Paříž pro jednoho a jiné povídky

Paříž pro jednoho a jiné povídky
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523860/bmid_pariz-pro-jednoho-a-jine-povidky-651f445c87f41.jpg 4 246 246

Nell je dvacet šest a nikdy nebyla v Paříži. Nikdy předtím nebyla ani na romantickém víkendu – a vlastně nebyla pořádně nikde. Cestování prostě není její parketa. Když ji ale přítel nechá na holičkách, má Nell šanci všem – a především sama sobě – dokázat, že i ona umí být nezávislá a neohrožená. Sama v cizím městě o sobě Nell zjistí netušené věci...Jedenáct vtipných a okouzlujících povídek britské královny romantiky Jojo Moyesové nás seznamuje s řadou silných a sympatických žen a ukazuje, že i ten zdánlivě nejobyčejnější okamžik nám může proměnit život navždycky.... celý text

Literatura světová Povídky Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Paris for One and Other Stories, 2017

Pogy
05.02.2024 5 z 5

Knížku jsem přečetla za dva lety letadlem :-) Všechny povídky se mi moc líbily, nejvíc tedy Paříž pro jednoho a Líbánky v Paříži.

4xbabča
04.02.2024 5 z 5

Moc hezké romantické čtení ve formě povídek, a i když jsem od autorky četla tento žánr poprvé, bylo to moc milé překvapení a kniha se mi opravdu líbila.

simaja
30.01.2024 5 z 5

Knížka je jednohubka na dva večery, jako oddechovku doporučuji. Nejvíc se mi líbily ty nejdelší povídky: Paříž pro jednoho a Líbánky v Paříži.

Peťula91
30.01.2024 4 z 5

Povídky moc nevyhledávám, jelikož jakmile si oblíbíte hlavní postavy, je příběh u konce. :-D
U téhle knihy musím říct, že byla hezká, jak vzhledově, tak i obsahově. :-)

hzd
25.01.2024 5 z 5

Moc hezké povidky. Takové pohlazení po duši. Navíc knížka vypadá nádherně. Hned mi padla do oka. Nejvíc se mi líbila první povídka a jsem ráda, že byla nejdelší.

prochajda
24.01.2024 4 z 5

Kniha o několika podobách lásky. Nemám ráda povidkové knihy, když už se začtu do příběhu, chci v něm nějakou dobu pokračovat. Povídky jsou ale fakt dobře napsané, nejlepší, ty nejdelší, Paříž pro jednoho a Líbánky v Paříži.

sabinaK
22.01.2024 4 z 5

Pohodové čtení, milé povídky :)

PetraBery
09.01.2024 3 z 5

Příjemná sbírka povídek od známé autorky romantických knih. Různé délky, různé osudy, takové poklidné čtení.

Renč
08.01.2024 5 z 5

Četla jsem jedním dechem. Povidky často nečtu, ale od Jojo mám vše, tak jsem si knihu koupila a rozhodně nelituji. Krásné, milé příběhy, co pohladí po duši.

misssicccka
04.01.2024 3 z 5

Takovy JoJo prumer.
Prvni povidka klasicka cervena knihovna.
Druha nejdelsi povidka velmi zajimava.
Ale uz ted, par minut po precteni, nevim, o cem byli nektere dalsi.
To je udel povidek, bohuzel.

stejfina
04.01.2024 3 z 5

Milé čtení.

Poprvé jsem se dala do čtení povídek. Bohužel jsem se musela ke knize vždy nutit, protože jsem nebyla vtažena do děje, tak jak tomu bývá u klasických knižních příběhů.

vendulanovotna
31.12.2023 4 z 5

Vizuálně sladká knížka a obsah úplně 100% lícuje obálce. Hezká romantika, ze které ve většině případů odkapává cukr <3 Povídky mě bavily téměř všechny. Jojo Moyes opravdu ve svém žánru umí a vyniká, a i na 5 stránkách dokáže vymáčknout emoce (Margot). Dvě delší super-romantické povídky jsou neskutečné pohádky, ale ty ostatní, kratší, mě tentokrát pobavily více. Právě zmíněná Margot, Vánoční seznam, Loňský kabát a Vrabec v hrsti jsou pro mě asi ty top. Doporučuji jako dárek pro fanynky romantiky, mamky a kamarádky.

raty
31.12.2023 5 z 5

Konec letošního roku jsem měla co se týká žánrů čtených knih celkem pestrý. A tato obálkou pestrá kniha, kterou mi nadělil Ježíšek, se postarala o pověstnou třešinku na dortu.
Na povídky moc nejsem a když jsem vybalila tento dárek, první co mě napadlo bylo, že tahle modrá knížka se k těm ostatním od paní Jojo do knihovny fakt nehodí.
Ale nakonec se hodí moc. I na malém formátu povídek, jsem našla všechno, co mám na jejích knihách ráda. Velká spokojenost a díky za milé počteníčko.

LenkaMacak
30.12.2023 3 z 5

Milé, svižné čtení, které nicméně extra neoslovilo. 3/5*

VeruHoráková
28.12.2023 4 z 5

Na knihu jsem se opět nechala nalákat @pennyandbooks a @radablazek v rámci podcastu @kniznikkub. Autorku Jojo Moyes jsem znala, ale nikdy jsem od ní nic nečetla. A ačkoliv nejsem povídkový typ, udělala jsem si radost a tu knihu si koupila a byla trefa do černého.

Kniha začíná právě povídkou Paříž pro jednoho a z celé knihy to je nejdelší povídka a za mě i ta nejlepší Je to příjemný romantický příběh, který vás provede Paříží a člověk se u toho i zasní

Zbylé povídky jsou už kratší. Některé jsou vtipné, nekteré jsou jednoduší. Samozřejmě některé baví víc, některé míň, ale celkově knihu hodnotím pozitivně. Styl psaní autorky mi sedl a určitě si od ní ještě něco přečtu. Co ještě musím vyzdvihnout, je samotná obálka a ořízka knihy, dlouho jsem v ruce nedržela tak krásnou knihu

Lalina3
25.12.2023 5 z 5

Mně se kniha moc líbila. Některé povídky mě zaujaly víc, některé míň, u některých jsem se zasmála, u některých spíše zamyslela... Já si čtení moc užila, můžu doporučit.

MilackovaN
25.12.2023 3 z 5

Knížky od Jojo patří mezi mé nejoblíbenější. Dala jsem proto šanci i povídkám, které jinak nevyhledávám a musím uznat, že mě kniha ani příběhy v ní nijak extra neoslovily. Věřím ale, že své čtenáře si kniha jistě najde.

honza0876
13.12.2023 5 z 5

Knížka v jemných barvách s krásnou ořízkou, zcela nehodící se do umolousaných pazourů ďělníkových, ale já si jí,tak jako každou od Jojo ,užil. Sory jako.

Mandlevest
06.12.2023 5 z 5

Milé povídkové překvapení a musím říct, že i pěkné předvánoční čtení, byť přímo k Vánocům se váží dva příběhy. Ale i ty ostatní, ač na pár stránkách, nebo i ta první, rozsáhlejší, Vás okouzlí a navodí sváteční, dojemnou atmosféru, která k těmto svátkům neochvějně patří. Jojo opět ukazuje, že i na malém prostoru umí vymyslet opravdu lidský, krásný příběh. Po dlouhé době povídky, které jsem si vychutnala maximálně. Mají v sobě vroucné člověčenství, teplo domova i vůni tajemných dálek. Dojemně romantická knížka v tom nejlepším smyslu slova na dva, třeba předvánoční, večery. A ještě chválím obal a ořízku, obojí v pastelových barvách mých oblíbených makronek:-).

Janizoun
04.12.2023 5 z 5

Dala jsem na jednu z mých oblíbených čtenářek, které tímto děkuji za objevení tohoto čtení "zuzana2599" a knihu si koupila. S úmyslem pod stromeček, ale nedalo mi to a rovnou jsem se pustila do čtení.
Krásná obálka, nádherná vazba knihy a uvnitř romantika, Paříž, krásné povídky, krásné čtení, které jsem v tento čas přesně potřebovala číst.
Knihu mohu také jen doporučit.