Pohádka o ztracené krajině
Radvan Bahbouh
Proč využíváme jen malou část našich schopností a kapacit? Jak ovládnout zákonitosti, kterými se řídí kolísání naší energie, výkonnosti a spokojenosti? Těmito otázkami se zabývá psychologie koučování, která je v této knize představena nejdůležitějšími poznatky a na ně navazujícími cvičeními. Cesta za nalezením vlastního potenciálu a větší spokojenosti je zároveň ilustrována pohádkou, v níž můžeme znovu objevit nejen tyto poznatky, ale i sebe samotné. 3. vydání... celý text
Přidat komentář
Skvělá kniha. Oceňuji nejen obsah, ale i formu. Je obrovský rozdíl číst knihu na toto téma od nějakého amerického autora a toto. Žádné zbytečné "omáčky", vše velice stručně a jasně vysvětleno i s příklady (první část), v druhé části shrnuto s odkazy na zdroje a v třetí částí krásná pohádka o ztracené krajině duše. Přesně jsem se k této knize dostala ve chvíli, kdy jsem to potřebovala. Jsem nadšena. Rozhodně to není kniha pro kouče - nebo pouze za předpokladu, že my každý jsme sami sobě vlastním koučem. Určitě se ke knize vrátím.
Pro mě jako amatéra ve světě psychologie to asi nevypoví tolik. I tak jsem v pohádce našla spoustu věcí.
Pohádka o ztracené krajině je kniha, která přináší velkou moudrost a sílu poznání, jak s životem naložit, aby dával smysl. Je krásným návodem, jak poznat lépe sám sebe a jak naložit se svými zdroji.
Knihu doporučuji všem, kdo chce porozumět, má touhu posunout se dál a nečeká, že to za něj budou dělat jiní, pak je tato kniha jednou z těch, která vás přivede na cestu rozpoznání, co je v životě podstatné a co ne, aby jste žili spokojený život se vším, co přináší i bere.
Pro mne je Pohádka o ztracené krajině jednou z nejdůležitějších knih, která by se měla dostat do rukou a vědomí těch, kteří budou její moudrost uvádět do každodenního života a předávat dál.
V jedné části Pohádky je napsáno, že štěstí si lze přivolat.
Tak tedy "přivolávám štěstí, jehož nositelem jsou zážitky a nezapomenutelné chvíle,
které zažijeme a pomůžou všem čtenářům najít svou ztracenou krajinu!"
Skvělá knížka! Je rozdělena na 3 části, první vysvětlení jevů, druhá praxe a třetí pohádka. První část je ze všeho nejobtížněji napsaná, takže jsem se knihou prokousávala delší dobu, ale vůbec mi to nezkazilo celkový pocit. S klidnou myslí mohu knihu všem doporučit. 4*
Dostal jsem tuto knížku jako dar od mého kouče a je to nejlepší knížka, kterou jsem kdy četl. Každá kapitola mě v něčem novém obohatila a inspirovala. Určitě se ke knížce budu opakovaně vracet i pro moji práci. Navíc znám osobně i autora pana Bahbouha, kterého jsem viděl na několika workshopech a tato kniha mi jen potvrdila, že Radvan je jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) v této oblasti.
Tahle knížka není nic pro mě, protože štěstí vnímám jako stav mysli a mám za to, že úsilí k němu nevede. Pokud bych ale chtěla zlepšit nějaké své dovednosti, asi by se dala použít.
Velmi čtivě napsaná kniha učebnicového typu pro (i budoucí) psychology a kouče. Dokážu si ale představit, že bude přánosná a zajímavá i pro laika. Rozhodně to není pohádka pro děti, jak by název mohl evokovat (myslím, že ani závěrečný příběh by úplně nepochopoly a nebavil by je tolik). Velmi oceňuji konkrétní a praktická cvičení k vyzkoušení a odkazy na podrobnější literaturu, ale i mimoborové či dokonce beletristické knihy. Doporučuji
Na knihu jsem dostala doporučení na jenom školení. Myslím, že pro začátečníka v koučování či mentorinku může být tato kniha velmi přínosná. Já oceňuji odkazy na další zdroje, ale také některé z podnětů do života, které pro mě byly nové. Ale očekávala bych podrobnější vhled do problematiky, více osobních tipů a inspirací.
Pro mne velmi inspirativní kniha...palec nahoru a myslím, že je to skvělá kniha na cestu osobního rozvoje....
Knihu jsem dostala darem, samotnou by mě nikdy nenapadlo si ji pořídit. Ale je to kniha rozhodně inspirativní a autor je bezesporu zajimavou osobností už jen šíří svého profesního záběru.
Čtivě napsaná knížka s krásným příběhem na závěr + kdo potřebuje, tipy na další literaturu.
Do plného počtu hvězdiček mi zde ale chybělo něco, co však neumím přesně vydefinovat - řekla bych, že je to částečně tím, že kniha trochu působí jako učebnice, kdy pod nadpisem autor vysvětluje daný pojem.
Občas se mi stalo, že jsem si najednou uvědomila, že vlastně ani nevím, o čem čtu, ale na druhou stranu musím uznat, že autor přesně odhadl, jak mají být jednotlivé kapitoly dlouhé, protože se mi to vždy stalo až u posledních vět jednotlivých kapitol.
Uch. Mrzí mě, že budu první negativní komentář u této knihy, ale nedá se nic dělat. Ke knize jsem se dostala přes odkazy v jiné knize podobného tématu, bohužel mě zklamala. Možná jsem už přečetla hodně takových knih, možná jsem na ni jen nebyla naladěná, možná... Přínos vidím v odkázání zase na další knihy, ale tím to pro mě bohužel skončilo.
Pro toho, kdo nad svým jednáním a vnímáním světa kolem přemýšlí, je to přínosná kniha - snad i "příručka".
Jedna z opravdu překrásných knih. Velmi ráda ji beru do rukou znovu a znovu. Je totiž krásná sama o sobě - vázaná s přebalem. Je to už čtvrté vydání a bylo docela obtížné ji sehnat.
Mnohokrát jsme se s kolegyní inspirovaly Bahbouhovými články při přípravě lekcí pro učitele. Velmi doporučuji číst právě učitelům a každému, kdo potřebuje (nebo má tendence) někdy někoho něco učit.
A Pohádka o ztracené krajině v závěru knihy je příběh, který by měl každý dospělý přečíst a nechat se jím inspirovat.
Autorovy další knížky
2010 | Pohádka o ztracené krajině |
2004 | Biologie pro psychology a pedagogy |
2012 | Pohádka o barvách |
2019 | O všímavé Ele |
1994 | Sociomapování |
Šťastný život může žít každý, stačí si ho jen všimnout. Pana Bahbouha mám velice ráda a velmi si ho vážím. Tohle je kniha, jejíž název může evokovat dětskou četbu. Ale tak tomu vůbec není. Autor dokázal na velmi malém prostoru koncentrovat velké množství praktických rad, podepřených mnoha zdroji a výzkumy.