Po stopách zločinů
* antologie
Sborník detektivních povídek z pera hvězd současné české literární scény. Kam až mohou zajít sousedské či rodinné rozepře? Čeho je člověk schopen kvůli nešťastné nebo zhrzené lásce? Proč může být osudné synchronizovat si mobil s počítačem? Jakou sílu má nevšední portrét? Vypátrá policie pokaždé pravého pachatele? A pokud ano, pošle ho vždy před soud? Stojí litera zákona nad morálkou?... celý text
Přidat komentář
Nejvíce se mi líbily povídky: Dženáro, Zrádný počítač, Nabroušené nože a Ctitel. Nejméně: Krev a Nevšední portét indiánského mladíka.
Ocenila jsem medailonky autorů před každou povídkou.
Podobné soubory povídek bývají "padesát na padesát" - tentokrát se mi jeví, že počet povídek lepších výrazně převyšuje počet povídek horších. A jako bonus beru upoutávky na pro mne nové autory!
Moc pěkné odpolední čtení u vody. Za mě super povídka Řeznice a zrádný počítač. Pobavilo mě to.
Hodně povedená sbírka povídek od našich předních spisovatelů a spisovatelek.. Každá povídka má něco do sebe a za sebe můžu říct, že u Katalpy to chce silný žaludek :-)) A chválím i výborný výběr všech interpretů, úžasné hlasy, které se skvěle poslouchají..
Dobrý nakladatelský počin a zajímavé čtení výběru detektivních povídek různé kvality.
V úvodní povídce bylo znát, že Alena Mornštajnová nemá osedlaný detektivní žánr, naopak mile překvapila povídka Kateřiny Surmanové, která se na rozdil od jejich románů alespoň dala číst. Oproštění od nabubřele květnatého stylu jednohubce prospělo.
Kupodivu solidní povídka Davida Urbana psaná jednoduchým stylem jen potvrdila, že autorovi jdou povídky líp než delší literární útvary.
Zcela nejlepší povídkou celé antologie byla Řeznice od Jakuby Katalpa.
Velmi dobré a čtivé detektivní povídky, mě se líbily všechny, kvalitní výběr autorů (mých oblíbených), doporučím.
Zaujala mě vyvedená obálka i seznam docela atraktivních jmen českých autorů. Překvapivě mě zaujali většinou ti méně známí a naopak ti protřelí zklamali. Nejvíce pak Mornštajnová, která nabídla veskrze průměrnou detektivku s nepřekvapivou pointou. Neff si pak zkusil vraždu ala Agatha Christie, ale celé to bylo strašně šroubovité a vlastně nudné a vůbec mě nezaujal Marek Epstein se svou divně psanou Krví. Naopak skvěle budovaný příběh nabídla Řeznice Jakuba Katalpy. Trpková zase dobrou psychologickou hru. Napětí zafungovalo v povídce Davida Urbana s lehce úsměvným koncem. Zkušenou autorskou ruku nabídl Goffa, jehož dialogová hra mě bavila skoro nejvíce. Kateřina Surmanová pak potvrdila svůj talent ve výborně napsané a vypointované povídce Ctitel.
Celkově slušná sbírka, kde se minimálně k pěti, šesti povídkám moc rád vrátím.
Povedený výběr detektivních povídek. Mě nejvíc zaujala Vražda milé paní od Aleny Mornštajnové a Řeznice od Jakuby Katalpy.
Štítky knihy
vraždy povídky česká literatura policie podvodníci únosy vyšetřování kriminální příběhy
Část díla
Autorovy další knížky
2009 | Thriller |
2008 | Tichá hrůza |
2020 | Nejkrásnější dárek |
2016 | Lesní lišky a další znepokojivé příběhy |
2015 | Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení |
Kdo se nechce pouštět do dlouhých a komplikovaných detektivek, tohle je příležitost.
Avšak jsou zde 2 negativa: ne všechny povídky jsou detektivní a různé styly povídek můžou být pro někoho na obtíž.