Kat

Kat
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429227/bmid_popravci-Foq-429227.jpg 5 3274 3274

Robert Hunter série

V losangeleskom kostole leží pred oltárom zakrvavené bezhlavé telo kňaza. Je starostlivo naaranžované, nohy má vystreté, ruky prekrížené na hrudi, ale najhroznejší pohľad je na hlavu psa, ktorú má vrazenú do krku. Detektív Robert Hunter sa sprvu domnieva, že ide o rituálnu vraždu. Ale keď sa objavia ďalšie telá, zmení názor. Všetky obete prišli o život spôsobom, ktorý priamo súvisel s tým, čoho sa najviac báli. Ich nočné mory sa stali skutočnosťou. Ale odkiaľ sa o nich vrah dozvedel? A existuje medzi týmito zjavne náhodnými obeťami nejaká spojitosť? Hunter sa ocitá na stope nepolapiteľného sadistického vraha, ktorý zrejme dokáže čítať myšlienky svojich obetí. Niekoho, kto dokáže vytušiť, z čoho majú jeho obete najväčší strach. Niekoho, kto sa v ceste za svojím zvráteným cieľom nezastaví pred ničím.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Aktuell

The Executioner, 2010

cryingPickle
24.08.2021 5 z 5

Fú tak toto bola jazda. Páči sa mi predstavivosť Chrisa Cartera, pretože takéto spôsoby zabití aké vymýšľa on, si len tak nedokážete vycucnúť z prsta za päť minút. Brutalita tu bola ešte väčšia ako v Dvojitom Kríži, z niektorých popisov mi behal až mráz po chrbte a niektoré má tak znechutili, že som to musel chvíľku predýchavať(scénka so šteniatkom). Už sa teším na ďalší diel pretože som veľmi zvedavý na ďalší brutálny koncept sériového vraha.

martina2540
20.08.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá a závěr jsem nečekala.

darbujan8924
20.08.2021 5 z 5

Za mě zatím nejbrutálnější knížka od tohoto spisovatele, ale počteníčko pecka.
Šikanovat a povyšovat se nad někoho se dost škaredě vymstí ,kor když mstitel a vrah...a dál prozrazovat nic nebudu, aby fanoušci tohoto thriller mága z toho něco měli.

smejkalova.m
15.08.2021 5 z 5

Chris Carter je skvělý! Z některých nechutných pasáží mi bylo až zle, ale to k tomu patří :)) Ale nic pro lidi slabší povahy... :)

Jenny055
10.08.2021 3 z 5

Kniha napísaná dobre, ale musela som niektoré nechutné pasáže preskakovať a to mi pri čítaní vadí. Hoci som si Roberta Huntera celkom obľúbila, asi chvíľu po Carterovi nesiahnem, myslím, že to s tou brutalitou preháňa. A to dievča s víziami a jej narušený otec? Stránky navyše, ktoré nemuseli byť.

kristie
09.08.2021 4 z 5

Carter má nepochybně spisovatelské nadání, protože jeho knihy vtáhnou a nepustí. Děj letí (taky díky extra krátkým kapitolám) a když náhodou hrozí, že se tempo knihy zpomalí, dojde k další brutální vraždě.

Já jsem ten typ čtenáře, který si rád počká, nevadí mu delší popisné části, ráda se povrtám v povahách postav a poklidné tempo mi nevadí, takže Carterův akční styl je pro mě spíš zpestřením, než tím, co bych vyhledávala u většiny knih. Ale stejně po něm jednou za čas sáhnu, protože na tom jeho psaní je cosi návykového.

ninano
09.08.2021 4 z 5

Velmi dobrý thriller, ale zde už bylo té brutality a morbidnosti skoro až moc.

postrach
06.08.2021 4 z 5

Nevim,kniha zacala slibne,ale potom se mi nak nedarilo cist bez prestavky.A dal uz je asi napsano vse.

NikolOt
06.08.2021 4 z 5

Opět Carter nezklamal....Čtivé až do konce. Vůbec jsem do poslední chvíle netušila, kdo je oním vrahem.

orangerose
05.08.2021 5 z 5

další díl od Chrise Cartera, pěkně akční, napínavý - už se těším na další díl :)

Monyel
03.08.2021 5 z 5

Ještě než jsem dočetla posledních pár kapitol, už jsem objednávala další díly ze série. Druhý díl vyšetřovatele Roberta Huntera je stejně čtivý, jako první kniha. Zápletka mi přišla promyšlenější než u prvního dílu, vyšetřování bylo napínavé a vraždy velice brutální. Dějová linka s vizemi nebyla rušivá, ale osobně bych se bez ní obešla. Celkově nemám ráda prvky nadpřirozena v moderních detektivkách, vyšetřování potom působí méně reálně. Pokud vám nevadí spousta krve a detailní popisy vražd, knihu určitě doporučuji.

hnusák
28.07.2021 5 z 5

Naprosto bezkonkurenční detektivka, zhltal jsem ji raketovou rychlostí. Fakticky magorózní vraždy, občas se mne zježily vlasy na zátylku. Super.

monishek
27.07.2021 5 z 5

To byla jízda .. Nevim, co poradne napsat. Mozna jen, ze to bylo vice brutalnejsi nez prvni dil a celkove se mi to i vic libilo. Precteno za dva večery a tesila jsem se na kazdou stranku.
‘’Jo, a ta zprava je jsem zkurvenej magor’’

Pavla79
26.07.2021 5 z 5

Ještě šílenější, morbidnější...skvělý. :) Už jsem to psala u prvního dílu, ale opravdu mi tento styl psaní naprosto sedl, stejně jako Hunter a Garcia. Jasné, stručné, výstižné.. Šup, hotovo, přečteno, šokováno. Chtěla jsem si dát pauzu mezi druhým a třetím dílem, přečíst si něco...klidnějšího... No, tak třeba mezi jindy, protože Noční lovec rozečten.. :)

maro47
10.07.2021 5 z 5

Brutálnejšie a premyslenejšie ako prvý diel. Veľa ľudí sa tu sťažuje na nadprirodzený prvok. Carter si dal ale dobrý pozor, aby z knihy nevznikla fantasy a nadprirodzeno je tu vykreslené len veľmi nenásilne, až okrajovo - prevyšuje ho silný príbeh postavy.

Jediná vec, ktorá mi pri čítaní prekážala, bola tá, že si každú chvíľu niekto "prechádzal dlaňami po tvári". Autor tento typ reči tela spomenul v knihe minimálne 20-krát, ak nie viac. Na konci musela mať každá postava tak strašne zapackanú tvár... :D

Centurion.d
10.07.2021 5 z 5

Perfektní pokračování s ostrilenou dvojkou detektivů. Opět hodně drsný způsob vražděni zaporaka, zajímavý motiv, dobre popsaná a uveritelna detektivní práce. Trochu jsem se bal v recenzích avizovaneho “nadpřirozená” ve formě účasti média, ale naštěstí výskyt dívky s tímto darem nebyl pro příběh nic zásadního.
Četlo se to jedním dechem.

veruptackova
04.07.2021 5 z 5

Po skvělém prvním dílu, který jsem četla a současně poslouchala jako audioknihu, jsem se rozhodla opět pokračovat v poslechu. Skvěle načtená audiokniha mě bavila od první věty a až do konce. Detektivka nemá hluchá místa, postavy jsou propracované a hlavně to, co se zvládne stát během jednoho dílů by jiným autorům vystačilo klidně na tři knihy. Tohle není příběh, který odhadnete hned na začátku, ale současně nepatří do kategorie překombinovaných. I když musím uznat, že tohle není úplně čtení na dobrou noc a nic brutálnějšího jsem asi nečetla/neposlouchala (zejména teda druhá vražda).
Chris Carter se Popravčím už definitivně zařadil k mým nejoblíbenějším autorům detektivek a já se těším na další díl.

mirinda973
02.07.2021 5 z 5

Kniha je trošku brutálnější takže nedoporučuji slabším povahám. Ale jinak skvělý thriller, napínavý od začátku do konce. Krátké rychle navazující kapitoly, při kterých jsem se ani na minutku nenudila. Zajímavý příběh

kokosek
24.06.2021 4 z 5

A další detektivka z Ameriky. Jo přímo z LA. A zase je tady sériový vrah a vraždí fakt hnusně. Tohle není kniha pro slabší žaludky. A detektiv Hunter je opět ve skvělé formě. Všechno kazí nějaké divné vize, které prý fungují. No asi to šlo zaonačit jinak, ale zkousnul jsem to. A konec je celkem zajímavý.

twigxi
22.06.2021 3 z 5

Moje druha od autora a i kdyz se cetla svizne, hodne mi to linkou tu prvni pripominalo. Je tam hodne do oci bijicich nesrovnalosti (hezky jich par shrnul uzivatel "otula"). Souhlasim, ze dialogy pusobi nekdy trapne a lacine. Lehce odhadnutelna. Nevim, jestli se poustet do dalsich dilu.