Hra o trůny

Hra o trůny
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356617/bmid_hra-o-truny-U29-356617.jpg 5 5941 5941

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Game of Thrones, 1996

Čerstvýnátěr
28.11.2016 odpad!

Nelíbílo

haki34
27.11.2016 5 z 5

Zpocatku jsem se bala do serie dat - matli me sice skvele recenze, ale taky anotace zdanlive chaotickeho spletence desitek jmen... Sice milovnik fantasy, ale rikala jsem si ze v tomto se neda vyznat ...,
A ted mam diky nemocenske opet dost casu na cteni, laskava kolegyne serii zapujcila a uz jsem namotana !!! Sezrala jsem to Martinovi i s navijakem...
Asi 5 dni cisteho casu ( bo jsem v te dobe precetla jeste prvniho Hartla a Vysmatou kozu ..) a vrham se napjate na druhy dil !!! Nemuzu se dockat dalsiho vyvoje, protoze zfilmovane podobe jsem se doposud take vyhybala ;)
Ja ty jeho hrdiny primo miluju !!! Souhlasim se Simi28 - nejvic asi Arya Stark, Jon Snih, ( cela Starkovic familie je fajn, jen Sansa typicka pubertacka na proliskani, a Ned - ve hre o truny bohuzel duveroval a byl moc kladny a pravdomluvny ....)
zajimavy je Tyrion Lannister ( zato zbytek jeho familie je teda pekne nechutny , Borgiove hadra) a taky se radim mezi fanousky Daenerys !!!!
Cekam co se vyvrbi ze Sandora Clegana alias Ohare... A co si myslet o Varysovi ??? Jak asi dopadne ??? A jak to dopadne se zlovlky ?? Co Nymeria ?? Zasahne jeste do deje ???
A pozor, zima se blizi....

markyticka
20.11.2016 5 z 5

Chvilku mi trvalo zorientovat se v mnoha jménech, ale kniha mne bavila od začátku do konce.

Miliarda
17.11.2016 5 z 5

Úvod do epického světa stvořeného geniální myslí George Martina poskytuje seznámení s hlavními postavami, které si čtenář okamžitě zamiluje nebo začne nenávidět. První díl skvostné série se povedl na výbornou a nešlo od něj odtrhnout oči, jasných 5 hvězd,

martinkaLLL
02.11.2016 4 z 5

Trvalo mi než jsem se začetla a zorientovala. Pak už to šlo jak po másla. Napínavé, zajímavé a tak akorát dlouhé.

miloslava1386
02.11.2016 5 z 5

Moc se mi líbila a začala jsem číst Střet králů.

lulu28501
14.10.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila.
Jen mi bylo líto nějakých postav který zemřeli a byli v mé oblibě s dalšími které naštěstí nezemřeli.
Nenávidím Lannistery,Carsei,Joffreyho a další kteří byli v jejich blízkosti.
Hrozně mě zajmá co se stalo Ariou nějak sem to nepochopila u ní.
Deanarys mi bylo líto co vše si musela vytrpět.
Nejspíš si přečtu další díl.

ziggrrl
07.10.2016 5 z 5

U mě je nezamýšleným pravidlem, že nejdřív vidím film (či seriál) a až pak se přečtu knihu, podle které vznikl. Hra o trůny nebyla výjimkou. Po zhlédnutí první řady jsem byla nanejvýš zmatená, jak příběhem, tak co se rozlišení postav týče a ta mě tudíž moc nezaujala, přesto jsem pokračovala řadou druhou a příběh i vztahy se začaly vyjasňovat. Znovu jsem sjela první řadu a pak se nemohla dočkat třetí. Až poté jsem čekání na sérii čtvrtou vyplnila čtením knih. Že mám ke všem postavám již přiděleny obličeje herců, to naopak vítám. Knihy také vyplňují všechny mezerky, které mi při sledování seriálu ještě pořád nebyly zcela jasné.
Momentálně (26. 2. 2014) jsem v první třetině třetí knihy a těším se, že než se začne v dubnu vysílat čtvrtá řada, budu konečně s příběhem napřed a budu se jen kochat tím, jak se tvůrcům podařilo ho převést na filmové plátno. Seriál je propracovaný, divila jsem se, kolik z knih se jim do něj podařilo natěsnat, když vezmu v úvahu omezený rozpočet a 10 dílů na sérii, knihám rozhodně ostudu neudělal a dostali se k nim i ti čtenáři, kteří autora předtím neznali (jako já). Knihy i televizní série 10/10.

AllyKumari
04.10.2016 4 z 5

Velmi pěkné dílo, na němž obdivuji především to, co se vyjadřuje anglickým výrazem "world building". Styl samotný mi přišel trochu chudý a rovněž bych čekala větší psychologickou hloubku některých postav. Sledujeme činy, ale málokdy opravdu nahlížíme do nitra postav. Výborný, zajímavý příběh zakletý do čtivého, leč ne právě brilantního, vypravěčského jazyka.

Sighisoara
29.09.2016 3 z 5

Přečetla jsem první dva díly a jsem ještě stále zasycená informacemi a dojmy : ).Už asi půl roku a další díl nějak číst nemožu, to asi proto jen ty tři hvězdičky,.. Jinak mě Martin moc baví ,-)..šikovný chlapík!

KachnaN
28.09.2016 5 z 5

Dokonalost největší! Opravdu naprostá bomba!

Viky007
28.09.2016 5 z 5

No... byla to jízda. Stále žasnu nad tím, jak autor dokázal napsat tak úžasně propracovaný příběh. I když musím říct, že jsem udělala dobře, když jsem nejdřív zkoukla seriál. Těch postav tam bylo opravdu moc, takže nebýt seriálu, možná bych se v tom trochu ztrácela. Za nejlepší postavy považuji Tyriona, Jona a Aryu.
Co víc říct? Už se moc těším, až si přečtu další díl :-).

Eremites
15.09.2016 5 z 5

Luxus maximus...
Skvělý příběh, výborně propracované postavy, děj napínavý tak, že chvílemi ani nedýcháte a zapomínáte úplně na vše kolem sebe.
Smekám pomyslný klobouk před panem autorem, že dokázal v takovém rozsahu ukočírovat tolik postav, hlavní děj a spoustu vedlejších a přesto plynule navazovat a neztratit nit. Vše dává smysl, vše do sebe zapadá. Velmi oceňuji kapitoly dle jednotlivých postav - dle mého to dodalo příběhu šmrnc a grády, takže i takto obsáhlá kniha plyne takřka sama.
Jsem ráda, že i přes hodně negativní recenze na seriál jsem po knize sáhla, seriál neviděla a mohla si tak vychutnat naplno příběh i s jeho hrdiny.

IvoB
14.09.2016 5 z 5

Velmi hutné a dospělé fantasy. Mám rád takový typ knih, ačkoliv musím jedním dechem dodat, že se může čtenář docela ztrácet mezi všemi těmi postavami, jenž jsou v knize popsány – hlavně v případě, že neviděl seriál. Nemůžu však spletitost knihy označit za zápor, spíše naopak. Je to správně nekompromisní, různorodé, nepředvídatelné a přitom uvěřitelné a čtivě napsané dílo, jenž by nemělo fanouškům fantasy v knihovně chybět.

Insignitka
01.09.2016 5 z 5

Hodně syrově podaná fantasy.

woodentoaster
30.08.2016 5 z 5

Jedním slovem: super :).
Kniha se mi moc líbila a opravdu jsem si ji užila, zhltla jsem ji asi za 3 dny. Jediné, co mě na ní moc nebavilo, byly kapitoly Tyriona, tak doufám, že se to zlepší...

miloslava1386
27.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Začala jsem číst další díl.

simi28
09.08.2016 5 z 5

Opravdu perfektní kniha. U čtení jsem se ani jednou nenudila a přečetla jsem ji během týdne, což je vzhledem k počtu stránek pro mě dobrý výsledek. Ze začátku se mi hodně pletly postavy, ale po sté stránce už to bylo v pohodě. Moje oblíbené postavy jsou jednoznačně Arya Stark, Tyrion Lannister, Jon Snow a Daenerys Targaryen. Pro všechny fanoušky fantasy doporučuji

trais
04.08.2016 4 z 5

Knížka se mi velice líbila. Určitě musím podotknout , že je knížka velice propracovaná (nám můj vkus někdy až příliš až se často stává že důležité detaily nám začnou unikat) a rozmanitost hlavních postav je velice působivá. Každý čtenář se může přiklonit k názoru jedné z postav, což je obrovskou výhodou oproti ostatním knížkám, kde je hlavní postava pouze jedna.

stolbice
02.08.2016 5 z 5

Tak jo, mám to za sebou a vrhám se na další díl....nechápu, že jsem čtení téhle úchvatné knižní série mohla tak dlouho odkládat :-) Je pravda, že mě trochu děsila rozsáhlost autorova díla, ale po přečtení první knihy chci víc a víc :-)