Poslední dopis od milence

Poslední dopis od milence
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474990/bmid_posledni-dopis-od-milence-pgP-474990.png 4 2880 2880

Píše se rok 1960. Jennifer Stirlingová se po vážné autonehodě probouzí v nemocnici a na nic si nevzpomíná. Nepoznává svého manžela, kamarády, nepamatuje si dokonce ani to, jaká byla před nehodou ona sama. Když je však po nějaké době z nemocnice propuštěna, nachází doma schovaný dopis a z mlhy zapomnění pomalu začínají vystupovat obrazy upomínající na velikou lásku, kvůli které byla ochotná riskovat úplně všechno. O bezmála půlstoletí později na dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby kvůli němu opustila manžela, náhodou v archivu narazí novinářka Elllie Haworthová. Tu milostný list okamžitě zaujme, neboť i ona má momentálně poměr se ženatým mužem. Pouští se tedy do pátrání po dámě, které je dopis adresován, jeho pisateli a především pak příběhu velké lásky, jenž se za psaním skrývá… Mimořádné silný příběh vášně, nevěry a ztráty Jojo Moyesové vynesl v roce 2011 už druhé prestižní ocenění Romantic Novel of The Year Award. V roce 2021 pak Netflix román, který Ikar původně vydal pod názvem Poslední dopis od tvé lásky, uvádí jako celovečerní film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover, 2008

Tucaka
27.01.2017 4 z 5

Dle procent na databázi a recenzí jsem čekala opravdovou knižní bombu jako každá knížka od jojo. Od spisovatelky jsem četla celkem 4 knihy, a tato mě bavila zatím nejméně.
Jinak úžasný příběh o lásce, škoda.. jsem spíše realista a na tak přehnané slaďárny zkrátka nejsem. V některých pasážích jsem se trochu ztrácela a některé bych úplně vynechala.
Jinak doporučuji přečíst, ale nejlepší kniha co jsem od Jojo četla byla slavné než jsem tě poznala.

erga
25.01.2017 5 z 5

Úžasné. Vášeň, láska, chtíč. To vše ke mně skrz tuto knihu proudilo a nejednou mi při čtení zvlhly tváře. Krásně vykreslené prostředí tehdejší doby, svázanost žen a dominance mužů, kteří toho mohli o tolik víc. Tajná a odsuzovaná láska, která překonávala hranice. A nakonec vzpomínky staré dámy, nevrlý pán z archivu a nejkrásnější shledání plné vášně a něhy... Velice doporučuji. Skvělý román.

KathySK
16.01.2017 5 z 5

Jojo opäť nesklamala. Strhujúci príbeh, ktorý sa líši od ostatných. Originálny príbeh, ktorý nám dokáže priblížiť život, aký si možno ani nevieme predstaviť. Pri striedaní časových línií som sa síce raz stratila ale rýchlo som sa zase našla. Kniha ma pohltila a nemohla som sa od nej odtrhnúť. Môžem len vrelo odporúčať a teším sa na ďalšie jej knihy, ktoré ma čakajú :)

evkah
15.01.2017 3 z 5

Na časové a dopisové prolínání jsem si musela chvilku zvykat, takže mi trvalo o něco déle, než jsem knihu dočetla. Celkově je to moje třetí kniha od Jojo a prozatím jediná, ke které se asi již nevrátím :)

keksik4
07.01.2017

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak to jelo. Já ji četla snad i ve spaní. Perfektně napsané, zajímavé, napínavé.......taková ne úplně typická červená knihovna, byť s milostnou zápletkou. Je to moje druhá kniha této autorky a opravdu se mi líbí její styl i způsob zpracování vcelku "obyčejných" námětů.

dracos_princess
07.01.2017 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla. Mám husí kůži a smíšené pocity. Jsem šťastná, jak to dopadlo, ale zároveň na mě dopadá i lehký smutek z některých událostí a pasáží. Nicméně jsem si tuto knihu zamilovala. A taky jsem se zamilovala do Boota. A do Jennifer. I do Ellie. A do Roryho.

velunka1269
04.01.2017 3 z 5

Trvalo mi zhruba 200 stránek, než jsem se do knihy začetla. Chtěla jsem to už 2x vzdát a knihu nedočíst. Nakonec jsem knihu dočetla, ale čekala jsem více od konce. Do děje jsem se dokázala vtáhnout jen na chvilku. Jsem ráda, že jsem knihu dočetla, ale dala mi dost zabrat. Mám ráda, když na konci knihy chci zároveň pokračování, ale mám i radost z konce a takový ten pocit, který asi každý z nás čtenářů zná, když skončí pěkná kniha. U této knihy jsem bohužel měla radost pouze z toho, že kniha končí.. vím, že tuto knihu už si opět číst nebudu. Jojo ale nedávám vale, budu číst i její další knížky. :-)

mekkejla
31.12.2016 5 z 5

Jojo opět nezklamala. A mě jako obvykle více zaujal příběh z minulosti-i když tentokrát z ne tolik vzdálené.

Ronfi
29.12.2016 3 z 5

Nevím, ale nemohla jsem se začíst, děj nemá spád, do poloviny knihy jsem četla jen silou vůle. Bohužel knihu odkládám.

dennie3
28.12.2016 5 z 5

Jediné, co mohu této knize vyčíst, je předvídatelnost. Bylo mi docela jasné, jak to celé dopadne, a to, co mělo být překvapení, jsem už věděla několik desítek stránek před odhalením.
Mimo tohle jsem se ale do knihy zamilovala. Příběh Boota a Jennifer je tak pravdivý a krásný, postavy jsou reálné. Nejvíc se mi líbí, že každou kapitolu otevírá opravdový dopis/e-mail atd., který někdo vážně napsal.
Je to love story, možná je to trochu klišé, ale 1) miluju klišé a 2) kniha má vážnější myšlenku, není to jen o plochých charakterech a jejich lásce, které nikdo nevěří.
Jojo píše asi zatím ty nejkrásnější milostné příběhy, co jsem kdy četla. To kouzlo lásky a života mě úplně pohltilo.

aknitramk
22.12.2016 5 z 5

Ze začátku mi to přišlo chaotické. Střídali se tam 3 různé časové úseky, ale později to člověk pochopil. A konec parádní..... z knihy jsem celkově nadšená

alka1609
20.12.2016 5 z 5

Krásná knížka, jako už jsme zvyklí u Jojo Moyesové (mé oblíbené autorky). Opět můžu jen doporučit!

wertinka
16.12.2016 5 z 5

Už jsem od této autorky přečetla 3 knížky a tahle byla rozhodně nejlepší :)

Makaveli
09.12.2016 5 z 5

Už čtvrtá od Moyesove a zase spokojenost, dojemný, krásný :)

-LittleFox-
05.12.2016 5 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od Jojo přečetla. Zprvu jsem jí moc nefandila ale postupně jsem se do děje zamilovala. Na začátku se mi nelíbily dějové linie, ale postupně jak čtete dál se v nich dá už velmi dobře orientovat. Mimořádně silný a dojemný příběh o lásce, plný vášně, touhy, překvapení....Je až neuvěřitelné jak mě tato kniha pohltila. Trochu se bojím začít číst od Jojo další knihy, protože by nemusely být tak dobré jako příběh Jennifer a Anthonyho. Opravdu nemám slov.

wendys120
29.11.2016 5 z 5

Knihu jsem četla jako druhou v pořadí od Jojo Moyesové. Připadala mi hodně odlišná od Než jsem tě poznala, ale v pěkném slova smyslu. Samozřejmě tím nechci říct, že by se mi Než jsem tě poznala líbilo méně :) .
Tato kniha byla plná zvratů a překvapovala mne neustále. Ovšem jsem se ale místy ztrácela mezi dobou, o které právě autorka píše.

whiolet
29.11.2016 3 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, vzala jsem jí do ruky po knize Než jsem tě poznala a možná to byla ta chyba.....ačkoliv příběh byl hezky napsaný, nebyl tak silný jak bych čekala. Kniha mě nevtáhla moc do děje a za pár dní si nebudu pamatovat, že jsem ji četla

kara
28.11.2016 5 z 5

Odpočinková četba, člověka chytne a nemůže se odtrhnout.

ZuK1
26.11.2016 4 z 5

Oddechové čtení, ale Dívka, již jsi tu zanechal a Než jsem tě poznala se mi líbily víc. Ale není to zrovna tak úplně můj žánr.

Pettinka
26.11.2016 5 z 5

Toto byla moje druhá knížka od této spisovatelky. První byla samozřejmě Než jsem tě poznala. Ten příběh se teď rozebírá snad všude (hlavně díky filmu), takže jsem věděla, co mě čeká. Ale tento příběh? Nečekaně mě to zaujalo! Když už jsem si říkala, jak to dopadne, nastal určitý zvrat a já musela číst dál a dál, abych se to konečně dozvěděla! Velmi čtivý a zajímavě propojený příběh. Takže za mě určitě mnohem lepší než Než jsem tě poznala. DOPORUČUJU! Už honem jdu hledat další knížky od této spisovatelky!!