Hra o trůny

Hra o trůny
https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71567/bmid_hra-o-truny-658c7b0461e14.png 5 5941 5941

První kniha série Píseň ledu a ohně. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází! Druhé vydání úvodní části fantasy eposu Písně ledu a ohně, vázané v jednom svazku.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Game of Thrones, 1996

D_yabel
14.10.2018 5 z 5

Nejlepší fantasy od dob Pána prstenů. Pokud hledáte sérii, která vás chytne a nepustí, jste na správném místě. Přečtete tisíce stran a pořád vám to nebude stačit. Martin je skutečným velmistrem žánru a žádné jeho dílo to neukazuje lépe.

Janadvorackova
13.10.2018 5 z 5

No tedy, vůbec jsem to tu nehodnotila. Celá série je naprosto úžasná. Vše jsem poslouchala jako audio.
Propracovaností světa a hloubkou příběhu se to vyrovná "Zaklínači." Nebo naopak? A zaboha nedokážu říct, který z těch dvou příběhů se mi líbí víc.

astra3
09.10.2018 5 z 5

Milovníky fantasy určitě nezklame. I těch 800 stran najednou uteklo a už se těším na 2. díl. 1.sérii jsem viděla a tak mi bohužel u postav už naskakují jejich filmoví představitelé.

Enny06
09.10.2018 5 z 5

Byl to boj, ale stálo to za to !!!

radusak9806
26.09.2018 5 z 5

Za každou hvězdičkou si stojím, já obecně nejsem fanoušek seriálu. Nějak mě celý ten velký boom minul. Takže sem na něj začala koukat až po naléhání kamarádky, po tom co mi básníka jak brzy konečně vyjde nový díl (jde o poslední dostupnou sérii, tuším číslo 6). Celkově jsem si z toho seriálu na zadek nesedla.

Zato kniha je něco jiného, velmi dobře se to čte, přestože je to tlustější kniha, má to plynulý děj, ano je tam krev a semeno, ale oproti seriálu nic dramatického. Za mě rozhodně + a radši si sednu ke knize než k seriálu.

rode
16.09.2018 5 z 5

Opravdu nechápu, proč mě od toho většina fanoušků seriálu odrazovala. Prý je to moc politické a celkově za to knihy moc nestojí. A já říkám, že jsou to naprostí barbaři, kteří neumí docenit totálně skvělej příběh. Jediný co bych vytkla sobě je, že jsem nejdřív měla číst a pak koukat na seriál, ale to už se nedá nic dělat. Kniha mi alespoň objasnila pár věcí, které byly v seriálu nedostatečně vysvětleny.
Asi po polovině knihy jsem nadšeně kupovala druhý díl a teď už jenom každý ráno číhám na pošťačku, až mi ho konečně donese!

Ailee
14.09.2018 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Dříve jsem se pokusila knihu přečíst, ale bohužel mám raději svižnější příběhy. Kniha je dobře napsaná, květnatě, nápaditě a bez ostychu. Nad některými pasážemi se slabším povahám může zvednou žaludek, nad jinými se můžou červenat. Autor se nerozpakuje, což je příjemné. Je to syrové.
Nedělalo mi problém sledovat dějovou linku, postavy na jejich množství se mi nepletly, ale přesto jsem si příběh nedokázala oblíbit. Tato kniha bude asi výjimečně jedna z těch, kde seriál budu mít raději než předlohu.

Lexand
13.09.2018

Jako pozdní osvojitel módních trendů mám zajímavou čerstvou zkušenost. Na jaře 2018 jsem poprvé shlédl seriál a o několik měsíců později se odhodlal přečíst si knihy. Dosud, pokud jsem mohl, jsem si šetřil filmovou adaptaci až po přečtení knihy. A samozřejmě nadával třeba u Harryho Pottera, když důležité a skvěle popsané věci byly kráceny a škrtány. Teď to bylo obráceně. Pří vší úctě k seriálu, ta hluchá, nahozená místa tam jsou, ty chybějící silné motivace činů i slov... Musí to tak být, už takhle je dostatečně doslovný, takže OK. Ale pochválím se, že jsem správně tipoval jedno takové místo: Věděl jsem, že Sansa se "jen tak" nedozví od Malíčka tajemství Ohařova znetvoření, že jí to řekne nejspíš někdo jiný a za jiných okolností.

StriderCZ
12.09.2018 5 z 5

Podle mého názoru se jedná o nejlepší fantasy ságu po Tolkienovi.
Nádherná výprava, skvělé členění, množství postav.
Co naplat, zde na databázi zřejmě není nikdo, kdo by tuto knihu nečetl.
Co bych chtěl ale zmínit, že celá série nyní nově vychází v nakladatelství ARGO a rád uznávám, že "investice" do této knihy se mi rozhodně vyplatila.

SONP
23.08.2018 5 z 5

Co napsat k takovému gigantovi, jako je první díl Písně ledu a ohně? Snad jen něco osobního: knihu jsem absolvoval podruhé po asi 7 letech, tentokrát v audiopodobě načtené Františkem dočkalem, se kterou jsem strávil 45 hodin v autě. Napodruhé jsem byl ještě o něco víc fascinován zvláštním rozvleklým stylem páně Martina, díky němuž se snad v každé scéně čtenář dozví, co mají vystupující osoby na sobě, čím mají protkaný plášť, z čeho jsou jejich boty, jak mají vykládanou hrušku meče, co přitom jedí, jak je to upečeno, jaká k tomu je příloha a obrovské množství dalších detailů. A v této knize se to stále ještě dá vnímat, protože příběh je fascinující, i když už dost rozvětvený. Že v pozdějších dílech se z této rozvleklosti stala spíš určitá otravnost je druhá věc, ale tady to funguje na 100%. Píseň je zkrátka fenomén, který tady s námi bude ještě dlouho a dlouho a jen doufám, že se to autorovi podaří dopsat (a že mě se to podaří vzhledem k problémům, které jsem měl s posledními dvěma díly, i dočístiú. Tenhle fenomenální začátek si to prostě zaslouží! 101%!

Svoby42
18.08.2018

Prostě si to musíte přečíst.

hanka2381
29.07.2018 5 z 5

Pro mne je to prostě něco dokonalého dívat se do knihovny na těch cca 5000 stránek, na můj nejoblíbenější fantasy příběh, na knihy ve kterých si každý najde to svoje a kterými jsem od první chvíle absolutně uchvácena.

Dominika13
21.07.2018 5 z 5

Martin je pro mě pan spisovatel a v sérii Písně ledu a ohně si každý najde své. Fantasy, historie, intriky, války, láska, nenávist, statečnost, intelekt, obětování se... Mohla bych jmenovat ještě dlouho, protože tato kniha má opravdu vše. Velmi ráda bych věděla: "jak to ksakru dělá?!" :-D Chybí mi hvězdičky.

tereza5060
16.07.2018 5 z 5

Teď, když mám dočteny všechny knihy (a budu čekat s ostatními na zbytek) mohu říct, že GRRM má jedny z nejkomplexnějších postav co jsem kdy četla.Málokdo je čisté zlo, málokdo je čisté dobro.Příběh první série je více méně stejný, jako kniha, až na to, že kniha je košatější. Je dobré si psát do poznámkového bloku jména a popisky postav, protože jinak v tom pravděpodobně budete plavat, ale rozhodně se knih nebojte, stojí to za to. :)

A235711
15.07.2018 4 z 5

Upřímně musím říct, že mě kniha bavila daleko víc než jsem čekala. Bála jsem se, že celá kniha bude o tom jak skupina dospělých vede politické řeči a pak spolu válčí. Naštěstí zde bylo spoustu dětských hrdinů a místo zdlouhavych politických dohadů pouze skryté zrady a intriky.

Nejvíc se mi líbilo jak nemilosrdně dokázal autor kohokoli zabít nebo mu třeba jen znepříjemnit život. Protože u většiny knih je zřejmé jak si spisovatel oblíbil své vlastni postavy, takže je buď na poslední chvíli zachrání nebo jejich smrt napíše tak, aby nevypadala zbytečně, ale hrdinsky a statečně.

Kdybych neviděla komentáře ostatních uživatelů, nejspíše bych knize taky dala 5*, neboť jsem nenašla víceméně nic co bych jí vytkla, kromě obrovského počtu stran. Jenže nemám pocit, že by mě Hra o trůny bavila tak moc jako zdejší nadšence. A nemyslím, že by kniha byla něco až tak úžasného, že si zaslouží 94%.

I když jsem velice ráda, že jsem Hru o trůny četla, počet stran dalších dílů mě trochu odrazuje od dalšího čtení. Navíc se bojím, že už mi vlastně zbylé knihy nedají nic nového.

Andy0892
15.07.2018 5 z 5

Mám knihu s krásným novým přebalem, úžasným příběhem a spoustou postav - co víc si od knihy přát ? :D

roman4029
11.07.2018 5 z 5

I přes to, že se nepovažuji za nějakého velkého knihomola, Hru o trůny jsem přečetl jedním dechem. Chvílemi mne iritoval seriál, protože ne všechny postavy vypadají a chovají se tak, jako v knize - fialové oči a stříbrné vlasy Daenerys.....ale na druhou stranu klobouk dolů, protože dějová linie v seriálu je téměř stejná, jako v knihách.

Dobby888
11.07.2018 5 z 5

Za mě skvělě propracovaná knížka co se týče charakteristiky postav, děje a čtivosti. Ačkoliv patřím mezi ty, co viděli nejprve seriál a potom se začetli do knihy, musím říct, že se děj zatím odehrává stejně tak jako v seriálu, a proto se těším i na další pokračování, kde se jistě nějaké odchylky najdou. Za mě u této knížky palec hore a jsem zvědavá, jak tento celkový děj nakonec skončí :-)

Didi15
09.07.2018 5 z 5

Seriál jsem neviděla, možná jej slédnu až přečtu všechny knihy. První díl je rozsáhlý , opravdu hodně propracovaný . Je to obdivuhodné. Chvílema jsem se ztrácela ve stejných jménech , ale nic to neubíralo na kráse příběhu . Těším se na další díl.

NinaStikova
08.07.2018 4 z 5

Co ještě tak říci o slavné knížce, která má i vlastní neméně známý seriál?
Musím uznat, že filmové zpracování se od předlohy příliš neliší, to je nezvyklé.
Autor dovede výborně vymýšlet postavy, žádné se navzájem nepodobají, o žádné se nedá říct, že by byla typová (možná tak zlá královna?), jen je jich tolik, že ty vedlejší je občas třeba druhým uchem nechat zase pláchnout pryč.
Musela jsem každou chvíli hledat nějakou mapu, abych se zorientovala v tom, kdo se kde nachází a kam právě míří.
Na mě je Královo Přístaviště možná až moc politické a složité, ale kdo má rád intrikaření, ten si přijde na své.
Další díly číst plánuju, nerada nechávám sérii rozečtenou.