

Safrika
11.05.2024 3 z 5

Povidky fajne, nektere lepsi, nektere horsi. Cetlo se rychle, takove pohodove cteni. Radeji mam klasicke romany.

Pitbullka
08.05.2024 2 z 5

Moje první knižní setkání s autorkou a bohužel tohle mi nesedlo. Na mě až moc prvoplánová romantika, která si me nezískala. Asi se do dalších knížek od autorky pouštět nebudu.