Hra o trůny

Hra o trůny
https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71567/bmid_hra-o-truny-658c7b0461e14.png 5 5886 5886

První kniha série Píseň ledu a ohně. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází! Druhé vydání úvodní části fantasy eposu Písně ledu a ohně, vázané v jednom svazku.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Game of Thrones , 1996

Sarri
08.02.2015 5 z 5

Seriál se mi nelíbil a po třech dílech mě omrzel. Kniha mě naproti tomu úplně dostala. Hra o trůny mě uhranula a já se těším na druhý díl. Hodně dobrá záležitost, tyhle Písně ledu a ohně. Gratuluji G.R.R. Martine, získals dalšího čtenáře =P

oli.cvancarka11
03.02.2015 4 z 5

Pravdou je, že jsem si tento příběh zamilovala hlavně kvůli seriálovému zpracování. Knížka je sice trochu zdlouhavá, ale vzhledem k zápletkám a promyšlenému světu je to vcelku pochopitelné. Báví mě autorova odvaha vraždit hlavní postavy. Člověk nikdy neví o koho příjde o 2 stránky dál, což činí toto dílo nepředvídatelné a o to víc jsem zvědavá, kde tohle bude mít konec :D

Nemesis Moriko
28.01.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, autor píše čtivě a umí udržet napětí. Ani délka mi nevadila, čtu docela rychle a tak mi to nedělalo problém a nepřipadalo mi to nudné či zdlouhavé. Postavy jsou zajímavé, rozhodně ne černobílé, stejně jako samotný příběh - oproti neustálému "dobří x zlouni" je to příjemná změna a rozhodně se těším na další díly :)

Baiba
28.01.2015 5 z 5

Vzhledem k tomu, že už by se mi jen těžko podařilo napsat něco, co se níže nedočtete, chtěla bych aspoň doporučit výborné audio zpracování. Audioknihu jsem dostala k Vánocům a moc se mi do ní nechtělo, protože jsem Píseň četla (i viděla :)), ale byla jsem velice mile překvapená. Krásně se poslouchá, a přestože je načtena pouze jedním interpretem, podařilo se Františku Dočkalovi přednést ji emotivně, ale ne příliš expresivně, srozumitelně, ale ne zdlouhavě. Z vyprávění se neztratilo napětí a některé scény jsem si vychutnala v jeho podání více než v psané podobě (o seriálu nemluvě). Opravdu moc příjemná záležitost, která mě asi bude ještě stát hodně peněz :)

tessinfinity
26.01.2015 5 z 5

Začnete číst a příběh vás pohltí na tolik, že čtete a čtete dlouho do noci a jen těžká víčka vás donutí knihu odložit a tahle rutina se opakuje až do samého konce knížky, kdy jednoduše musíte vyhledat další díl.
Přesně tohle očekávám od dobré knížky a přesně tohle tato kniha splnila.

anetka17
25.01.2015 5 z 5

nice =)

Mermaida
24.01.2015 4 z 5

Skvělá kniha - dlouho jsem ji odkládala, ale nakonec předčila má očekávání. A ačkoliv, jsem ji četla až po té, co jsem viděla seriál, pohltila mě daleko víc...

Richie1
16.01.2015 4 z 5

Viděl jsem nejdříve seriál a vzhledem k tomu, že byl zpracován nejen výborně, ale i dost věrně podle knižní předlohy, tak mi čtení už nepůsobilo takovou radost. Kniha se nicméně četla lehce, příběh i jednotlivé postavy byly dobře propracované, líbila se mi i určitá míra historie tohoto fantasy světa. Ono té fantasy zase v příběhu tolik není - magie zde téměř chybí, ale příběhu to snad nijak zvlášť neškodí.
Má asi nejoblíbenější postava byla Arya - v seriálu i v knize :)
Myslím, že kniha nicméně nedosáhla kvality Eriksonovy Malazské knihy padlých (Malaz však snad ani nejde překonat). Na pět hvězdiček to nevidím - spíše tak 90% - dávám čtyři.

Edona
12.01.2015 5 z 5

Neudělejte stejnou chybu jako já, která si před přečtením pustila jeden díl seriálu a následně nechtěně! zhlédla všechny dostupné řady. Pokud již jste v situaci, kdy jste viděli seriál a nyní se chystáte na knihu - přece jenom jednu výhodu to má. V žádném případě, pokud jste byli pozorní diváci, nebudete mít guláš v postavách. Oněch postav je tam opravdu mnoho, ale nebojte - zase to není žádný kritický realismus.
George Martin vytvořil mnohem více než klasickou fantasy. Hra o trůny lehce připomíná evropský středověk a je úžasně komplexní. Svět je originální a do detailů propracovaný.
Martin je také vynikajícím vypravěčem. Ve hře o trůny nám představí množství pozoruhodných a propracovaných postav, kniha je psaná v er formě, avšak kapitoly střídají své hrdiny, jejichž pohledem je příběh vyprávěn. Mě osobně se nejvíce líbily kapitoly s Jonem, Aryou a Cat.
Nemohu hodnotit jinak, než-li plným počtem hvězd.

Spark
11.01.2015 5 z 5

Příběh mě dostal. Děj popisovaný z pohledu několika postav, vždy, když jsem dočetla jednu kapitolu, chtěla jsem hned vědět víc o dané postavě, ale když jsem se začetla do další, chtěla jsem vědět více zase o ní, no prostě skvěle napsané a rozhodně se hodlám vrhnout na další díl....

Overdead
07.01.2015 4 z 5

Ako by som zhrnul popis tejto knihy?:" Hrubá, kniha s nevýraznou a pre veľa ľudí rozhodne nezaujímavou obálkou, ktorá skrýva v sebe poklad. Avšak tento poklad nie je pre každého, ale komu učaruje tak tomu daruje zaujímavý svet, zaujímavý príbeh a pár krát ho rozhodne šokuje! Zabaví ho na dlhší čas, ale pokoj mu už nedá, lebo vždy bude chcieť viac!"

dennie3
04.01.2015 5 z 5

Do knihy jsem se pustila teprve po zkouknutí seriálu a rozhodně mě nezklamala. Je pravda, že některé kapitoly jsou místy nudné a vy potom otáčíte stránky a počítáte, kolik vám jich zbývá do kapitoly se svou oblíbenou postavou.
Každopádně.. očekávala jsem, že bude Hra o trůny mnohem těžší na čtení, ale čte se suprově. Děj je plynulý, akorát bych ubrala tolik popisu lesklých brnění.
Rozhodně se hodlám pustit do dalších knih a za mě pět hvězd, je to geniálně vymyšlený příběh a úžasně napsaný.

Sarbonne
04.01.2015

Mnozstvi postav, mnozstvi lokalit s mnozstvi ztad a intrik podle meho pridava tomuto svetu na realnosti. Cozpak v nasem svete je tomu jinak? Obdivuji autora,ze se v tom neztrati. Vzdycky jsem rikala,ze mam rada tluste knihy,protoze se v nich hodne stane. Tato kniha,respektive serie, je tedy nejspis odpovedi na me modlitby.

Bratranice
02.01.2015 5 z 5

Martin má štěstí, že bydlí tak daleko. Moc ráda bych s ním zatřásla a zeptala se: "Proč??!!!" Jinak je to jedna z nejlepších knižních sérií, která kdy vyšla.

PCPeret
31.12.2014

velmi dobra kniha, som rad, ze som ju mohol citat

jindrusa
30.12.2014 5 z 5

Stydím se, že jsem nejdřív koukala na seriál a teprve pak četla knihu. Je dokonalá!!!!

Hary
28.12.2014 5 z 5

Pravděpodobně nejlepší kniha co jsem čet. První díl je úvod do děje jako hrom.
Tuhle serii čtu už podruhé(vzhledem k obsáhlému počtu osob si v tom potřebuju udělat jasno) a zjištuju že je to porád senzace.Spousta lidí nadává že sága je úmyslně protahována a je v ní množství postav.Já jsem přesvědčen že v budoucnu bude mít každá postava svoji roli a nejsou tam jenom pro to aby zaplnily stránky.Je skvělé cestovat po sedmy království a když už je těch zrad a dalších lidských zvráceností dost, Martin nás v pravou chvíli zavede odpočinout si k Denerys a jejím prozatimním malym starostem.Je paráda že si každej vybere svoji oblíbenou postavu(já jich mám hned několik a naštěstí ještě žijou) a může s ní prožít malý velký příběh.
Takže říkám ANO tohle mě baví

Zoffick
28.12.2014 3 z 5

ANO, v knize je zajímavě vymyšlený svět. ANO, v knize jsou výborně vykreslené charaktery. ANO, kniha není černobílá. ANO, kniha je plná zvratů.
Postrádám ale nějakou hlubší myšlenku, prakticky zde jde jen o "popis děje". Množství erotických scén, které jakoby sem vůbec nepatřily (možná si autor něco kompenzuje), taky knize moc nepřidají.
Jako fantasy/historický román - výborné, jako sága, která by měla konkurovat Tolkienovi - nedostačující.

Kexina
23.12.2014 5 z 5

Dlouho jsem váhala, jestli si knížky koupit nebo doufat, že se časem objeví i v knihovně. Nakonec zvítězila varianta koupit a nelituji. Po delší odmlce mě sága opět vrátila do světa fantasy. Ano, je to jedna z "nekonečných" ság. Ano, je to "pohádka o rytířích a dracích a kouzlech..". Ano, obsahuje docela dost erotiky a brutality (což není zrovna moje gusto). Ale na rozdíl od seriálu v knížkách není brutalita ani erotika prvoplánová, takže mi nakonec ani moc nevadily, co jiného než "pohádka" je vlastně fantasy a že je knížek víc.. no alespoň je co číst a není to knížka na jeden večer. :-)
Jen možná škoda, že hodně lidí knížky hodnotí jen podle seriálu, což jim zbytečně ubližuje.

rocketdog
21.12.2014 2 z 5

Přišlo mi to jako telenovela s rytíři a draky.