Písečný muž

Písečný muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184176/bmid_pisecny-muz-wry-184176.jpg 5 4676 4676

Jedné chladné zimní noci se na železničním mostě ve Stockholmu objeví mladý muž. Je vychrtlý, silně podchlazený a má legionářskou nemoc. V nemocnici vyjde najevo šokující fakt: podle registru obyvatel má být mladík již sedm let po smrti. Jak je to možné? Vždyť z jeho vraždy je podezřelý sériový zabiják Jurek Walter, kterého před třinácti lety zatkl komisař Joona Linna a který byl odsouzen k doživotní izolaci na uzavřeném psychiatrickém oddělení. Starý případ je nutno znovu prošetřit. Sériový vrah je obestřen spoustou záhad. Je třeba jednat rychle, neboť čas je neúprosný. Co když je dosud naživu i mladíkova sestra, která tehdy zmizela spolu s ním? Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Sandmannen, 2012

odejana
26.10.2013 2 z 5

Proč mi to v mnoha směrech připomínalo Mlčení jehňátek? Proč není název přeložen jako Sandman? Ptala bych se ještě dál "proč", ale to by byl spoiler. Napínavé to tedy bylo, ale tak nějak lacině ...

domi88
23.10.2013 3 z 5

Četlo se to dobře, příběh byl vymyšlen taky dobře, ale dvoustránkové kapitoly mě vytáčely a Joona Linna byl tenhle díl nějáký divný. A ten kliše konec.... tři hvězdy a to jsem hodná :(

kneslova
23.10.2013 5 z 5

Připadá mi, že každá další kniha těchto autorů le stále lepší a napínavější. Písečný muž je super detektivní příběh, co se týká děje v psychiatrické léčebně měla jsem strach číst dál, co se stane. Perfektní a ten závěr na poslední stránce - klobouk dolů.

booklover
22.10.2013 5 z 5

Určitě je nejlepší že všech "Keplerovek"! Zatím... konec mě dost vytočil, protože nechci čekat další rok jak se tohle bude vyvíjet dál!! Jen tak dál prosím!

Oophaga
14.10.2013 2 z 5

Další sériová výroba švédské dvojice schované pod dobře prodejnou skandinávskou značkou/přezdívkou Lars Kepler se tentokrát pokouší sestrojit podobně ďábelského sériového vraha jakým byl legendární Hannibal Lecter, ovšem bez jeho vzdělání (ono se těžko píše o něčí genialitě bez té vlastní). Děsivý vězeň uzavřeného psychiatrického oddělení navíc dokáže "magicky" tahat za nitky i zpoza své cely, takže každý, kdo mu v minulosti zkřížil cestu, na to doplatí svými bližními. Kouzla ovšem nejsou a nejpravděpodobnější vysvětlení je až banálně jednoduché (stejně jako motivace celé té anabáze). Své by o ztrátách mohl povyprávět i komisař Joona Linna, který má obzvlášť silnou motivaci dávnou záhadu vyřešit. Kromě Thomase Harrise ovšem autorské duo zvládá vykrást i Stiega Larssona - nechybí totiž motiv lékaře-psychiatra zneužívající svého mocenského postavení a na první pohled křehké krasavice, která je ovšem drsná agentka (a bude mít co do činění se zmíněným doktorem). Chybět nemůže ani námět mnohaletého věznění, který kdysi tak pěkně (a nedetektivně!) zpracoval John Fowles, než ho v praxi uvedli Rakušané Priklopil a Fritzl nebo Hispánec Castro. V knize "Písečný muž" ovšem zadržení obětí nemá sexuální podtext, protože správné psychopaty takové podružnosti nezajímají... (že je dlouhodobé věznění nevinných opravdu aktuální žánrové téma zjistíte třeba při čtení prvního případu oddělení Q nazvaného "Žena v kleci" od jiného chrliče krimi thrillerů Jussi Adlera-Olsena).