Pohřbená pravda

Pohřbená pravda
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536076/bmid_pohrbena-pravda-661649949e6d2.jpg 5 1413 1413

Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků donutí inspektorku Kim Stoneovou přizvat ke spolupráci bývalého kolegu, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum místa odhalí, že těl tu leží víc a že ti lidé nezemřeli přirozenou smrtí. Kim se protentokrát musí se obejít bez svého týmu. Pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Dead Souls , 2017

Bíčko
13.04.2020 4 z 5

Knihy s Kim Stoneovou patří jednoznačně k mým nejoblíbenějším. Nicméně tomuto dílu musím ubrat jednu *, protože jsem se místy ztrácela v jednotlivých liniích vyšetřování a i v postavách. Jinak nemám co vytknout a jdu rovnou na další díl!

-markéta-
06.04.2020 5 z 5

Mně už je trapné psát, že další případ Kim byl super, ale ono tomu tak doopravdy je. Nechápu, jak to může být už 6.díl a pořád skvělý a něčím vždy nový!
Trochu mi v knize chyběla spolupráce Kim a Bryanta.
Kniha se zabývá velmi důležitým tématem, který svět bude doprovázet vždy (bohužel).
Vždy mám ráda, když je do zápletky s vrahem zapojený i policista (jako rukojmí například) a tím se mi díl líbil ještě více. Líbila se mi v této knize vlastně celá akce + spolupráce s jiným týmem. Dozvěděla jsem se zase něco nového o týmu Kim.

Ridley
01.04.2020 4 z 5

Další případ Kim....opět bezvadné, pořád čekám, kdy to začne být stejné a pořád překvapení....no musím dokoupit další díly

iška
25.03.2020 5 z 5

V předchozích komentářích už bylo napsáno asi vše. Prostě velmi dobrá detektivka a těším se na další knihu.

ivoiro
08.03.2020 5 z 5

Napětí mě opět dostalo. Problematika tohoto dílu je velice závažná.

Pája699
02.03.2020 4 z 5

Je fakt, že i já jsem se tak trochu u této knihy nudila, Jsem zvyklá na něco jiného od autorky. Líbí se mi více, když tým pracuje pospolu. Tady každý měl svůj případ a trochu se to vleklo, i když se to teda na konci všechno pospojilo a zapadlo do sebe. Vraha jsem měla na mušce velmi brzo a můj tip se i potvrdil. Doufám, že další kniha bude mít ten svůj správný šmrc a drive :-)

Lavender756
27.02.2020 2 z 5

Nejsem na to u autorky zvyklá, ale tato kniha má mnoho hluchých míst, nudných kapitol. Děj roztříštěný na několik samostatných částí. Něco vyšetřuje Kim, něco Bryant s Dawsnem, pak incident s autem.. mimochodem k ničemu...pak další oběť pro B a D a k tomu Stacey řeší svojí minulost, která je bohužel vlekla a nezáživná. Bavilo mě to do stránky cca 100, pak jsme se musela a nakonec odložila.

FillaSFC
12.02.2020 4 z 5

Série s Kim? Osvědčená a prověřená kvalita. Nic na tom nemění ani fakt, že tento díl byl ze všech nejslabší. Oproti předešlým mi chvíli trvalo, než jsem se začetl. Napínavá druhá půlka už ale měla tradiční spád. A ten závěr...

Jsem rád, že autorka upustila od nešvarů prvních dílů a nedělá už před koncem z hlavní (super)hrdinky vědmu.

No nic. Ráno fičím pro "sedmičku". :-)

Lena081
07.02.2020 2 z 5

Přestože je série s Kim moje srdcovka,musím říct,že tahle kniha mě moc neoslovila.Do čtení jsem se musela skoro nutit.

dalia1769
31.01.2020 4 z 5

Opět skvělý díl, hodně jsme se dozvěděli o jednotlivých postavách a jejich minulosti, samotný příběh byl také velmi napínavý. Trochu nevěrohodné mi připadalo chování Dawsona, který zde občas reaguje až přehnaně, např. při konfrontaci s Flintem, takto by se policista chovat neměl. Také permanentní zděšení některých postav nad existencí rasismu působí až směšně. Líbila se mi naopak dynamika mezi Kim a Tomem, kteří jsou nuceni spolupracovat proti své vůli.

SimonaP
26.01.2020 3 z 5

Příběh mě neoslovil, nebavil. Poslední dobou se autoři snaží do svých knížek vkládat rasové a uprchlické problémy.Zatím nejslabší kniha s Kim.

Lena79
25.01.2020 5 z 5

Já Angelu Marsons prostě žeru. Kniha opět čtivá, dějové linie mě bavily. Už se nemohu dočkat dalšího dílu

Vlak7
24.01.2020 4 z 5

Krásně čtivé, ale téma mě nezaujalo.

šipek
23.01.2020 5 z 5

Tak opět skvělá Kim. Tato série mě neskutečně baví a je hrozně čtivá. Již mám připravenou další knihu od této autorky. Tolik dějových linií a vše do sebe zapadá. Závěr knihy jsem přímo hltal stránku za stránkou.

anája
19.01.2020 3 z 5

Taková průměrná detektivka. Asi nejslabší ze série

Bulldog
13.01.2020 5 z 5

Další díl jak jinak opět výborný a Angela opět nezklamala, moc se mi líbila rozmanitost více příběhu v jedné knize...co mi maličko vadilo, byl někdy až moc zarputilý boj proti rasismu u hlavních představitelů....ne ne Bryante a Kevine tu vaší morální čistotu vám úplně nevěřím..

čef
12.01.2020 5 z 5

Příběh má spád jako snad všechny s DCI Kim Stone. Několik dějových linií se nakonec spojují a ejhle – jsou zde zločiny z nenávisti a mnoho rasistických, xenofobních a homofobních fanatiků neštítících se ničeho zlého. Dnes už skoro obvyklé nasazení lesbičky a k tomu černé, aby se dodal říz úvahám nad povahou Britů v dnešním světě s promíchanými kulturami a jako obvykle z toho vychází nejhůře bílý muž. Tím nijak nesnižuji kvality románu – je to jistě čtivý a napínavý kousek.

cedos
12.01.2020 5 z 5

Zajímavé téma, skvěle popsané osoby, problematika rasové nenávisti, napětí, spád … to je Angela Marsons. Za mě 5 hvězd.

JitkaHambi
04.01.2020 3 z 5

Tak tato kniha s Kim mi přišla nejslabší z celé série.Číst se dala, ale postrádala jsem v ní napětí, pachatele jsem uhodla už v půlce knihy a upřímně mě ani moc nezajímala minulost Stacey.

Danilla
01.01.2020 5 z 5

Série s Kim je prostě povedená. Kniha nezklamala a i když jsem tušila, kdo je ten darebák, stejně jsem neměla úplnou jistotu do konce knihy. Hlavní téma o které v knize šlo - rasová nesnášenlivost v Británii, byla skvěle popsána a vše k sobě perfektně pasovalo.
Pevně věřím, že knih s Kim bude ještě hodně. Jdu na Zlámané kosti.