Kat

Kat
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429227/bmid_popravci-Foq-429227.jpg 5 3274 3274

Robert Hunter série

V losangeleskom kostole leží pred oltárom zakrvavené bezhlavé telo kňaza. Je starostlivo naaranžované, nohy má vystreté, ruky prekrížené na hrudi, ale najhroznejší pohľad je na hlavu psa, ktorú má vrazenú do krku. Detektív Robert Hunter sa sprvu domnieva, že ide o rituálnu vraždu. Ale keď sa objavia ďalšie telá, zmení názor. Všetky obete prišli o život spôsobom, ktorý priamo súvisel s tým, čoho sa najviac báli. Ich nočné mory sa stali skutočnosťou. Ale odkiaľ sa o nich vrah dozvedel? A existuje medzi týmito zjavne náhodnými obeťami nejaká spojitosť? Hunter sa ocitá na stope nepolapiteľného sadistického vraha, ktorý zrejme dokáže čítať myšlienky svojich obetí. Niekoho, kto dokáže vytušiť, z čoho majú jeho obete najväčší strach. Niekoho, kto sa v ceste za svojím zvráteným cieľom nezastaví pred ničím.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Aktuell

The Executioner, 2010

e.s.e.t.
26.03.2021 5 z 5

Stejně jako první Robertův případ i tahle druhá Carterova symfonie hnusu je moc bezva. Děj odsýpá, všechny postavy a jejich životní osudy jsou uvěřitelné, skoro až mrazivě reálné. Za dva dny přečteno, přičemž mi to na konci bylo zase líto.
Rozhodně minimálně 5* z 5. A pokud máte možnost si Cartera přečíst, jděte do toho!

Aleh
23.03.2021 4 z 5

Dalo se to čekat. To je prostě Carter. Sadistický pachatel je na vraždy dokonale připraven. Dopředu má zjištěno, čeho se budoucí oběť nejvíc obává a tím také na oběť zaútočí. Obdivuji však lidi, kteří stojí na té pomyslné druhé straně zločinu, Lidi, kteří už něco dokázali, něco umí a ve svém oboru jsou na svém místě. Na takové lidi má policie v Los Angeles štěstí. Takovým je i Robert Hunter. Když se Robert Hunter a jeho věrný společník Carlos Garcia objeví na scéně, mohou se pachatelé násilných trestních činů už začít obávat, protože je nemine spravedlivý soud.

Ahmose
22.03.2021 5 z 5

"Viem, čo ťa dokáže vydesiť na smrť," zašepkal

Z tejto knihy som nadšený. Milujem Carterov štýl. Ďaľší skvelý detektívny triler. Kapitoly sú pomerne krátke, čo knihe dáva skvelú dynamiku. Dvaja hlavný detektívi - Hunter a Garcia sú veľmi sympatická dvojka, myslím, že nejde si ich neobľúbiť. Do deja postupne vstupuje viacero zaujímavých postáv, ktoré vďaka tomu aké sú, rozširujú pole potenciálnych páchateľov. Ten, kto vraždí, má svoje kroky dôkladne premyslené, je evidentné, že na spáchanie brutálnych činov sa poriadne pripravoval a že každú z obetí dobre poznal. Pracuje totiž s ich strachom. Bonusové body za to, že som neuhádol vraha
Upozorňujem, že autor si neberie servítku a naturalisticky opisuje obete vrážd, takže viem si predstavit, že Carterov štýl nesadne každému. Ale ak vám toto nevadí, tak vám Kata môžem len doporučiť!!!!

Kanylka
18.03.2021 3 z 5

Prostě vám běží mráz po zádech. Jen mě tak občas při čtení napadlo, kde pan spisovatel čerpá inspiraci. Víc hvězdiček dát nemůžu....Mám raději Larse Keplera a Adlera Olsena.

Arwen777
17.03.2021 4 z 5

Dlouho jsem Cartera ignorovala, protože nemám ráda moderní vlnu brutality. Pak jsem na něj ale jednou narazila v Levných knihách a říkala jsem si, že mu dám za těch pár korun šanci. Sice první díl už neměli, ale co naděláte. I doma mi ležel dlouho, než jsem se odhodlala...
No, nelituji. Pravda, brutální to opravdu je. A nechutné. Zezačátku jsem si říkala, jestli to mám za potřebí. Ale příběh mě držel a nepustil. Dvojice detektivů je velmi sympatická, hlavně Hunter, přesně ten typ správného neohroženého hrdiny, přitom vnímavý, citlivý, sečtělý a chytrý. Sen většiny žen... Vyšetřování se mi líbilo, přišlo mi uvěřitelné, ještě že my laici nerozumíme úskalím techniky.
Motiv a zápletka byly správně komplikované a zamotané, konec dokonale napínavý.
Takže tolik o mém odporu k těmto řemeslně napsaným brakovkám, prostě to s námi spisovatelé umějí. Ale jednou za čas - proč ne. Snad už se konečně otevřou obchody, abych mohla v Levných knihách nenápadně koupit další díl...

alzbeta2843
15.03.2021 5 z 5

V tomto dieli si ma hlavný hrdina Hunter získal snáď ešte viac. Ja len dúfam, že autor jeho život viac rozvinie v ostatných knihách. Veľmi ma zaujíma tá jeho minulosť a samozrejme i budúcnosť. Čo sa týka príbehu, tak bol opäť parádny, myslím že odteraz bude Carter moja známka istoty. Asi som úplný masochista, ale mne sa tento štýl páčí. Jediná scéna, ktorá mi bola nepríjemná bola tá scéna so psom. To som zakrývala ústa.

katst
12.03.2021 5 z 5

Nechápu, že jsem Cartera objevila až nyní...
Opět super, promyšlené, napínavé, čtivé. Od toho se nelze odtrhnout.

kofola33
12.03.2021 5 z 5

Opet skvele propracovana kniha o Hunterovi. Garcia je mu skvelym partakem a navic dostali novou kapitanku Blakeovou, ta se mi zacina dost libit. Verim, ze tahle particka nam toho ma jeste hodne co nabidnout a neskutecne se na to tesim.

m_martina
08.03.2021 5 z 5

Zase další výborná kniha, i když hodně brutální. Teď si dám raději pauzu a přečtu si něco na dobrou náladu.

jes09
06.03.2021 5 z 5

Opět velké nadšení! Kniha se čte sama, žádné zbytečné pasáže. Doporučuji!

Pro ty kdo nemá rád brutalitu opravdu tato kniha není - rozhodně si nezaslouží méně hvězd než 5 hvězd jen kvůli tomu, že čtenář nemá rád právě téma brutálních vražd.

petulik330
02.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Třetí kniha od tohoto autora čo jsem četla a popravdě byla i na můj vkus dost krvavá a brutální.
Člověk až žasne, co dokážou způsobit děti a jejich šikana svým obětem. Byla jsem překvapená důvod váhovým důvodem proč tak brutálně vraždil své oběti.
Jako vždy byl Robert Hunter skvělý detektiv se skvělými instinkty. Přirovnala bych ho l novodobému Sherlocku Holmesovi.

Veronika0811
27.02.2021 2 z 5

No musela jsem přeskakovat hodně drsné popisy počínání si vraha. Fakt to nešlo. Jinak čtivé, ale tohoto autora už nééébudu číst.

Mi--LADA
27.02.2021

Boha jeho! Nechutný hnusárny převážily a zničily to lepší z této knížky. Třeba pokus o psychologii. Co přidá autor příště? Tenhle surovej styl už neberu, už je ho v současnosti moc a furt se přitvrzuje. Nelíbí se mi to.

technik1965
26.02.2021 3 z 5

Dobrá detektívka.

Zesamsun
25.02.2021 5 z 5

Detektivka, jak má být! Navíc se sympatickou dvojicí.

Murasaki
24.02.2021 5 z 5

Jestli jsem si myslela, že první díl byl ten největší masakr, který jsem kdy četla, tak jsem byla dost naivní. Carter v Popravčím nasadil laťku brutálnosti ještě o něco výš a mnohdy mi při čtení bylo dost nevolno. Přečteno jsem měla za 2 dny. Nedalo se od knihy odlepit. Carterova série s Robertem Hunterem je naprosto dokonalá záležitost, která nesmí žádnému milovníkovi tohoto žánru chybět v knihovně.
Vrah mě na konci opět hodně překvapil.

paja82
24.02.2021 5 z 5

Carter opět nezklamal.

Griffith
23.02.2021 5 z 5

Mé druhé setkání s Chrisem Carterem a podruhé jsem byl příjemně překvapen. Kapitoly psány opět úderně, stručně, bez zbytečné omáčky. Špičkový thriller z pera skvělého spisovatele, až jsem často přemýšlel, jak si tohle všechno (a především pak ty nejbrutálnější věci) dokázal představit a vtisknout na papír.

Zack
22.02.2021 5 z 5

Hned po přečtení první knihy jsem se musel vrhnout na další a nebyl jsem zklamán. Ještě brutálnější, promyšlenější příběh mě hned vtáhl do děje a už nepustil. Přečteno téměř na jeden nádech. A ač nejsem příznivcem krátkých kapitol, tady mi to vůbec nevadí a člověk musí jet dál a dál, až se po "pročtené" noci začíná rozednívat a je čas zamhouřit, alespoň na chvíli, oči.

petaSk
19.02.2021 4 z 5

Já mívám chvíli s Carterem problém. Nevyžívám se ve fyzickém utrpení cizích lidí, a ze začátku mám chuť knihu zaříznout. Naštěstí těch scén tam není moc a s postupujícími stránkami se autor soustředí spíše na děj. Popravčí má pro mě zase fajn zápletku a detektivové Hunter a Garcia jsou fajn. Kniha se mi líbila, ale než začnu třetí díl, pár měsíců zase počkám.