Pomocnice

Pomocnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525986/bmid_pomocnice-654d68a7bd2df.jpg 4 1518 1518

Pomocnice / Pomocníčka série

Práce u Winchesterových je moje poslední šance začít s čistým štítem. Jenže se ukáže, že jejich tajemství jsou mnohem nebezpečnější než ta moje. Každý den uklízím jejich krásný dům, vyzvedávám jejich dceru ze školy a vařím pro celou rodinu. Sama pak jím ve svém pokojíku v podkroví. Snažím se nevnímat, jak Nina dělá nepořádek, jen aby se mohla dívat, jak ho uklízím. Jak o vlastní dceři vypráví podivné lži. A jak se její manžel Andrew zdá být den ode dne ztrápenější. Ale když se dívám do jeho krásných očí, je těžké si nepředstavovat, jaké by to bylo žít Ninin život. Winchesterovi nevědí, kdo doopravdy jsem. Nevědí, čeho jsem schopná.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Housemaid, 2022

marcelaeciF
včera 5 z 5

Na tuto knížku jsem se dlouho těšila než jsem se k ní dostala. Kniha se četla pomalu sama. Příběh mě překvapil v polovině knihy, kdy došlo ke zvratu, který jsem nečekala. Doporučuji

LadyLane
10.09.2024 3 z 5

Čtivý priemer. Fakt som do poslednej strany dúfala, že príde nejaký mindfuck, fakt márne. Za mňa zbytočne prechválené. A ja musím odložiť svoje očakávania v takýchto prípadoch bokom. Už fakt.

michaelaIQFK
06.09.2024 4 z 5

Téma zajímavé. Ovšem nevím, kdo by vydržel pracovat pro takovou rodinu byť by byl v nouzi. A navíc, když byla několikrát varovaná, že je to pro ní nebezpečné. Trošku sebedestruktivní přístup Millie. Od začátku jsem nevěřila, že je Nina nemocná. Ale aspoň to ukázalo, jak si dokážeme na někoho atraktivního a vlivného udělat naprosto špatný odhad. Jak takový psychopat v tom všem umí chodit, umí na lidi zapůsobit a ano, je těžké, že kdo s ním nežije, nevěří tomu, že by to mohlo být jinak a tak oběť nemá žádnou oporu a je tak těžké uniknout. Takže ponaučení, být opatrný ve svých úsudcích a prvních dojmech ve vztazích, aby jsme nespadli do jámy lvové. Knížka byla čtivá, ale často zbytečně hnaná do extrémů.

Horselen
03.09.2024 4 z 5

(SPOILER) Už od počátku jsem měla dojem, že Nina a Cecelie jsou absolutně nesnesitelné postavy a ačkoli vydržím hodně, nedalo mi to, abych si v hlavě neřekla, že bych hned po prvním dni dala výpověď.
Příběh ubíhal hodně rychle, takže za čtivost jednoznačné plus. Styl psaní nebyl nijak barvitý, skoro bych řekla, že až strohý. To byl asi důvod, proč jsem nevěřila tomu, že se Milie zakoukala do Andrewa prakticky na první pohled. Celý ten jejich románek na mě působil uměle. Dokonce i fantazírování o zahradníkovi mi přišlo spíš na sílu a navíc rušivé.
Hodně "nechutné" se mi zdálo, jak se Andrew choval hned po tom, co vyhodil svou manželku z domu.
Celý příběh jsem čekala na nějaký obrovský zvrat, ale žádný na mě neudělal až tak velký dojem. Ano, bylo tam pár momentů, které ve mě vyvolaly silnější emoce, ale asi jsem podle recenzí očekávala něco překvapivějšího.

Tída
03.09.2024 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych knížku přečetla za odpoledne, ale tahle vážně nešla odložit. Jasně, není to žádná velká literatura, ale je to dobře a čtivě napsané (i přeložené) a v ději se objevují nečekané zvraty. V rámci žánru jedna z nejlepších knih za poslední dobu.

kristenda
31.08.2024 5 z 5

Čtivé, napínavé a plot twist fakt nečekaný.

Andulino
30.08.2024 5 z 5

(SPOILER) Nejdřív jsem se nemohla začíst, protivná Nina k četbě příliš nelákala. Jednu slunečnou neděli jsem však Pomocnici vzala na zahradu a příběh v angličtině zhltla na jeden zátah. Zpočátku jsem si říkala, co je s tou Ninou jenom špatně a proč je taková... no... taková bitch. Že je něco špatně i někde jinde, jsem pochopila v momentě, kdy Andy bez jakýchkoliv skrupulí vyhodil Ninu z domova. Druhá část knihy byla už opravdu mistrovství. Obzvlášť mě bavilo rozdělení do jednotlivých kroků, čtenářům byl předložen téměř jakýsi manuál, který (doufejme) nebudou nikdy potřebovat! Ano, vím, že námět nebyl příliš originální, pro mě však první kniha tohoto rázu, a proto dávám pět hvězdiček. Popis některých scén mi způsobil slabost a zle od žaludku. I přesto jsem se neskutečně bavila a pokračování si přečtu moc ráda.

Katka81
30.08.2024 5 z 5

Typicky čtivá knížka. Sice žádné mistorvské dílo, ale přečtete ji za dva dny a skvěle si u ni odpočinete.

Adris
29.08.2024 5 z 5

Kniha mi připomněla mou oblíbenou Paní Parrishová, takže mě napadly teorie, jak by to celé mohlo být. Zkušené čtenáře a hlavně poslouchatele krimi podcastů rozuzlení jistě nepřekvapí. I přesto jsem celý příběh vyslechla s napětím a samozřejmě jsem netušila, jak to celé dopadne. Epilog byl super. Těším se i na druhý díl. Mám tato "rodinná" či "sousedská" dramata ráda. Sedí mi Lapena, B. A. Paris, apod., a řekla bych, že McFadden je na stejné notě.

Katka1974
28.08.2024 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, ale je pravda, že je téměř shodná s Poslední paní Parrishovou. Naštěstí tu jsem četla dávno. Pomocnice je čtivá, místy vtipná a závěr naprostá bomba. Rozhodně se vrhnu na další díl.

hey123
27.08.2024 5 z 5

(SPOILER) napínavé snad od první stránky.
Celou polovinu knížky si říkáte, proč se to děje. A od půlky vám spadne brada.
Díky střídání pohledu se kniha takhle víc oživí.
Jediné, co jsem tušila, bylo to, že je takový kvůli své matce.
Super kniha, doporučuji každému. Přečetla jsem ji hned, nedalo se odtrhnout.

knizni.taurus
27.08.2024 4 z 5

Knihu Pomocnice jsem si koupila na základě těch nadšených recenzí a jelikož se u mě thrillery zase tolik nevyskytují, tak to pro mě bylo poměrně překvapivé čtení. Ale začneme od začátku.

Už postavy ve mě probudily ten správný pocit, že čtu thriller. Nevěděla jsem, co si o nich myslet, ani jsem netušila komu věřit. Ačkoliv jsem si hodně oblíbila hlavní hrdinku Millie, která mi přišla taková pohodová a milá (kromě toho fantazírování o něčím manželovi), tak stejně jsem vůči ní měla pocit: “co je ta holka vlastně zač. Nina byla vážně nesnesitelná a mě tak perfektně iritovala, že u této postavy a jejího charakteru odvedla autorka skvělou práci. Vždycky jsem si říkala, co ta Millie v životě udělala (protože záznam v trestním rejstříku asi nebyl omyl :D), že musí zůstat v téhle práci. Já bych odešla po prvním dni. Co se týká jejího manžela, tam jsem celou dobu byla na trní z toho, že se ta aura jeho dokonalosti každou chvíli rozpadne. Že tam bude nějaký háček, protože není možné, aby byl někdo takhle bezchybný. Nebo je? U žádné z postav jsem si tak nebyla jistá v kramflecích. Kdo je tady vlastně sakra ten špatný?

Každopádně napsané to bylo strašně svižně. Líbilo se mi rozdělení knihy do několika částí. Kapitoly nebyly nijak dlouhé a celé to pěkně odsýpalo. Skvěle to na sebe vše navazovalo a mě příběh bavilo číst. Na druhou stranu mi ten konec, který byl za mě sice nepředvídatelný, ale moc alá morální dilema trochu zastínil ten pocit nadšení. Na konci je i náznak dalšího dílu, do kterého se nejspíš pouštět nebudu. Konec mě zkrátka nepřesvědčil a za mě byl “too much.

Suma sumárum: čtení jsem si užila, nemá to nějaká výrazná hluchá místa, do žádné stránky jsem se nemusela nutit a byla jsem zvědavá, jak se celý příběh vyvrbí. Nějaké zvraty jsem odhadla, něco pro mě bylo překvapení, konec byl nic moc, ale celkově zklamání to rozhodně nebylo.

L.Helena
25.08.2024 5 z 5

Výborné, čtivé, napínavé...
Těším se na druhý díl.

ctenarkaEva
21.08.2024 2 z 5

Obálka i recenze mě nalákaly na napínavý příběh, ale postupně se mi vybavovaly jiné knihy podobně zpracované a tušila jsem, jak se příběh bude vyvíjet. Neužila jsem si ten velký zlomový bod, protože už jsem ho znala z knihy Poslední paní Parishová. Popisy některých scén se mi vůbec nelíbily, přeskakovala jsem je, protože takové se mi nečtou dobře. Konec knihy se mi zdá absurdní. Nevím, jestli si přečtu pokračování.

Květi62
20.08.2024 5 z 5

Tak to byla jízda! Millie se stává pomocnicí v domácnosti Winchesterových. Nina se jí zdá labilní, nevyrovnaná, intrikářská, ale Andrew....., muž za kterým se určitě otočí každá žena. A Millie si představuje co by bylo, kdyby ona a on.... A potom je zde zahradník Enzo a ten se snaží Millii varovat, že je v nebezpečí. Ale proč, že by Nina? Kniha, která se četla velmi dobře. V polovině knihy zvrat a vše je jinak, než jak to vypadalo. Nemohla jsem přestat číst. Knihu jsem dočetla ve dvě ráno. Není to dobrá kniha před spaním. Ale výborná kniha na přečtení. Jdu na další knihu od této spisovatelky.

vera890P
19.08.2024 4 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny, pro mne nečekaná zápletka s nečekaným koncem. Jsem zvědavá na pokračování

JointlieKat94
19.08.2024 4 z 5

Kniha byla dost čtivá a napínavá, a já jsem nečetla tu, která byla psaná dříve, a dle komentářů se zdá, že tato byla v mnohém okopírována. To jen pro začátek.

Od počátku jsem do knihy spadla, ani nevím jak. Fakt se mi líbila! Jenže jsem vytušila, kam a jak to bude směřovat. I tak jsem si myslela, že to tak třeba nebude a s napětím jsem četla dál. No..
Konec se mi tedy tak moc nelíbil. Byl trošku přitažený za vlasy, a vlastně to mohlo být zakončené asi jinak.. a proto tohle není pětihvězdičkový thriller.

Ale určitě a rozhodně si přečtu další knihy autorky. :)

Edona
17.08.2024 5 z 5

Velmi napínavý a čtivý thriller. Od první stránky vás chytí a nepustí, dokud ho nedočtete.

Romischka
17.08.2024 3 z 5

Kniha je skvěle napsaná, je to přesně ten typ thrilleru, který mám ráda. ALE! Bohužel jsem hned od začátku tušila, jak to všechno ve skutečnosti je, kdo za tím vším stojí. Teda, modlila jsem se, aby to bylo jinak, ale bohužel. Přibližně ve třetině knihy jsem začala být naštvaná, že autorka okopírovala zápletku z mého nejoblíbenějšího thrilleru Poslední paní Parrishová... A to je neodpustitelné! Opravdu nechápu, jak se může stát, že nakladatelství vydá téměř totožnou knihu. Z tohoto pohledu je to pro mě zklamání.
Nicméně pokud bych neměla přečtenou paní Parrishovou, tak jsem nadšená.

Pája699
16.08.2024 4 z 5

Kniha je to skvělá a určitě perfektně napsaná a která stojí za přečtení. Nejde totiž odložit.

Chápu tak velké hodnocení…Mě tu trošičku vadilo to, že mi příběh připomínal jinou knihu, jiné autorky. Nebudu radši jmenovat, protože kdo by tu knihu četl, by hned věděl, jakým směrem se to bude ubírat.

A taky že joooo, jako bych četla přes kopírák, jen některé situace jinak upravené. Takže z druhé části už mi nepadala brada jako jiným čtenářům :-) už dávno před tím jsem tušila, jak to bude pokračovat. Nikdy není nic takové, jak se na první pohled zdá!

S radostí a s chutí si přečtu další tvorbu autorky.