Počátek

Počátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532709/bmid_pocatek-65d71c550ba86.jpg 4 2666 2666

Robert Langdon série

< 5. díl

Harvardský profesor symbologie Robert Langdon přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde zúčastnil významného oznámení – odhalení objevu, který „navždy změní tvář vědy“. Pořadatelem společenského večera je čtyřicetiletý miliardář a futurista Edmond Kirsch, jenž se díky svým oslnivým supermoderním vynálezům a odvážným předpovědím stal celosvětově uznávanou osobností. Po zahájení společenské akce Langdona a několik set dalších hostů zcela uchvátí velmi originální prezentace; pečlivě naplánovaný večer se však najednou promění v chaos a hrozí, že Kirschův vzácný objev bude navždy ztracen. Langdon je v bezprostředním ohrožení nucen z Bilbaa uprchnout; doprovází ho při tom Ambra Vidalová, elegantní ředitelka muzea, která Kirschovi pomáhala provokativní společenskou akci zinscenovat. Společně se vydají do Barcelony za nebezpečným úkolem: nalézt záhadné heslo, s jehož pomocí odhalí Kirschovo tajemství. V cestě jim však stojí zákeřný nepřítel, který se nezastaví doslova před ničím... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: audiokniha , Tympanum

Origin , 2017

Interpreti: Martin Sláma

Ticiana
30.08.2019 4 z 5

No nebylo to tolik akcni, jak predesle knihy. Velice mne bavil Winston. S UI se v knihach setkavame cim dal castejic, aspon mne to tak prijde. Je to kniha, ktera nas nuti se zamyslet, jestli by to takhle mohlo fungovat. Zasazeni do Barcelony se mi taky libilo, jelikoz jsem tam byla a tyhle mista videla i na vlatni oci. A muzeum v Bilbau je pro mne jak nejaka budova ze sci-fi filmu.

PokyHiro
24.08.2019 5 z 5

Kniha vás udrží ve střehu po celou dobu čtení a přijde s překvapivým vyústěním, pro fanoušky umění, vědy a náboženství to je naprostá bomba.

verka5083
22.08.2019 5 z 5

Na této knize se mi líbí, že má víc jak 400 stran a není kapitola, kterou bych měla chuť škrtnout.Jak dej, tak i nápad mi přišel originální a skvěle napsaný. Rozhodně knihu doporučuji

saky89
18.08.2019 5 z 5

Děj knihy je sice první 2/3 táhlý, ale potom je to takový tobogán, že za sebe musím říct...v případě této knihy se Brownovo téma odráží v současnosti a rezonuje mezi vědou a náboženstvím, na což autor poukázal i ve svých předchozích dílech, tímto však ještě přesvědčivěji. Snad se dočkám i filmového zpracování, protože jestli filmaři předlohu budou věrně následovat, bude to pecka!

jana3526
13.08.2019 3 z 5

Nejslabší z celé série. Rozvláčné a zdlouhavé popisování děje mě po chvíli strašně nudilo, prezentace a objev E. K. nakonec zas takové terno nebylo, vlastně to na chodu světa moc nezměnilo:) Kdo je vrah jsem věděla půl knihy. Na druhou stranu měla kniha plno podnětných myšlenek, zejm. o vztahu vědy, přírody a náboženství. Jen mi tam chybělo více šifer, kódů a symbolů, jako v předchozích knihách. Což je hlavní důvod proč Browna ráda čtu.

VendulaB
13.08.2019 2 z 5

Struktura příběhu s Robertem Langdonem je stále stejná - to jsem čekala a nevadilo mi to. Tentokrát však byl celý příběh příliš plytký, nic moc se v něm nedělo, necítila jsem napětí, nevšimla jsem si žádného "strhujícího tempa". Nejslabší kniha z celé série.

Rossel
11.08.2019 4 z 5

Po delší době opět rande s panem Brownem. Tuto knihu jsem četla po po pár letech od těch ostatních a bylo to celkem příjemné setkání. Schéma klasické knihy s Langdonem zůstává stále stejné, ale tentokrát se vydáváme více do vod vědy a technologií. Kniha byla opět příjemně napínavá a Winston byl prostě super!

slaska77
10.08.2019 5 z 5

První půlku knihy jsem si říkala, že je to až moc podobné Šifře mistra Leonarda a že to snad ani nedočtu, pak jsem ale během jednoho dne zhltla druhou půlku a ta se mi líbila moc. Hvězdičky dávám za téma, za vysvětlení všech zápletek, za překvapivý závěr v závěru (až mrazivý) a za realističnost vyprávění, moc hluchých míst tam prostě člověk nenajde (pár ano), ale prostě to tak nakonec vyústilo až k plnému počtu hvězd. Určitě přečtěte, kdo budete mít chuť a příležitost (srpen: 848 str.)

Mirin1349
10.08.2019 5 z 5

Není nic, co by se dalo vytknout. Kniha se četla jedním dechem, moc jsem si užila zejména barcelonské pasáže, autor umí perfektně vykreslit místa, kde se děj odehrává, takže máte pocit, že jste znovu tam. V příběhu dostává náboženství od vědy na frak, já osobně bych se Winstonovi nebránila. :) Nastíněná vize budoucnosti zněla krásně, tak uvidíme, jak se při čtení knihy budou bavit další generace za pár desetiletí. Kniha se drží osvědčených schémat, což mi vyhovuje. Proč měnit něco, co funguje.

JAnD
05.08.2019 3 z 5

Zdaleka to nebyl takový napínák jako Andělé nebo Šifra. Méně umění, více počítačů, prostě Langdon šmrncnutý Pavučinou. Myšlenka dobrá, odpovědi na otázky uvěřitelné, padoucha jsem kupodivu odhadl dobře.
Lepší závěr než Symbol, ale rozhodně nepatří mezi knihy, co se čtou jedním dechem, nevadila mi ani několikadenní pauza.

CharlesWard
01.08.2019 2 z 5

Tak tohle se nepovedlo! Po Anatomii lži, druhý strašlivý Brown. Kde jsou šifry, kulty a co proboha v knize dělá, naprosto zbytečná a zřejmě vatovitá, výplň s královskou rodinou?

Alíša236
29.07.2019 3 z 5

Nejslabší co jsem od autora četla. Začátek se šíleně vlekl, než se vůbec něco stalo. Hlavní myšlenka a konečné "překvapení" bylo dost předvídatelné a bylo méně "šifer" a objevování různých kódů. Jako letní oddychovka stačí, ale autor má lepší.

Jura50
29.07.2019 4 z 5

Napínavé jako vždy. Jen ta zápletka se dala prokouknout docela brzy... Navíc jako i ostatní knihy D. Browna se může podobný příběh stát brzy realitou.

Tesssay
28.07.2019 2 z 5

Uz od Sifry mistra Leonarda jsem se stala nadsenou fanynkou Dana Browna a netrpelive cekam a tesim se na kazdou novou knihu o Robertu Langdonovi. Presto musim nerada priznat, ze mi kniha Pocatek prijde zatim nejslabsi z cele serie. Napad je uzasny, i to ma Brown skvele promyslene jako vzdy... jen mi prislo, ze je tam malo historie a tim padem prostoru pro R. Langdona k reseni ruznych znameni, kryptologicke znaku apod. Proste to, co miluji na vsech predchozich knihach - proto davam tentokrat jen 2 hvezdicky.

lucifess
23.07.2019 4 z 5

Kniha se čte snadno, rychle. První kniha, kterou jsem od autora četla byla pro mě jedním dechem. U této (pro mě druhé) jsem se již tolik do příběhu neponořila. Bohužel mi příběh přišel trochu jako přes kopírák. Možná jsem čekala od knihy trochu víc, přesto knihu hodnotím pozitivně.

Da.ra
19.07.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem během pár dní na dovolené. Zvláště pro vědecky založené čtenáře doporučuji.

Beeper
18.07.2019 5 z 5

pěkné, mile pohodové čtení

IvanaB
18.07.2019 4 z 5

Pro mě nejslabší z Brownových knih. Dobrá myšlenka, ale místy překombinované, rozvláčné, hlavně prezentace objevu, to byla snad půlka knížky. Ale četlo se to dobře, Brown psát umí, k zamyšlení je to taky. Jen zbytečně dlouhé.

Klepsi
15.07.2019 4 z 5

Počátek je trochu jiný, než ostatní knihy s Robertem Langdonem - zejména proto, že spíš než historie se nenásilně dotýká budoucnosti a technologií. Je to trochu jiné, než na co jsme zvyklí, ale to rozhodně neznamená, že je to špatné. Mně osobně chybělo pořádné napětí a pořádná akce, popravdě tu nebylo ani mnoho nečekaných zvratů, ale přesto čtete, čtete... a najednou koukáte a jste před koncem knížky. Má to spád a čte se to dobře. Dan Brown prostě umí psát a krom toho má můj upřímný obdiv za to, kolik informací si pro stvoření téhle knihy musel sehnat. Robert Langdon stárne, ale pořád má svoje charisma, a vlastně to ve výsledku není vůbec špatné. Na pět hvězdiček to ale tentokrát nemá :)

J.x
15.07.2019 4 z 5

Od prvních řádků se mi knížka velmi dobře četla. Postupně mě přestaly bavit dlouhé komentáře a vysvětlivky, tak jsem trošku přeskakovala, konec malinko zklamal, nicméně celkově moc hezká knížka. Člověk se může poučit a zamyslet.