Hra o trůny

Hra o trůny
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356617/bmid_hra-o-truny-U29-356617.jpg 5 5892 5892

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Game of Thrones , 1996

daniel1313
19.01.2019 2 z 5

Strašné střídaní dějů , postav jak v průvodu na Prvého máje , já se ztrácel a po čtvrtině jsem to zavřel a nedočetl . Bude to asi tím , že nemám vyšší vzdělání !
Připadá mi to celé neucelení a roztříštěné !
Do dalších dílů . radši ani nepůjdu ! Dávám tři hvězdy !

Lucas.94
12.01.2019 5 z 5

Miluju autorův styl psaní. Navíc... Jakmile jsem to otevřel, nemohl jsem to zavřít. Furt a furt mě zajímalo, co se stane na další stránce. A když otevřeně skončila nějaká dějová linka? Měl jsem chuť listovat dopředu :-D

Shyb
03.01.2019 4 z 5

Celá série je krásná, jen to na mě bylo občas složité z pohledu všech možných rodů a jmen.

Ulrika
03.01.2019 2 z 5

ke knize jsem se dostala až po shlédnutí první série stejnojmenného seriálu. Seriál je naprosto fantastický a tak jsem si chtěla přečíst i knižní předlohu, ale bohužel jsem se nedokázala pořádně začíst. G. R. R. Martin neustále střídá dějové linie a kniha tak působí neuceleně a místy až zmateně.

AnyK97
31.12.2018 2 z 5

Vím, že patřím do vyjímek, ale kniha mě příliš nebavila a k jejímu dočtení jsem se musela nutit. Nevyhovoval mi styl autora.

Evcakop
30.12.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha, neočekávaný vývoj událostí.

tomas2905
23.12.2018

Už nikdy nenájdem tak úžasne spracovanú ságu.

Atlantis
20.12.2018 5 z 5

Co dodat. Dnes díky výbornému televiznímu zpracování už naprostá klasika, která bude jednou definovat žánr. Nebudu předstírat, že bych knihy četl dříve, než viděl seriál, vůbec ne. Až po první série jsem zjistil, že má i knižní předlohu.
Na první pohled klasická fantasy - králové, krev, draci, malá špetka magie. Vše vyvážené přesně tak, aby kniha (i přes svoji tloušťku) bavila a nenudila. Jediná menší výtka - na skoky mezi postavami si musíte chvilku zvykat a občas je těch jmen a míst přeci jen příliš.

dzejkbeltygros
19.12.2018 5 z 5

Samozřejmě jako vždy - nejdřív kniha, potom seriál. Zase jsem šlápla vedle a věděla nejdřív o seriálu, do kterého jsem se bezhlavě zažrala a teprve potom zjistila, že je to podle knížek. No, co se dá dělat. Seriál už je skoro dokončený, a já teprve teď přečetla první díl. Bylo to naprosto pohlcující, skvělé, dramatické (i když seriál mi přišel drsnější). Na konci jsem si říkala, že už mi chybí jen pár stránek a pak zničeho nic otočím na poslední stranu a málem dostanu infarkt! To je všechno? No tak rychle utíkám koupit Střet králů. :)

Berg1
14.12.2018 5 z 5

Hodnotím celou Ságu ledu a ohně : Knížek jsem v životě přečetl hodně, ale pravděpodobně nikdy nic tak dokonalého - obrovské množství postav, ve kterých se ale zorientujete pokud chcete, originální příběh, syrovost temného středověku a tisíc dalších detailů které dělají tuhle knižní sérii výjimečnou. Jedinou nevýhodou je dlouhé čekání mezi jednotlivými knihami a jen doufám že se autorovi podaří zbylé dvě dopsat - pokud by to musel udělat někdo jiný, tak by to nebylo tak dobré. Seriál jsem neviděl.

Haloon
24.11.2018 5 z 5

Za mne jeden z největších fantasy počinů vůbec. Sága písně ledu a ohně obsahuje naprosto realistický svět a postavy vykreslené do nejmenších detailů. Autor zde nerozlišuje dobro a zlo, pouze osobní motivy postav, které jsou obratným způsobem štvány proti sobě. Kniha je tak plná intrik, konfliktů a napětí, přičemž čtenář nikdy nemůže odhadnout, co ho čeká na další stránce. Pokud se aspoň trochu zamlouvala serialová verze, kniha ji ještě dvakrát převyšuje.

Margherita_N
16.11.2018 5 z 5

Četla jsem dvakrát a pamatuju si to překvapení na začátku - tahle kniha pro mě byla něčím neuvěřitelným. Žádný rozjezd, pěkně zostra hned do víru napínavých příběhů, magie, cizích zemí, vztahů, lásky i krutosti. Vše neuvěřitelně podrobně promyšlené, včetně odkrývání historie, takže nemáte pocit, že jste jen návštěvníky ve výsecích příběhů. Západ a Východ, Sever a Jih, různé generace a staří i noví protivníci - všichni se do sebe pouštějí a nejde jen o hru o trůny, ač ta je nejvýraznější a má největší důsledky. Paráda.

Mája777
11.11.2018 5 z 5

Omlouvám se za překlep. Seriál jsem neviděla.

Mája777
11.11.2018 5 z 5

Výborná kniha. Hezky se čte, děj má spád. Těším se na další díl. Seriál jsem zaviděla a počkám si až přečtu celou serii. Třeba ji do té doby autor dokončí :)

Zloba12
16.10.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Velká paráda. Těším se na další díl. I přes rozsáhlost se kniha čte velice snadno.

D_yabel
14.10.2018 5 z 5

Nejlepší fantasy od dob Pána prstenů. Pokud hledáte sérii, která vás chytne a nepustí, jste na správném místě. Přečtete tisíce stran a pořád vám to nebude stačit. Martin je skutečným velmistrem žánru a žádné jeho dílo to neukazuje lépe.

Janadvorackova
13.10.2018 5 z 5

No tedy, vůbec jsem to tu nehodnotila. Celá série je naprosto úžasná. Vše jsem poslouchala jako audio.
Propracovaností světa a hloubkou příběhu se to vyrovná "Zaklínači." Nebo naopak? A zaboha nedokážu říct, který z těch dvou příběhů se mi líbí víc.

astra3
09.10.2018 5 z 5

Milovníky fantasy určitě nezklame. I těch 800 stran najednou uteklo a už se těším na 2. díl. 1.sérii jsem viděla a tak mi bohužel u postav už naskakují jejich filmoví představitelé.

Enny06
09.10.2018 5 z 5

Byl to boj, ale stálo to za to !!!

radusak9806
26.09.2018 5 z 5

Za každou hvězdičkou si stojím, já obecně nejsem fanoušek seriálu. Nějak mě celý ten velký boom minul. Takže sem na něj začala koukat až po naléhání kamarádky, po tom co mi básníka jak brzy konečně vyjde nový díl (jde o poslední dostupnou sérii, tuším číslo 6). Celkově jsem si z toho seriálu na zadek nesedla.

Zato kniha je něco jiného, velmi dobře se to čte, přestože je to tlustější kniha, má to plynulý děj, ano je tam krev a semeno, ale oproti seriálu nic dramatického. Za mě rozhodně + a radši si sednu ke knize než k seriálu.