Poklad ve Stříbrném jezeře II.

Poklad ve Stříbrném jezeře II.
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158977/bmid_poklad-ve-stribrnem-jezere-ii-65c8843cc517e.jpg 4 519 519

Jeden z nejslavnějších příběhů z Divokého západu, jehož hrdiny jsou mimo jiných Vinnetou, Old Shatterhand, Old Firehand, Hobble Frank, tetička Drollová, farmář Butler s dcerou Ellen, Dlouhý Davy a Tlustý Jemmy, ale také proradný vůdce banditů Cornel a nebezpeční Utahové ... Vychází v nezkráceném vydání.

hetzerjoke
07.02.2021 5 z 5

Stará dobrá knížka, ve které jsou hrdinové stateční a padouši zlí. Příjemné, oddechové čtení s výborně napsanými dialogy mezi hlavními postavami, vtipem a typicky Mayovským dedukováním, kdy jediný zálesák dokáže z jediné stopy předpovědět celý plán banditů včetně času i místa provedení. Naivita je zde naštěstí pokládána realistickými momenty, např. Utahy, kteří Shatterhanda nesnáší, i když je hned třikrát odmítne zabít. Pochopitelně nejlepší část knihy nastane s příchodem Old Shatterhanda, ale i Firehand a Tetka Drollová dokázali při obraně Butlerovi farmy prokázat své hodnoty a těším se, že je v nějaké další Mayovce opět potkám.

Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Krásná Mayovka, na které jsme před mnoha a mnoha lety jako děti vyrostly. Na film se stály fronty a zážitek z filmu byl nepopsatelný.

Jack Bauer
22.11.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších Mayovek, ale mám je rád všechny, ať už to byl Olda Šetrný nebo Karel z Německa. Dodnes jsem se k ní od dětství nedostal, příběh znám nazpaměť a znovu ho číst už asi nikdy nebudu. Na Mayovkách jsem vyrůstal, netrpělivě čekal, kdy v knihkupectví vyjde další. Tuto jsem musel koupit pod pultem s jakoukoliv další knihou, taková byla doba.

špulo
24.09.2020 5 z 5

Na oslavu mojej tu hodnotenej 400-ky som sa rozhodol okomentovať knihu, ktorá ukončila moje obdobie čítania vyslovene detskej literatúry a stala sa začiatkom môjho prežívania veľkolepých, smelých dobrodružstiev a chrabrých činov. Čoby školopovinný tretiak som na návšteve u známych objavil tento poklad a po prečítaní pár stránok som sa v ňom doslova utopil. Z návštevy som odchádzal s knihou pod pazuchou. O dva dni som ju bol vrátiť s tým, či by sa nenašiel ešte nejaký ten Karl May na čítanie. Našiel. Neskôr som si poriadil kopec mayoviek vlastných.
No... Už tu bolo o tejto knihe popísané asi všetko. Pre mňa je to zlomová kniha môjho detstva, ktorá mi doširoka otvorila pláne Divokého Západu, vyznačila chodníky do indiánskych táborov a prebudila vo mne záujem o históriu starých civilizácií. Vďaka mayovkám som sa potom dostal k spisovateľom ako Cooper, Grey, London, Seton, Stingl atď. A pamätám si, ako som v nemom úžase hľadel na film podľa tejto knihy, ktorý bol dosť o inom. I keď sa mi nakoniec predsa len páčil.
Takže, za mňa plných 5 a viac už nemám, čo bych dodal. Howgh! Dohovoril som.

Greenfingers
21.07.2020 5 z 5

Kniha mého dětství, na kterou nedám dopustit. Vážou mě k ní nostalgické vzpomínky na dobu, kdy jsme se jako děti hrávaly na indiány a bandity. Vždy v neděli odpoledne se všichni kluci drali do kina, kde za kačku promítali filmu s našimi hrdiny (prim samozřejmě hráli Old Shatterhand a jeho rudý bratr Vinnetou).

koubin007
16.07.2020 4 z 5

Poměrně drsný dej na rozdíl od milého Vinnetoua, který pro mě byl vždy takovou romantickou zalezitostu. Absolutne odlišný dej od filmu což vlastně mile překvapilo. Vinnetou a Old S.se na scénu dostávají až v polovici děje,což je vítána změna. Velmi povedená kniha, která je samostatně stojící mimo sérii Rudy gentleman.

m_martina
18.05.2020 5 z 5

Kdysi dávno jsem četla přesně toto vydání, protože jiné nebylo k sehnání. A to jsem už nebyla žádný teenager. Ale to nic nemění na skutečnosti, že se jedná o jednu z nejlepších knih od Karla Maye.

vlkodlaq
03.05.2020 4 z 5

Poklad na stříbrném jezeře jsem nejprve viděl jako film coby malé pachole, a pak pokaždé, když hrál v televizi jsem ho musel vidět znovu. Než mi bylo patnáct, viděl jsem to aspoň desetkrát. Až v cca 13ti jsem četl knihu a i ta byla skvělá a po Vinnetou 1,2,3 je to moje nejoblíbenější "Májovka". Poklad měl ale ze všech Májovek dle mého názoru nejlepší prostředí a nejlépe vykreslené.

Broukodrak
27.12.2019 5 z 5

Začátek stejný jako u Žlutého Roberta - prvních přibližně 30 stran není poznat kdo je kdo, jestli postavy znáš a jestli jsou záporáci nebo ne. Přibližně po 50 stranách se všechno začne vyjasňovat a začne hon na záporáky. U záporáka Cornela mi přijde husté, jak během knížky na něj padají viny za všemožné záporácké činy, o jeho život usiluje většina lidí na scéně.
Super knížka, kdyby to bylo možné, tak bych dala 10 hvězd!!!

amigo17
16.12.2019 5 z 5

Trochu ma mrzí, že sa mi táto kniha nedostala do rúk o nejakých 20 rokov skôr, kedy by som z nej mal najväčšiu radosť :) A keďže je kniha určená (resp. najvhodnejšia) pre oči mladých zálesákov, nebudem ju rozoberať z pohľadu starého náčelníka, ktorého uši už rátajú s možnosťou, že sa v nich môže ozvať veľký Manitu. :-)

n.ezn.amy
04.10.2019 5 z 5

Klasická mayovka s nejkladnějšími hrdiny Vinnetouem a Old Shatterhandem, kdy na člověka dýchne kouzlo Divokého západu a vítězství spravedlnosti nad podlostí desperátů. Sice se všeobecně ví, že May nikdy toto nezažil, přesto dokázal skvěle popsat tehdejší atmosféru a vytvořit nezapomenutelnou dvojici

maryska09
27.06.2019 4 z 5

Mayovky mám moc ráda, ale znám je převážně jako filmy s nepřekonatelným obsazením, hudbou a celkovou náladou. Kniha nemá s filmem mnoho společného, jde o velmi volnou předlohu a tak nejde ani srovnávat. Zklamáním bylo, že hlavní padouch padl spíše okrajově a náhodou a Old Firehand je namachrovaný frajírek.

Motorhead
21.04.2019 5 z 5

Pre mňa najlepšia z Mayoviek. Putovala so mnou detstvom, dal som ju aj ako dospelý. V porovnaní s románom film je...ťažko to výstižne...hádam celkom iný, skoro v inom žánri.

minirock
09.02.2019 4 z 5

Dnes již klasický román Karla Maye, který každý zná, takže je docela těžké k němu cokoli napsat. Mě se moc líbí popisek z letáčku nakladatelství TaM k vydání Pokladu z roku 1937. Zní takto :
Nuže, všichni jsou opět zde! Nejkrásnější indiánské dobrodružství Poklad ve Stříbrném jezeře opět vychází. Prožijete v něm opět svoje mládí. Osvěžíte svá srdce z nudy a cifer všedního života v jasu dobrodružství Vinnetouových a Old Shatterhanda !
Jsou to dobrodružství věčně mladá, věčně krásná. Touha po šťastnějších dálkách je v nás dnes táž, jak jsme ji kdysi cítili v dětství. A všichni i dnes souhlasíme v obdivu hrdinských činů lidí a zásluh za dobrý čin. A mládež? Kdo Karla Maye zná a četl, dá Poklad ve Stříbrném jezeře čísti též svým dětem. Povede je k statečnosti a mužnému sebevědomí, dá jim poznat tři nejvyšší zákony lidí v divočině : zákon lásky k přírodě, zákon samostatnosti, zákon služby bližnímu. Rozzáří jejich oči. Je to vlastně nejtěžší úkol, jaký může míti kniha - rozzářit oči mladých hochů a starým vrátit jejich mládí ...

Dvorik
27.01.2019 5 z 5

Kdo miluje film, bude velmi překvapen velkými rozdíly a obrovským množstvím jiných postav. Hlavně finálem, kde se ukáže proč se originál jmenuje IM (V) jezeře a ne NA jezeře.

moničina
18.09.2018 5 z 5

Nemám rada tento typ literatúry ale táto kniha bola výborná.

RSR
14.08.2018 3 z 5

Čteno ve čtenářské výzvě jako kniha žánru, který běžně nečtu a tomu odpovídá i hodnocení. Špatná rozhodně není, ale není to můj šálek čaje. Příjemné zpestření mé běžné četby, ale stačilo. Ať se bledé tváře ani rudí bratři nezlobí.

pepa4081
16.03.2018 5 z 5

V téhle knížce se sešla celá řádka známých Mayových postav z divokého západu. Příběh je plný zvratů a většinou opět vítězí lest nad puškami. Pro mna jedna z nejlepších Mayovek.
Nanejvýš uspokojivé.

shelma
27.02.2018 5 z 5

Moje první mayovka, dostal jsem v 11 k narozeninám a od té doby přečetl minimálně dvacetkrát. Podle mě nejlepší mayovka, u které se moc povedl i film. Příběhy, kdy poctivost a věrné přátelství vítězí nad touhou po bohatství a podlostí. Musím dát plný počet.

Sauerkraut
10.10.2017 5 z 5

Perfektní děj, kterému nechybí vůbec nic. Nádherná divočina, tajemné jezero, staré předkolumbovské legendy, stříbrné naleziště, hluboké lesy a nebezpečné skály.... Trampové jsou schopni strašlivých nepředstavitelných vražd a podlých krádeží. Proti nim však stojí bílí i indiánští hrdinové, kteří pevně věří, že konat spravedlnost a pomáhat se vyplatí i na tak šíleném místě, jakým je Divoký západ.