Petr a Lucie

Petr a Lucie
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164719/petr-a-lucie-164719.peg 4 7652 7652

Válečná Rollandova práce (psáno v srpnu 1918) - milostná idyla dvou mladých lidí v Paříži, bombardované němec. letadly. Náhodné setkání synka měšť. rodiny a proletářské Lucie začíná děj románku, odehravšího se od 30. ledna do Velkého pátku 19. března 1918, kdy oba milenci tragicky hynou pod zřítivším se pilířem bombardovaného chrámu. Dílo je obrazem hrůznosti imperialistické války, ničící nevinné mladé lidi.... celý text

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Svoboda

Pierre et Luce, 1920

Mgr.PetrLucian
30.04.2020 odpad!

Nejhorší kniha, kterou jsem kdy četl. Nenechte se zmást počtem stránek, vypadá to že knihu máte hned přečtenou, ale můžu vás ujistit že čas strávený čtením této parodie románu vám bude připadat jako věčnost. Lituji každé vteřiny které jsem ztratil nad knihou. A to ani nemluvím o konci knihy. Nikdy bych nevěřil, že někdo vymyslí něco tak debilního...

smardice
29.04.2020 4 z 5

Krátký, krásný, dojemný a tragický milostný příběh dvou mladých lidí, tentokrát zasazen do období 1. světové války.

AlLois
28.04.2020 3 z 5

Ruku na srdce, neshledávám to nijak zajímavým, je to příliš jednoduché a katastrofický závěr pro mě příběh nedělá - jakkoliv většina kritiky byl pravděpodobně autorův záměr. Přesto mě ale vadí známky nenávisti vůči této knize od středoškoláčků, kteří jsou nuceni nuceni číst a jejich negativní závěry vůči Petrovi a Lucii nejsou podpořeny konstruktivní kritikou ale čistě faktem, že nejde o to, co normálně čtou, pokud za život vůbec něco přečtou.

ValentynaSamko
24.04.2020 5 z 5

Příběh byl krásný a určitě to všem doporučuji. Nenechte se odradit začátkem, který je celkem nudný, já sama jsem tu knížku kvůli začátku začala číst 3x.

Teniskaha
22.04.2020 4 z 5

Je to krásná knížka.

Renncha
19.04.2020 5 z 5

Krásný romantický příběh, kniha se krásně četla a i způsob jak byla napsaná mi vyhovovala. Naprosto pěkný a dokonalý příběh

aquaver
15.04.2020 5 z 5

Četla jsem ji už dvakrát a určitě se k ni znovu někdy vrátím. Jsem opravdu vděčná, že jsem si ji mohla vybrat jako maturitní četbu. Určitě doporučuji.

leník511
14.04.2020 3 z 5

Pokud hledáte nějakou lepší knížku z povinné četby, tak doporučuji.

Alzbeta17
13.04.2020 5 z 5

Moje oblíbená klasika. Kraťoučká, miloučká, ale zároveň nádherně bolestná. Doporučuji celým svým zlomeným srdcem

misatrix
07.04.2020 4 z 5

Kniha vypráví příběh první lásky, která se zrodila během války. Ačkoliv je příběh krátký, má mnoho co nabídnout. Poprvé jsem knihu četla v rámci maturitní četby, tehdy jsem se domnívala, že se jedná pouze o popis lásky dvou mladých lidí. Dnes již v tomto příběhu vidím více. Těším se, až si knihu přečtu opět za deset let, třeba v ní objevím další myšlenky, které mi nyní unikly.

kikidok
06.04.2020 4 z 5

Kniha se mi překvapivě líbila... Nejsem vůbec fanoušek romanťáren, dokonce nesnáším romanťárny. Tohle je ale úplně jiná romanťárna... způsob, jakým to je napsaný je velmi nevinný a hezký.. je to hezký příběh bez omáčky.. prostě to popisuje city. Bohužel mě příběh moc nevtáhl

bara0452
04.04.2020 3 z 5

Poprvé, když jsem knihu četla, se mi moc nelíbila, možná to bylo tím, že jsem ještě moc načteno neměla. Později jsem se ke knize vrátila, protože jsem si ji dala do maturitní četby. Opravdu stojí za přečtení, jen to chce možná čas, než si k ní člověk najde cestu!

Radka1911
03.04.2020 4 z 5

Krásné, nezapomenutelné dílo. Četla jsem ji už několikrát, v mládí mi příběh dal něco jiného než teď, no ta slzička nakonec ale ukápne vždycky. Ani si nepamatuji jestli jsem tuto knížku měla jako povinnou četbu k maturitě, ale v tomto případě by tam rozhodně patřit měla.

NoraHudecová
31.03.2020 4 z 5

Knihu Peter a Lucia som čítala prvýkrát ešte počas strednej školy a už vtedy ma zaujala.
V čase vojny sa zrodila láska medzi dvomi mladými ľuďmi. Tušia však, že ich vzťah nebude mať dlhé trvanie. Užívajú si spoločné chvíle naplno ale v kútiku duše sú obaja vystrašení a bezmocní. Všade okolo nich zúri vojna a je len otázkou času, kedy zasiahne aj Petra a Luciu. Zamýšľam sa či by bola ich láska taká silná aj keby vznikla v lepších časoch a prežili by spolu krásny naplnený život?
Čo mňa osobne veľmi upútalo bola pasáž s Petrovím bratom Filipom, ktorý už bojuje vo vojne. Filip už nie je zďaleka taký naivný ako Peter. Rovnako aj rozhovory o vojne s Petrovími kamarátmi dodávajú knihe iný rozmer ako "len" ľúbostný román.
Prečítajte si ju, je skvele napísaná a taká krátka, že to zvládne každý.

verka5083
31.03.2020 3 z 5

Taková pěkná oddechová kniha. Celou knihu jsem stále čekala, co se bude dít, a když na konci knihy oba umřeli, tak se mi chtělo plakat.

jean_ralphio
24.03.2020 5 z 5

tahle knizka je synonymem lany del rey. je proste moc hezka. a smutna.

olívoil
23.03.2020 5 z 5

Válka - láska- krása - smutek - smrt...…………..co víc dodat ?

wooloong
22.03.2020 3 z 5

Četla jsem kdysi jako povinnou maturitní četbu a nijak zvlášť mě nezaujala.

LenkaGonn
18.03.2020 4 z 5

Kdo si pamatuje, jaká byla jeho první láska, bude prozívat tenhle príbeh spolu s Petrem a Lucií.Velice dojemný príbeh. Co se mi, ale jeste vice libilo, byl propracovany a kvetnaty text.

evelýny
09.03.2020 5 z 5

Tak poetický text, a přesto z něho mrazí...

Zbytečná, nesmyslná, hloupá válka

P.S: Doufám, že tento komentář již nikomu vadit nebude a zůstane zde. Ale nechápu, proč se pravidla musí dodržovat i u sto let starého, obecně známého příběhu...