Popravčí

Popravčí
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3205 3205

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

renova
08.05.2019 5 z 5

Precteno a chci v zivote potkat chlapa jako je Detektiv Hunter :)))

Anne123
07.05.2019 5 z 5

Tak zvracena kniha, až se od ní nemůžete odtrhnout. Sem tam se mi až zvedal žaludek a říkala jsem si, že autor nemůže zajít dal. Ale opak byl pravdou. Velice, velice čtivé a napínavé dilo. Další díl připraven na polici ;)

otula
05.05.2019 2 z 5

Přečetl jsem ještě i tento díl, protože jsme ho spolu s prvním dílem dostali k Vánocům, ale po dalším díle se rozhodně pídit nebudu. Nerozumím tomu, proč tyto detektivky sbírají tak vysoké hodnocení. Nemohu si pomoci, ale přijdou mi až trapné konce kapitol, kdy někdo někoho uvidí či identifikuje, okomentuje to "Panebože!", či nějak podobně a více se už čtenář nedozví. A s blížícím se závěrem se z toho stává komedie.

SPOILER:
Raději nebudu řešit obsahové věci, jen pár technických. GPS určí polohu včetně podlaží domu, to je fakt bomba. Asi speciální technologie americké policie. Nebo chce Popravčí zastřelit Garciu. Stiskne spoušť na konci jedné kapitoly a ob jednu kapitolu se scéna opakuje. A když zbraň nevystřelí, tak ho nenapadne, že by měl přepnout pojistku, kterou má přímo u palce ruky... (Mimochodem nerozumím tomu, proč autor píše o zasunutí pojistky, když má dotyčná zbraň páčku.) Ještě je absurdní, že cestou za Molly se její otec jen tak v pohodě dostane večer do bytu k Susan, podřízne ji a namísto toho, aby tedy konečně šel Molly zavraždit, svleče zakrvácenou Susan donaha a čeká tam s ní, až se Molly dosprchuje. Nebo se mu ji podařilo donutit, aby se v tichosti svlékla donaha, klekla si, a až poté ji podříznul, když měla zakrvácené břicho a prsa? No, já nevím, ten závěr je celý nějak přitažený za vlasy včetně toho, když Hunter uvidí fotku a rázem ví, že všechno je úplně jinak, než si doposud mysleli... To je hodně levný a trapný zásadní zvrat.

DonFilipson
02.05.2019 5 z 5

Asi ještě lepší než první díl. Už se těším na další ????

Veru.Viti
30.04.2019 5 z 5

Jedeme pěkně dál. Druhý díl stejně dobrý jako ten první. Tohle bude parádní jízda. Neuvěřitelné, jaké vraždy člověk dokáže vymyslet. A jak dopodrobna popsat. A jak zaujmout čtenáře, který pak sedí doma po tmě a neví co vlastně dělat po dočtení takové knihy. Opět paráda.

Marta08
25.04.2019 4 z 5

Pro mě určitě lepší než první díl. Krátké svižné kapitoly zvyšovaly napětí. Doufám, že zranění Garcii a Huntera v závěru knihy nebude "autorův" podpis. Došlo na stejný scénář jako v Dvojitém kříži, pachatel zranil Carlose a Robert ho opět musel zachraňovat. Vraždy byly brutální a hodně krvavé. Určitě si přečtu další díl.

raty
17.04.2019 5 z 5

Mě to bavilo víc než první díl. Svižně se střídající krátké kapitoly zvyšovaly napětí. Z příběhů klaďasů i záporaků mě mrazilo v zádech. Kdo je Popravčí mě vůbec nenapadlo. Ch. Carter mě dokázal udržet u knihy dlouho do noci, takže zase plný počet.

Nunynka
16.04.2019 5 z 5

Musím dát pět hvězdiček za čtivost. Jak vezmu knížku od Cartera,tak čtu a čtu. Toto je má čtvrtá kniha od něho. A je teda trošku pravda,že jede v zajetých kolejích,ale stejně jsem vraha neuhadla a o to jde.

Kája95
16.04.2019 4 z 5

Není to první knížka od autora, ale nejspíš je to poslední kniha. Garcia očividně úplný mimoň, který nikdy na nic nepřijde a ničeho si nevšimne a Hunter, který umí úplně všechno. Všechno zná, všechno zažil .... Jo časem mi to lezlo krkem. Nic méně knížky se čtou dobře, mají spád a napětí.

Skripi
06.04.2019 5 z 5

Sem tam spravia kikx ale po dlhej dobe veľmi pútavé čítanie... Teším sa na ďalšie pokračovanie.

Ivet1990
04.04.2019 5 z 5

Myslím, že v něčem byla i o kousek lepší než předchozí díl a proto jedeme dám a jsem zvědavá co mě čeká v dalších dílech

Lolila
02.04.2019 5 z 5

Výborne napísané. Robert Hunter je ta správna postava - detektív spolu s psychológom. Napätie sa stupňovalo každou stránkou, žiadne hluché miesta a postupne som mala pocit, že som už na to "kápla" :-), že viem kto a prečo, ale nebolo to tak. Záver opäť prekvapil.

Miluska2810
26.03.2019 5 z 5

Dobre napísané nie je skoro čo vytknúť.

tomjurd95
26.03.2019 5 z 5

Opět skvělý případ!

pismenkovyJoe
22.03.2019 4 z 5

Popravčího jsem si přečetl hned po první knize s Hunterem a Garciou a trochu jsem se bál, abych se stylu Cartera nepřejdl. A bál jsem se zbytečně. Popravčí mě vtáhl a nepustil do posledního písmene, skvělé oddechové čtení u kterého si ani na chvíli neodechnete.

Jack Bauer
19.03.2019 4 z 5

Chris Charter se vyživá v brutalitě, já dávám přednost většímu napětí, spádu a akci třebas i bez kapky krve. Kniha je velice čtivá, detektivové Hunter a Garcia mi přirostli k srdci a těším se na další knihy. Jednu hvězdičku ubírám za Molliiny vize, záblesky , vše viděla a věděla, což ubírá na realitě, protože na takové věci nevěřím.

Radim.01
17.03.2019 4 z 5

Tak tohle se mi líbilo snad ještě víc než Dvojty kříž. Jde vidět že Carter má z čeho čerpat. Doufám snad jen ,že pomalé pečení před krbem nemá reálný základ..

marwinmh
17.03.2019 5 z 5

Tuhle knižní sérii prostě zbožňuji. Sympatičtí, vtipní, vždy odhodlaní detektivové Hunter a Garcia řeší ty nejzrůdnější sériové vraždy, jejichž autorův barvitý popis mi způsobuje husí kůži. Děj "odsejpá", žádné protahování nebo hluchá místa, která bych při čtení nejraději přeskočila, nic z toho tady nenajdu, jen touha číst dál a vědět, kdo tentokrát stojí za hrůznými zločiny (ještě nikdy jsem to předčasně neodhalila).

Petulla72
15.03.2019 5 z 5

Stane se mi jenom občas, že jak přečtu jeden díl z nějaké série hned jdu na druhý (ráda měním autory a tím i styly psaní) nicméně, když jsem dočetla Dvojitý kříž, byla jsem tak očarovaná, že jsem musela jít hned na druhý díl a jak jsem čekala, nezklamal mě!
Robert a Garcia jsou prostě sympatičtí detektivové se srdcem na pravém místě, vrah je na druhou stranu pořádný psychopat, který se ničeho neštítí - nu dovolím si poznámku, na to jak výborný vrah byl a jak skvěle naplánoval vraždy do sebemenšího detailu, tak se nechal dost snadno rozhodit - čekala jsem, že to bude poněkud komplikovanější.
No z knihy celkově jsem měla skutečně dobrý pocit, strašně se mi líbí styl, jakým Carter píše a jak dokáže popsat i tu nejšílenější vraždu na Světě...
A ne tohle si prostě neodpustím "Vím, co tě na smrt děsí"

ivana1924
15.03.2019 5 z 5

Super...opět čtivé, napínavé, vražedné....Za mne super. Asi mám nového oblíbeného autora.