Hra o trůny

Hra o trůny
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356617/bmid_hra-o-truny-U29-356617.jpg 5 5941 5941

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Game of Thrones, 1996

eva1959
30.10.2017

Seriál perfektní, knihy ještě lepší, doporučuji přečtení. Ocitnete se ve světě intrik, dobrodružství i fantasy světě.

IYv
25.10.2017 5 z 5

ke knize jsem přišla divným způsobem - zaujala mě jména kol Rekol a začala jsem zkoumat, kdo je lord Eddard Stark a jeho děti. Původně mě totiž letmý pohled na seriál takřka odpudil, měla jsem zrovna štěstí na scénu, kde Lysa Arryn kojí svého desetiletého syna...
Kniha mě velmi bavila svou vrstevnatostí a dost mě uchvátila. Současně jsem ovšem začala sledovat i seriál, který úplně pohltil mého muže. Potvrzuji, co je níže.
Seriál výborný, kniha ještě lepší. Baví mě věci, které v seriálu nejsou tak zřejmé, vnitřní monology postav, důvody, proč dělají co dělají jsou mnohem lépe vysvětleny a jsou logičtější.

Miro.slav
19.10.2017 5 z 5

Zo začiatku odrádza hlavne rozsah knihy a celej ságy. No po úspechu seriálu stojí za to siahnuť aj po knihe. Ak seriál radíte medzi svoje obľúbené, tak kniha vás nadchne ešte viac, alebo sklame. To už je na vás. V písanej forme sa ide viac do hĺbky, je tu väčší cit pre detail, figuruje tu viac postáv (čo je niekedy aj na škodu, zapamätať si všetky). Mne osobne čítanie ubiehalo rýchlo.

mpb1913
06.10.2017 5 z 5

Dlouho jsem se jí vyhýbal, chyba. Měl jsem strach, že po tom co jsem viděl seriál, kniha už mě ničím nepřekvapí, chyba. Seriál je výborný, kniha ještě lepší.

readah
05.10.2017 3 z 5

Možná je to tím, že jsem děj znal ze seriálu, ale místy jsem se dost nudil. Některé kapitoly mi připadaly do první knihy dost nudné. Dalším dílům ságy asi ani nebudu dávat šanci.

Weezing
04.10.2017 5 z 5

Dlouho jsem čtení této knihy odkládal, i když fantasy čtu často, protože už jsem znal děj ze seriálu. Na jednu stranu sice už víte jak dopadnou hlavní dějové linky, na druhou stranu to ale příběhu dodává nový rozměr, kdy můžete podrobněji sledovat vývoj postav a určité události mají úplně jiný dopad, protože víte jaké budou mít důsledky v budoucnu. Určitě doporučuji přečíst i když už jste seriál viděli.

Každopádně kniha je excelentní a to jak z hlediska postav, které jsou opravdu komplexní a je radost o nich číst, tak z hlediska propracovaného světa, kde na každém rohu na vás číhají stovky let historie. Děj má vyrovnané tempo, neustále se něco děje a pomáhá i dobrý výběr a rozmanitost postav z jejichž pohledu je příběh vyprávěn. Dalším plusem je, že důležité události, který často radikálně změní vývoj děje se nedějí pouze na konci (jak bývá často zvykem u jiných autorů).

A v neposlední řadě je potřeba ocenit přínos této knihy a série na fantasy žánr jako takový, kdy inspirovaly řadu autorů a umožnily posun fantasy od hrdinských protagonistů a od klasického boje dobra se zlem, spíše k pojetí vyprávění o lidech (a dalších rasách) ve fantasy světech, kteří mají své dobré a špatné stránky a jejich konflikty často nemají správnou a špatnou stranu (respektive ty záleží na úhlu pohledu).

Precim
06.09.2017 5 z 5

Super fantasy vysoké kvality, která podle mě spočívá hlavně v tom, že se autor nebojí akce a zvratů, silně měnící průběh celého děje. Děj je díky ještě mnoha dalším faktorům (např. vysoká propracovanost charakteru každé postavy) tak strhující, že tuto 800 stránkovou knížku jsem přečetl za jeden týden. Na tomto napínavém románu obdivuji i způsob vypracování (pokaždé za jiný třeba i nepřátelský charakter )

Cink262
05.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která se konečně trochu vyprostila z přehnaně moralistického konceptu fantasy, který se objevuje třeba u Narnie. Dokonce je tu na fantasy až podivně málo lidí, kteří chtějí zachránit svět a kolem nichž se motá celý děj. Chápu, že se tolika lidem líbí, a to i těm co fantasy literaturu často nevyhledávají.
Kniha má oproti seriálu mnoho výhod, jednou z největších je měnění vypravěčů příběhu, které v seriálu tolik nevynikne. Změna vypravěčů mi také často pomáhala stále číst a číst a těšit se na další děj, i když už jsem měl čas na čtení pro daný den vyčerpán. Jediné, čeho u této knihy lituji, je spíš mojí vlastní chybou - nepřišel jsem dříve ke knize, než k seriálu.

Melancholie
30.08.2017

Zima se blíží...

Petroff
30.08.2017 5 z 5

Moc dobrý, opravdu hodně. Široká popisnost, skvělé dialogy a nepříliš akce z toho dělají velmi snesitelnou fantasy i pro mne, který fantasy nijak nemusí a nevyhledává. Skončil jsem po 4. dvouknize... jde to celé odnikud nikam.

MarcelStrnadel
23.08.2017 4 z 5

„V chladu se z ní kouřilo a kapky, které dopadly na bělostný sníh, zářily rudě jako oheň.“ (Píseň ohně a ledu)
„Když hraješ hru o trůny, buď zemřeš, nebo zvítězíš. Žádná střední cesta neexistuje.“ (Hra o trůny)

reader4ever
21.08.2017 5 z 5

Děj mě naprosto pohltil. S postavami jsem cítila a už se nemůžu dočkat, až budu mít čas na další díl. Vadí mi jen dvě věci. Zaprvé, že je to tak neuvěřitelně populární. Pořád mi někdo děj spoiluje a vychvaluje. Já pak očekávám moc. Řekněme že to byla jen normální fantasy knížka. Žádné extrémní bum. Čtivá ale měla svoje mouchy. A zadruhé krev. Nejsem žádná dušička co by při pohledu na ni omdlevala ale pokud někdo dostane facku tak mu přece krev neteče a když prilozite dýku ke krku tak vám ne vždycky ukápne jen jedna kapka krve. Nic míň nic víc. Celkově jsem ale byla moc spokojená. A co bych to byla za ignoranta kdybych nenašla ani jednu chybu?

vivalamuff
21.08.2017 5 z 5

Jedním slovem epické. Více není nutno dodávat...

simona5843
20.08.2017 5 z 5

Seriál som videla ako prvý no bohužiaľ vôbec ma nebavil preto som knihu mala doma veľmi dlho až som si nakoniec povedala že to skúsim a keby ma nebavila tak ju jednoducho odložím.Tato kniha je úžasná. Napínavý dej,zvraty,intrigy,nechutne hry mocných a láska v rôznych podobách.Pri knihe som sa nenudila a teším sa na ďalšie diely. :)

KarelVrchni
14.08.2017 4 z 5

Zajímavá kniha

adam.ruby
12.08.2017

Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... řekl bych že spíše odehrávající se ve světě temného středověku plného intrik a úkladných vražd. Miluji fantasy, ale spíše to světlé fantasy :) Seriál se mi líbil do třetí serie, pak jsem polevil a už sleduji i tu sedmou řadu, ale nějak mě to nenaplňuje. Raději si dám skvělé animé Berserk :)...

keselylenka
10.08.2017 4 z 5

Dlouho jsem se odhodlávala k seriálu, který mě moc nezaujal, proto jsem zkusila knihu. Ta mi přijde mnohem lepší. Některé pasáže byly strhující, jiné jsem přeskočila, ale serii rozhodně dočtu.

Dogwood
08.08.2017 5 z 5

Skvělá knížka na dlouhé čtení... Super jak seriál..

Gabba99
25.07.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy, které jsem četla, jen mě mrzí, že autor stále sériii nedokončil..

Drahomirka
25.07.2017 4 z 5