Hra o trůny

Hra o trůny
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356617/bmid_hra-o-truny-U29-356617.jpg 5 5941 5941

Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. Království Západozemí zažívají dlouhé léto, po němž musí následovat krutá zima. Ale ještě před ní a předtím, než se vrátí Jiní, se rozehrává hra o trůny, kterých je daleko méně než uchazečů. Snad jediný, kdo o Železný trůn nestojí, je lord Eddard Stark, strážce severu. Proto se právě on musí stát hybatelem událostí, které všechno změní. Epické vyprávění s desítkami postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Hra o trůny vychází česky v novém překladu a úpravě.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Game of Thrones, 1996

irefir
29.07.2016 4 z 5

K této knize mě přivedla moje dcera a nelitovala jsem, i když tento druh literatury moc nečtu . Úplně jsem se tím nechala pohltit :) a pak jsem si ještě pustila seriálové zpracování.

Elkiss
27.07.2016 5 z 5

Za ten napnutý konec bych vraždila!!! To už se člověk nemůže dočkat až si přečte víc a víc. Skvělá knížka, jen si myslím, že některé scény byli popisované až moc zdlouhavě a nebylo to třeba. Jinak knížka je skvostná :)!!!

sabca.0207
26.07.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Na to, že to je tak silná kniha, tak jsem se nenudila. Nebylo tam ani jedno nudné místo. A určitě to je má nejoblíbenější kniha. :3 :D

petra4080
22.07.2016 3 z 5

Kniha není vůbec špatná, bohužel mi vůbec nesedl styl jakým je napsaná. K dalším dílům už jsem se opravdu nedonutila, ale seriál se mi líbí.

Jůšo
17.07.2016 4 z 5

POZOR, BUDOU TU SPOILERY!!! Píseň ledu a ohně je bezesporu výjimečná série. Moc se mi líbily do detailu promyšlené šlechtické rody a charakter jednotlivých postav. Některé mi hned přirostly k srdci, ale jiným jsem měla sto chutí srdce probodnout. Byla jsem z příběhu nadšená, ale na konci mě čekalo zklamání. Autora snad omrzelo psát o některých z nich a proto se jich prostě zbavil. Při smrti lorda Eddarda se mi chtělo brečet, protože právě jeho jsem si oblíbila a taky mi bylo líto Jona, protože mu už nikdo nemůže říct pravdu o jeho matce. Skoro se bojím kdo příběh opustí v dalších dílech, ale stejně po nich sáhnu a přečtu si je.

Etule
17.07.2016 3 z 5

Jako první jsem viděla si tak tři díly seriálu, což mi čtení poměrně zkazilo. Nedokázala jsem si díky tomu představit postavy, podle toho jak to zamýšlel autor, ale podle herců, kteří je ztvárnili. U některých to bylo vskutku těžké, protože věkově jsou tam velké rozdíly, ale na druhou stranu chápu proč Daenerys nemohlo být třináct. :) Ze začátku jsem si myslela, že mi bude vadit, že knihu vypráví více postav, ale nakonec kupodivu vůbec nevadilo. :)
Autor se zařadil mezi ty, kteří mi zabíjejí oblíbené postavy. O jedné smrti jsem věděla, ale i tak mě to dostalo.
Kniha jako taková se mi líbila, ale nemůžu si pomoct, přišla mi jako takový úvod. Ale to může být jen můj dojem. ;) Rozhodně ji doporučuji k přečtení dále. Já dala na rady kamarádů, kteří do mě pořád hučeli a nelituji. Jen ve mě kniha nevyvolala pocit, že si musím okamžitě pustit seriál, což je pro mě dobře. Aspoň mě další díly dokáží překvapit. ;)

Jančislava
11.07.2016 5 z 5

Knihu jsem začala číst až po shlédnutí seriálu, ale nelituji neb jsou tam dobře vybraní herci. Kniha se mi líbila, ujasnila jsem si věci a vztahy, které mi nebyly úplně jasné. Těším se na další díl.

Edona
30.06.2016 5 z 5

Je to asi rok, co jsem četla Hru o trůny poprvé a už jsem si dala znovu rereading. Jak pomalu končila šestá řada seriálového zpracování, dostala jsem neuvěřitelnou chuť, ponořit se na úplný začátek. Při takovém rereadingu je příběh mnohem víc fascinující, zvlášť čtete-li knihy těsně za sebou a vidíte všechny ty geniální narážky. A proto se hned chystám na Střet králů. Musím říct, že jsem se bavila více, než poprvé. Užívala jsem si každou kapitolu. První díl je můj neoblíbenější, protože všechny vyprávějící postavy jsou mé oblíbené. Ale vždy u mě vítězí Ned a Arya.

Janet11
28.06.2016 5 z 5

Dlouho jsme zvažovala, zda se do tohoto eposu pustit kvůli jeho rozsahu. Často se mi stalo, že u takto rozsáhlých knih se děj začal hodně opakovat a tak nějak "neutíkal", ovšem to rozhodně není případ Písně ledu a ohně. Nenudila jsem se na jediné stránce, autor má opravdu skvělý vypravěčský talent a já už se nemůžu dočkat pokračování. Všem milovníkům fantasy doporučuji.

Jeanie
27.06.2016 5 z 5

Fantasy jsem nikdy moc nemusela, ale tahle knížka mi otevřela nové obzory. Ač je příběh rozsáhlý, přesto se kniha čte velmi dobře. Ze začátku jsem se těžko orientovala v postavách, ale po pár kapitolách problém zmizel a je to super čtení. Vřele doporučuju! Průběžně sleduju i seriál, ale kniha je o hodně lepší.

rarach010
22.06.2016 5 z 5

Úžasný, nemám co bych tomu opravdu vytkl, bohužel jsem z mnoha co začal seriálem, ale to neva stejně si to užívám.

ItsBarbara
21.06.2016 5 z 5

Skvělé, lehké a zábavné (Díky ti, Tyrione :D) čtení. Ačkoliv jsem na začátku knížky v ději lítala, postupně jsem si zamilovala každou postavu a nestalo se, že bych se na nějakou z nich netěšila. Knížka je velmi chytlavá. Všem ji rozhodně doporučuji a už sahám po dalším dílu, protože zima se blíží!

jana1976
17.06.2016 5 z 5

ááááách, dokonalé. Celá série Píseň ledu a ohně je pro mě naprostá bomba. Poutavé, rychlý děj a hlavně nikdy nevíte co se stane.....

BooksWorm
07.06.2016 2 z 5

Knížka mě úplně neoslovila, nelíbí se mi styl psaní autora. Nedokázal mě vtáhnout do děje. Je to skvělý vypravěč, spíše bych ho viděla jako autora literatury faktu, než románu - neumí tak barvitě popisovat okolí, líčit pocity postav. Přišlo mi, jako bych četla učebnici dějepisu. Je to škoda, seriál se mi moc líbí.

KateChatt
05.06.2016

Před dávnem jsem viděla pár dílů seriálu Hra o trůny, které mě ovšem moc nebavily a tak jsem to přestala sledovat. Jenomže jsem chtěla vědět jaká je kniha oproti GoT seriálu. Po přečtení mě dost mrzelo že jsem si ji nepřečetla jako první, poněvadž bych v seriálu nebyla tak ztracená (co se týče postav a rodů) a snad by mě to více bavilo (sice ne moc, ale i tak to je úspěch). Na můj vkus je v seriálu až moc erotických scén (slabě řečeno), což tomu bere to kouzlo.Kniha je jednoznačně lepší(alespoň pro mě).

Barča1
03.06.2016 5 z 5

Knihu jsem začala číst až po shlednutí seriálu a musím říct, že mě naprosto nadchla a vtáhla do děje. Je to velkolepé dílo. Kniha je plná velmi nečekaných zvratů. Geniální spisovatel, který se nebojí zabít Vaší oblíbenou postavu :D :)

buckpe
31.05.2016 5 z 5

Knihu jsem se rozhodl přečíst hlavně proto, že většina lidí shlédla seriál místo toho, aby opravdu četli. To mě trochu namíchlo protože ti co sledují seriál a nečetli knihu, dávají vděk seriálu. To asi k tomu proč jsem se knihu rozhodl číst.
Rád bych upozornil na to, že kniha není snadné čtení. Svědectví(1050 stran) jsem přečetl za dva týdny a Hru o trůny (846 stran) také. To je trochu nepoměr, možná kvuli tomu, že když si řeknete, že jste přečetli dneska tři kapitoly, že to stačí ale to v knize není téměř nic. Navíc kniha je z různých úhlů pohledu a toto je první kniha, jež jsem přečetl napsanou v tomto stylu. A k hodnocení... je to prostě úžasná kniha a každý milovník fantasy by si ji měl přečít. Už se nemohu dočkat na pokračování.
PS: NEDOPORUČOVAL BYCH SE DÍVAT NA SERIÁL A PŘITOM ČÍST, KAZÍ TO PŘEDSTAVIVOST.

Hellie
19.05.2016 4 z 5

Začala jsem číst až po shlédnutí seriálu a musím říct že mě to nezklamalo... I když jsem si říkala, že na tak tlustou knížku nemám čas, nakonec jsem ji měla přečtenou ani nevím jak :D Jen některé kapitoly (Catelyn) mi přišly dost nezáživné.

pedi
17.05.2016 5 z 5

Mám přečtený 1 díl a čtu 2.Začala jsem jí číst na popud manžela který sleduje seriál a je z něj nadšený.Dala jsem přednost knize a seriál ještě neviděla.Mrknu na něj až dočtu všechny díly.Ale už teď si myslím že budu zklamaná.George Martin je skvělý vypravěč ,opravdu je pořád co číst žádná hluchá místa.

KnihomolAnn
13.05.2016 3 z 5

Já nevím, kniha mi moc nesedla. Asi to bude věkem, protože mi to přišlo opravdu zmatené.. :)
Jednou ji přečtu znovu a ohodnotím ještě jednou.. :)