Poslední dopis od milence

Poslední dopis od milence
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474990/bmid_posledni-dopis-od-milence-pgP-474990.png 4 2880 2880

Píše se rok 1960. Jennifer Stirlingová se po vážné autonehodě probouzí v nemocnici a na nic si nevzpomíná. Nepoznává svého manžela, kamarády, nepamatuje si dokonce ani to, jaká byla před nehodou ona sama. Když je však po nějaké době z nemocnice propuštěna, nachází doma schovaný dopis a z mlhy zapomnění pomalu začínají vystupovat obrazy upomínající na velikou lásku, kvůli které byla ochotná riskovat úplně všechno. O bezmála půlstoletí později na dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby kvůli němu opustila manžela, náhodou v archivu narazí novinářka Elllie Haworthová. Tu milostný list okamžitě zaujme, neboť i ona má momentálně poměr se ženatým mužem. Pouští se tedy do pátrání po dámě, které je dopis adresován, jeho pisateli a především pak příběhu velké lásky, jenž se za psaním skrývá… Mimořádné silný příběh vášně, nevěry a ztráty Jojo Moyesové vynesl v roce 2011 už druhé prestižní ocenění Romantic Novel of The Year Award. V roce 2021 pak Netflix román, který Ikar původně vydal pod názvem Poslední dopis od tvé lásky, uvádí jako celovečerní film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover, 2008

Reldnis
24.03.2017 5 z 5

Když jsem si přečetla Než jsem tě poznala, myslela jsem si, že víc emocionální kniha od této autorky není, avšak opak je pravdou. Naprosto bravůrně napsaný milostný příběh.

romca3001
21.03.2017

Opět naprosto úchvatná kniha od Jojo. Z počátku je obtížnější se vyznat v postavách a ve změnách času, ale postupně to do sebe krásně zapadá a tvoří to ucelený příběh s moc pěkným koncem :). Mohu jen doporučit k přečtení.

verushka19
19.03.2017 4 z 5

Super knížka jako skoro všechny od této autorky. Moc silný a krásný příběh. Mohu jen doporučit.

SeverusSnape
17.03.2017 4 z 5

Krásný příběh.Můj první od této autorky.Budu se k ní jistě vracet

katst
12.03.2017 5 z 5

Trochu jsem měla strach z prolínání se příběhů v různých časech, ale kniha mě mile překvapila. Je velmi čtivá, nemohla jsem se odtrhnout :-). Krásný, promyšlený příběh.

AnetV
08.03.2017 5 z 5

Rozhodně doporučuji, hodně silný příběh, nemohla jsem se odtrhnout, pro mne nejlepší od Jojo

Pinkol
07.03.2017 5 z 5

Vážně skvělá knížka,moc se mi líbilo střídání časů a občas se musíte trochu zamyslet,abyste se orientovali v jakém čase se právě nacházíte. Vážně zajímavý námět,doporučuji! :)

miky103
28.02.2017 4 z 5

A zase moc krásný a velice uvěřitelný příběh, který vám zlomí srdce. Tak strašně jsem s milenci soucítila a tak strašně jsem jim držela palce! Postavy opravdu sympatické, nápad s úryvky dopisů velmi zajímavý, jen to střídání a prolínání rovin působí v některých chvílích lehce chaoticky. Ale jinak za mě palec nahoru :)

kkristynaa
27.02.2017 4 z 5

Moc hezká kniha, nejdřív jsem si myslela, že to asi nebude můj šálek kávy, protože mám už celkově z románů strach tím, že bývají dost kýčovité a nebaví mě, ale tento příběh mě zaujal. Byla to první kniha, kterou jsem od autorky přečetla jelikož jsem nechtěla jít hned do té nejznámější Než jsem tě poznala, ale určitě se vrhnu i na tu.
Velmi romantický příběh, opravdu mě dojal a HLAVNĚ: byl tak lehce uvěřitelný na rozdíl od jiných románů. Po celou dobu jsem nevěděla, jestli to skončí dobře nebo špatně a vymýšlela jsem různé teorie, ale vždy mě něco překvapilo a to je dle mého názoru v románech velmi ojedinělé. :) Doporučuji

kanitsuj
27.02.2017 5 z 5

Dávám plný počet hvězdiček, protože romantický příběh byl velmi krásný nekýčovitým a uvěřitelným způsobem. V rámci autorčina rukopisu mohu srovnat jen s Životem po Tobě a Jeden plus jedna - tato knížka byla prostě nejlepší, měla všeho tak akorát. Pozoruhodný byl pro mne pohled na manželské soužití v 60. letech minulého století, zajímavým prvkem byly i citáty "úryvky korespondencí" uvozující jednotlivé kapitoly.
Podobným tématem "lásky v dopisech" se zabývá i kniha Alexandry Potter "Láska z Paříže", nicméně zpracováním se této rozhodně nemůže rovnat.

KikinkaV
26.02.2017 3 z 5

První polovina knihy byla celkem nezáživná, ale pak jsem se do děje dostala a druhou půlku přečetla jedním dechem. Celkově jsem po přečtení "Než jsem tě poznala" očekávala od další knihy od Jojo více...

swon
24.02.2017 3 z 5

Roman patri do kategorie cervena knihovna. Nepochybne je ctivy, mne ale tentokrat chybel nejaky hlubsi rozsah. Zjevne srovnavam s Nez jsem te poznala. Zadne spolecenske tema hybajici svetem se nerozebira prilis do hloubky, nicmene postaveni zeny v Anglii 60.letech je vykresleno pomerne pekne. Pro me prave tato dejova linka rozhodne highlightem cele knizky. I kdyz se nemuzu ubranit tomu, abych rekla, ze cely pribeh je tak trochu pritazeny za vlasy. Jako dovolenkova cetba ovsem idealni kus.

jindrusa
22.02.2017 4 z 5

Bohužel předchozí knihy, co jsem od autorky četla, nasadily vysokou laťku. ..jen za 4☆

Marfulka007
22.02.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky jsem si přečetla až po Než jsem tě poznala a musím říct, že se mi líbila mnohem více. Líbilo se mi propojení jednotlivých časových pásem. Na konci už se opravdu nedalo odtrhnout a musím říct, že závěr mě docela překvapil. Příběh sám je moc krásný a jsem ráda, že jsem se dočkala i happy-endu.

Leniii
20.02.2017 5 z 5

Krásný příběh. Nejdřív jsem se ztrácela, ale když jsem se do toho dostala, tak jsem se nemohla odtrhnout. Byla tam láska, chtíč, vášeň...překonávání hranic a boj za lásku, která nakonec (sice po dlouhé době) zvítězila :)

X.myska
18.02.2017 5 z 5

Moc příjemné čtení, od druhé poloviny jsem se nemohla odtrhnout.

MíšaK.
16.02.2017 5 z 5

Neskutečně silný příběh. Nemohla jsem se odtrhnout. Jenifer byla neskutečně sympatická. V dějových liniích jsem se sice občas ztrácela, asi si to budu muset přečíst ještě jednou (ne, že by mi to vadilo), ale i tak.

hadenka
09.02.2017

opět krásná knížka

Lucik87
04.02.2017 5 z 5

Tak krásně napsané! Žádný laciný román, na který narazíte na každém rohu! Tohle bylo o krásné lásce, s ladností a citem popsané city a emoce hlavních hrdinů. Oba jsem si hned zamilovala, navíc děj byl tak propracovaný, že i přes různé časové úseky, vše do sebe lehce zapadalo. S touto autorkou nekončím.

Tetalee
01.02.2017

Tuto knihu jsem dvakrát vzdala a dvakrát ji dala znovu šanci,nebavila mě,nedokázala jsem se začist...nedočetla jsem ji