Plameny války

Plameny války
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542676/bmid_plameny-valky.jpg 4 183 183

Legie série

Útok! Pozemské legie se svými spojenci útočí proti Společenství veškerou svou silou. Strategická planeta Tara je předmostím invaze enlilů proti churitským armádám a její obsazení dostanou za úkol právě lidští vojáci. Velké válečné stroje, strategie řízené automatickými bojovými systémy, ale i boj muže proti muži. Tedy i ženy proti mužům, mnoha mužům, protože když jde do boje Aga, je jeden soupeř málo! A co teprve, když se do všeho zapletou Fifinka a Gertruda! Posádku Kraksny čeká nejtvrdší zkouška ohněm války, ale kde nejsou oběti, není vítězství. Jenže ne každé vítězství nakonec stojí za to. Příběh Legie se blíží do finálové čtvrtiny a vy chcete být rozhodně u toho.... celý text

PierReVesper
19.07.2024 2 z 5

(SPOILER) Jsem zklamán. Opět. Sice Kotleta ubral na volném místě v knize a je tak více textu, ale o čem? Těšil jsem se na válčení Pozemské legie a ne na One man action ve stylu Za nepřátelskou linií.
Knize úplně chybí příběh nějaké další postavy a bylo tomu tak už v předchozích dílech. Ukázat to z pohledu druhé skupiny, Vrabčáka nebo záporáka Bronase, cokoliv!!
Moravec někde něco dělá a vše ostatní čeká, nebo se vyřeší samo.
Probíhá válka a naši hrdinové jsou nesmrtelní, zatímco ostatní umírají doslova po tisících. Neschopnost zabít nějakou hlavní postavu opravdu nechápu, nebo to mělo být vykompenzované čoklem na konci?
Za 10 knih umřely doslova dvě hlavní postavy.
Možná se budu opakovat, ale cením nákresy emzáků na konci a nezlobil bych se, kdyby pak k Legii vyšel něco jako Lexikon druhů.
Tohle opravdu nebyl povedený díl, ale Kotleta fanboys tomu určitě nacpou 5 hvězd... já jsem soudnej a nemůžu.

John6900
15.07.2024 5 z 5

Přečteno jedním dechem a já konečně můžu dát Kotletovi opět plný počet hvězd. Těším se na další a budu doufat že do Vánoc by jste to mohli zmáknout celé, co?

mkkoudy
13.07.2024 audiokniha 4 z 5

Knihou Plameny války vstupujeme do poslední čtvrtiny a příběh se tedy logicky řítí do velkého finále. Pozemské legie se svými spojenci útočí proti Společenství veškerou svou silou. Strategická planeta Tara je předmostím invaze enlilů proti churitským armádám a její obsazení dostanou za úkol právě lidští vojáci. Velké válečné stroje, strategie řízené automatickými bojovými systémy, ale i boj muže proti muži. Posádku Kraksny čeká nejtvrdší zkouška ohněm války, ale kde nejsou oběti, není vítězství. Už anotace slibuje pořádnou akční jízdu. Skutečnost je však trochu odlišná.

Ani desátý díl se moc neodklání od zaběhnutých šablon. Tedy alespoň zpočátku. Čtenáři se opět mohou těšit na nálož poctivé akce a drsného humoru. Po krátké době však kniha nabere poněkud jiný směr. Na scéně značně ubyde postav. Celé vyprávění se totiž začne točit především okolo kapitána Moravce. Pokud jste se těšili na ostatní členy Kraksny, máte smůlu. Na druhou stranu máme příležitost zažít i několik vážnějších momentů a autor se dokonce pouští i do mírného filozofování.

Aby jste se zbytečně neděsili, je třeba říct, že celkově vzato se nic zásadně nemění oproti předchozím dílům. Opět se můžete těšit na pekelně svižný děj s minimem odboček. Sice jsem psal, že příběh se hned zkraje vydá na vážnější notu, přesto se nemusíte bát, že byste přišli o humorné hlášky a vtipné momenty. Těch se v knize nachází habaděj. Problém je jinde.

Jak jsem psal už výše, děj se velké části točí kolem osoby kapitána Moravce. A i když je to pořád velká zábava a čtenář nemá nouzi jak o napínavé momenty, tak humorné chvilky, přesto mi ve výsledku chyběla přítomnost ostatních členů posádky. Především pak taková ta chemie, která mezi členy posádky Kraksny panuje. Bohužel to nezachránilo ani to, že Moravec má charisma na rozdávání. Možná je to jen můj dojem, ale celé to na mě zkrátka působilo tak trošku prázdně.

Kompletní recenzi naleznete na Seznam Médium!

Steew
13.07.2024 3 z 5

Upřímně jsem z tohohle dílu trochu rozmrzelý. Přečteno na dva zátahy, což o to. Pořád styl psaní je skvělý, ale příběh se mi zdál trošku prázdný. Jasně, něco se děje, nějaké zvraty jsou, ale spíš až na konci knihy.
Trochu mi v tom chybí humor, i když jsem se párkrát zasmál.
Jasně, prvoplánová sólovka pro našeho vypravěče, ale bohužel mi moc nesedla. Přesto jsem zvědavej, kam to nakonec povede, nic se nesnažím předvídat, nic nepředpokládám, alespoň jsem pak překvapený. :) 6,5/10

Predator3313
10.07.2024 audiokniha 4 z 5

(SPOILER) Nebylo to špatné.
Ale ani to nebylo TOP.
Bouchač je sice vtipný i sám, ale prostě to není ono. Chyběl mi k němu parťák.
Ale jako vždy u Kotlety se kniha čte skoro sama. Člověk se pobaví a zasměje nad novýma ufonama. Škoda že Danka v deníku nemá víc obyvatel vesmíru a místo toho tam je panoramatický výhled.
Konec mě až tak nepřekvapil, jelikož jsem si sám říkal, že legie dobila jednu bezvýznamnou planetu a přišla o polovinu vojáků, tak aby něco zbylo na Zemi...
Škoda, že s vydáváním knih se flákají a musíme teď tak dlouho čekat.

M.i.k.e
08.07.2024 4 z 5

Četlo se to dobře o tom žádná, ale to co jsem od Plamenů války čekal sem dostal až na posledních cca 30 stránkách. Zbytek byla Moravcova one-man show která sice nenudila, ale ostatní z party tam zkrátka chyběli. Na konci pak přišel poměrně zajímavý zvrat a jsem docela zvědavý jak se to bude dál vyvíjet…7/10

Bašťák
08.07.2024 5 z 5

Moravec opět ve formě. Sex, drogy a vesmírný rocknroll se švestkama. Všechny ingredience included. Ten závěr mě ale dost překvapil /:(, jak tohle chtějí řešit?

olga8832
08.07.2024 5 z 5

Tak za mne, rozhodně nepozoruji žádnou klesající tendenci. Opět super zábavný díl, zajímavá planeta, zajímavá rasa a zase zvraty, kterých mi sice může být líto, ale těším se, jakým směrem se příběh bude dál vyvíjet :-) Velká paráda :-)

QEDS
07.07.2024 5 z 5

Skvělé pokračování, tak jako už vždy. Třepu se na další díl a jsem zvědavý jak co celé dopadne.

Etule
04.07.2024 4 z 5

Tak se mi zdá, že si autor předsevzal mi během posledních dvou dílů způsobit menší infarkt. Jinak si nedokážu představit proč by na mě házel takové bomby. :D
Opět načteno fenomenálním p. Stránským - miluju.
Tentokrát se kniha točila převážně kolem kapitána Moravce. Ačkoliv ho mám ráda, tak za mě ji moc neutáhl, ale asi mi to nijak zvlášť nevadilo. :D Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Některé postavy se s námi bohužel rozloučí, nebo to tak minimálně vypadá. Ale jak už mě autor přesvědčil - nic nemusí být tak jak se na první dojem zdá. ;)

21olaf
03.07.2024 5 z 5

No super... chyba jen v tom, že bylo za odpoledne po všem ;)... Stejně si myslím, že Fifinka vše přežila a Šakal neměl zemřít....

Johny_H.
30.06.2024 5 z 5

Moc pěkný a povedený díl. Opět standartní výkon spousta hlášek a akce. Už se nemohu dočkat co vymyslí příště.

LN88
29.06.2024 5 z 5

Velice rychle zhltnuto a těším se na další :-)

Honey0105
28.06.2024 2 z 5

Jakmile na mě vyskočil nový díl na audiotéce, tak jsem se pustila ihned do toho. Ale musím přiznat, že jsem mírně zklamaná. Devadesát procent knihy se točí jen okolo Moravce a chybí zde ostatní postavy. Což je prostě škoda. Sice Moravec také ví, co je humor, ale prostě tomu chyběla jiskra. Navíc mi přijde, že příběh začal a skončil na stejném místě. Taková trochu kniha navíc. Poslouchalo se dobře, ale kdyby člověk díl vynechal, tak by se nic nestalo (možná až na Fifinku-k naštvání i pro otrlé povahy).

bumble
26.06.2024 3 z 5

Za mě mírné zklamání. Na každý díl se těším a netrpělivě čekám na další dobrodružství posádky 'Kraksny", ale tentokrát to bylo vlastně jen o Moravcovi a jeho válečném tažení. Celý díl na mě působil jen jako taková vsuvka, která příběh prakticky nikam neposunula. A já jen pevně doufám, že celá (jinak vynikající) série nebude mít sestupnou tendenci.

Maud22
24.06.2024 5 z 5

Jak už sám název napovídá, tentokrát to nebude procházka růžovou zahradou, nicméně odpadní stoky vystřídají bažiny. Díl je převážně věnován kapitánu Bouchačovi. Je to správný týpek každým coulem, dokonce i Aga má o něj starost, přestože je pro ni stále "maso", a lodní AI Gertruda kvůli němu i lže. Boj na povrchu i ve vesmíru je situován u planety Tara, kdysi sídlu vyspělé civilizace, jež se sama zničila. Příznačně vyšla z bažin, kterých je planeta plná, a do bažin se i vrátila. Když Moravec pochopí, že osvobození Země není tak úplně nadosah, rozhodne se jít svou cestou. A jeho věrná posádka ho následuje, teda ne celá. Závěr je srdcervoucí, podezřívám autora, že nám některým to dělá schválně, se sadistickým potěšením potýrá čtenáře. Jsem zvědavá, jak předposlední díl uchopí Kristýna Sněgoňová. Má vyjít na podzim, takže Banik, p...o.

Snílek1980
24.06.2024 4 z 5

(SPOILER) Tak nejdřív to pozitivní: bylo to zatraceně akční, prostě tradiční střílečka. Co mi naprosto učarovalo, byli Žabáci. Také Moravcova interakce s Šakalem byla super. Ovšem to s Fifinkou... to si tedy autor mohl odpustit. Chudák Amanda. Upřímně doufám, že se za to pomstí kapitánu Bouchačovi pořádnou hromadou výkalů v posteli.

Madla81
24.06.2024 4 z 5

Mnohem vážnější až do občasného filozofování sklouzávající díl (což není výtka, čtenářsky mi tam tyto pasáže pasovaly, ale to se dalo očekávat vzhledem k tomu, k čemu se posádka Kraksny chystala. Moc mě bavila linka s původními obyvateli planety Tara, při skonu Vyvítekoho jsem byla regulérně dojatá. Těším se na další díl!

gwcz10
23.06.2024 audiokniha 4 z 5

Pobavilo mě to, ale vlastně se vůbec nic nového nedělo. Kniha o jedné bitvě z mnoha. Tak snad ta další posune příběh dál.

„Kdo se bojí, že něco ztratí, ztratil už dávno všechno. Pojďme už konečně začít pořádně zabíjet enlily,“ zavrčela. (Aga)

Maly_MACKO
20.06.2024 audiokniha 2 z 5

(SPOILER) Na tohle se fakt čekalo o šest měsíců déle? Nejslabší díl série. Na to, že se pomalu blíží finále má tenhle díl naprosto nevyužitý potenciál. Jediný co stojí za zmínku je posledních 50-60 stran. Zbytek je jen vyplněná vata Moravcových toulek. Tohle nebyly Plameny, ale Plamínky války.