Kat

Kat
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429227/bmid_popravci-Foq-429227.jpg 5 3274 3274

Robert Hunter série

V losangeleskom kostole leží pred oltárom zakrvavené bezhlavé telo kňaza. Je starostlivo naaranžované, nohy má vystreté, ruky prekrížené na hrudi, ale najhroznejší pohľad je na hlavu psa, ktorú má vrazenú do krku. Detektív Robert Hunter sa sprvu domnieva, že ide o rituálnu vraždu. Ale keď sa objavia ďalšie telá, zmení názor. Všetky obete prišli o život spôsobom, ktorý priamo súvisel s tým, čoho sa najviac báli. Ich nočné mory sa stali skutočnosťou. Ale odkiaľ sa o nich vrah dozvedel? A existuje medzi týmito zjavne náhodnými obeťami nejaká spojitosť? Hunter sa ocitá na stope nepolapiteľného sadistického vraha, ktorý zrejme dokáže čítať myšlienky svojich obetí. Niekoho, kto dokáže vytušiť, z čoho majú jeho obete najväčší strach. Niekoho, kto sa v ceste za svojím zvráteným cieľom nezastaví pred ničím.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Aktuell

The Executioner, 2010

Opatov
17.02.2021 5 z 5

Brutálně dobrá detektivka s oblíbenou dvojicí.

mirunda
16.02.2021 5 z 5

Zase nejde jinak, než plný počet hvězd. Brutalita a v podstatě nechutnosti, jak jsou jednotlivé vraždy popsány, je až neuvěřitelná. Jakoby autor sám byl někdy něčeho takového svědkem.

ladyka
15.02.2021 5 z 5

Opět velmi dobré. Sice jsem v něčem malinko viděla paralelu s Dvojitým křížem, ale zas se to četlo skoro samo. Jsem zvědavá na další případy, snad nebudou mít sestupnou tendenci - vzhledem k hodnocení ostatních to tak naštěstí nevypadá :o)

MatoPalkes
13.02.2021 5 z 5

Po vynikajúcom prvom diely snáď ešte lepší ten ďalší. Atmosféra strachu vykreslená perfektne. Nemôžem sa dočkať ďalších pokračovaní.

Aaloha
12.02.2021 5 z 5

Tak to byla jízda. Ještě lepší než první díl. Napětí až do konce.

Katynka01
07.02.2021 5 z 5

Moje první knížka od Chrise Cartera a určitě ne poslední. Knížka byla hodně čtivá, krátké kapitoly a poutavý příběh který vás přímo vtáhne do děje jako byjste tam byli a detektivové Hunter a Garcia.. No už teď jsem si je oblíbila ikdyž mě více zaujala postava Roberta Huntera ❤️❤️❤️určitě knihu doporučuji ❤️

kniznistranky
06.02.2021 5 z 5

Zase naprostá paráda. Carter na mě udělal dojem už při přečtení Dvojitého kříže, ale řekla bych, že popravčí se mi líbil ještě o chlup víc. Zaujala mě už jen ta myšlenka, že vrah v tomto díle zabíjí své oběti na základě toho, čeho se bojí - a že je tu pestrá škála strachu. bylo to čtivé, krátké kapitoly tomu jen napomáhají a udržují čtenáře neustále ve střehu. Je těžké dočíst kapitolu a nezačít s další, protože každé končím tak, že prostě chcete, ne přímo POTŘEBUJETE VĚDĚT VÍC! Stejně jako u prvního dílu jsem si vraha kupodivu typla správně, ale to mi vůbec nevadí. U Cartra mě totiž neskutečně baví to vyšetřování. To jak Robert a Carlos pomalinku zjišťují víc, všechno je vysvětlené, logicky popsané a promyšlené. A to na mě jako na čtenáře dělá obrovský dojem. Těším se na další díly téhle parádní jízdy. Naštěstí jich mám před sebou ještě dost :)

LilianaFalcon
04.02.2021 5 z 5

Jooo, tak tohle mě bavilo. Měla jsem několik podezřelých a mezi nimi i vraha. I když jsem teda moc nevěřila, že mi ten tip vyjde... Nakonec mě, ale trochu mrzí, že mi nevyšel můj úplně původní tip.

kachnat
01.02.2021 5 z 5

Tentokrát mi typ na vraha nevyšel. Opět napínavé a propracované čtení.

Johny_H.
31.01.2021 5 z 5

Tak o malinko mi to sedlo méně než první díl, ale stále krásných 5/5 si to zaslouží. Autor si dává opravdu záležet a doufám, že tato série jen tak neskončí. Mám doma zatím všechny díly a dávkuji pomalinku, abych mohl každý díl co nejlépe vychutnat.

Mája777
28.01.2021 5 z 5

Tak to bylo něco. Mé druhé setkání s Carterem a opět super. Ale musím se přiznat, že něktré pasáže jse jenom přelétla očima. Vynalézavost autora v popisu mučení je asi nekonečná. A ten konec... můj typ nevyšel - zase :). V noci jsem dočetla tento díl a okamžitě sáhla po dalším. Snad budu v budoucnu v noci spát.
(27. 1. 21. - 4 325 -11)

skrytourka
25.01.2021 5 z 5

Carter ohromující,napínavý,nechutný a přesto mrazivy a poutavý.Jeho knihy nemůžou zklamat. Myslím že bude těžké po sérii jeho knih najít někoho podobně pusobiveho.za mě opět palec nahoru.

Havrdak
24.01.2021 5 z 5

Velice čtivá detektivka!

netopýrek1985
24.01.2021 5 z 5

Ty jo po dlouhé době opravdu parádní autor. Sice mám přečtené jenom dvě a zatím vůbec nezklamal budu se těšit na další

allart
22.01.2021 5 z 5

Výborná, ako aj Dvojitý kríž. Trochu drastické scény, ale na druhej strane krimithriller nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou a navyše boli pohnútky masového vraha trochu "zmiernené" psychickou traumou, darmo ľudská myseľ je nevyspytateľná. Normálne som sa na konci obával, či sa "Řezník" ako druhý aktér, na konci predsa len nepozviecha a neukončí knihu bez happyendu. To by ma naštvalo. Chvalabohu nie. Už sa teším na ďalšie "hunterovky".

Heli20
11.01.2021 5 z 5

Přiznám se v knihách pana Cartera pravidelně přeskakuji kapitoly týkající se mučení a zabíjení obětí, ale jinak super čtení.

Garfi
11.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Tradičně čtivá a avšak také tradičně nechutná kniha. Popisy vražd mi nijak zásadně nevadí, už jsem si na ně u tohoto autora zvykla, co mi vadilo velmi, byly pasáže s týráním pejska. Za toto dávám bod dolů. Rovněž nechápu motivaci vraha, kterému zabijí jeho pejska a on pak někde na ulici zabije dalšího, jen aby mohl své oběti nasadit psí hlavu? Nebavila mě dějová linka s psychotroničkou, dle mého zbytečná. Jinak napínavé čtení, vraha "Popravčího" jsem neuhodla. Vraha Řezníka ano.

Kasana
09.01.2021 4 z 5

Já mám asi jeden jediný požadavek. Vyšetřování může být nesmyslné (což tady ve větší míře není, naopak, ráda zapojuju mozek), ale hlavní je, abych neuhodla vraha v první polovině knihy. Ano, Dvojitý kříž se mi líbil víc. Ale pořád mám celkem toho Roberta ráda, a to rozhodne nečtu tolik detektivek nebo thrillerů, kolik bych asi měla.

Warty
02.01.2021 5 z 5

Opět skvělá zápletka. Hunter s Garciou se definitivně zařazují mezi mé oblíbené detektivy. Vypadá to na skvělou sérii.

Olous1
01.01.2021 5 z 5

První kniha v tomto roce,nemohla jsem si vybrat lépe. Autor přitvrzuje v brutalitě. Opět naprostá bomba.Hunter a Carlos jsou bezvadný. Tata série je bomba.Za mě 120%.Určitě kdo má rád thriller,doporučuji.