Hra o trůny

Hra o trůny
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356617/bmid_hra-o-truny-U29-356617.jpg 5 5892 5892

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Game of Thrones , 1996

Cari
19.05.2019 5 z 5

Ano, takhle kniha má úžasný svět, jaký se jen tak nevidí. Autor všechno krásně propracoval a promyslel. Muselo mu dát neskutečně práce něco takového stvořit. Četla jsem poměrně hodně knih ze středověku, ale snad žádný autor nedokázal tak věrně popsat toto období. Je opravdu vidět, že Martin tomu, o čem píše rozumí a má rozsáhle znalosti. Jak jsem řekla, svět je obdivuhodný, ale síla tohoto příběhu tkví v postavách... Opravdu skvěle propracované charaktery a živé postavy, které když knihu zavřete, vám chybí. Alespoň u mě to takto fungovalo... Doufám, že než se dostanu k dalším dílům, tak autor dopíše i ty zbývající. Pokud něco takového nechá bez konce, nejspíše ho prokleju. :D

Raada
17.05.2019 5 z 5

Vynikající kniha. Prvně jsem viděl aseriál ke knize jsem se odstala až teď. Napsaná velmi příjemným čtivým stylem. Za sebe bych doporučila nejprve seriál a pak knihu - pomůže to v přehlednosti postav.

ismar2330
14.05.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších a nejpoutavějších knih, co jsem kdy četl. Kniha mě doslova "nutila" abych ji četl, tak moc byla dobrá. Rozhodně všem doporučuji.

Blaufik
11.05.2019 5 z 5

Podle mě si George R. R. Martin zaslouží opravdovou poklonu, neboť Hra o trůny je jedinečná, nejen tím, v jakém světě se odehrává, ale hlavně tím, jak má autor celý příběh báječně vymyšlený. Rozhodně nebylo lehké vyprávění z tolika pohledů propojit tak, aby dávalo smysl, posouvalo se kupředu a zároveň nepůsobilo šroubovaně.
Ve čtení budu určitě pokračovat a už teď vím, že se ke knihám budu ráda vracet.

Futureloki
06.05.2019 5 z 5

Perfektně zpracovaná knížka :)

weberda
04.05.2019 5 z 5

Perfektní,těším se na další díl .

Laf
28.04.2019 5 z 5

První, co mě napadlo po dočtení této knihy, bylo "wau". Výborně napsané až z toho místy mrazí. Skvěle a čtivě popsané osudy lidí. Jen někteří skončili jinak, než bych si přála. Můžu jen každému doporučit.

kaka
25.04.2019 odpad!

Nudné, zdlouhavé, nešlo se začíst, nepřehlednost v postavách. Ani ne v polovině jsem knihu odložila a své dobré kamarádce, která je z ní hotová, bez skrupulí vrátila. :D :D :D

MIA-chan
20.04.2019 5 z 5

Jako první jsem viděla seriál a od prvního dílu jsem si říkala, že jsi musím přečíst i knihy. Jsem moc ráda, že jsem to udělala, protože takhle čtivě napsanou knihu jsem dlouho nečetla.
Chtěla bych říci všem co jsou na pochybách jestli si Hru o trůny vůbec přečíst, neváhejte, prostě po ní sáhněte a potom se od ní nebudete moci odtrhnout.

maja11231
20.04.2019 5 z 5

Vážně super. Je pravda, že jsem se první dívala na seriál ale pak jsem sáhla po knížce a musím říct, že jsem udělala jen dobře.

AnnaBa
13.04.2019 5 z 5

Prvně jsem viděla seriál a až teď jsem se rozhodla přečíst knihy a i když jsem věděla o čem kniha bude, moc mě bavila. Je čtivě napsaná.

PinkBunny
04.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha, velmi čtivá, děj má spád. Líbí se mi paralely resp. inspirace historií - jak hlavní zápletky alias války růží, tak třeba jednotlivé metody výslechu apod. Ač je to paradoxní, oceňuji že kniha není "sluníčková", je velice drsná ale právě proto, že je zcela reálná. O lidech nejsou žádné iluze, ctnosti jsou slabosti za které se platí atd, intriky kam se podíváš. Hlavní postavy umírají v těch nejneočekávanějších chvílích. Rozhodně doporučuji ke čtení cca od 15 let výše

Sidonka3
01.04.2019 5 z 5

Nejdříve mě oslnil TV seriál Hra o trůny, zejména ty první série. Již dlouho jsem si říkala, že si musím rovněž přečíst i knihy, z nichž se vycházelo. A to žánr fantasy nemám příliš v oblibě, smyšlené příběhy o dracích apod. byly z mého úhlu pohledu jen naivní pohádky o bájných "nelidských bytostech". Nicméně... Toto je prostě pecka, kterou jsem musela zkusit i v psané podobě.
Líbí se mi uvěřitelný svět podobající se středověku, intriky, politické hry, psychologie postav, různorodé většinou nečernobílé charaktery, rozehrané vztahy, bastardi, s nimiž se zpočátku moc nepočítá a mnoho dalšího. Zpočátku mi chviličku trvalo, než jsem se začetla, možná i pro to, že jsem měla obrovská očekávání. Nejprve jsem byla mírně zklamaná, množství postav a dějových linek mě trochu znesnadňovalo čtení, musela jsem se vracet a připomínat si, kdo je to ten XY, který nevystupuje ve filmu, nějaké další mušky by se tam nešly. Ovšem skvěle rozehrané dějové linky mě přesvědčily, že nic se nemá předem odsuzovat a předsudky jsou opravdu špatná věc.:) Oproti filmovému seriálu je zde zase k dobru daný větší prostor pro některé charaktery a vedlejší linky.
Líbí se mi, jak na internetu vychází články dokonce i o tom, že "rozehrané příběhy mohou lidem pomoci při osobním rozvoji a v podnikání", sledovat, jak se k příběhům staví politologové nebo jak se třeba nějaká novinář či dokonce historik pokouší srovnávat postavy s reálnými historickými osobnostmi. Je to prostě fenomén, který dokáže oslovit široké spektrum lidí a kdekdo v tom umí najít nadstavbu nebo paralelu, přirovnání ke kde čemu. Píseň ledu a ohně mě překvapila a jsem zvědavá, kam se příběh posune a rozkošatí dál.

Radim.01
27.03.2019 5 z 5

Začátek asi nejlepší ságy které znám. Obrovský rozsah a propracovaný svět se všemi postavami, které se vyvíjí asi není pro každého. Já čtu od začátku a jediné co mne děsí je to jak dlouho budu čekat na Vichry zimy a eventuelně na poslední díl.
Jestli ho vůbec stihne Martin napsat...

los
11.03.2019 5 z 5

varování: extrémně návykové!

Hakem
27.02.2019 5 z 5

Zatim jsem odolavala jak knize, tak serialu, ale uz jsem se do toho taky pustila a fakt bomba

Olava
21.02.2019 5 z 5

Nepatřím do seriálové šílenství (viděla jsem pouze jeden díl takřka proto, aby mi všichni už dali pokoj). O to víc si užívám knihy. Byl to sice trochu boj s postavami, hlavně ze začátku - spousta jmen, kdo kam patří a podobně, ale když se v tom konečně najdete, zjistíte, že je to daleko propracovanější, než jste si mysleli.

Aniday
19.02.2019 5 z 5

ráda bych řekla, že jsem šťastná, že jsem měla tu čest zažít tak skvělé dobrodružství, ale obávám se, že příběh neskončil... příběh právě začíná...

Alteriol
01.02.2019 5 z 5

První díl mě z počátku doslova uchvátil.

Marsí5
20.01.2019 5 z 5

Knihu jsem četla na počátku velkého šílenství se začátkem seriálu. Od mnoha lidí se dozvídáte, že Hra o trůny se musí vidět. Já k tomu říkám: Ne, tohle se musí číst!
Seriál má u mě plus jen díky první sérii, která je dokonale natočená podle první knihy. Pokud vás mate velké množství postav, doporučuji kouknout na první sérii, urovnat si hlavní postavy a pak už jenom číst a číst. A po pátém dílu jen čekat a čekat na další :-D
Takže, shrnutí: Propracovaný děj, skvělé dialogy, měnící se charakter postav (V první knize chcete postavu nechat zabít, po několika kapitolách, už o ni nechcete přijít!), překvapivé zvraty. Žádná z postav si není jista svým životem :-D
Na dokončení série čekám již několik let, doufám, že po dokončení seriálu vyjdou další knihy!