Pohřbená pravda

Pohřbená pravda
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536076/bmid_pohrbena-pravda-661649949e6d2.jpg 5 1460 1460

Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků donutí inspektorku Kim Stoneovou přizvat ke spolupráci bývalého kolegu, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum místa odhalí, že těl tu leží víc a že ti lidé nezemřeli přirozenou smrtí. Kim se protentokrát musí se obejít bez svého týmu. Pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Dead Souls, 2017

hellena1523
04.09.2020 4 z 5

Kniha se, jako už dřívější autorčiny knihy, četla velmi dobře. Chválím opět krátké kapitoly, které mi vyhovují.
Námět dobrý, postavy hezky vykreslené, i když některé působily poněkud šablonovitě, ovšem nemůžu si pomoct, nakonec mi to přišlo trošku přitažené za vlasy a malinko překombinované... Přibližně od půlky jsem si říkala, jak to dopadne, ale zároveň jsem se ubezpečovala, že to určitě ne, protože by to bylo moc, a nakonec jsem zklamaně zjistila, že jsem tipovala správně.
Na plný počet * to není, ale i tak super detektivka,kterou můžu klidně doporučit.

amanda99
21.08.2020 1 z 5

do tohoto dílu jsem se vůbec nemohla začíst,bohužel

MarianP
17.08.2020 5 z 5

Obdivujem autorku ako dokázala niekoľko dejových liniek spracovať tak, aby z toho vyšlo jedno perfektné a ucelené dielo. Máloktorý autor toto dokáže, Marsonsová je jednou z nich. Celá kniha je v podstate čistou detektívkou, ktorá ani v jednej kapitole nenudí a na konci ju proste neodložíte z rúk, kým sa nedzoviete, kto je vrah. Silno odporúčam !

LindaSimonoff
07.08.2020

Angela jako vždy nezklamala, vřele doporučuji :).

veronika3141
29.07.2020 5 z 5

Jako vzdy zajimavy a propleteny krimi pribeh :)

k.m.h
27.07.2020 5 z 5

Kim nikdy nezklame :-) ke konci jsem ani nedýchala. Hlavního pachatele jsem ale tušila už dopředu. Líbilo se mi, že jsme se dozvěděli tentokrát i něco ze života Stacy. Prostě opět perfektní.

danica6371
23.07.2020 3 z 5

Na mě možná moc překombinované a hrozně moc postav. Chvíli jsem se ztrácela. Bylo to zajímavé, rozdělení týmu nebyl špatný nápad, aspoň jsme se dozvěděli zase něco víc o jednotlivých členech. Ale kolem a kolem to úplně nebylo ono. Těším se zase na klasiku, na kterou jsme zvyklí :-)

raty
22.07.2020 5 z 5

Opět skvěle propracovaný příběh, vlastně několik příběhů, které se na konci skvěle propojí. Autorka se snažila o změnu, a oproti předchozím dílům oddělila Kim od jejího týmu. Hodnotím pěti hvězdičkami i když v rámci série mi v tomto díle chybělo napětí s mrazením v zádech a neskutečné nutkání číst dál.

ZimníLidé
16.07.2020 3 z 5

Tak jasný, život je změna a tak i naložila s tímto dílem Angela. Náš oblíbený tým pěkně rozdělila a Kim šoupla na druhou stranu. Což o to, to mně tak nevadilo. Bylo to aspoň jiné. Ale homosexuál, lesbička, rasismus, nesnášenlivost, nenávist, xenofobie, vraždy atd. Na mě toho bylo prostě nějak moc. Vše naplácané do jednoho dílu. To jako byste na mou oblíbenou pizzu přidali ančovičky, feferonky a ještě něco navíc a vznikne z toho tento díl. Já od Angely knihy mám ráda ( Kim fandím od prvního dílu) , ale tohle se prostě nepovedlo .....

Anet2106
05.07.2020 3 z 5

Knihu jsem přečetla, ale v ničem mi nepřišla výjimečná. Od předchozích dílů série mi nepřišla moc jiná.

PéEm
04.07.2020 4 z 5

Zase mě Angela dostala. Tentokrát mi trvalo déle se začíst, ale pak to byla opět jízda. Co na sérii obdivuju nejvíc, je to. že každý příběh má opravdu originální a zajímavý děj. Nevím, kam na ty nápady autorka chodí, ale jen tak dál.

Murasaki
04.07.2020 5 z 5

Angela mě opět nezklamala. Další díl, který mě pohltil od první stránky a ke konci zapříčinil pěkně okousané nehty.
V tomto díle je Kim donucena spolupracovat bez svého týmu s člověkem, se kterým se v minulosti nerozešli v dobrém. Konečná pravda o těchto dvou mě ovšem zasáhla do srdíčka. Bryant musí pracovat s Dawsonem, o kterém zjišťuje, že není takový trouba, za jakého ho měl. A Stacey se rozhodla z osobních důvodů přijít na kloub sebevraždě mladého chlapce. Zjistit, co za tou sebevraždou stalo. Sama se díky tomu dostane do pořádného průšvihu. Všichni dělají odděleně na případech, které mají ovšem jedno společné.
Tento díl se zabývá tématem rasismu a obecně nenávistí k člověku, který je jiný. Opravdu v té nejhorší formě. Šílené, jaká zvěrstva jsou schopni spáchat na člověku, ktery se liší zvenku, ale uvnitř je stejný jako ostatní. Chvílemi mi ovšem nedávalo smysl chování Stacey. Ale jsem rada, že jsme se o této nenápadné policistce dozvěděli něco víc. Celkově se mi líbilo, že se díky rozdělení, styl pátrání změnil, než jak tomu bylo doposud v ostatních knihách. Jo a mimochodem.. doktorka A je láska. :D

Kočičáci
29.06.2020 5 z 5

V tomto díle je Kim oddělena od svého týmu a je donucena spolupracovat se svým bývalým parťákem, se kterým nemá zrovna vřelé vztahy, díky nevyřešené minulosti. Pro čtenáře je to skvělé oživení z jinak zaběhlých stereotypů vyšetřování. Kimin tým si bez ní naštěstí poradí a pozná se i z jiných stran.
Není možno jinak, než opět smeknout před paní Marsons klobouček a poděkovat jí za další skvělý díl. Zajímalo by mě, jestli má ponětí, jakou má v Čechách obrovskou fanouškovskou základnu :-D

Allys
26.06.2020 5 z 5

Ďalšia výborná kniha zo série s Kim Stone. Autorka píše pútavo a každú jej knihu prečítam za chvíľu. Zaujímavé bolo rozdelenie prípadov, viac tímov a vyšetrovanie s bývalým kolegom. V knihe sa osvetlili aj náznaky ich vzájomnej nevraživosti z predošlých častí série. Tento diel je zameraný na rasovú neznášanlivosť a aj keď podobných kníh na trhu je určite viac, nikdy nie je na škodu ďalšia. Angela Marsons si o každej problematike pred písaním toho vcelku dosť naštuduje, takže o to reálnejšie jej knihy pôsobia. Rasový problém podala čitateľom bez príkras a rôznych korektností, čo sa dnes vidí málokedy. Trochu nelogické mi prišlo konanie Stacey. Jedinú nevýhodu tejto série vidím v tom, že každá kniha sa príliš rýchlo prečíta :-D

Lumír23
09.06.2020 4 z 5

No, kniha má zase spád, děj, všechno frčí, dozvíme se i něco z minulosti šéfky, ale ... Mě je téma rasové, či jakékoliv jiné, lidské nesnášenlivosti, už jakoby zneužívané. Bohužel, výsledek neustálého tlaku na to, že vše je v pořádku, že menšiny mají práva, dokonce vyšší, než většina... to je dnešní západní civilizace, kde se běloši omlouvají za svoji barvu pleti...

martineknatasa
08.06.2020 5 z 5

Kniha opět nezklamala. Prostě radost číst. Už se těším na 9. díl.

Ver1982
30.05.2020 5 z 5

Když jsem na začátku zjistila, že se zase našla zakopaná těla, byla jsem skeptická. To už tady několikrát bylo. Nicméně opět úplně jiný a zase skvělý thriller od kterého se nedalo odtrhnout. Řešilo se několik případů najednou, což tomu přidalo ještě více napětí.

kikies
20.05.2020 4 z 5

Moc příjemné a napínavé. Ze začátku pozvolnější, ale rozuzlení je ohromné. Je to trochu jiné, oproti předchozím dílům, ne nutné lepší nebo horší, ale prostě jiné. Sem tam (hlavně ze začátku) se vyskytují hlušší místa, ale celkově a s odstupem lze hodnotit vysoce a doporučit.

Miruš
19.05.2020 5 z 5

Jedním slovem skvělá!

Pine
10.05.2020 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala, že jsem se asi už moc namlsala a na chudáka Angelu kladu příliš vysoké nároky. Ale za těch pár hluchých míst dokázala na oplátku nabídnout velmi napínavou druhou polovinu knihy a dechberoucí závěr. Všechny ty dějové linky do sebe krásně zapadly. Pozitivně hodnotím i to, že prostor dostali také další členové týmu.